PDA

View Full Version : ЗОВ ЗА ПОМОЩ-Какво ценя в себе си и в другите



hameleon
03-04-2008, 17:50
Какво ценя в себе си и какво ценя в другите?

Това е тема,която трябва да предам утре...Ако някой може,нека ми помогне с нещо.Аз ще се справя,но имам нужда от поне малко различни мнения.
Предварително ви благодаря!!!

the_black_heart
03-04-2008, 18:15
Ами честно казано (или по-скоро написано :lol: ) не знам какво точно харесвам в себе си, обаче обичам хора със силен дух, твърд характер. Хора, които отстояват мнението си, без значение колко хора стоят с/у тях. Не трябва да им пука за мнението на околните, когато си набележат някаква цел трябва да се борят за нея до край.
Попринцип се разбирам със всички хора, в които има поне малко човечност и почти никакво лицемерие.

sexa_na_kompleksa
03-05-2008, 13:53
Виж това:

Какво ценя в себе си и какво ценя в другите
(есе)
Всички ние притежаваме както добри, така и лоши качества и всеки от нас цени определено нещо, както в себе си, така и в заобикалящите го.
Едно от нещата, които ценя в себе си е това, че съм търпелива. За мен е важно да бъда търпелива, когато е необходимо. Венаги съм харесвала и ценяла това мое качество...
Друго нещо, което ценя в себе си е това, че съм прекалено наивна, но през не много дългия си живот осъзнах, че много хора се възползват от това мое качество...
Винаги съм търсела у хората онези свои качества, които ценя и одобрявам в себе си...а именно търпението, добронамереността и искреността...разбира се не по-малко важно е и отношението на хората един към друг, а именно толерантността...
Но наред с нещата, които са ценени в живота има и такива, които ние отричаме и отхвърляме...
Завистта и злобата са двете неща, които по никакъв начин не ценя и не харесвам у заобикалящите ме.Човек, който изпитва завист или злоба не би могъл да ми бъде приятел и по никакъв начин не бих му се доверила...трудно е в днешно време да срещнеш човек, който да не притежава тези лоши качества...Ако аз притежавах тези качества бих сеопитала да ги отстраня...
А нещото, което не харесвам и не ценя в себе си е това, че съм прекалено взискателна към себе си и най-вече към другите...