PDA

View Full Version : Въпрос за противозачатъчните



BubbleSS
03-04-2008, 21:20
Здравейте, опитах се сама да си отговоря на въпроса, прочетох упътването в кутиийката но не успях..Ако някой знае моля да помага. Значи взех си противозачатъчни Yasmin, след предписание от гинеколог. Пих първото в първия ден на менструацията, обаче тя изведнъж спря, по-точно тече по няколко капки. Секс не съм правила скоро, беше преди месец и след това имах менструация, която в началото пак беше оскъдна, но после се оправи. И въпроса ми е нормално ли е течението да спре след приема на хапчетата или да ходя на лекар ? На 20 съм, ако има значение.

hottie
03-05-2008, 08:02
Ne6tata te purva se regulirat.Menstruaciata ti 6te e po-oskudna,bolkite po-leki,pupkite i okosmqvaneto po-malko, Ne se pritesniavai. :)

PieCe`oF`LovE
03-08-2008, 21:19
и аз пия Yasmin от 2 месеца.започнах го на 2ден от цикъла и до 7мия не сме правили секс с приятеля ми(така пише в листовката ).Ясмина има свойството да ти намалява силата на цикъла и за тва да ти е по слабо и следователно го и удължава с няколко дена :) нищо притеснително :)

BubbleSS
03-09-2008, 13:43
Мерси за успокоението момичета :) Сега и друго искам да попитам. Абсолютно без никакви притеснения, при приема на хапчета, мъжа може да свършва в жената или пак е добре да се внимава ?

hottie
03-09-2008, 14:26
По принцип се води, че има 1% риск, обаче той е наистина минимален(колкото и презервативите!). Аз пия ясмин от няколко години, приятеля ми свършва в мен и досега не съм имала никакви проблеми :) Дори по време на паузата си предпазена от забременяване.

desi_ros
05-08-2008, 09:46
Аз искам да задам може би малко глупав въпос, но все пак ще питам.Когато приемаш противозачатъчни продължително време,а не за първи месец, при започването на всяка нова,следваща опаковка гарантирано ли е че си предпазена от бременност още от първото хапче?

desi_ros
05-08-2008, 10:34
В смисъл когато ги пиеш продължително време не е задължително в първите 7 дни от приема да използваш и други предпазни средства,както пише за първия път,когато ги пиеш?