PDA

View Full Version : Кариерата преди децата?



mladtehnik
03-05-2008, 12:26
Кое според вас е по важно и кое е по напред?

Т.1
swords1010

shadow4e
03-05-2008, 12:28
За мен първо е образованието, което да е бъде предпоставка за добра кариера след като се роди детето.

A_Loving_Girl
03-05-2008, 12:42
Което дойде първо,защото ако дойде детото няма да го оставя на произвола на съдбата заради една кариера,след това може и кариерата,както казах което ми е писано...никога не си правя планове за нищо....защото винаги се объркват...

TellMeYourName
03-05-2008, 12:44
За мен първо е образованието, което да е бъде предпоставка за добра кариера след като се роди детето.Точно! :)

slavito007
03-05-2008, 12:44
Глупаво е да мислиш да гледаш дете (деца) без да си сигурен, че финансово ти е по силите.
По-добре първо да изградиш малко кариера и после да си мислиш за деца - тогава вече ще знаеш, че всичко ще им е подсигурено.

spyk22
03-05-2008, 12:46
По-напред кариерата, по-важни децата :)

HePeAJIeH
03-05-2008, 12:53
За да отледаш децата си нормално (тле да им дадеш хубаво образование сигурен живот и т.н) ти трябва солидна заплата която се базира на образованието и стабилната кариера.Първо помислете малко за кариерата и работата си и после мислете дали искате деца и ако искате как ще ги отглеждате :)

amatorium
03-05-2008, 12:55
Detsata sa nai-vajnoto neshto. Vsichko ostanalo sa samo gluposti. Nqma losho chovek da vurvi da gradi kariera, no za men chovek karierist bez detsa e pulen neshtastnik. 8)

Nik4o_Spain
03-05-2008, 14:18
Parvo trqbva da se izgradi karierata i kogato ima natrupano sastoqnie togava decata predpo4itam decata mi da jiveqt dobre a ne da gi napravq i togava da mislq ot kade sredstva za da gi gledam ... zamislete se :)

WhiteOneBG
03-05-2008, 14:40
образУвание дрън дрън , кариера дрън дрън ... деца дрън дрън .... а що няма коли ???
Най ларж ше си е да си ходим с по 2 ключа и гащеризон целият в масло антифриз бензин нафта течност за чистачки(rofl) и т.н.

krem4et0
03-05-2008, 14:48
Ако под кариера разбирам не просто добре платена работа, а предоставена възможност за развитие бих избрала децата. Ама без работа не бих гледала каквото и да е дете!

v3n0ma
03-05-2008, 14:51
koeto i da e, vse e za hubavo

padnal_angel
03-05-2008, 15:15
kakto doide . . .

hottie
03-05-2008, 15:32
Predi da pravia detsa iskam svesten muj,obrazovanie razbira se i kariera.Pod kariera razbiram postoianna,dobre platena rabota 4rez koiato moga da izdurjam semeistvoto mi.
Zna4i izbiram purvo karierata.

air_J
03-05-2008, 16:48
Predi da pravia detsa iskam svesten muj,obrazovanie razbira se i kariera.Pod kariera razbiram postoianna,dobre platena rabota 4rez koiato moga da izdurjam semeistvoto mi.
Zna4i izbiram purvo karierata.
Тоест, мислиш да родиш на 35+ години, или може би си свръхталант и ще постигнеш мечтите си още на 25-? И между другото - не се филмирайте толкова за децата, като ви дойде на главата ще го родите, нищо че сега вероятно ви се струва немислимо. Няма да сте нито първата, нито последната млада майка, справка - родителите ви (вероятно на поне 95% от пишещите във форума майките им са раждали преди 25 годишна възраст поне едно от децата си). 8)

princesa_viki
03-05-2008, 17:41
Кариера естествено,за да можеш един ден да издържаш тези деца и да им осигуриш бъдеще :)

menta_loverka
03-05-2008, 18:07
az mislq 4e normalno misle6tiq 4ovek 6te izbere karierata purvo za6toto kato se dokaje6 v rabotata i ima6 ve4e stabilni dohodi 6te otgleda6 6tastlivo dete koeto e materialno zadovoleno a nqma da se 4udi6 kak da go izgleda6

Lorelei
03-05-2008, 18:14
Kato pyrvi prioritet v jivota mi,pone na tozi etap ot razvitietomi, e da imam interesna,postoqnna i mnogo dobre zaplatena rabota,s vyzmojnost za razvitie i izkachvane v ierarhiqta.Edva na vtoro mqsto stoqt semeistvo i deca.Ubedena sym,che predpochitam ako imam dete,zashtoto iskam edno,da moga da mu dam vsichko,t.e. veche da imam rabota i da sym zapochnala da gradq kariera,zashtoto ne iskam da go lishavam ot nishto.

TopTa
03-05-2008, 19:44
zada sa 6taslivi decata roditelite im trqbva da sa stabilno osigureni, demek da imat nqkakva postoqnna rabota s koqto da mogat da se izdurjat i da osigorqvat nujnoto na decata si! ne msilq 4e karierata e po-vajna ot decata no opredeleno idva purva!

swords1010
03-05-2008, 19:49
Децата. Разбира се, бих изградил кариера, преди да създам дете, но след това НИКОГА не бих го поставил след кариерата. :)

bebe_zaiche
03-05-2008, 19:50
По-важни са децата, но първо кариерата, после другото.

Sevt
03-05-2008, 19:54
Има една прекрасна точка на баланс ;)

hottie
03-05-2008, 20:04
Predi da pravia detsa iskam svesten muj,obrazovanie razbira se i kariera.Pod kariera razbiram postoianna,dobre platena rabota 4rez koiato moga da izdurjam semeistvoto mi.
Zna4i izbiram purvo karierata.
Тоест, мислиш да родиш на 35+ години, или може би си свръхталант и ще постигнеш мечтите си още на 25-? И между другото - не се филмирайте толкова за децата, като ви дойде на главата ще го родите, нищо че сега вероятно ви се струва немислимо. Няма да сте нито първата, нито последната млада майка, справка - родителите ви (вероятно на поне 95% от пишещите във форума майките им са раждали преди 25 годишна възраст поне едно от децата си). 8)

Ами мъжа го имам,образованието е почти завършено,кариерата съм я започнала макар и на половин ден(като свърша да уча се захващам по-сериозно) значи съм от късметлийките :grin:

baby_inloff
03-15-2008, 14:51
Кое според вас е по важно и кое е по напред?

Т.1
swords1010


NQMA NI6TO PO HUBAVO OT TOVA DA IMA6 DETE NQKOI HORA KOITO NQMAT TAQ VAZMOJNOST SI DAVAT SI4KITE PARI SAMO I SAMO DA IMAT DETE NIKOGA NEDEITE SLAGA NA KANTAR TEZI RABOTI DECATA SA PO VAJNI OT VSI4KO ZA EDNA MAIKA

fuckingwhore
03-15-2008, 15:07
Глупаво е да мислиш да гледаш дете (деца) без да си сигурен, че финансово ти е по силите.
По-добре първо да изградиш малко кариера и после да си мислиш за деца - тогава вече ще знаеш, че всичко ще им е подсигурено.

Miss_Perfekt
03-16-2008, 13:55
За мен първо е образованието, което да е бъде предпоставка за добра кариера след като се роди детето.
+1

Felis_Dirus
03-16-2008, 14:11
Predi da pravia detsa iskam svesten muj,obrazovanie razbira se i kariera.Pod kariera razbiram postoianna,dobre platena rabota 4rez koiato moga da izdurjam semeistvoto mi.
Zna4i izbiram purvo karierata.
Тоест, мислиш да родиш на 35+ години, или може би си свръхталант и ще постигнеш мечтите си още на 25-? И между другото - не се филмирайте толкова за децата, като ви дойде на главата ще го родите, нищо че сега вероятно ви се струва немислимо. Няма да сте нито първата, нито последната млада майка, справка - родителите ви (вероятно на поне 95% от пишещите във форума майките им са раждали преди 25 годишна възраст поне едно от децата си). 8)


Прав си. Моята майка ме е родила на 22 и не ми изглежда немислимо или абсурдно и аз да имам дете на 21-2. В крайна сметка биологичния часовник цъка и няма да те чака, докато изградиш кариера и направиш големи пари. Пък и има още един момент - правиш кариера, заемаш висок и добре платен пост и какво? Ще родиш и ще се откажеш от всичко, за да гледаш децата си? Трудно е да си перфектен в работата и във взаимоотношенията с децата си едновременно, защото и двете изискват време и всеотдайност, а денонощието е само 24 часа.

Естествено не бих си позволила дете, ако нямам финансовата възможност да го гледам, но не смятам, че бих се вманиачавала в работата си, не съм такъв човек.

Та, да, бих предпочела децата стига мъжът до мен да го иска.

Madness
03-16-2008, 17:07
кариерата,ученето,образова нието етц...

Liz
03-16-2008, 19:50
Абсолютно кариерата и след това деца..