PDA

View Full Version : Как се държат инструкторите при шофьорския курс?



sandalki_ot_mola
03-05-2008, 15:29
Кажете ми който е карал или сега кара как се държат вашите инструктори,защото моя много ми вика и то не само на мен,а на всички от групата май!Нормално ли е или не?Аз парите си давам за курс ами ще ми и вика...

bboy_bunker
03-05-2008, 15:37
По принцип би трябвало да се държи спокойно и да умее да обяснява на начинаещите... ама все пак и те са хора... като им писне от идиоти може да се развикат нещо :D

ABSOLUTme
03-05-2008, 15:37
Има ги всякакви.
И ако караш като олигофрен е разбираемо :D
Моят - чичо Христо,беше голям пич,един път не е повишил тон(освен когато веднъж една маршрутка тръгна да минава на червено и се целеше към вратата ми 8-) ).Аз си цепя,а той ми разправяше за смокинята на село,че искаше и на немски да си говорим.. 8)
Тааа има ги всякви.

sandalki_ot_mola
03-05-2008, 15:45
То как да се науча като някой стои до тебе и ти повтаря,че неможеш и едва ли не че си боклук и нищо не става от теб.Веднъж му казах там нещо и той почна да се заяжда с мене.Иде ми да спра някой път и да си тръгна

RAWRRR
03-05-2008, 15:52
Аз парите си давам за курс ами ще ми и вика...
И какво,ще направиш катастрофа,ще убиеш човек (не дай си боже) и ще се оправдаеш "Ама аз съм дала 600 лв за шоф-рски курс!! "

Ти му даваш пари,а той ти дава отговорността за хората на пътя..
Той отговаря за това,да не убиеш някой.Затова може би вика.
Зависи от учителя все пак,има и твърдоглави цербери.

_showy_
03-05-2008, 16:05
Моят не ми е викал.

bboy_bunker
03-05-2008, 16:13
ама като реших на 40 метра от кръстовището на бул. България и Гоце Делчев да хващам дълго жълто, да го бяхте чули само... ;)ихаааа....

MusicIsTheKey
03-05-2008, 16:32
Моя беше голям дзвер. В момента, в който го видях ми стана ясно за какво вкиснато лайно става дума. Заплашваше, че ще ме удари, блъскаше ми ръцете, крещеше като луд, обиждаше. По едно време чак си бях наумила да спра да ходя. Просто не се търпеше. Криво-ляво .. избутах часовете.. Вчера бях на изпит - листовки - справих се. Сега чакам дата за кормуването.

sandalki_ot_mola
03-05-2008, 16:46
Аз също взех листовките,но кормуването е доста по-важната част от изпита.Дано и него взема.Не мисля,че зависи от това дали съм лигла или не.Ако бях лигла щях да си хвана някой богат батко и да не се занимавам с книжки...или щях да карам на тате колата и да му харча паричките пък после ако ме хванат да чакам на връзките му че да няма глоба примерно...!Затова недейте веднага с това "Ти си лигла!".

RoyTheReaper
03-05-2008, 16:50
Моят беше спокоен и сдържан, но аз бях изключително смотан шофьор (и все още съм) и отвреме навреме палеше.

Nik4o_Spain
03-05-2008, 16:51
Mi izhvarli go ot kolata kato zapo4ne da vika :)

comics
03-05-2008, 17:09
Mi izhvarli go ot kolata kato zapo4ne da vika :) =D>

bboy_bunker
03-05-2008, 17:15
:)

bboy_bunker
03-05-2008, 17:25
готово ;)

kPuCkA
03-05-2008, 18:26
теоритична ситуация:

Караш си с нормална и позволена скорост, да речем 40км/ч и на пътя от двете страни изскачат две малки деца отляво и две бабички с торбите отдясно. Нямаш как да маневрираш, за да ги избегнеш и... кои би ударила??Днеска на теорията ми стана въпрос точно за това,обяснението ми се стори адски глупаво,наистина,моята версия е:караш с 40км/ч не до толкова голяма скорост,че ако се блъснеш с някой челно да причиниш смърт....демек моята идея е да свиеш в ляво....


А по темата...инструктора ми е адски спокоен човек,никога не повишава тон,което е добре,защото човека зад волана трябва да е изключително спокоен,а не да му се крещи.

kPuCkA
03-05-2008, 19:19
За жалост не си ме разбрал,ще избера да вляза в насрещната лента...

bboy_bunker
03-05-2008, 19:22
За жалост не си ме разбрал,ще избера да вляза в насрещната лента... А ако в насрещната лента минава тир с 50км/ч + твойте 40 какво става?

kPuCkA
03-05-2008, 19:24
За жалост не си ме разбрал,ще избера да вляза в насрещната лента... А ако в насрещната летна минава тир с 50км/ч + твойте 40 какво става?Прекалено много "ако" станаха....не искам да повярвам просто,че днес ми беше зададен въпрос от възрастен мъж "Кой ще се наложи да блъснеш?" Просто се опитвам да намеря резервни варианти...но не и да убивам човек!

bboy_bunker
03-05-2008, 19:25
Мисли, мойто момиче.. както казва един преподавател в СУ по журналистика: "развивай идеите в главата си" :lol: :D

sandalki_ot_mola
03-05-2008, 19:27
Ами спирачки,но не и да убия някой било то баба или някое дете.Бих жертвала колата си в такъв случай

kPuCkA
03-05-2008, 19:29
Мисли, мойто момиче.. както казва един преподавател в СУ по журналистика: "развивай идеите в главата си" :lol: :DЕми,мисля мисля,но щом инструктори и преподаватели са стигнали до този въпрос,значи все ще се появи ситуация,в която просто нямаш какво друго да направиш,освен да излежаваш присъда в затвора после....

bboy_bunker
03-05-2008, 19:31
или освен да натиснеш средния педал ?

kPuCkA
03-05-2008, 19:37
Мисли, мойто момиче.. както казва един преподавател в СУ по журналистика: "развивай идеите в главата си" :lol: :DЕми,мисля мисля,но щом инструктори и преподаватели са стигнали до този въпрос,значи все ще се появи ситуация,в която просто нямаш какво друго да направиш,освен да излежаваш присъда в затвора после....

или да натиснеш спирачка и включиш на първа...

както предложи другата ти колежка и кандидат-шофьорка.. :)


май от виковете е имало някаква полза... 8-)Е,чакайте малко,при положение че се движа с 50км/ч на мен ми трябват 15 метра да спра,а децата и бабите са на 5метра,иначе какъв би бил смисъла на въпроса?

bboy_bunker
03-05-2008, 19:39
С 40км/ч ти трябват 15 метра да спреш ? :shock: :shock: :shock:


Т'ва не ти е дрифт на NFS 8-)

kPuCkA
03-05-2008, 19:54
С 40км/ч ти трябват 15 метра да спреш ? :shock: :shock: :shock:


Т'ва не ти е дрифт на NFS 8-)Така ми казаха днеска на лекциите....

bboy_bunker
03-05-2008, 19:56
Това са ти го казали, като са имали предвид преценка на ситуацията и достатъчно време за реакция + спирачен път..

kPuCkA
03-05-2008, 19:59
Това са ти го казали, като са имали предвид преценка на ситуацията и достатъчно време за реакция + спирачен път..Възможно е.Какво се очаква от млад шофьор с все още неизградени навици.

hamilcar
03-05-2008, 20:03
Моят повече ми мрънкаше защото правех каквото си искам. Не ми е викал много, но пък говореше бързо и понякога ми се струваше, че повишава тон. Разбира се когато тръгнах срещу един ЗИЛ започна да ми вика, но и маркировката на пътя беше куца. Беше весело.

sh3_1s_7h3_0n3
03-05-2008, 20:07
Моят е изключително спокоен. Може да ти обясни едно нещо 20пъти без да ти повиши тон и то докато го разбереш. :) Ако сбъркаш някъде, ти разяснява грешката..как и защо си я допуснал, и следващия път иска вече сам да успееш да анализираш ситуацията, в която си попаднал. :) Понякога съм се возила докато е карал някой друг, който прави много глупави грешки и осъзнавам, че ако съм на мястото на инструктора сигурно 1000пъти да бях избухнала, но той си обяснява спокойно... като се има предвид, че той кара с курсисти по няколко часа на ден... т'ва е едно и също, едно и също, едно и също цяяяяяял ден... всееееки ден.

Иначе има една инструкторка дето бие курсистите си с токчето на обувката си или ги щипе, ако направят грешка. :) Пък при една другА... ако си някой симпатичен младеж... 'изгаряш'. :-D Ама т'ва са малко клюки от кухнята на варненските инструктори... :-D

Иначе и аз съм останала с впечатлението, че повечето инструктори са големи нерваци. Или мн нервничат в колата, или спят докато караш. :) Половината ми приятелки всеки път ревяха като слизаха и трепераха, защото много им се караха. Сега нито една от тях не иска, а и не смее да се качи да кара... което е много глупаво всъщност. :)
Но аз случих на човек. ;)

hottie
03-05-2008, 20:07
и на мен ми викаше в някои моменти,ама май си го бях заслужила :D

WILD__BOY
03-05-2008, 22:35
теоритична ситуация:

Караш си с нормална и позволена скорост, да речем 40км/ч и на пътя от двете страни изскачат две малки деца отляво и две бабички с торбите отдясно. Нямаш как да маневрираш, за да ги избегнеш и... кои би ударила??

бабите разбира се!
така или иначе и в двете ситуации получаваш присъда

Liz
03-05-2008, 23:24
Баба ми и леля ми са инструктори.. Като си бях в Бг миналата година баба ми ме учи как да карам и изненадващо беше много внимателна и търпилива със мене и добре обясняваше ( мислех че точно на мене най-ще ми крещи хах, но беще обратното).
Леля ми обаче която е по-млада и се имаме със нея, само веднъж карах със нея и не спря да ми крещи и беше много нетърпелива, което също ме очуди, такаче зависи от теб и от самия инструктор..
Иначе баба ми е мн добра, не че правя реклама, но ако някои си търси добър инструктор казвам (живее във Люлин).

MuSiC_IdOl4
03-06-2008, 00:46
Моят беше свестен.

WILD__BOY
03-06-2008, 08:52
@exploitedteen

За да се избегнат подобни ситуации, в които не можеш да маневрираш, си купуваш BMW.

fake
03-06-2008, 09:14
моя инструктор беше....хммм :oops: мрр...http://www.piercing-bg.com/forum/images/smiles/76.gif
не си спомням да ми е викал...може би веднъж само малко, ама и тогава си казах 'тоя ако повика още малко ще му налетя'
бахти якия чичка...
често му барах коляното вместо скоростния лост...

sandalki_ot_mola
03-06-2008, 16:12
Аз пък сега разбирам,че има и жени инструкторки... 8-)

Bolt_f
03-07-2008, 07:43
Кажете ми който е карал или сега кара как се държат вашите инструктори,защото моя много ми вика и то не само на мен,а на всички от групата май!Нормално ли е или не?Аз парите си давам за курс ами ще ми и вика... може ли да те помоля да ми обясниш защо това е никът ти? (МОЛА........... нямам думи. МОЛ. Стига заемки ве.... само ви се иска да сте в някакъв америкън муви и да си шопвате и да спийквате като там и да си се факин араунд със френдовете и да слушате мюзик и да ходите на скууууууул нали? Е няа стане.....)

bboy_bunker
03-07-2008, 08:21
^ а аз искам да попитам теб - защитнико на българското - твоят ник защо не е на български, а на английски ? Защо в подписа ти ми се мяркат английски думички ? м ?

RoyTheReaper
03-07-2008, 08:27
Кажете ми който е карал или сега кара как се държат вашите инструктори,защото моя много ми вика и то не само на мен,а на всички от групата май!Нормално ли е или не?Аз парите си давам за курс ами ще ми и вика... може ли да те помоля да ми обясниш защо това е никът ти? (МОЛА........... нямам думи. МОЛ. Стига заемки ве.... само ви се иска да сте в някакъв америкън муви и да си шопвате и да спийквате като там и да си се факин араунд със френдовете и да слушате мюзик и да ходите на скууууууул нали? Е няа стане.....)

Ти си в цикъл.

Bolt_f
03-07-2008, 08:34
Кажете ми който е карал или сега кара как се държат вашите инструктори,защото моя много ми вика и то не само на мен,а на всички от групата май!Нормално ли е или не?Аз парите си давам за курс ами ще ми и вика... може ли да те помоля да ми обясниш защо това е никът ти? (МОЛА........... нямам думи. МОЛ. Стига заемки ве.... само ви се иска да сте в някакъв америкън муви и да си шопвате и да спийквате като там и да си се факин араунд със френдовете и да слушате мюзик и да ходите на скууууууул нали? Е няа стане.....)

Ти си в цикъл. не. но съм гневна.... хаха

sandalki_ot_mola
03-07-2008, 12:51
Bolt_f 1во темата е друга и 2ро-ника ми е такъв какъвто аз съм си решила да бъде.Дреме ми за мнението ти

InitialD
03-07-2008, 16:15
Знам за много инструктори които са се държали ужасно с курсистите си!
Слава Богу моя не беше такъв .. толкова спокоен човек няма сериозно!
Изкарах си курсовете без проблем всичко ок .. това беше 2006 .. но след това записах половината си приятели при него и всички изкараха .. и сега са добри шофьори да чукаме на дърво!!! :)

tan0
03-07-2008, 17:27
emi moq beshe mn pechen az si karam i si zqpame madamite i si komentirame koq e gotina i koq ne,hoehme si na birichka na skarichka abe kupon si beshe

Momchence
03-07-2008, 22:24
Ехххх чичо Мишо ше го запомня с няколко реплики:
"Не марширувай на педалите!"
"Гази циганката мръсна, гази" на зебра
"Карай внимателно и кат пристигнеме ме сабуди"
"Лекоооо ше ми 'фръкнат пломбите"

Голямо копеле, на нищо не ме научи и ми зяеше..пияндурник