PDA

View Full Version : хип хоп



gangstata
03-05-2008, 21:54
защо слушате хип хоп?какво ви зариби по този стил музика..

machine_shot
03-05-2008, 22:01
Този стил ме грабна заради ритмичността на бийт-а и как това е стила в който можеш да се изразиш такъв какъвто си си без да ти правят проблем.В началото не разбирах много много какво се пее и за мен беше просто ''нещо добре подредено на чужд език'',но когато добих основни познания ми светна за какво иде реч.Тръгнах от комерсиалните Еминем , 50 и там други.Малко по-късно преминах на това , което е истинския хип-хоп (Некомерсиалния) в който сичко си е така изпято както е,без цензура и без хвалби от страна на този който реди.Минах на 2pac , NWA , Big Pun , Big L , Run-DМC , Snoop Dogg и така и не мръднах :)

DisturbinThePeace
03-06-2008, 11:00
Както предишния юзър , така и аз се зарибих по ритъма на бийтове , бил съм 7-8 годинки (тфа ше рече 97-8г. ) когато се слушаше Run DMC , 2pac , Snoop Dogg , Dr. Dre и т. н. така де на 5 годинки как ше разбирам кфо се пее :D още си ги слушам тях , понякога се замислям над текстовете колко истина има в тях , но някой не осъзнават са к'фо иде реч и се правят на разбирачи , просто хип хоп-а си е религия , и ме отличава от 70% от днешната младеж :) Слушам си и комерс , не отричам , но 50 Cent не го тача изобщо :)

machine_shot
03-06-2008, 13:14
Лесно могат да се откроят тези който са wanna-bee ,най-малкото по начина по който се изразяват за хип-хопа. :) Ако ти каже че слуша хип-хоп щото се кефи на мацките в клиповете ясно на къде бие работата 8-)

HePeAJIeH
03-06-2008, 13:19
Попринцип аз си слушам Хип Хоп от 4 клас.Отначало се зарибих по Еминем и доста дълго време слушах него.Сега слушам главно БГ рап защото представя проблемите в нашата държава.Отвреме на време пиша рап текстове записвам и т.н. . В общи линии ми е мечта да пробия някой ден но сигурно ще си остане само мечта :)

Jamalska
03-06-2008, 14:30
Хм...подобна тема имаше и в 359хипхоп:)
Ми...много отдавна ще да е било..даже ми е трудно да възстановя как се е случило при все,че покрай мен никой не слушаше рап някога.Гледах рап по тв (тогава все още даваха рап по тв :( )...изкефих се на смъкнатите гащи,в 5кл май си купих такива:)...После пуснаха Нокаут,писах доклад за У-тенг в..6 или 7 кл хах,после имаше радио Мила...
Общо взето ми хареса фактът,че тия хора си имат идеология,цели,едно собствено общество,което се води от общи ценности и всички се познават...или може би това се изгради в последствие:)

skatemore
03-06-2008, 16:56
stoploop от unkrew 8)

XceSS
03-06-2008, 17:37
Е аз по хип хопа се зарибих от Еминем,особено My name is и Stan направо откачах като ги чуя.Ама тогава даже и не знаех какъв стил музика е това :D пък вече първата бг рап вълна като беше,от тогава започнах да нося смъкнати дрешки,да се интерисувам повече от рапа.И те така :D

cariba
03-06-2008, 18:22
ami mnogo me kefi hip hop stoto ami nz sto ama me kefi . a koi me "zaribi" ami brat mi slushashe cherno i me kefeshe posle izleze CITY TV i taka

JUST_ME_
03-07-2008, 08:30
Офф по сити Блек чарт НЕ пускат яки песни!
А иначе аз в 6ти клас се зарибих по ДеЕмЕкс от там по Ръф Райдърс, после по Wu-Tang Clan и оттам по Mеthod Man, Redman, 2PAC, Notorious B.I.G., Ice Cube, Snoop, Ludacris, Busta Rymes, X-zibit, NAS, ONYX и другите :) :)

skatemore
03-07-2008, 08:55
ami mnogo me kefi hip hop stoto ami nz sto ama me kefi . a koi me "zaribi" ami brat mi slushashe cherno i me kefeshe posle izleze CITY TV i taka

щом му вика черно начи е кифла

JUST_ME_
03-07-2008, 08:58
ami mnogo me kefi hip hop stoto ami nz sto ama me kefi . a koi me "zaribi" ami brat mi slushashe cherno i me kefeshe posle izleze CITY TV i taka

щом му вика черно начи е кифла
:razz: :lol: :D :razz: :razz: :razz:
Евала брат. Много яко го каза :razz: :razz: :razz: :razz:

machine_shot
03-07-2008, 10:28
Само като гледаш какво е написано се подразбира за бивш чалгар или го пише ей така да си прай вятър на пръстите. 8-)

machine_shot
03-07-2008, 23:30
Айде бе хора.До тук 8 човека си казаха , а досега съм срещал десетки който твърдят че са запознати и запалени по хип-хопа...

run
03-08-2008, 00:29
Az se zaribih kat po4nah da pu6a koz...Pyrvo se zaribih po ODB,Das EFX,Psycho Realm,Run DMC...I po4nah da tyrsq dr ne6ta i taka...A, v 3ti klas mnoo se kefeh na Rumyneca I En4ev... :D

oTPoBHa
03-08-2008, 07:10
...писах доклад за У-тенг в..6 или 7 кл хах,после имаше радио Мила...



хехеее доброто старо радио Мила :)
попринцип не принадлежа към някое конкретно субкултурно общество, но въпреки това споделям идеите на хипхоп културата за много неща и някакси се чувствам малко или много "закачена" към самите послания, които носи тя .. иначе аз съм си аз, слушам разнообразна музика
и като се замисля.. аз, приятелите ми .. всеки е различен.. всеки си слуша каквато иска музика.. но нещото, което ни обединява, може би е това, че просто няма човек, който да не харесва хипхоп (: .не се изразих много точно.. просто не намирам подходящите думи. хипхопът е ритъм, споделени емоции, приятели, танци, изкуство, различни спортове.. хипхоп е среда .. някакси имаме си едно общество от нашите бири, нашите хекове, кънките и скейтовете и прочие.. нашите емоции :)
не знам доколко е вярно, но поне аз го чувствам по този начин :)
всъщност никой не знае.. но усещането за нещата, и то личното и индивидуалното усещане за мен е над всичко

tItEufFf
03-08-2008, 11:30
Ами ... аз преди не слушах много музика (преди 3-4 години) ... после постоянно слушах радио Сити, като най-силно ме впечаляваха песните хип-хоп, но тогава си мислех, че това е поп :D После ми прекараха нета .. намерих разни сайтове с R&B и хип-хоп музика и се зарибих адски много :)

RottenFlesh
03-08-2008, 18:03
О , по Сити какъв "Рап" дават само
Един пък случайно уцелих Блек сити чарта или там квото е и гледам пуснали Timabaland ft. One republic - Apogize баси злето

Аз слушкам рапец от скоро някаде 2 години.Отначало и аз слушкат квото даваха по тв-то и там комерсиала ама после ми доде акъл в главата и взех да слушам 2 Пак , У-танг клан , Нас , Моб Дийп , Боун тъгс и тем подомни


П.П Момиче съм 8)

П.П 2 Тва , за кифлата ме изкефи :lol:

П.П 3 Поздрав с South Central Cartel - All they everyday

П.П Това беше най-дългия ми пост :lol:

miminia
03-08-2008, 19:41
хип хоп-а си е улична музика ... демек за душата :D не помня кога и как съм се зарибила ... тя е нещо красиво ,което те кара да се чувстваш супер яко и да се вдигнеш задника и да си танцуваш примерно .. дава ти свобода на действията ... няма правила само ти и ритъма , за мене тфа е хип хоп музиката! Смислени текстове ..... и много хора ми казват ,че бг хип хоп и рап музиката не струва ,аз съм на друго мнение. Точно бг рапа представя как стоят нещата ... честно казано май повече бг слушам напоследък .... няма как да не спомена
Immortal Technique , Onyx , Wu tang, Psycho realm , Three six mafia, Ice cube , Lil WAyne , Public Enemy и там сичките му други (=

Jamalska
03-09-2008, 07:48
Ии утре ще се разцепим на Делинкуент налиии

Diam0nD
03-09-2008, 09:14
Ии утре ще се разцепим на Делинкуент налиии
това dialated people ли ще рече ? :D

Jamalska
03-09-2008, 09:35
алоо,реперю,утре е КОНЦЕРТА НА DELINQUENT HABITS :grin:

а Дайлейтид ако дойдат вече ще сме готови да умрем щастливи:)
ама кфо ли обеснявам-ти имаш мазен бейс в подписа:)

oTPoBHa
03-09-2008, 10:08
алоо,реперю,утре е КОНЦЕРТА НА DELINQUENT HABITS :grin:

а Дайлейтид ако дойдат вече ще сме готови да умрем щастливи:)
ама кфо ли обеснявам-ти имаш мазен бейс в подписа:)

:razz:

mila_pila
03-09-2008, 10:09
Съседът ми е виновен, че в момента съм в процес на зарибяване по хип-хопа :)
Слушам си еminem, shop boyz, nas, dr dre, the game, lil wayne, kanye west, ice cube, common, dizzee rascal, looptroop, proof и др.
Още съм много на вие с всичко, но като цяло се радвам на тоя стил.

Diam0nD
03-09-2008, 11:41
алоо,реперю,утре е КОНЦЕРТА НА DELINQUENT HABITS :grin:

а Дайлейтид ако дойдат вече ще сме готови да умрем щастливи:)
ама кфо ли обеснявам-ти имаш мазен бейс в подписа:)
аз cypress и NaS искам!Ако дойдат няма начин да не съм там ;) а какво ще рече бейс ? А горния пост : почни да слушаш и други бе :D не само тия дет секи ден са в мтв :D

oTPoBHa
03-09-2008, 11:54
алоо,реперю,утре е КОНЦЕРТА НА DELINQUENT HABITS :grin:

а Дайлейтид ако дойдат вече ще сме готови да умрем щастливи:)
ама кфо ли обеснявам-ти имаш мазен бейс в подписа:)
аз cypress и NaS искам!Ако дойдат няма начин да не съм там ;) а какво ще рече бейс ? А горния пост : почни да слушаш и други бе :D не само тия дет секи ден са в мтв :D


момче не се заяждай със джамалска

Diam0nD
03-09-2008, 12:00
момче не се заяждай със джамалска
питам какво е бейс ....а горния пост се отнася за мила пила ..

mila_pila
03-09-2008, 13:19
момче не се заяждай със джамалска
питам какво е бейс ....а горния пост се отнася за мила пила ..
пък и не е заяждане хъхъ нали?
ами айде кажете някви по-забутани да слушам..
пък и това, че ги дават по мтв не значи, че не стават :)
айде поздрав с Trouble - Cypress Hill
на тая песен правиха пого в една родна дупка :D

Diam0nD
03-09-2008, 15:37
пробвай с skull and bones на cypress бих казал страхотни песни има в този албум ... нас ако не си слушала трябва ! даилатед пеопле също са много много добри...ноториъс Б.И.Г. също е много добър ... аз не съм голям специалист в usa рап средите ,ама според мен нас е най-големия от там ... wu tang също са много добри ( не се чете ву танг както казва Слави трифонов.. ) onyx ... house of pain...:) моята специалност е бг рапа :D :D
:grin:

Jamalska
03-09-2008, 16:33
"чакай" е бейс :D :D :D

А сайпрес хил 24 май...билетите ще са по 30лв първоначално поне...друго инфо нз още.Дано е официално.

mila_pila
03-09-2008, 16:42
Ооо Бг -
аз ще си позволя да популяризирам едно сливенско MC :)
може и да съм пристрастна, щото го познавам.. сами си преценете дали ви кефи
линк към една негова песен http://www.data.bg/f.php?fid=12123402

IdiOtKa
03-09-2008, 17:04
омггг ..вобще не си спомням .... определено се зарибих по еминем ..в последствия осъзнах че еминем и оркестар гошко юнит са супер простотия и прогресирах до по смислени неща ... по едно време бях в адската зарибявка ... супер мно се бях зарибила по сякви неща свързани с хип-хопа ...мисля че се зарибих от един познат като бях мно малка ...
а иначе в момента не слушам мно мно хип-хоп ..смисъл не си тегля някви песни или от сорта слушам си на стари начела ..то и нищо хуаво не излиза ... и поиче слушам ся реге и рага ...

Jamalska
03-09-2008, 17:54
Аааа Снейк-Джеййй
жив ли е тоя човек ощеее?кфо прай?!леле от толко отдавна не бях чувала нещо за него.Старите трачета бяха доста добри макар и доста прави и семпли.Пич ми се стори човечеца.

mila_pila
03-09-2008, 18:07
Ха, че как няма да е жив, бе :)
Учи философия в СУ, пише статийки в България + и издивява по хайдушки тертип :D . Абе пич е, няма кво да говорим ;)

DisturbinThePeace
03-09-2008, 20:56
ооооо Делинкуееент Хабитс , много са добри ии завиждам на тези , коитоще ходят на коцнерта утре .... :(

Jamalska дай повечко инфо за концерта на Сайпръс Хил ?? :)

Jamalska
03-09-2008, 21:02
Завиждаш ли ми?извинявай :(

Ами това знам.Първо имаше тема в 359.заключиха я щото не е пълно и ясно инфо.Ама на концерта на Ноути бай нейчър дойде една мацка дето е от организацията на Делинкуент и каза,че на 24ти(по всяка вероятност) май ще бъде концерта на Сайпрес хил,билетите щели да бъдат поне първите по 30лв. и да сме отидели задължително.Те били конкурентна на Уондър мюзик агенция и знаели,че щели да ги забият в земята,щото Сайпрес се харесва от всички.
сиреч ако нещо не се преебе КОНЦЕРТ ЩЕ ИМА!
















(после обаче някой ми каза,че можели да дойдат без Б-риъл..което всъщност не е никакъв сайпръс :(..дано не е истина,а слух)

DisturbinThePeace
03-09-2008, 21:05
Завиждаш ли ми?извинявай :(

Ами това знам.Първо имаше тема в 359.заключиха я щото не е пълно и ясно инфо.Ама на концерта на Ноути бай нейчър дойде една мацка дето е от организацията на Делинкуент и каза,че на 24ти(по всяка вероятност) май ще бъде концерта на Сайпрес хил,билетите щели да бъдат поне първите по 30лв. и да сме отидели задължително.Те били конкурентна на Уондър мюзик агенция и знаели,че щели да ги забият в земята,щото Сайпрес се харесва от всички.
сиреч ако нещо не се преебе КОНЦЕРТ ЩЕ ИМА!













(после обаче някой ми каза,че можели да дойдат без Б-риъл..което всъщност не е никакъв сайпръс :(..дано не е истина,а слух)

дано има концерт , много ще се радвам да отида , но пък без би рийл няма да е същото ..... :) мерси много за инфото , иии извинена си нали са прошки са :) :D

tqnko1
03-10-2008, 01:12
kvo da vi kaja kak se zaribi kato maxnax si4ki t1pi stilove ustana hip hop-a otna4alo po4nax s eminem4o :} posle se zarebix i po dr-te predimno komerqlen rap me kefi no ne slu6am HITOVE!! sq imam nad 9k muzika ot koito 80% e rap.. i moga da kaja 4e po4ti si4kite sam gi slu6al hip hop-a tropa :)

Jamalska
03-10-2008, 08:30
Някой да има връзки във Дъ Войс тв?
искам да водя предаване за не-толко-комерсиален рап хаха

XaMcTePKa
03-10-2008, 09:29
Е аз по хип хопа се зарибих от Еминем,особено My name is и Stan направо откачах като ги чуя.Ама тогава даже и не знаех какъв стил музика е това :D пък вече първата бг рап вълна като беше,от тогава започнах да нося смъкнати дрешки,да се интерисувам повече от рапа.И те така :D

XceSS ще те вземам за вкъщи ;)

skatemore
03-10-2008, 10:01
Някой да има връзки във Дъ Войс тв?
искам да водя предаване за не-толко-комерсиален рап хаха



аве кат каза предаване ко стана с b-side тва по ММТВ има ли го още ??

Diam0nD
03-10-2008, 12:41
е 24 март :-o :-o не ми се вярва да е истина :shock: не че не искам да дойдат и да ида :D ,ама все пак поне някъде щеше да има реклама ... е дано е истина и да идат :grin: :grin: :grin: Малиии току що слушах на delinqient песни ... голяма е зарибявка ... Ще разпраяш ;) :grin: :grin:

oTPoBHa
03-10-2008, 13:23
а ние хората без пари.. кво само ше си ги въртиме по мп3ките
ебати гадното

DisturbinThePeace
03-10-2008, 15:10
а ние хората без пари.. кво само ше си ги въртиме по мп3ките
ебати гадното

мии то така си е :?

Diam0nD
03-10-2008, 15:51
а ние хората без пари.. кво само ше си ги въртиме по мп3ките
ебати гадното
а аз не съм голям богаташ ,ама ако така се окаже 10 дена няма да ям нищо и тука 20 кинта имам спестени и ей ти на билет :D :D

Jamalska
03-11-2008, 19:56
Мда и аз все някак спестявам или измислям как да вляза...
Да ви кажа...снощи не беше за хора под 80кг и под 180см...Просто следващия път като се обяви концерт в тая друсалска дупка БЛЕК БОКС ще се замисля дали да ида...Всичко на сцената беше прекрасно..но ако успееш да видиш сцената в съчетание с това да си жив...си е цяло постижение...Аз щях да повърна със се че ми ебше адски зле и накрая половината концерт го прекарах на дивана долу..другта половина предпазливо надничайки през входа до сцената,

Mooo6no
03-11-2008, 20:03
Бе то дано да дойдат Сайпръс и дано си намеря с кой да отида, че и датата е супер. Само да не се окаже накрая, че няма с кой да ходя, че тогаз ще е басиии и прецаквацията. :(

Jamalska
03-11-2008, 21:28
Споко бе.Както на всеки концерт от...ооот...2рите лордове насам 359хипхоп.ком ще има среща.Там всеки е добре дошъл.

Diam0nD
03-12-2008, 13:09
е на метод и ред разбрах че и там е било мн голяма блъсканица и голямо пого :D :D добре че не отидох :D :D Жамалска ти обаче и в 359 пишеш доста усилено :D не че има лошо де :D

Jamalska
03-12-2008, 16:31
Напоследък иронизирам доста усилено...просто почти няма теми дето да си струват...за тфа влизам в предстоящи и от дъжд на вятър е хек ;/

oTPoBHa
03-13-2008, 13:23
пф що не ми доставя радост 359 не знам..

BioX
03-13-2008, 14:45
az ot SLIM THUG se zaribih mn spokoino si rapira i tova mi haresa i po4nah da sly6am ama na kolko bqh ne pomnq :neutral: posle po4nah PAUL WALL da sly6am i sq o6te mn :)