PDA

View Full Version : Кандидат-студенти 2008



bboy_bunker
03-06-2008, 16:15
Има ли тук такива типажи ? :D

Ако да - къде смятате да кандидатствате, каква специалност ?

Тук пишете абсолютно всичко за кандидатстудентската кампания през 2008г :)

RoyTheReaper
03-06-2008, 16:43
Ми аз съм кандидат-студент... пак... ама в чужбина. :)

ABSOLUTme
03-06-2008, 16:58
^^Къде,бе? 8-)

Felis_Dirus
03-06-2008, 17:02
Хм, ще кандидатствам и в България, и в чужбина. :)

bboy_bunker
03-06-2008, 17:24
Че какво толкова има в тая чужбина :)

RoyTheReaper
03-06-2008, 18:03
^^Къде,бе? 8-)

UK m8... :-D

shadow4e
03-06-2008, 18:07
СУ - Стопанско управление с немски

Lunatic-
03-06-2008, 18:07
Че какво толкова има в тая чужбина :)
живот...
от 1 месец съм си в БГ и е мега зле работата

DjBaloon
03-06-2008, 18:14
СУ - Стопанско управление с немски

Как се казваш??

AliceSw
03-06-2008, 18:15
УАСГ - архитектура 8-)

bboy_bunker
03-06-2008, 18:28
Някой да има, който ще кандидатства Право? :)

Felis_Dirus
03-06-2008, 18:31
Някой да има, който ще кандидатства Право? :)


Аз, коте. :)

Право, журналистика, психология.. иии Франция. :)

bboy_bunker
03-06-2008, 18:33
Екстра :)

Я кажи сега, според теб къде Правото е по-добро - СУ или УНСС ? Ти къде ще кандидатстваш? :P

sherry
03-06-2008, 18:35
И аз психология и журналистика, СУ и УНСС.

shadow4e
03-06-2008, 18:45
Лили :)

А за правото със сигурност след СУ ще имаш много по-големи шансове за реализация.

psychopath
03-06-2008, 18:48
аз бях 2007

bboy_bunker
03-06-2008, 18:49
Някой ще се явява ли на предварителните в УНСС ? Аз днес си подадох документите :)

DjBaloon
03-06-2008, 18:50
Няма никаква реализация с право :)
Няма работа за тези.. малка държава сме.. съдебната власт е много зле,има си определени хора,чиито деца ги наследяват и те продължават,в момента това е една затворена система.. в която за да влезнеш трябва да си нещо неповторимо :)

GeorgiaLove
03-06-2008, 18:50
Ами дам, ще кандидатствам...
Във Варна туризъм с английски.. ВИНС или ИМТ

_showy_
03-06-2008, 18:55
Аз се замислям да кандидатсвам пак и евентуално да карам 2 висши паралелно. Мисля да пробвам нещо в СУ. Не съм решила точно какво. Нещо по-лекичко ще бъде.. Като за 2ро... Е, верно е, че лесно немааааа, ама... Все пак нищо не губя, ако се пробвам. 8-)

bboy_bunker
03-06-2008, 18:56
Аз се замислям да кандидатсвам пак и евентуално да карам 2 висши паралелно. Мисля да пробвам нещо в СУ. Не съм решила точно какво. Нещо по-лекичко ще бъде.. Като за 2ро... Е, верно е, че лесно немааааа, ама... Все пак нищо не губя, ако се пробвам. 8-) Може ли така? :shock:

DjBaloon
03-06-2008, 18:58
Аз се замислям да кандидатсвам пак и евентуално да карам 2 висши паралелно. Мисля да пробвам нещо в СУ. Не съм решила точно какво. Нещо по-лекичко ще бъде.. Като за 2ро... Е, верно е, че лесно немааааа, ама... Все пак нищо не губя, ако се пробвам. 8-) Може ли така? :shock:

Може ама си представи в сесия не 5 изпита,а 10(може и повече) и ако ти се засечат 1 с друг, да са в 1 ден? кофтии :)

Имало е хора,които са успявали,но повечето си провалят и двете виши,по-добре 2 магистратури :)

Decu
03-06-2008, 19:00
Няма никаква реализация с право :)
Няма работа за тези.. малка държава сме.. съдебната власт е много зле,има си определени хора,чиито деца ги наследяват и те продължават,в момента това е една затворена система.. в която за да влезнеш трябва да си нещо неповторимо :)Почти същото го каза и чичо ми, който преподава в СУ. Но като си е така.. :-o
Не че нещо разбирам де. 8-) Ама това си е пределно ясно.

_showy_
03-06-2008, 19:02
Аз се замислям да кандидатсвам пак и евентуално да карам 2 висши паралелно. Мисля да пробвам нещо в СУ. Не съм решила точно какво. Нещо по-лекичко ще бъде.. Като за 2ро... Е, верно е, че лесно немааааа, ама... Все пак нищо не губя, ако се пробвам. 8-) Може ли така? :shock:

Може ама си представи в сесия не 5 изпита,а 10(може и повече) и ако ти се засечат 1 с друг, да са в 1 ден? кофтии :)

Имало е хора,които са успявали,но повечето си провалят и двете виши,по-добре 2 магистратури :)

Да.. Може.
Пък, ако това второто ми дойде в повече... Майната му. :D
Нали знаете олимпийския принцип - "Важно е участието!" :D
Е, това е само една идея де. Още не съм се взела на сериозно. :-o

shadow4e
03-06-2008, 19:03
В два държавни университета не може да се следва паралелно, което е глупаво. Но в държавен и частен може, а тя следва в НБУ. Така че може :)

Ще се явявам на предварителния по математика, ама си се надявам на СУ.

_showy_
03-06-2008, 19:15
#-o Да. Тръгнах да пиша, че аз мога защото не ми взимат дипломата, а само копие от нея, за разлика от другите инуверситети и се разсеях, и забравих.

RoyTheReaper
03-06-2008, 19:20
Аз щях да се прехвърлям в НБУ. :lol:

bboy_bunker
03-06-2008, 19:26
Няма никаква реализация с право :)
Няма работа за тези.. малка държава сме.. съдебната власт е много зле,има си определени хора,чиито деца ги наследяват и те продължават,в момента това е една затворена система.. в която за да влезнеш трябва да си нещо неповторимо :)Малко не съм съгласен с теб. С Право освен в съдебната система можеш да се реализираш и в областта на сигурността и отбраната, в международни организации, във всички направления на държавната администрация, национални и международни неправителствени организации, национално и международно банково дело...

DjBaloon
03-06-2008, 19:33
Няма никаква реализация с право :)
Няма работа за тези.. малка държава сме.. съдебната власт е много зле,има си определени хора,чиито деца ги наследяват и те продължават,в момента това е една затворена система.. в която за да влезнеш трябва да си нещо неповторимо :)Малко не съм съгласен с теб. С Право освен в съдебната система можеш да се реализираш и в областта на сигурността и отбраната, в международни организации, във всички направления на държавната администрация, национални и международни неправителствени организации, национално и международно банково дело...

Че такива хора трябват така е,но всичко се предава по фамилия и т.н.т имаш ли си фамилия,чиито родители да са били дълго време, ще те търсят,иначе пак ще си намериш някаква работа за малко пари,но все пак всички се целим с големите :)

Felis_Dirus
03-06-2008, 19:34
Екстра :)

Я кажи сега, според теб къде Правото е по-добро - СУ или УНСС ? Ти къде ще кандидатстваш? :P


Ще пробвам и на двете места, но СУ си е СУ, каквото и да си говорим. А в УНСС искат ли тъпата математика за право, щото аз едно квадратно уравнение не мога да реша и ще се наложи да си търся някой доброжелателен младеж, от когото да препиша, а не ми се занимава с глупости?


Колкото до реализацията - щом това ще кандидатствам, значи не тръгвам на сляпо и имам основателна причина да го уча, а именно защото имам роднини, които са адвокати в София и от втората година почвам работа при тях. Няма да се боря, няма да се мъча, няма да се товаря с глупости, защото има кой да ми помогне. :)


И все пак Франция ми се струва адски привлекателна... :)

DjBaloon
03-06-2008, 19:37
Ще пробвам и на двете места, но СУ си е СУ, каквото и да си говорим. А в УНСС искат ли тъпата математика за право, щото аз едно квадратно уравнение не мога да реша и ще се наложи да си търся някой доброжелателен младеж, от когото да препиша, а не ми се занимава с глупости?



Самия изпит в УНСС независимо с какъв предмет ще държиш изпита,държиш 20 въпроса математика,20 въпроса български и 40 по избраното от тебе

Felis_Dirus
03-06-2008, 19:39
Ще пробвам и на двете места, но СУ си е СУ, каквото и да си говорим. А в УНСС искат ли тъпата математика за право, щото аз едно квадратно уравнение не мога да реша и ще се наложи да си търся някой доброжелателен младеж, от когото да препиша, а не ми се занимава с глупости?



Самия изпит в УНСС независимо с какъв предмет ще държиш изпита,държиш 20 въпроса математика,20 въпроса български и 40 по избраното от тебе


Тва е адски тъпо.. пх, благодаря все пак.

Blab
03-06-2008, 19:44
Ще пробвам и на двете места, но СУ си е СУ, каквото и да си говорим. А в УНСС искат ли тъпата математика за право, щото аз едно квадратно уравнение не мога да реша и ще се наложи да си търся някой доброжелателен младеж, от когото да препиша, а не ми се занимава с глупости?

Самия изпит в УНСС независимо с какъв предмет ще държиш изпита,държиш 20 въпроса математика,20 въпроса български и 40 по избраното от тебе
Тва е адски тъпо.. пх, благодаря все пак.
по-тъпо е, че ти взимат цялата диплома, а не само отделни предмети от нея... УНСС не е за мен, по-скоро за други 2 типа деца - тези от кварталните училища с успех 6.00, и такива с кинти, които са решили да учат висше. (изключвам приравняващата се на 0 бройка от гениални деца в елитни училища)

bboy_bunker
03-06-2008, 19:48
Felis_Dirus не ги слушай, говорят глупости. В закона за прием за специалност право е конкретизирано, че предметите са литература и история на България. А и днес си подавах документите и ми казаха, че въпросите от математика въобще не трябва да ги решавам. Държат се два изпита: модул 1 - български език и езикова култура + модул 3 - история на България и пак модул 1 + модул 3 - български език и литература :)

SINDEL
03-06-2008, 19:50
Пийпъл, НЕ влизайте психология в СУ! Нищо, 4е го у4а - абсолютна мизерия е...

Felis_Dirus
03-06-2008, 19:51
Felis_Dirus не ги слушай, говорят глупости. В закона за прием за специалност право е конкретизирано, че предметите са литература и история на България. А и днес си подавах документите и ми казаха, че въпросите от математика въобще не трябва да ги решавам. Държат се два изпита: модул 1 - български език и езикова култура + модул 3 - история на България и пак модул 1 + модул 3 - български език и литература :)


Аз затова попитах, защото изрично ми казаха, че за право и журналистика не искат математика. Е, радвам се в такъв случай. :grin:

bboy_bunker
03-06-2008, 19:51
Няма никаква реализация с право :)
Няма работа за тези.. малка държава сме.. съдебната власт е много зле,има си определени хора,чиито деца ги наследяват и те продължават,в момента това е една затворена система.. в която за да влезнеш трябва да си нещо неповторимо :)Малко не съм съгласен с теб. С Право освен в съдебната система можеш да се реализираш и в областта на сигурността и отбраната, в международни организации, във всички направления на държавната администрация, национални и международни неправителствени организации, национално и международно банково дело...

Че такива хора трябват така е,но всичко се предава по фамилия и т.н.т имаш ли си фамилия,чиито родители да са били дълго време, ще те търсят,иначе пак ще си намериш някаква работа за малко пари,но все пак всички се целим с големите :) Леля ми от 10 години е съдия във Върховния съд, а вуйчо ми е адвокат от 15-тина години :) Но не разчитам на тях...

sherry
03-06-2008, 20:05
Пийпъл, НЕ влизайте психология в СУ! Нищо, 4е го у4а - абсолютна мизерия е...
Защо? :shock: Сподели!

snow__queen
03-06-2008, 20:19
Аз мисля да кандидатствам Кинезитерапия :)

SINDEL
03-06-2008, 20:30
Пийпъл, НЕ влизайте психология в СУ! Нищо, 4е го у4а - абсолютна мизерия е...
Защо? :shock: Сподели!

Защото е абсолютна пародия. За 3 години съм ходила общо 20 пъти на лекции, но съм си взимала изпитите без никакви проблеми. Реално у4им едно и също, просто го предъвкваме отново и отново.. Преподавателите искат да си купиш у4ебниците им и ти пишат оценките само заради това. Реално упражнения нямаме - мързи ги изобщо да правят каквото и да било. Няма никаква практика - само много и досадно 4етене.
Като цяло се води добра специалност и приемат с висок бал, но веднъж като влезеш и си ли4и колко измислена е цялата работа.
Ако си мислиш, 4е ще ти е супер интересно и ще бъде като по филмите - забрави!

Ice_Queen_
03-06-2008, 20:38
Натфиз!

и квото др дойде.. с англ. и бел

hottie
03-06-2008, 20:38
Аз се замислям да кандидатсвам пак и евентуално да карам 2 висши паралелно. Мисля да пробвам нещо в СУ. Не съм решила точно какво. Нещо по-лекичко ще бъде.. Като за 2ро... Е, верно е, че лесно немааааа, ама... Все пак нищо не губя, ако се пробвам. 8-) Може ли така? :shock:

Може ама си представи в сесия не 5 изпита,а 10(може и повече) и ако ти се засечат 1 с друг, да са в 1 ден? кофтии :)

Имало е хора,които са успявали,но повечето си провалят и двете виши,по-добре 2 магистратури :)

Да.. Може.
Пък, ако това второто ми дойде в повече... Майната му. :D
Нали знаете олимпийския принцип - "Важно е участието!" :D
Е, това е само една идея де. Още не съм се взела на сериозно. :-o

Mejdu drugoto ako vtorata ti specialnost e v NBU ima goliam 6ans da se spravi6, za6toto tam moje6 da se osvobodi6 ot vsi4ki izpiti prez semestara.

_showy_
03-07-2008, 07:25
Mejdu drugoto ako vtorata ti specialnost e v NBU ima goliam 6ans da se spravi6, za6toto tam moje6 da se osvobodi6 ot vsi4ki izpiti prez semestara. Да. Това с текущия контрол е много добро. Стига да ходя редовно и да изкарам добри оценки на контролните през семестъра наистина се освобождавам.
И всъщност там ми е първата, а не втората специалност, която много си я харесвам. :D

w0sh
03-07-2008, 07:28
Ми ако си взема изпита по немски в Берлин. Или пък право/психология в алма матер.

DjBaloon
03-07-2008, 12:07
Ще пробвам и на двете места, но СУ си е СУ, каквото и да си говорим. А в УНСС искат ли тъпата математика за право, щото аз едно квадратно уравнение не мога да реша и ще се наложи да си търся някой доброжелателен младеж, от когото да препиша, а не ми се занимава с глупости?

Самия изпит в УНСС независимо с какъв предмет ще държиш изпита,държиш 20 въпроса математика,20 въпроса български и 40 по избраното от тебе
Тва е адски тъпо.. пх, благодаря все пак.
по-тъпо е, че ти взимат цялата диплома, а не само отделни предмети от нея... УНСС не е за мен, по-скоро за други 2 типа деца - тези от кварталните училища с успех 6.00, и такива с кинти, които са решили да учат висше. (изключвам приравняващата се на 0 бройка от гениални деца в елитни училища)

Вече не я зимат
Бала се образува от техния изпит и оценката по Бг от матурата+ оценката по математика от матурата или по география,а ако си на друга матура ти зимат оценката за всчиките години по математика от дипломата,но по Бг задължително от матурата :)

пп: на матурите трябва да имаш минимум 4-ки,за да те допуснат да в УНСС да се пробваш в класирането 8-)




пп2: Тия които са се записали в УНСС,казвайте си стаите и предмета може да има такаи дет да се засичаме :)

DjBaloon
03-07-2008, 12:10
Няма никаква реализация с право :)
Няма работа за тези.. малка държава сме.. съдебната власт е много зле,има си определени хора,чиито деца ги наследяват и те продължават,в момента това е една затворена система.. в която за да влезнеш трябва да си нещо неповторимо :)Малко не съм съгласен с теб. С Право освен в съдебната система можеш да се реализираш и в областта на сигурността и отбраната, в международни организации, във всички направления на държавната администрация, национални и международни неправителствени организации, национално и международно банково дело...

Че такива хора трябват така е,но всичко се предава по фамилия и т.н.т имаш ли си фамилия,чиито родители да са били дълго време, ще те търсят,иначе пак ще си намериш някаква работа за малко пари,но все пак всички се целим с големите :) Леля ми от 10 години е съдия във Върховния съд, а вуйчо ми е адвокат от 15-тина години :) Но не разчитам на тях...
Аз казах че ако имаш име има работа :)
В твоя случей си имаш име.. така че :)
Това с нищо не оспорва мнението ми ;)

DjBaloon
03-07-2008, 12:11
Аз мисля да кандидатствам Кинезитерапия :)

НСА?

Bamfi
03-07-2008, 12:26
визуални изкуства в нбу.

ще се пробвам и в су - социология, но първо желание ми е нбу.

snow__queen
03-07-2008, 14:10
Аз мисля да кандидатствам Кинезитерапия :)

НСА?
mdam

~Teardrop~
03-07-2008, 14:24
:-D men me pyk me prieha predi edna sedmica v CCCU-Canterbury Christ Church University :))))

bboy_bunker
03-07-2008, 14:48
DjBaloon, ако си упорит и амбициозен можеш да постигнеш целите си :)


Казвайте кой ще ходи на предварителните в УНСС по история и литература 8-)

Felis_Dirus
03-07-2008, 14:51
DjBaloon, ако си упорит и амбициозен можеш да постигнеш целите си :)


Казвайте кой ще ходи на предварителните в УНСС по история и литература 8-)

Засега май сме само двамата. Което ми напомня, че другата седмица е хубаво да се вясна в софия, за да се запиша. хъх

shadow4e
03-07-2008, 15:01
Е другата седмица и да дойдеш няма да можеш още да се запишеш :)

Felis_Dirus
03-07-2008, 15:08
Що бе, Лили? До кога са тия записвания?

(Мислех и по биричка да пийнем пак, въпреки че ти не пиеш :) )

shadow4e
03-07-2008, 15:14
Почват от 24-ти март до 22 април, та след три седмици :) А за УНСС крайният срок е 28 март. Ама ще падне голямо чакане там...

DjBaloon
03-07-2008, 15:50
Почват от 24-ти март до 22 април, та след три седмици :) А за УНСС крайният срок е 28 март. Ама ще падне голямо чакане там...

Глупости :)
Сигорно после ще има

Днеска ходих минах за точно 5 минути
Има 6 жени.. записването става за 2-3 мин,опашките са пред банката до УНСС,но това е за тия дето ходят без да са платили
Така че земете си bic,bin от интернет от сайта платете в която и да е банка и отидете с копие от лична карта,лична карта,документ че сте платили и на място попълваш още 1 и това е :)

bboy пиши на лс коя зала си на литература,аз съм на:
-икономика
-математика
-литература
:-o :-o :-o

DjBaloon
03-07-2008, 15:52
DjBaloon, ако си упорит и амбициозен можеш да постигнеш целите си :)


Много важно,трябва да си курва винаги 8)

Carrie`Bradshaw
03-07-2008, 16:14
а някой за AUBG да има ??

Apostola
03-07-2008, 16:25
Като гледам съм единствения шемет, който се е запътил към ТУ :)

RoyTheReaper
03-07-2008, 16:36
Като гледам съм единствения шемет, който се е запътил към ТУ :)

Ти си луд. Аз се чудя как да се измъкна оттам. ;)

Apostola
03-07-2008, 16:40
Като гледам съм единствения шемет, който се е запътил към ТУ :)

Ти си луд. Аз се чудя как да се измъкна оттам. ;)

защо бе (:

RoyTheReaper
03-07-2008, 16:46
Има доста проблеми... некачествена услуга, даскаля с жълти книжки, комунизъм, стоварят ти куп информация без нищо да ти обяснят и после те гонят като грешен дявол. Абе пълна пародия.

Всичките ми колеги, без неколцина изтрещели типове се чудят в какво са се забъркали.

Лошото е, че ако искаш да учиш нещо като електротехника или машиностроене, няма къде да отидеш освен там...

Apostola
03-07-2008, 16:52
мисля за Транспортна техника и технологии, технология и управление на траспортна или някоя електро специалност

RoyTheReaper
03-07-2008, 16:53
Ами да, само там е е мястото. Поне в БГ.

DjBaloon
03-07-2008, 16:56
Има доста проблеми... некачествена услуга, даскаля с жълти книжки, комунизъм, стоварят ти куп информация без нищо да ти обяснят и после те гонят като грешен дявол. Абе пълна пародия.

Всичките ми колеги, без неколцина изтрещели типове се чудят в какво са се забъркали.

Лошото е, че ако искаш да учиш нещо като електротехника или машиностроене, няма къде да отидеш освен там...

Че то навсякаде е така,не могат да махнат "светилата" на по 60-80 години :)
И те тормозят със старите си прости методи и отказват да възприемат новите неща,както дядо им е казал така го карат :)

RoyTheReaper
03-07-2008, 16:58
Това е проблемът на нашето висше образование. Ужасно консертвативно е. За специалност като моята (КСТ преди някой да е попитал), която се развива толкова динамично, това е пагубно.

DjBaloon
03-07-2008, 17:00
Това е проблемът на нашето висше образование. Ужасно консертвативно е. За специалност като моята (КСТ преди някой да е попитал), която се развива толкова динамично, това е пагубно.

Еми чакаме да измрът(колктоо и така да звучи),за да могат да поемат нещатат по-млади хора :)

Нашите деца ще са тези,които няма да са повлияни от този режим,сичко друго косвено или пряко е

RoyTheReaper
03-07-2008, 17:11
Аз в нашия факултет виждам, че има воля нещата да се адаптират според реалностите на пазара, но дядките от машиностроителния и електротехническия факултет спират всякакви промени, които не са в техен интерес пред академичния съвет. Сега се експериментира доста, но едва ли в следващите 10 години ще може да се достигне до съществена промяна. Нашето поколение е отписано.

Ziezi
03-08-2008, 08:00
Че какво толкова има в тая чужбина :)
живот...
от 1 месец съм си в БГ и е мега зле работата

Ми аре хващай си пътя наобратно,тъпак!Кво правиш тук,като е толкова зле работата?Роднините ли?

Дебел Идиот
03-08-2008, 08:47
КАЖЕТЕ някой университет дето е сууупер лесно да се влезе и изобщо не се учи в него. ВАЖНО Е! 8-[

fake
03-08-2008, 08:53
^тъп.
зависи, ако имаш пари - НБУ

защо ти е? толкова ли се мразиш, и себе си и ваште...те да цъкат кинти, а ти да си вееш гъза наляво и надясно.
е, нищо. то и от чистачи има нужда в тая България, не може пък всички да са адвокати, лекари и инженери

RoyTheReaper
03-08-2008, 09:34
^Не съм съвсем съгласен. Има професии, които просто не се учат в университет (не и в България), но пък за тях ти трябва диплома за висше. Ако университета е общо взето заради един сертификат, защо да си дава зор?

УНСС не се учи много, ама вече не се влиза лесно там май. НБУ - лесно, ама трябват кинти. СУ - лесно през семестъра, на сесията ебават майки.

Blab
03-08-2008, 09:39
УНСС не се учи много, ама вече не се влиза лесно там май.
Аз пък смятам, че се влиза най-лесно там.(НБУ въобще не го коментирам) Но, ако дипломата ти е здрава.

RoyTheReaper
03-08-2008, 09:41
Не знам.

DjBaloon
03-08-2008, 09:50
УНСС не се учи много, ама вече не се влиза лесно там май.
Аз пък смятам, че се влиза най-лесно там.(НБУ въобще не го коментирам) Но, ако дипломата ти е здрава.

Бала в Унсс се образува вече от матурите не от дипломата,трябва да имаш минимум 4-ки на двете матури,за да може да те допуснат до класации,но за да влезнеш разбирасе доста по-високи

Така че от тази година в УНСС се влиза доста трудно

Blab
03-08-2008, 09:53
УНСС не се учи много, ама вече не се влиза лесно там май.
Аз пък смятам, че се влиза най-лесно там.(НБУ въобще не го коментирам) Но, ако дипломата ти е здрава.

Бала в Унсс се образува вече от матурите не от дипломата,трябва да имаш минимум 4-ки на двете матури,за да може да те допуснат до класации,но за да влезнеш разбирасе доста по-високи

Така че от тази година в УНСС се влиза доста трудно
Хах, ти сериозно ли.
'ма, ако е наистина така, т'ва е чудесно. :)

DjBaloon
03-08-2008, 09:54
УНСС не се учи много, ама вече не се влиза лесно там май.
Аз пък смятам, че се влиза най-лесно там.(НБУ въобще не го коментирам) Но, ако дипломата ти е здрава.

Бала в Унсс се образува вече от матурите не от дипломата,трябва да имаш минимум 4-ки на двете матури,за да може да те допуснат до класации,но за да влезнеш разбирасе доста по-високи

Така че от тази година в УНСС се влиза доста трудно
Хах, ти сериозно ли.
'ма, ако е наистина така, т'ва е чудесно. :)
Погледни в сайта ;)

bboy_bunker
03-11-2008, 14:16
Аз забравих да напиша къде ще са ми изпитите... някой ме беше попитал :D


история на България - нов корпус, етаж 4, зала 4055

бълг. език и литература - западно крило, етаж 2, зала 2013


ако има съвпадения - казвайте 8)

SummeRLove08
03-11-2008, 14:48
Има ли някой "запътил се" към Медицинския Университет?

bboy_bunker
03-26-2008, 07:03
Записванията за предварителните в СУ започнаха... ;)

FelisDirus
03-26-2008, 07:43
Записванията за предварителните в СУ започнаха... ;)


Депресираш ме с тая твойта тема.. :D

bboy_bunker
03-26-2008, 07:45
Споко бе ;) Няма място за паника :D

mese4ka
03-26-2008, 12:42
и аз съм кандидат студентка :) и искам в пловдив :)

UnBornKb
03-27-2008, 08:55
Варна Икономическия искам аз ... :)

bboy_bunker
04-01-2008, 16:19
Статистика на участниците в предварителните кандидат-студентски изпити в УНСС:

Изпит Брой мъже Брой жени
Общо кандидатстващи 3619 5815
ЕПИ - Математика 1671 2122
ЕПИ - География на България 782 1264
ЕПИ - Бълг.език и литература 863 2234
ЕПИ - История 965 1320
ЕПИ - Икономика 187 296
Журналистика - писмен 0 0
Журналистика - устен 0 0
Английски език 0 0
Френски език 0 0
Немски език 0 0
Испански език 0 0
Руски език 0 0





БАХ МАМА МУ !!! :shock: :shock:

sherry
04-01-2008, 16:27
И аз се писах на предварителни.
Тест по БЕЛ в УНСС на 19 април и есе по Журналистика в СУ на 8 юни. Ако има някой друг, да казва.

bboy_bunker
04-01-2008, 16:59
^ аз също съм на тест по БЕЛ на 19 април в УНСС.. Кажи в коя зала си :)

sherry
04-01-2008, 20:03
2009, a ti?

Blab
04-01-2008, 20:05
Шерче, казвам... тия дни и аз ще се запиша, в УНСС ще пропусна. :)

sherry
04-01-2008, 20:23
Am to za UNSS mai mina sroka, taka che...
Vij mila, az sashto iskam SU, tova mi e mechtata, no shte otida na izpita v UNSS, za da imam alternativa.

P.S. Sajelqvam za ujasnata latinica, no neshto mi se skapaha nastroikite s fonetikata, utre shte gi opraviam.

bboy_bunker
04-09-2008, 10:01
Тия с география и математика да казват какво изкараха на предварителните в УНСС :D

А за историците (като мен) - успех в събота ;)

Prison_Break
04-09-2008, 14:04
абе всички ми разправят,че тази година щяло да бъде много по-лесно да влезеш някъде студент заради тея матури и т.н.
Гледам,че сте навътре с нещата..примерно как оценявате шансовете с две четворки или четири и пет на матурите да се влезе в някой от : СУ,УНСС или НБУ ? по специално факултетите с география..
И през изминалите години до колко е падал балът за прием в тези университети ?
благодаря предварително и се извинявам за тъпите въпроси :)

argh
04-09-2008, 14:11
Ако се чудите къде да учите .. предлагам ви Варненски Свободен Университе. Високо квалифицирани преподаватели. Приятелски настроени. Професионална потготовка. От-До ... подробна информация може да намерите в личната ми страница

bboy_bunker
04-09-2008, 14:38
абе всички ми разправят,че тази година щяло да бъде много по-лесно да влезеш някъде студент заради тея матури и т.н.
Гледам,че сте навътре с нещата..примерно как оценявате шансовете с две четворки или четири и пет на матурите да се влезе в някой от : СУ,УНСС или НБУ ? по специално факултетите с география..
И през изминалите години до колко е падал балът за прием в тези университети ?
благодаря предварително и се извинявам за тъпите въпроси :)Всичко е много относително - зависи от общото представяне :)

А дали е трудно - еми тая година атакувам СУ и УНСС.. скоро ще ти кажа трудно ли е 8)

Prison_Break
04-18-2008, 14:33
как мога да разбера какъв ще е предварителния изпит по География на България в СУ.. тема или тест? или ще може всеки да избира... :-o

argh
05-01-2008, 08:01
портала е с нов дизайн

ludata_666
05-01-2008, 13:22
bboy_bunker инт ми е какво стана с теб на предварителните ти изпити,,кажи си оценките,ако не те бърка особено мн :P щот и аз мислих да ходя по бел в УНСС на предварителния,ама се отказах нещо :) :D :-P ..

bboy_bunker
05-01-2008, 13:34
Трябваше да отидеш по БЕЛ :)

Имам 5.99 :)

Ollas
05-01-2008, 19:31
Трябваше да отидеш по БЕЛ :)

Имам 5.99 :)

\:D/
Ехе!!! Аз додрпаха едва (!!!) 5,73 \:D/

Apostola
05-02-2008, 11:41
а някой да ли е ходил на теста по матам. в ТУ София :-o

sherry
05-02-2008, 12:35
Ollas, браво!
Аз имам 5 и 54 на предварителния в УНСС, яд ме е, защото трудните неща ги направих, а елементарни такива сбърках.
Пример-бях забравила коя е Серафимовата внучка, защото книгата ме заинтригува после с тая бременност на Катерина и напълно ми изкочи от паметта, че внучката е Султана...Също и това за апострофата ме спъна.

Ollas
05-02-2008, 17:53
а някой да ли е ходил на теста по матам. в ТУ София :-o

Моят мъж ходи - 4,20. Ма той толкова се е готвил.

sherry, и аз това за апострофата не го знаех.

sherry
05-02-2008, 20:07
Това за апострофата беше безсмислица. Класната ми е преподавателка по БЕЛ, издавала е книга, не знаеше какво е апострофата.

Учителката ми, при която ходя на частни уроци, и която се слави като най-начетената и уважавана преподавателка в нашия регион, също не знаеше какво е апострофата точно...Прочетохме по-късно от една нейна книжка в старата й библиотека. Беше абсурд да слагат такъв въпрос в теста. Имаше и още простотии, въпроси с отговори, лишени от логика. Единият беше за Елин Пелин.

shadow4e
05-02-2008, 21:40
Ем, аз бях, ама не се предтавих особено добре, тея плюсове, минуси ми изяждат главата. :) Аз съм с математика. /5,52/ По принцип си ми върви, но ме мога да смятам много бързо. В ТУ изкарах 5,50 там изпитът беше по-лесен отколкото в УНСС, поне за мен :) И сега идва ред на СУ. :)
Успех

ludata_666
05-11-2008, 12:31
Трябваше да отидеш по БЕЛ :)

Имам 5.99 :)
ЕЕ Бравоо на теб,ама аз се отказах,щот не се чувствах мн подготвена :D ,а по история колко имаш..вече си студент,а?Само,ако е това което си искал нали?Честито :) !!!

bboy_bunker
05-11-2008, 14:08
Трябваше да отидеш по БЕЛ :)

Имам 5.99 :)
ЕЕ Бравоо на теб,ама аз се отказах,щот не се чувствах мн подготвена :D ,а по история колко имаш..вече си студент,а?Само,ако е това което си искал нали?Честито :) !!! В УНСС влизам при всички положения.. Имам 5.48 по история, но първото ми желание е СУ.

В СУ между другото днес беше пробния по история и съм доволен от представянето си... 8)

shadow4e
05-11-2008, 20:26
По коя тема писа? :) А аз съм другата неделя с математика :)

bboy_bunker
05-11-2008, 20:47
Дай скайп ако искаш на ЛС :) Да не спамиме :D

05-11-2008, 21:12
Не че съм кандидат-студент, ама следя нещатата с математиката :Р
В Ту математиката беше... елементарна :Р Особено последната задача...

shadow4e
05-12-2008, 13:21
Дай скайп ако искаш на ЛС :) Да не спамиме :D
Ти оспами с този си пост повече. :D Скайп почти не ползвам. Нали точно си обсъждаме КСК-то ни? :)

И не само последната беше елемнтарна, на класното ни имахме даже по-сложна от този пит задачи и някои хора, които не канзизатстват с математика се учудиха точно на 30-та, че е много лесна. :) А аз на нея съм й объркала накрая отговора, забравила съм да нанеса единия интервал на числовата ос накрая. :D И пак са ми дали 1 т. Другият път ще внимавам повече. :)

Тааа бибой по коя тема писа? :)

bboy_bunker
05-12-2008, 14:02
Създаване и развитие на бълг. държава :)

MaLkaBira
05-13-2008, 16:19
Здравейте!
Аз ... бях вече на пробен по български в ЮЗУ .. следва пробен по журналистика в СУ ...
А септември ... НАТФИЗ ... това са университетите,които смятам аз за добри и в който и да ме приемат .. ще бъда много щастлива ...
Моя съвет къв всички бъдещи студенти е да пробват на колкото се може повече места ... не се знае къде щастието може да ти се усмихне :)

meri88
05-13-2008, 17:11
Не че съм кандидат-студент, ама следя нещатата с математиката :Р
В Ту математиката беше... елементарна :Р Особено последната задача...

коя задача е била лесна????