PDA

View Full Version : Съвет?



Godsend
03-06-2008, 19:46
Здравейте на всички. Имам един малък проблем, който искам да споделя с вас. Днес докато бях на кафе с едни приятели се отвори темата за това кой къде ще работи през лятото. (тук е момента да вметна, че съм на 17 години и много искам да работя в някой курорт като Албена с преспиване, а родителите ми не са навити с частта за спането в курорта и всеки наш разговор за това завършва с караница) След училище реших да ги помоля отново да изпълнят желанието ми. Изложих аргументите си и всичко, изглеждаше доста убедително, но след дълъг разговор ми казаха едно 'стимулиращо' не след което аз буквално побеснях. (тук също трябва да добавя, че никога не съм давал повод на родителите ми да се съмняват в мен) И така, въпросът ми е дали да оставя всичко да се нареди от само себе си (малко се съмнявам) или да продължавам да се опитвам? Повечето от приятелите ми ще приспиват там и аз бих искал да съм с тях и да си изкарам едно хубаво лято... :o

Seducti0n
03-06-2008, 20:19
Здравей.Според мен е най-добре да си защитаваш интересите.Казваш, че си изложил своите аргументи относно желанието ти, през лятото да работиш на морето, а родителите представиха ли ти своите?Ако отговора е да, ти счете ли ги за основателни или бяха просто за да замажат положението и изкуствено да те убедят в "правотата" на възгледите си?
От друга страна ти казваш, че искаш да се забавляваш с приятелите си, един вид че това с работата е предтекст за да ти позволят да заминеш лятото.Така написано, оставам с впечатлението, че за теб приоритет е приятното прекарване, а не толкова търсенето на самостоятелност и допълнителни доходи(основните мотиви на младите да започнат каквато и да е работа).Не искам да се обиждаш или да се сърдиш, а да помислиш добре над това, което възнамеряваш да правиш през лятото.Не мога да те набеждавам за лекомислен, но с това впечатление оставам.
Така, че помисли хубаво и тогава действай.Работа е сериозно и отговорно нещо, понякога доставя удоволствие, когато се върши качествено.Ако ти можеш да съчетаваш полезното с приятното, толкова по-добре за теб.Успехчета! :)

Godsend
03-06-2008, 20:38
От друга страна ти казваш, че искаш да се забавляваш с приятелите си, един вид че това с работата е предтекст за да ти позволят да заминеш лятото.Така написано, оставам с впечатлението, че за теб приоритет е приятното прекарване, а не толкова търсенето на самостоятелност и допълнителни доходи(основните мотиве на младите да започнат каквато и да е работа).Не искам да се обиждаш или да се сърдиш, а да помислиш добре над това, което възнамеряваш да правиш през лятото.Не мога да те набеждавам за лекомислен, но с това впечатление оставам.


Работата си е работа. Наясно съм, че не е толкова лесно, колкото звучи и как ще трябва да се потрудя доста за да придобия доплънителен доход. Мисълтта ми беше, че би било по-добре да остана близо до морето, отколкото да се съсипвам от път всеки ден и да оставам с впечетлението, че не съм във ваканция..
А аргументите, които ми изложиха бяха за експлатацията на труда. Напълно съм запознат с това, знам си правата, чел съм доста по тази тема, но те не искат да знаят.. Ще видим какво ще се получи. Мерси, че ми отговори. :)


Някакви други мнения?

Seducti0n
03-06-2008, 20:49
Радвам се щом взимаш нещата толкова присърце и щом не се водиш от принципа "На баницата мекото и на работата лекото."Това, че родителите ти си затварят очите не е никак хубаво.Нормално е да са загрижени за теб и да се тревожат да не попаднеш на непочтени работодатели, но това не оправдава отношението им към желанието да работиш, вместо да хайманосваш напред назад.
П.С.-Истиски уважавам хората, които са наясно с правата си и не се страхуват да ги потърсят.Браво! =D>

m1t3t0
03-06-2008, 20:52
Обясни на родителите си,че това ти е първата калявка за трудния живот занапред и е хубаво да си по-самостоятелен,да видиш какво ще е.Можеш да им се докажеш като примерно ти заделят определени пари за дадено време и да караш с тях,като ти трябва да си прецениш как ще ги харчиш.И аз съм на 17 и миналото лято работих за първи път,и то на морето.Ако искаш мога да ти разправям повече неща ако неще те интересува,пиши лс