PDA

View Full Version : Не си мислете, че турците и циганите са една и съща нация!!!



Страници : 1 [2]

gret4ety
01-27-2010, 18:06
Е това си е малко прекалено, ама защо трябва да се държите така с турците които нищо не са направили :x

sExYbEbS
01-27-2010, 18:50
Аз очаквам да ни сложат задължителен ТУСКИ език в учебната програма,защото трябва да уважаваме и другата голяма част от нацията ни,да се запознаваме с обичаите им,чай партита,религия,за да добием ясна представа за тях.
...
....
..... ари да го сложат пък няма да стъпя в училище и ще се изнеса и от държавата :-x :-x :-x ти да си българин и да искаш такива неща :shock: срам и позор направо :o аз такива "българи" като теб ги уважам по-малко и от турците ...

ZipFail
01-27-2010, 20:46
ари да го сложат пък няма да стъпя в училище и ще се изнеса и от държавата :-x :-x :-x ти да си българин и да искаш такива неща :shock: срам и позор направо :o аз такива "българи" като теб ги уважам по-малко и от турците ...
:razz:

LoveRetroMusic
01-28-2010, 11:40
Всички цигани се правят на турци ..
смЕрт!

Wildchildd
01-28-2010, 12:34
В моя клас имаше циганка и 2 туркини и след една година тормоз от моя страна се преместиха в друг клас.Благодаря на Господ Бог за този подарък 8-)

Майна, не Господ ами ти си си го подарил това, все така продължавай да гавриш подчовеците :)

DevilWish
01-29-2010, 17:39
мале кви сте злобари повечето :shock:

аре стига с тези глупости да не си мислите, че ние самите не сме правили ебасии гадостите? или пък, че това за робството не е малко преувеличено на моменти?

аз съм учил в даскало където точно на такива неща се акцентира първо после пък, че съм ходил в Турция и още по-после пък, че знам за един мангал дето е некъв луд гений и не щото така се е родил а щото много е учил(което не е много често срещано сред БГ учениците :-o )

стига с тия гадости хлапето му е гадно що го солите без а я познавате дори?

с такова поведение обиждате и нея и себе си и държавата си щото се държите като некви гадни нацистчета :x


срам ме е да се нарека българин ейзаради такива злобарчета без капка мироглед и култура
Определено е така.

ZipFail
01-29-2010, 22:06
мале кви сте злобари повечето :shock:

аре стига с тези глупости да не си мислите, че ние самите не сме правили ебасии гадостите? или пък, че това за робството не е малко преувеличено на моменти?

аз съм учил в даскало където точно на такива неща се акцентира първо после пък, че съм ходил в Турция и още по-после пък, че знам за един мангал дето е некъв луд гений и не щото така се е родил а щото много е учил(което не е много често срещано сред БГ учениците :-o )

стига с тия гадости хлапето му е гадно що го солите без а я познавате дори?

с такова поведение обиждате и нея и себе си и държавата си щото се държите като некви гадни нацистчета :x


срам ме е да се нарека българин ейзаради такива злобарчета без капка мироглед и култура

Определено е така. :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Wildchildd
01-30-2010, 08:20
Определено е така.

У лево бе муджахидин!
аллах е свиня, а мохамед е неговата курва!
Коя си ти, че ще ми обясняваш, че робството е пресилено а?Тук е БЪЛГАРИЯ, а не турция и само ние си знаем какво сме преживяли, та се въздържай да даваш мнение по тая тема.
Оня дето го е срам да се нарече Българин, свободно може да емигрира в южната ни съседка.

sExYbEbS
01-30-2010, 12:01
Определено е така.

У лево бе муджахидин!
аллах е свиня, а мохамед е неговата к***а!
Коя си ти, че ще ми обясняваш, че робството е пресилено а?Тук е БЪЛГАРИЯ, а не турция и само ние си знаем какво сме преживяли, та се въздържай да даваш мнение по тая тема.
Оня дето го е срам да се нарече Българин, свободно може да емигрира в южната ни съседка. +1

SolusChristus
01-31-2010, 12:56
Определено е така.

У лево бе муджахидин!
аллах е свиня, а мохамед е неговата к***а!
Коя си ти, че ще ми обясняваш, че робството е пресилено а?Тук е БЪЛГАРИЯ, а не турция и само ние си знаем какво сме преживяли, та се въздържай да даваш мнение по тая тема.
Оня дето го е срам да се нарече Българин, свободно може да емигрира в южната ни съседка.

Каза човека с гръцкото знаме в подписа. :oops:

Муджахидин е множествено число, единствено е муджахид, което значи бунтовник.

Не разбирам в какъв смисъл наричаш DevilWish бунтовник.

NamelessRomantic
01-31-2010, 16:14
Определено е така.

У лево бе муджахидин!
аллах е свиня, а мохамед е неговата к***а!
Коя си ти, че ще ми обясняваш, че робството е пресилено а?Тук е БЪЛГАРИЯ, а не турция и само ние си знаем какво сме преживяли, та се въздържай да даваш мнение по тая тема.
Оня дето го е срам да се нарече Българин, свободно може да емигрира в южната ни съседка.
Сигурен съм че точно ТИ си спомняш за онова време.Още откакто са те взели от вашите за кръвен данък.Смешник :) .Робството не е пресилено,но са бунтарски по лапешки идеи говориш за робството като мъка и да казваш какво е,след като тогава дори не си бил планиран.Нито пък днешното поколение турци са били живи тогава.
А тези,които ги плюете че говорят на турски в българия...Какво ви боли вас?Просто помислете какво щеше да не ви позволят да говорите на български,примерно,в Англия.Щяхте да викате и да подавате жалби за дискриминация на правителството.
Смех баце.Смех.

filmimilmi
01-31-2010, 18:07
Определено е така.

У лево бе муджахидин!
аллах е свиня, а мохамед е неговата к***а!
Коя си ти, че ще ми обясняваш, че робството е пресилено а?Тук е БЪЛГАРИЯ, а не турция и само ние си знаем какво сме преживяли, та се въздържай да даваш мнение по тая тема.
Оня дето го е срам да се нарече Българин, свободно може да емигрира в южната ни съседка.

Каза човека с гръцкото знаме в подписа. :oops:

Муджахидин е множествено число, единствено е муджахид, което значи бунтовник.

Не разбирам в какъв смисъл наричаш DevilWish бунтовник.

И ти имаш нужда от поправка - знамето не е гръцко, а финско.

SolusChristus
01-31-2010, 18:36
Определено е така.

У лево бе муджахидин!
аллах е свиня, а мохамед е неговата к***а!
Коя си ти, че ще ми обясняваш, че робството е пресилено а?Тук е БЪЛГАРИЯ, а не турция и само ние си знаем какво сме преживяли, та се въздържай да даваш мнение по тая тема.
Оня дето го е срам да се нарече Българин, свободно може да емигрира в южната ни съседка.

Каза човека с гръцкото знаме в подписа. :oops:

Муджахидин е множествено число, единствено е муджахид, което значи бунтовник.

Не разбирам в какъв смисъл наричаш DevilWish бунтовник.

И ти имаш нужда от поправка - знамето не е гръцко, а финско.

Моя грешка, приличат си. (Пък и не гледах толкова дълго там.) :D

Wildchildd
02-04-2010, 12:46
Сигурен съм че точно ТИ си спомняш за онова време.Още откакто са те взели от вашите за кръвен данък.Смешник :) .Робството не е пресилено,но са бунтарски по лапешки идеи говориш за робството като мъка и да казваш какво е,след като тогава дори не си бил планиран.Нито пък днешното поколение турци са били живи тогава.
А тези,които ги плюете че говорят на турски в българия...Какво ви боли вас?Просто помислете какво щеше да не ви позволят да говорите на български,примерно,в Англия.Щяхте да викате и да подавате жалби за дискриминация на правителството.
Смех баце.Смех.

Написа едното нищо, не че не го очаквах тука са малко хората с повече потенциал.
Колкото до това, че не си спомням.Тези неща остават в кръвта, не е нужно да съм бил свидетел.Омразата е породена не от нас, а от тях преди повече от 500 години. За тяхно нещастие обаче българският народ е един от най-древните и никога няма да бъдем унищожени, не и от варвари като тях.
Специалиста по знамената обаче, ме прати в тъча директно.Преди да ми дава уроци за муджахидините, да прочете някоя книга, защото знамената не ги оправя много,много.

milickata
02-04-2010, 21:30
Прочетох част от коментарите и не повярвах на очите си....как може да има толкова злоба ! Аз съм туркиня, не ме е срам да си призная....но за мен родина е България...Турция е чуждо място за мен, аз имам българско самосъзнание, но не съм виновна, че съм се родила с различна вяра. В крайна сметка всички религии не изповядват ли главно идеята за любовта... ! Защо не го погледнете от такъв аспект...всички сме хора и няма значение кой към коя класа,религия,пол и т.н. принадлежи....не сме ли най-напред ХОРА !!! От пречетеното останах с впечатление, че робството е така наречената болна тема и причината за омразата към турците...но като се върнем назад във времето и се замислим...само България ли е била робска страна ??? Ами по времето на Нацизма,нямало ли е терор,издевателства с хората и жертви (дори стократно по-масови от тези под турското робство)....дайте да мразим и немците тогава, а ? Колко държави са били в състава на СССР и нейни пионки.....айде и руснаците да мразим!....Не е в това въпроса, не го ли осъзнавате...всяка нация си има силни и слаби страни....всеки народ някога в миналото е бил под властта на някой друг ! Ами че ние и под Византийска власт сме били...но това защо никой не го споменава....а още по важното което искам да знам е как можеш да живееш пълноценно като гледаш назад, вкопчен в омразата си, а не напред. Ако питате мен искам никога да е нямало и да няма войни и робство...да защото войните за територии продължават и до сега...но за това не е виновен никой народ или нация, за това е виновна човешката воля за власт,контрол и могъщество...ето в това е истинският проблем . И ако трябва някой да бъде обвинен това е ЧОВЕШКАТА НЕНАСИТНОСТ !



п.с. Радвам се, че имам правото да наричам България своя родина, защото тук са моите корени от поколения назад и аз няма как да се самоопределя като нещо различно от българка....радвам се страшно много, че в моя край няма такова разделение м/у българи и турци...и че почти всичките ми приятели са българи, а аз ги обичам адски много и никога не съм се чувствала изолирана поради факта, че съм туркиня. Злобата грози и разяжда душата като ръжда, бавно, но необратимо след определен етап...нямам какво повече да кажа....

sunshine955
02-07-2010, 15:43
Прочетох част от коментарите и не повярвах на очите си....как може да има толкова злоба ! Аз съм туркиня, не ме е срам да си призная....но за мен родина е България...Турция е чуждо място за мен, аз имам българско самосъзнание, но не съм виновна, че съм се родила с различна вяра. В крайна сметка всички религии не изповядват ли главно идеята за любовта... ! Защо не го погледнете от такъв аспект...всички сме хора и няма значение кой към коя класа,религия,пол и т.н. принадлежи....не сме ли най-напред ХОРА !!! От пречетеното останах с впечатление, че робството е така наречената болна тема и причината за омразата към турците...но като се върнем назад във времето и се замислим...само България ли е била робска страна ??? Ами по времето на Нацизма,нямало ли е терор,издевателства с хората и жертви (дори стократно по-масови от тези под турското робство)....дайте да мразим и немците тогава, а ? Колко държави са били в състава на СССР и нейни пионки.....айде и руснаците да мразим!....Не е в това въпроса, не го ли осъзнавате...всяка нация си има силни и слаби страни....всеки народ някога в миналото е бил под властта на някой друг ! Ами че ние и под Византийска власт сме били...но това защо никой не го споменава....а още по важното което искам да знам е как можеш да живееш пълноценно като гледаш назад, вкопчен в омразата си, а не напред. Ако питате мен искам никога да е нямало и да няма войни и робство...да защото войните за територии продължават и до сега...но за това не е виновен никой народ или нация, за това е виновна човешката воля за власт,контрол и могъщество...ето в това е истинският проблем . И ако трябва някой да бъде обвинен това е ЧОВЕШКАТА НЕНАСИТНОСТ !



п.с. Радвам се, че имам правото да наричам България своя родина, защото тук са моите корени от поколения назад и аз няма как да се самоопределя като нещо различно от българка....радвам се страшно много, че в моя край няма такова разделение м/у българи и турци...и че почти всичките ми приятели са българи, а аз ги обичам адски много и никога не съм се чувствала изолирана поради факта, че съм туркиня. Злобата грози и разяжда душата като ръжда, бавно, но необратимо след определен етап...нямам какво повече да кажа....
много си права .. така си е .. не можемд а виним и да мразим турците заради предишните войни .. сякаш турците са виновни за това което техните пра пра дядовци са правили .. не е било правилно че са почвали войни за територия,но сегашните турци какво общо имат ?

milickata
02-07-2010, 21:07
:) :-)

NamelessRomantic
02-07-2010, 21:20
@ WildChild
Че ти какво повече написа?Кой си ти да се биеш в гърдите и да разправяш кой е с повече или по-малко потенциал,като ти самия не си?Ти не си никакъв патриот,просто хлапе което е поело нацистки виждания от приятелите си с бръснати глави и кубинки.Или поне така изглежда.Колкото да омразата - не знам дали забелязваш,но само ти показваш омраза в момента.Още повече,че в момента единствената заплаха за българската нация е не кой друг,а българското правителство.

NamelessRomantic
02-07-2010, 21:24
Прочетох част от коментарите и не повярвах на очите си....как може да има толкова злоба ! Аз съм туркиня, не ме е срам да си призная....но за мен родина е България...Турция е чуждо място за мен, аз имам българско самосъзнание, но не съм виновна, че съм се родила с различна вяра. В крайна сметка всички религии не изповядват ли главно идеята за любовта... ! Защо не го погледнете от такъв аспект...всички сме хора и няма значение кой към коя класа,религия,пол и т.н. принадлежи....не сме ли най-напред ХОРА !!! От пречетеното останах с впечатление, че робството е така наречената болна тема и причината за омразата към турците...но като се върнем назад във времето и се замислим...само България ли е била робска страна ??? Ами по времето на Нацизма,нямало ли е терор,издевателства с хората и жертви (дори стократно по-масови от тези под турското робство)....дайте да мразим и немците тогава, а ? Колко държави са били в състава на СССР и нейни пионки.....айде и руснаците да мразим!....Не е в това въпроса, не го ли осъзнавате...всяка нация си има силни и слаби страни....всеки народ някога в миналото е бил под властта на някой друг ! Ами че ние и под Византийска власт сме били...но това защо никой не го споменава....а още по важното което искам да знам е как можеш да живееш пълноценно като гледаш назад, вкопчен в омразата си, а не напред. Ако питате мен искам никога да е нямало и да няма войни и робство...да защото войните за територии продължават и до сега...но за това не е виновен никой народ или нация, за това е виновна човешката воля за власт,контрол и могъщество...ето в това е истинският проблем . И ако трябва някой да бъде обвинен това е ЧОВЕШКАТА НЕНАСИТНОСТ !



п.с. Радвам се, че имам правото да наричам България своя родина, защото тук са моите корени от поколения назад и аз няма как да се самоопределя като нещо различно от българка....радвам се страшно много, че в моя край няма такова разделение м/у българи и турци...и че почти всичките ми приятели са българи, а аз ги обичам адски много и никога не съм се чувствала изолирана поради факта, че съм туркиня. Злобата грози и разяжда душата като ръжда, бавно, но необратимо след определен етап...нямам какво повече да кажа....
Жалко че никой от тук не осъзнава,че говорим за събития от преди векове.Тогава робството е било нормално,просто такава е била войната.Ако те не бяха поробили нас,ния щяхме да поробим тях.Просто е било шанс.Били сме по слаби - паднали сме и точка.Не разбирам защо виним днешните хора от различен етнически произход,и после се чудим защо те ни отвръщат със същото.

SolusChristus
02-08-2010, 05:25
Прочетох част от коментарите и не повярвах на очите си....как може да има толкова злоба ! Аз съм туркиня, не ме е срам да си призная.


п.с. Радвам се, че имам правото да наричам България своя родина, защото тук са моите корени от поколения назад и аз няма как да се самоопределя като нещо различно от българка....

Я пак?

SmilezZz
02-08-2010, 07:58
Напълно съгласна съм с milickata

"Расисти" - кажете ми поне една причина,поради която трябва да се разделяме на турци,българи,цигани..
Коя е тази причина..Коя ???
Не осъзнавате ли,че изглеждате смешни,като казвате,че единствената причина е робството..
Добре де..Днешните турци какво общо имат с това..??? ТЕ ли са виновните за предишните войни..ОСЪЗНАЙТЕ СЕ..Поне веднъж помислете добре :?

ZipFail
02-08-2010, 09:00
А ти колко турци познаваш, че да твърдиш обратното ?

Wildchildd
02-08-2010, 12:28
@ WildChild
Че ти какво повече написа?Кой си ти да се биеш в гърдите и да разправяш кой е с повече или по-малко потенциал,като ти самия не си?Ти не си никакъв патриот,просто хлапе което е поело нацистки виждания от приятелите си с бръснати глави и кубинки.Или поне така изглежда.Колкото да омразата - не знам дали забелязваш,но само ти показваш омраза в момента.Още повече,че в момента единствената заплаха за българската нация е не кой друг,а българското правителство.
Ходя с коса до раменете и кецове, кубинки обувам като има 1 метър сняг, не че има някакво значение :lol: , а и нямам нито един приятел с бръсната глава( скинхед) .Нямам нищо общо с нацистите, а това за потенциала се вижда доста лесно, та не ми трябват некакви специални правомощия, че да го кажа.Иначе, за правителството съм напълно съгласен

anonymous682486
02-08-2010, 14:33
знаете ли ква е разликата щото те мислят че циганите са скинари а това нее вярно циганите са добри хора и не са чак толкова малоумни като българи са горе долу умни :( :( :( 8-) 8-) А скинарите ги познавате те убиват всичко живо те нямат и грам сърце. В Красна поляна там живее братовчедките ми. скинарите превзеха квартала и чупиха всичко
и убиха някои роми :-x :-x :-x даже и деца жалко за децата нека се молим за тях :smt022 :smt022 :smt022 братовчедките ми поне имат късмет че са живи 8-) 8-) :) :) :)

anonymous682486
02-08-2010, 14:37
Турците ги познавате по ненормални са от нас :( :( :( те нямат милост ако искате отиваите там при цигани направо :o :o :o ще стане екшън

milickata
02-08-2010, 19:25
Прочетох част от коментарите и не повярвах на очите си....как може да има толкова злоба ! Аз съм туркиня, не ме е срам да си призная.


п.с. Радвам се, че имам правото да наричам България своя родина, защото тук са моите корени от поколения назад и аз няма как да се самоопределя като нещо различно от българка....

Я пак?

Добре наистина се е получило леко противоречие м/у двете ми изказвания, но мога да поясня малко. Водя се туркиня...но само се водя...кажи ми как да се наричам туркиня с чиста съвест,а не българка, като тук в Б-я съм родена и живяла от раждането си насам....учителите ми са ме научили на "български" ценности (български е в кавички защото ценностите са универсални за всички култури и са висши добродетели).....мойте пра-пра и нз си още колко пра родители са населявали тези земи, когато някой ми каже дом, моята първа асоциция е свързана с България....за това ако мен някой лично ме попита каква съм, като каква се самоопределям ще му отвърна, че съм българка, изповядваща мюсюлманска религия. Но както знаем заради такива хора,толкова ограничени в разбиранията си...трябва да има или само българи (християни) или турци (мюсюлмани)...е аз не съм нито едното от двете,за мене аз съм една цялост взаимствала и от двете...за мене аз съм и туркиня и българка....и мога да кажа, че наистина страшно по-лесно щеше да ми е да съм или мюсюлманка, живееща в Турция или християнка населяваща Б-я.....но не съм избрала да съм в такова средно положение...ни натам,ни насам....определи ме ти тогава? каква съм ? Защото аз мн съм мислила и съм стигнала до извода, че в крайна сметка всичкото разделение на раси,религии и прочее, няма смисъл.....и аз съм човек,дишам,мисля и съществувам....с нищо не съм по-различна от останалите...просто имам възможността да взаимствам от две култури, което е както огромно наказание, така и огромен подарък....

dajdi
02-09-2010, 16:34
Малко като се замислиш години години под турско робство и накрая ние чисти Българи?! Малко странно..
Мразя Турци, защото са надути, защото винаги искат да испъкнат и някак си им е като фикс идея да бъдат нещо повече от нас! Защото са черни, защото са злобни, защото са Турци! Имам туркиня в класа и не единпът съм я чувала как кълни даскалки, съученици и т.н... Клиукарката и итригантката в класа! Не го крия нито пред нея нито пред другите!
мразя ги

K0rTexXx
02-09-2010, 17:30
Прочетох част от коментарите и не повярвах на очите си....как може да има толкова злоба ! Аз съм туркиня, не ме е срам да си призная.


п.с. Радвам се, че имам правото да наричам България своя родина, защото тук са моите корени от поколения назад и аз няма как да се самоопределя като нещо различно от българка....

Я пак?

Добре наистина се е получило леко противоречие м/у двете ми изказвания, но мога да поясня малко. Водя се туркиня...но само се водя...кажи ми как да се наричам туркиня с чиста съвест,а не българка, като тук в Б-я съм родена и живяла от раждането си насам....учителите ми са ме научили на "български" ценности (български е в кавички защото ценностите са универсални за всички култури и са висши добродетели).....мойте пра-пра и нз си още колко пра родители са населявали тези земи, когато някой ми каже дом, моята първа асоциция е свързана с България....за това ако мен някой лично ме попита каква съм, като каква се самоопределям ще му отвърна, че съм българка, изповядваща мюсюлманска религия. Но както знаем заради такива хора,толкова ограничени в разбиранията си...трябва да има или само българи (християни) или турци (мюсюлмани)...е аз не съм нито едното от двете,за мене аз съм една цялост взаимствала и от двете...за мене аз съм и туркиня и българка....и мога да кажа, че наистина страшно по-лесно щеше да ми е да съм или мюсюлманка, живееща в Турция или християнка населяваща Б-я.....но не съм избрала да съм в такова средно положение...ни натам,ни насам....определи ме ти тогава? каква съм ? Защото аз мн съм мислила и съм стигнала до извода, че в крайна сметка всичкото разделение на раси,религии и прочее, няма смисъл.....и аз съм човек,дишам,мисля и съществувам....с нищо не съм по-различна от останалите...просто имам възможността да взаимствам от две култури, което е както огромно наказание, така и огромен подарък....

Ти си туркиня, във вените ти тече турска кръв, това означава, че си ТУРКИНЯ!НИКАКВА БЪЛГАРКА, ТУРКИНЯ!

milickata
02-10-2010, 13:16
Малко като се замислиш години години под турско робство и накрая ние чисти Българи?! Малко странно..
Мразя Турци, защото са надути, защото винаги искат да испъкнат и някак си им е като фикс идея да бъдат нещо повече от нас! Защото са черни, защото са злобни, защото са Турци! Имам туркиня в класа и не единпът съм я чувала как кълни даскалки, съученици и т.н... Клиукарката и итригантката в класа! Не го крия нито пред нея нито пред другите!
мразя ги

Е ако това са турците...ако ги възприемат и мсилят така за тях...е не значи аз опрелено не съм туркиня....защото нито едно от посочените не може да се отнася до мен

fr33runner
02-12-2010, 19:41
A ZNAETE LI,4E V ISTORIATA E NAPISANO,4E BULGARITE SA OT CIGANSKI KOREN :)
A SEGA DA VIDIM,KOI KVO LALA A?
ZA TUI PO GOLIAMA 4AST OT NASELENIETO NA BULGARIA E ROMSKO.

ти си живо доказателство че в вашите помашки вени тече предателската кръв,менили си сте вярата за по 1 нива говеда такива...после пак и хубусници се изкарали майкави да е** миризлива смърт сган тъпа...


А ти сУщество такова,което не може да пише на БЪЛГАРСКИ език да ти кажа ли,че всъщност началото българите си водим от Атила?

Naman07
02-12-2010, 20:13
Турците са изключително свирепа и горделива нация. Циганите са веселяци, профани (макар, че дори и те да проявяват агресия в днешно време, то е защото не получават по-различно държане от околния свят, но генетично не са свирепи като рязаните). На цингите им дай танци и кючеци, празници по цял ден. Но турците изпитват нужда да тъпчат и покоряват с вярата си другите. Тук говорим за народен манталитет не за отделни единици, така че коментари от сорта "аз познавам супер турци, кво ги плюете само" са напълно некомпетентни и излишни. Ако ходжата запее 3-та световна и цяла турция се вдигне и тези гореспоменати приятелчета ще ви резнат гърленцата като на агънца :Р. Поне по-голямата част от тях де. Със здраве.

milickata
02-14-2010, 17:03
До колкото разбирам от по-горния коментар...циганите са те ограбили,нали ??? И аз не харесвам циганите,няма какво да се преструвам, наистина им е заложено да крадат, но вярвам, че има и много стоийностни хора сред тях, достойни за уважение, просто не съм срещнала такива все още и да спомена, че и мен са ме ограбвали цигани, но и българи....нз хора просто злобата ви ще ви довърши,но всеки си избира ест кое да харесва и кое не. Само, че за вас (поне голяма част от писалите тук) всичко е само черно и бяло....вие сте далтонисти,но както знаете съществуват и други нюанси! Защо трябва да сме крайни...

Wildchildd
02-14-2010, 19:04
По-горе някой е написал, че след 500 години робство сме били смесени с турците.Това не е вярно.Българите сме кръвни братя с иранците,германците,финлан дците и датчаните.По тоя въпрос само недейте да спекулирате.

NamelessRomantic
02-14-2010, 20:43
Не я ли заключиха тая тема бе...Пф.

trustN0body
02-18-2010, 22:15
.Българите сме кръвни братя с иранците,германците,финлан дците и датчаните.По тоя въпрос само недейте да спекулирате.

Моля !? Това като бъзик ли го написа или наистиго вярваш ? Ако е второто си в голяма грешка и живееш в заблуда.

ZipFail
02-18-2010, 22:58
.Българите сме кръвни братя с иранците,германците,финлан дците и датчаните.По тоя въпрос само недейте да спекулирате.

Моля !? Това като бъзик ли го написа или наистиго вярваш ? Ако е второто си в голяма грешка и живееш в заблуда.
Всъщност пича е доста прав :)

Ако си мислиш че съществува такова нещо като "славянски" генотип, ти си в доста голяма заблуда ;)

Wildchildd
02-19-2010, 12:24
.Българите сме кръвни братя с иранците,германците,финлан дците и датчаните.По тоя въпрос само недейте да спекулирате.

Моля !? Това като бъзик ли го написа или наистиго вярваш ? Ако е второто си в голяма грешка и живееш в заблуда.

Това е факт :shock: .

* Българите, финландците, датчаните, германците от Шлезвиг-Холщайн и унгарците имат най-голяма прилика в съотношението на кръвните групи и в индекса.

Това е от проучване на Димитър Съсълов, естествено ако си по-компетентен може да оспориш.Да, ние говорим на славянски език, културата ни има славянски заемки, но кръвта ни не е смесена нито с турска, нито с никаква, умишлено не казвам славянска, защото няма такова нещо като славянска кръв, но това е друга тема, по скоро може да се говори за славянска култура и език.Очаквам да разбера защо съм толкова заблуден :) ?

wallmart
02-27-2010, 16:11
И аз мога да седна да напиша една "Статистика", съгласен ли си? Гледай фолклора, гледай расата. С германците и въобще европейците нямаме нищо общо. Ние сме азиатски народ

Wildchildd
02-27-2010, 16:26
И аз мога да седна да напиша една "Статистика", съгласен ли си? Гледай фолклора, гледай расата. С германците и въобще европейците нямаме нищо общо. Ние сме азиатски народ
Не съм съгласен.Ти не можеш да напишеш "Статистика", защото нямаш ресурсите и капацитета на човека, който е напсал тази, която аз публикувах.Българите сме европейски народ, нищо общо с турци или руснаци.

ZipFail
02-27-2010, 16:53
И аз мога да седна да напиша една "Статистика", съгласен ли си? Гледай фолклора, гледай расата. С германците и въобще европейците нямаме нищо общо. Ние сме азиатски народ
:lol: :lol: :lol:

gret4ety
03-03-2010, 15:00
Малко като се замислиш години години под турско робство и накрая ние чисти Българи?! Малко странно..
Мразя Турци, защото са надути, защото винаги искат да испъкнат и някак си им е като фикс идея да бъдат нещо повече от нас! Защото са черни, защото са злобни, защото са Турци! Имам туркиня в класа и не единпът съм я чувала как кълни даскалки, съученици и т.н... Клиукарката и итригантката в класа! Не го крия нито пред нея нито пред другите!
мразя ги

Ако искате слагайте ми бан, трийте ми профила даже но тук не мога да се сдържа...... ДА ТИ ПИКАЯ НА ГЛУПАВИТЕ КОМЕНТАРИ! НЕЩАСТНИК! КАКВО ПРАВО ИМАШ ТИ ДА ГОВОРИШ ЗА ХОРАТА ТАКА СЛЕД КАТО ИЗОБЩО НЕ ПОЗНАВАШ ВСИЧКИ ТУРЦИ НА ЗЕМЯТА, НИТО ПЪК ТИ СИ ПО-ДОБРЕ ОТ ТЯХ! ГОВОРИШ ЗА ОПРЕДЕЛЕН ПРИМЕР АМА Я СЕ ЗАМИСЛИ КОЛКО МНОГО БЪЛГАРИ СЕ ДЪРЖАТ ПО СЪЩИЯ НАЧИН! НЕ МОЖЕ ДА ДЕЛИШ ХОРАТА НА НАЦИИ И РЕЛИГИИ!

Nam3less3
03-03-2010, 15:10
НЕ МОЖЕ ДА ДЕЛИШ ХОРАТА НА НАЦИИ И РЕЛИГИИ! Може и е необходимо. Исляма е културно и икономическо оръжие, повод за войни и т.н. Мнозинството от някой нации паразитират на гърба на останалите..

gandalfepi4
03-03-2010, 15:52
Малко като се замислиш години години под турско робство и накрая ние чисти Българи?! Малко странно..
Мразя Турци, защото са надути, защото винаги искат да испъкнат и някак си им е като фикс идея да бъдат нещо повече от нас! Защото са черни, защото са злобни, защото са Турци! Имам туркиня в класа и не единпът съм я чувала как кълни даскалки, съученици и т.н... Клиукарката и итригантката в класа! Не го крия нито пред нея нито пред другите!
мразя ги

Ако искате слагайте ми бан, трийте ми профила даже но тук не мога да се сдържа...... ДА ТИ ПИКАЯ НА ГЛУПАВИТЕ КОМЕНТАРИ! НЕЩАСТНИК! КАКВО ПРАВО ИМАШ ТИ ДА ГОВОРИШ ЗА ХОРАТА ТАКА СЛЕД КАТО ИЗОБЩО НЕ ПОЗНАВАШ ВСИЧКИ ТУРЦИ НА ЗЕМЯТА, НИТО ПЪК ТИ СИ ПО-ДОБРЕ ОТ ТЯХ! ГОВОРИШ ЗА ОПРЕДЕЛЕН ПРИМЕР АМА Я СЕ ЗАМИСЛИ КОЛКО МНОГО БЪЛГАРИ СЕ ДЪРЖАТ ПО СЪЩИЯ НАЧИН! НЕ МОЖЕ ДА ДЕЛИШ ХОРАТА НА НАЦИИ И РЕЛИГИИ!

+1 :smt038

gret4ety
03-03-2010, 15:57
Малко като се замислиш години години под турско робство и накрая ние чисти Българи?! Малко странно..
Мразя Турци, защото са надути, защото винаги искат да испъкнат и някак си им е като фикс идея да бъдат нещо повече от нас! Защото са черни, защото са злобни, защото са Турци! Имам туркиня в класа и не единпът съм я чувала как кълни даскалки, съученици и т.н... Клиукарката и итригантката в класа! Не го крия нито пред нея нито пред другите!
мразя ги

Ако искате слагайте ми бан, трийте ми профила даже но тук не мога да се сдържа...... ДА ТИ ПИКАЯ НА ГЛУПАВИТЕ КОМЕНТАРИ! НЕЩАСТНИК! КАКВО ПРАВО ИМАШ ТИ ДА ГОВОРИШ ЗА ХОРАТА ТАКА СЛЕД КАТО ИЗОБЩО НЕ ПОЗНАВАШ ВСИЧКИ ТУРЦИ НА ЗЕМЯТА, НИТО ПЪК ТИ СИ ПО-ДОБРЕ ОТ ТЯХ! ГОВОРИШ ЗА ОПРЕДЕЛЕН ПРИМЕР АМА Я СЕ ЗАМИСЛИ КОЛКО МНОГО БЪЛГАРИ СЕ ДЪРЖАТ ПО СЪЩИЯ НАЧИН! НЕ МОЖЕ ДА ДЕЛИШ ХОРАТА НА НАЦИИ И РЕЛИГИИ!

+1 :smt038 ей това е човек :smt045 \:D/ :smt038 :smt038 мерси за подкрепата

ZipFail
03-03-2010, 19:01
gret4ety, а ТИ колко турци познаваш ?

iceangel
03-04-2010, 10:25
Абе ние си знаем кои са цигани и кои са турци, слагаме ги под общ знаменател щото не можем да определим кои да харесваме повече. Циганите нямат държава те са паразити - взимат помощти, но не работят а крадат, не ходят на училище не са образовани, замърсяват, хулят, псуват, не подържат хигиена. Мразя ги!
Турците са ни държали толкоз време под робство и колили и налагали. Ако се бяха промени добре ама не са! Повечето са нагли, подкупни, алчни. Мислят се за по-добри от нас, но е факт че не са. И съм забелязала btw че всички турци дето видя са мазни. Ако ни бяха оставили на мира и не се бяха бъркали - добре, ама не сега те се опитват пак да ни завладеят ама по мирен път. Затова държавата ни е в ужасно състояние - турците се намесват в политиката като подкупват нециливизованите цигани (според мен би било прекрасно ако на циганина му се отнеме правото да гласува) и крадат. Построяват пътища ама пребират половината от парите които уж трябва да платят и защо ли има дупки и още не знам си какви глупости.
Има изключения, сигурна съм, но лично аз не съм срещала

gret4ety
03-04-2010, 11:36
Аз като малка съм почти буквално отраснала сред турци. Най-добрите ми приятели от детинство са турци и това са супер свестни хора... В момента всеки ден излизам с турци, ходя с турчин и да ви кажа съм горда с това ако искате овиквайте ме псувайте ме не ми пука...

Wildchildd
03-04-2010, 12:51
^ Тургут Юзал би се гордял, асимилацията на България върви с пълна сила :lol: .
Преди се ядосвах, сега ми е смешно.

milickata
03-04-2010, 16:35
Хахаха асимилациця :lol: на разбирателство и човешко отношение м/у различните етноси асимилация ли му се вика вече, ако е така дано всички да бъдат асимилирани :-P ....меко казано по-безличен и неуважаващ се от българския народ няма,вие разбирате ли, че даже най-великите поети са го казали това и са го запечатали в произведенията си :) един Вазов пише цяла епопея за да напомни на българите кои са(да не говорим, че вс започва още от Пасисий...всички знаем цитата: "О, неразумний юроде! Защо се срамуваш да се наречеш българин и не четеш и не говориш на своя език?")....а кажете сега,че и тука турците са виновни??....българите не обичат корените си и не ги ценят, но стане ли дума за турците(бивши поробители,душмани,натрапн ици и тирани) оооо веднага всеки втори става патриот и ревностен бранител на вярата !!! Не е ли смешно, а? На всеки както му изнася...днес сме на кефче и "България и българите над всичко"утре ми е криво и майката с едно щракване става мащеха,а сънародниците врагове!!! Всеки трети иска да напусне родината, да замине в чужбина и да не се върне по възможност...това ли е обичта към БЪЛГАРИЯ И БЪЛГАРСКОТО ми кажете? Хора не го ли виждате че на българите манталитетът ни е такъв...оплакваме се само (btw влючвам се към това ние, казвала съм и в по-предните коменти, че съм туркиня....но се самоопределям като българка изповядваща различна религия просто) и вечно мърморим...вечно има някой виновен за неволите,винаги ние сме перфекти, а другите ни провалят...никога грешката не е в нас !!! Преди да гледаме другите, защо всеки не погледне себе си....ако всеки днес си даде равносметка и направи крачка към по-мирно и спокойно съществуване...разбирателс вото несъмнено ще ни съпроводи защото на 1-во място сме ЧОВЕЦИ (преди да сме цигани,турци,арменци,бълга и и т.н. сме хора и това е най-важното). Но предубеността руши всичко. Никога не съм делила някого на българин или турчин....ужасно съм щастлива че в Шумен няма катива проблеми и всички си живеем в разбирателство и на никого не му пука към кой етнос принадлежиш ! А на тези които правят разделение (няма значение дали са българи или турци) искам да им кажа че губят адски много.....и най-вече губят човечността си (смятам че не е малка загуба ;))

gandalfepi4
03-04-2010, 17:43
^ ааа не. не е така-ти си зла туркиня! аз помня (родова памет-едно и също) как турците са ни изнасилвали и убивали и поробвали преди петстотин години и това е причина аз да се държа като тъпо животно спрямо техните наследници и ОСВЕН ТОВА съм ревностен патриот и нерекох един ром "свиня" когато той изтъкна факта, че не мога да си взема матурата по майчиния си език и се почуствах горд и щастлив!

това от което се нуждаем са злобни нападки и дребнавост за да докажем колко сме възвисени всъщност...

не е нужно да ни пука, че сме най-зле по образование, качество на труда и доброта на Балканите, няма да си отмъстим като правим големи и добри неща, а като си покажем злобарщината на дребно!



БЪЛГАРИ СЪБУДЕТЕ СЕ И ПИШЕТЕ ГЛУПОСТИ ПО ФОРУМИТЕ! НЕ Е НУЖНО ДА СИ ОПРАВИМ ШИБАНАТА ДЪРЖАВА (започвайки от себе си) А ДА СИ ПОКАЖЕМ ЗЛОБАТА!

Nam3less3
03-04-2010, 18:28
Всеки трети иска да напусне родината, да замине в чужбина и да не се върне по възможност...това ли е обичта към БЪЛГАРИЯ И БЪЛГАРСКОТО ми кажете? Хора не го ли виждате че на българите манталитетът ни е такъв...оплакваме се само (btw влючвам се към това ние, казвала съм и в по-предните коменти, че съм туркиня....но се самоопределям като българка изповядваща различна религия просто) и вечно мърморим...вечно има някой виновен за неволите,винаги ние сме перфекти, а другите ни провалят...никога грешката не е в нас !!! Преди да гледаме другите, защо всеки не погледне себе си....ако всеки днес си даде равносметка и направи крачка към по-мирно и спокойно съществуване...разбирателс вото несъмнено ще ни съпроводи защото на 1-во място сме ЧОВЕЦИ (преди да сме цигани,турци,арменци,бълга и и т.н. сме хора и това е най-важното). Но предубеността руши всичко. Никога не съм делила някого на българин или турчин....ужасно съм щастлива че в Шумен няма катива проблеми и всички си живеем в разбирателство и на никого не му пука към кой етнос принадлежиш ! А на тези които правят разделение (няма значение дали са българи или турци) искам да им кажа че губят адски много.....и най-вече губят човечността си (смятам че не е малка загуба ;))Като държавата е съсипана и заради безумията, ставащи всеки ден, е нормално хората да искат да заминат, да се опитат да живеят малко по-добре в чужбина. И заради това ли не са българи, защото поставят интереса на семействата им пред този на народа? А самоопределянето като българин определено не мисля, че е свързано с религията, защото малко българи са християни, вече има много атеисти, и хора, изповядващи други религии. Но мюсюлманството става опасно, защото вместо религия(която всеки човек сам да си изповядва) се превръща в политическо и икономическо оръжие. Държавата не трябва да се смесва с религията.
А за това, че всички сме хора и трябва да се разбираме и т.н., не мисля, че ще стане факт, освен ако не се появят извънзмени или нещо такова, около които човечеството да се обедини. Хората имат нужда да се съюзяват на базата на нещо, и да имат общ враг. Било то на базата на градски, национален или религиозен принцип. Но не може да отречеш, че някой раси(примерно цигани) са на много по-ниско ниво, не могат да се интегрират, и техните малцинства създават единствено проблеми в Европа. Циганите от колко години са тук, и се държат като номади, нямащи нищо общо със съвремения начин на живот?
А относно Шумен, тука има много турци(които за разлика от циганите са нормални хора, с изключение на малкото националисти и религиозни фанатици, създаващи неприязън), и е нормално да се разбират добре с българите.
Етническа нетърпимост създават партии като ДСП и Атака, но тук в Шумен обикновеният народ е за пример, че такова нещо няма. И аз не съм виждал и чувал за проблеми между българи и турци в Шумен, поне откакто съм тук.

milickata
03-04-2010, 19:01
Nam3less3 радвам се, живееш в Шумен, защото иначе ако беше от другаде сигурно щеше да ти е по-трудно да повярваш, че може да има толкова голямо приятелство и разбирателство м/у българи и турци в един град (не казвам, че и нашето стадо, т.е. нашият град, си няма мърша)...съгласна съм за някои от казаните неща...за други не. Аз не твърдя, че като българите искат да отидат в чужбина не са българи....просто исках да подчертая как всеки ревностно защитава нацията, а за да оцелее си плюе, колкото се може по-далеч, на петите. Пък и тази логика с омразата заради робството е убий ме няма да я схвана !!! Абе ние под Византийско робство сме били...огромна част от българите са се погърчили ама....защо за там никой не споменава,а ?? А и онези дето ми бръщолевят за убийствата и изнасилвания да не са живели тогава....отначало кагато учехме тези неща (2-3 клас някъде) наистина ми ставаше адски кофти, че съм се родила туркиня, но след това в последствие научих, че нещата далеч не са такива каквито се описват в историята. Съгласна съм, че на места мюсюлманството граничи с фанатизъм....но в Б-я точно не можем да говорим за това...виж в страните от Близкия Изток ок...ама в Б-я абсурд . Колкото до циганите има и светсни хора из между тях...но всичката останала маса ги дърпа надолу (а те са единици)...така,че при тях е мн сложно. Наистина те си нямат държава (не че аз като съм туркиня смятам Турция за моя държава, ни най малко) и са едно номадско племе плъзнало навсякъде като чума и смуче всичко де що може. Ама и ние мн им позволихме на тях...ние им дадохме стимул да се множат и да ни крадат....и като сме изтървали края...вече оправия няма, а и да има няма кой да я приведе в употреба.

trustN0body
03-05-2010, 01:08
А защо никой не казва нищо за гърците !?

500 г. - турско робство.
200 г. - гръцко робство ?

За вас 500 г. значат толкова, че да ги мразите изключително много и да ги наричате цигани(което е толкова глупаво), а 200 г. не значат нищо !? Що за логика е това !?

gandalfepi4
03-05-2010, 07:14
А защо никой не казва нищо за гърците !?

500 г. - турско робство.
200 г. - гръцко робство ?

За вас 500 г. значат толкова, че да ги мразите изключително много и да ги наричате цигани(което е толкова глупаво), а 200 г. не значат нищо !? Що за логика е това !?

ми лесно е-гърците са ни асимилирали по-добре и сега се оприличаваме на тях (донякъде), а турците са ни оставили "различността" 8-)

Wildchildd
03-05-2010, 12:35
^Ти си малоумен.

SolusChristus
03-05-2010, 14:33
А защо никой не казва нищо за гърците !?

500 г. - турско робство.
200 г. - гръцко робство ?

За вас 500 г. значат толкова, че да ги мразите изключително много и да ги наричате цигани(което е толкова глупаво), а 200 г. не значат нищо !? Що за логика е това !?

Гърците не са се гаврили с нас както турците.

trustN0body
03-06-2010, 05:24
А защо никой не казва нищо за гърците !?

500 г. - турско робство.
200 г. - гръцко робство ?

За вас 500 г. значат толкова, че да ги мразите изключително много и да ги наричате цигани(което е толкова глупаво), а 200 г. не значат нищо !? Що за логика е това !?

ми лесно е-гърците са ни асимилирали по-добре и сега се оприличаваме на тях (донякъде), а турците са ни оставили "различността" 8-)

Оприличаваме се на тях !? Боже мой ... май само ти го правиш това ..



Гърците не са се гаврили с нас както турците.

Поредния който говори без да знае нищо за историята. Разбрах ме, че мразите, но поне не ставайте смешни с разни писания по форуми.

ZipFail
03-07-2010, 19:10
Защото турците са ни върнали с една епоха назад, примерно ?

Защото точно когато сме били на границата на ренесанса, са ни върнали във феодализма, с примитивните си обичаи, държавно устройство и религия, примерно ???

gandalfepi4
03-07-2010, 20:46
добре де добре-"гърците не са се опитвали да ни погърчат заличавайки нашата история и пращали ни в техни училища дори и по време на турското робство"

gir
03-08-2010, 08:03
Ами аз не съм точно туркиня, но имам приятели и много далечни, такива по националност роднини. Искам да ви споделя, че често виждам как на черен човек, му казват турчино кирлив. Разбирам, че злобари има колкото искаш от Христианите, но това ме обижда по някакъв начин. Казвала съм и на приятели за тази грешна преценка, а те ми отговарят "хмамм , ми то к'ва е разликьть, мижду турци и цигьни,,
Негорамоност, хора неграмотност има много в България :o . Значи турците си имат своя държава, свой език, своя азбука, свои религии и вярвания, свои права, прекрасна държава и страхотни хора. Циганите-най-на кратко казано: боклуци!!! Е преценете дали не се различават цигани от турци ;-)

Турците не са само черни. Добре, че пуснаха малко сериали по ТВ-то да се научат повечето хора в България, че турците са всякакви.
Турците са измислена народност от един човек, който се казвал Мустафа Кемал. Бил е военен, който понатупал в една война доста англичани, австралийци и новозелендци, после станал президент, после понатупал и арменците, а и ходжите-мюсюлмани не видели много добро от него (защото не всички турци са мюсюлмани, а и да са не са много стриктни по принцип).
Как този човек е измислил турците? Ами много лесно. По-рано е нямало турци и Турция, а е имало само Османска империя. Османците са били ГОЛЯМА смесица от: перси, араби, индийци, славяни, арменци, кюрди и какво ли още не. След това, Османската империя намаляла и останала това, което е днес Турция. Но народът там, който му викат днес "турци" си останал смесица от араби, перси, славяни и т.н. Ето защо днес турците изглеждат различни - има си циганоподобни, има си гръкоподобни, има си българоподобни, има си и татароподобни.
Ами и българите са така. Има българи, които приличат на шведи, има българи, които приличат на испанци, италианци или направо на араби и цигани.
Разликата между турците и циганите е в няколко отношения. 1)Турците говорят на турски, а повечето цигани на цигански. Разликата между турски и цигански е колкото между френски и монголски, например. 2)Повечето цигани са християни, а повечето турци са мюсюлмани.
Не съм съгласен само с едно, писано от момичето, което цитирам: циганите си нямали държава! ИМАТ СИ ЦЕЛИ ТРИ - Индия, Пакистан и Бангладеш. В тези трите страни повечето народности са си почти цигани по ДНК, по външен вид, по култура донякъде... :D

gandalfepi4
03-08-2010, 10:24
Турците не са само черни. Добре, че пуснаха малко сериали по ТВ-то да се научат повечето хора в България, че турците са всякакви.


брей можело значи да се види, че не всичко е черно и бяло а?

браво пиииич! =D>

както и турците си имат гадни неща в миналото така и ние така и всички-

турци-геноцид с/у арменците

американци-атомната бомба

немци-втората световна война

българи-безгрешни ангели????

нее всички живеем на една планета в НАСТОЯЩЕТО и въпреки, че има неща които ни "жегват" трябва да покажем, че сме способни да прощаваме и да гледаме на нещата критически, ако има някой който ще критикува миналото на Турция то са самите турци-същото и за нас! като започнем да гледаме на хората като на братя светът ще стане по-различен и не смятам, че ще е за лошо :)

ако греша в мнението си поне знам, че ако желаете да покажете, че сте по-добри от някого трябва да го направите като станете по-добри и оставите други да ви съдят а не като падате на нивото на тези които мразите и се боричкате злобно като животни


те са паразити - взимат помощти, но не работят а крадат, не ходят на училище не са образовани, замърсяват, хулят, псуват, не подържат хигиена. Мразя ги!

Повечето са нагли, подкупни, алчни
всички турци дето видя са мазни


дори всяка дума да е вярна как казването на това може да не те принизи на нивото на този който наричаш долен и зъл?

Wildchildd
03-08-2010, 12:21
David Lloyd George former British Prime Minister said in 1914 that:

The Turks are a human cancer, a creeping agony in the flesh of the lands which they misgovern, rotting every fibre of life ...
Дейвид Лойд Джордж, бивш министър на Британската империя през 1914 казва:

Турците са рак за човечеството, пълзяща агония в плътта на земите който ръководят зле,те рязяждат всяка фибра на живота.


Дано съм бил точен с превода, но мисля, че схванахте какво е искал да каже Лойд Джордж.

gandalfepi4
03-08-2010, 19:23
David Lloyd George former British Prime Minister said in 1914 that:

The Turks are a human cancer, a creeping agony in the flesh of the lands which they misgovern, rotting every fibre of life ...
Дейвид Лойд Джордж, бивш министър на Британската империя през 1914 казва:

Турците са рак за човечеството, пълзяща агония в плътта на земите който ръководят зле,те рязяждат всяка фибра на живота.


Дано съм бил точен с превода, но мисля, че схванахте какво е искал да каже Лойд Джордж.

“I tell you, as one who has studied the whole situation, I don't think Hitler is a fool - he is not going to challenge the British Empire”
David Lloyd George


извод-ако цитираш евангелист, който казва политически некоректни обиди не доказваш правотата си а неразумието си... поучи се не искам да те затапвам, а да ти покажа, че трябва с добро :)

Wildchildd
03-08-2010, 20:16
Въобще не ми дреме дали е евангелист, или че е сбъркал за Адолф Хитлер.Целият свят е подценил фюрера а й самият той ги е изненадал , не само застаряващият по това време Лойд Джордж, за това Хитлер е явление и един от най-непредсказуемите световни лидери.Факта е, че Лойд Джордж е един голям политик, и определено неговата дума тежи повече от твоята.И не се притеснявай, даже не си се приближил до затапване.Ето още един цитат от друг любим министър на Британската империя:


William Ewart Gladstone, a 19th century British Prime Minister:
They were, upon the whole, from the black day when they first entered Europe, the one great anti-human specimen of humanity. Wherever they went a broad line of blood marked the track behind them, and, as far as their dominion reached, civilization disaphttp://www.teenproblem.net/forumpeared from view. They represented everywhere government by force as opposed to government by law.—Yet a government by force can not be mainhttp://www.teenproblem.net/forumtained without the aid of an intellectual element.

Някой компромат за Гладстон, един от най-големите приятели на България?

gandalfepi4
03-08-2010, 20:26
Въобще не ми дреме дали е евангелист, или че е сбъркал за Адолф Хитлер.Целият свят е подценил фюрера а й самият той ги е изненадал , не само застаряващият по това време Лойд Джордж, за това Хитлер е явление и един от най-непредсказуемите световни лидери.Факта е, че Лойд Джордж е един голям политик, и определено неговата дума тежи повече от твоята.И не се притеснявай, даже не си се приближил до затапване.Ето още един цитат от друг любим министър на Британската империя:


William Ewart Gladstone, a 19th century British Prime Minister:
They were, upon the whole, from the black day when they first entered Europe, the one great anti-human specimen of humanity. Wherever they went a broad line of blood marked the track behind them, and, as far as their dominion reached, civilization disaphttp://www.teenproblem.net/forumpeared from view. They represented everywhere government by force as opposed to government by law.—Yet a government by force can not be mainhttp://www.teenproblem.net/forumtained without the aid of an intellectual element.

Някой компромат за Гладстон, един от най-големите приятели на България?


e деее... уф ОК добре съгласен съм с тебе "война на турция" радвай се сега. ако си добър дядо мраз ще ти даде атомна бомба за да покажеш на всички к'ъб си хейтър и ще направиш света по-обър:?

SmilezZz
03-09-2010, 13:56
Малко като се замислиш години години под турско робство и накрая ние чисти Българи?! Малко странно..
Мразя Турци, защото са надути, защото винаги искат да испъкнат и някак си им е като фикс идея да бъдат нещо повече от нас! Защото са черни, защото са злобни, защото са Турци! Имам туркиня в класа и не единпът съм я чувала как кълни даскалки, съученици и т.н... Клиукарката и итригантката в класа! Не го крия нито пред нея нито пред другите!
мразя ги
Егати тъпия коментар..

А колко българи се държат по същия начин,даже и по-зле..Това,че преди години сме били под турско робство и какво..Да не би сегашните/днешните турци да са виновни за случилото се..
Супер смешно е,като оправдание да пишете това..Пишете причинита,за която НАИСТИНА трябва да ги мразим..Махнете го тва - "500г. сме били под турско робство" - ще ви отговоря пак,днешните турци не са виновни за това :?

SolusChristus
03-09-2010, 14:20
Да, днешните турци не са виновни. Точно затова по-голямата част от югоизточна България се мислят за турци.

Турците назад у Азия, да ходят да казват на Руснаците как са турци, пък да видим тогава какво ще стане.

gandalfepi4
03-09-2010, 20:09
по-голямата част от югоизточна България се мислят за турци.


????

коя по-голяма част бе? много ме заинтригува :-o

аз съм чувал само за едно село в родопите ама там са си баш турци болшинството :neutral:

дай некви примери pls :)

trustN0body
03-09-2010, 22:56
по-голямата част от югоизточна България се мислят за турци.


????

коя по-голяма част бе? много ме заинтригува :-o

аз съм чувал само за едно село в родопите ама там са си баш турци болшинството :neutral:

дай некви примери pls :)


Е как да ти каже като пише пълни глупости ? Както казваш ти има точно 1-2 селца където са 90% турци.

По-голямата част от югоизточна България по-скоро имат македонски манталитет от колкото да се мислят за турци.

justunique
05-02-2010, 16:35
...

Sisi7u
05-02-2010, 17:06
Ами аз не съм точно туркиня, но имам приятели и много далечни, такива по националност роднини. Искам да ви споделя, че често виждам как на черен човек, му казват турчино кирлив. Разбирам, че злобари има колкото искаш от Христианите, но това ме обижда по някакъв начин. Казвала съм и на приятели за тази грешна преценка, а те ми отговарят "хмамм , ми то к'ва е разликьть, мижду турци и цигьни,,
Негорамоност, хора неграмотност има много в България :o . Значи турците си имат своя държава, свой език, своя азбука, свои религии и вярвания, свои права, прекрасна държава и страхотни хора. Циганите-най-на кратко казано: боклуци!!! Е преценете дали не се различават цигани от турци ;-)

Това сега някаква про-турска пропаганда ли е!?!?
Това с цел да не закачаме горките турчолета ли е?!!?
Щом като циганите и турците не са еднакви тогава защо в цяло столипиново твърдят циганите че са турци ?!!?
Хахахха ае сега да те видим понеже много ти знае устата! :lol:
хех.. ма вие българите голяма работа сте били .. нищо против.. имам фр'та българи, но .. тъпото ви отношение направо ме съсипва 8-)
а тея роми от столипиново сиг са турско говорящи , тфа не значи ч е са такива ..
но няма смисъл да убеждавам предубедени хора 8-)

Sisi7u
05-02-2010, 17:08
мятайте свински глави по тях .. на сапун .. на веро .. на тоалетна хартия .. :smt066 :smt067 :smt068 :smt070 :smt077 СМЪРТ ! :::
a ot вас и това не става :razz: :razz: :razz: :D :razz: :razz: :razz:

Sisi7u
05-02-2010, 17:19
kakvi prekrasni hora ma??? za nas balgarite ciganite sa dori po dobri ot vas ma , za6toto ne sme bili pod tqhno robstvo 5 veka ne sa ni klali i iznasilvali decata ni ma . te sa edna o6te po dolna smrad :-x :-x
омфг .. какъв националист .. :shock: ти първо се научи да пишеш на кирилица пък после ми защитавай държавата си ...
а и не съм изнасилвала никого и нямам намерение да го правя, че да обиждаш турците, ясно ?!?
и тфа ''ма'' от къде си го прихванала 8-) омфг ..
ние сме долна смрад а вие и това не сте .. ZERO ako ме разбираш :-o

gandalfepi4
05-03-2010, 13:26
хммм, интересно ми е защо смяташ че като вземеш +/– 7 милиона души и ги поставиш под общ (и явно доста негативен) знаменател без да даваш причини за това си твърдение не изглеждаш леко предубедена и необоснована в омразата си, давайки причини на четящите мненията ти да те видят като поредната посредствена хейтърка?

GunSnSteelflowers
05-22-2010, 12:15
И за какво я пускаш тая тема? И циганите, и турците идват от Азия... ама изненадаа: и ние. И ако не беше тази връзка със славяните, можеше и турци да си бъдем. Само дето циганите са из целия свят, не са обединени в държава и специално тези в България се славят с мизерията си. Какъв ти е проблемът? 5 века турско владичество не са ли достатъчни, че и сега да ги хвалиш. Не стига, че по нашите градове се чува турска реч, а не бива. Вродено ни е да ги мразим явно. И цигани, и турци- една паплач, въпреки горепосочените разлики. Нали циганите също са им помагали по време на Априлското възстание например. Хем живеят тук, хем не ни знаят езика, хем са мързеливи като задници, хем ги храним, без да искаме, хем ще са с/у нас. Ай под ножа всичките - и турци, и цигани. Не меинтересува какви хора били- изпитвам неприязън към тях като цяло...

ZipFail
05-22-2010, 12:23
То всички народи по света идват от Азия и Близкия Изток...

gandalfepi4
05-22-2010, 12:37
^ аборигени, индианци, инуити? 8-)

ZipFail
05-22-2010, 13:05
И те така :)

m0n4yyy
05-22-2010, 14:23
Ами аз не съм точно туркиня, но имам приятели и много далечни, такива по националност роднини. Искам да ви споделя, че често виждам как на черен човек, му казват турчино кирлив. Разбирам, че злобари има колкото искаш от Христианите, но това ме обижда по някакъв начин. Казвала съм и на приятели за тази грешна преценка, а те ми отговарят "хмамм , ми то к'ва е разликьть, мижду турци и цигьни,,
Негорамоност, хора неграмотност има много в България :o . Значи турците си имат своя държава, свой език, своя азбука, свои религии и вярвания, свои права, прекрасна държава и страхотни хора. Циганите-най-на кратко казано: боклуци!!! Е преценете дали не се различават цигани от турци ;-)

Нищо лично, мила, но как ти очакваш разбиране към твоята националност като ти самата не проявяваш такова към ромската нация. Аз познавам много роми, които могат да се нарекат достойни хора, заразлика от мнозина бели. :) Проявявай разбиране, ако и ти искаш такова от другите. :)

По темата: За книгата не се съди по кориците. :)

Rounder
05-22-2010, 16:03
Имам честа да се познавам с ИСТНИНСКИ турци,не като нашите дето са цигани и се мислят за турци.Мога да кажа че са много добри,уважават приятелите си и на всяка цена биха помогнали....не да те оставят да се мъчиш като грешен дявол...просто разликата е от земята до небето...няма смисъл да обеснявам,тия който не се познават с такива,пак подчертавам ИСТНИНСКИ,няма как да ме разберат....

iwillalwaysloveyou
05-23-2010, 22:55
Не мога да си обясня,защо трябва някои от вас да се изразяват с такава злоба?Аз самата съм туркиня и не виждам защо някой,хванат отнякъде,ще дойде и ще ме обижда заради религията ми.И да-чиста туркиня съм..не, както се изразиха някои големи "разбирачи",че всички турци в България били турски цигани(които за ваше сведение се наричат кюрди,но това е съвсем друг въпрос).Не слагайте всички под един знаменател.Не мисля,че ние имаме вина за миналото и за действията и постъпките на много далечни деди и пра-деди.Лично аз си празнувам всички християнски празници.Говоря перфектно български и повярвайте ми, никой,никога не би разбрал,че съм туркиня,ако не му го кажа аз!Мога да ви кажа,че турците са много по напред от нас в много отношения.Вместо да плюето по цял ден и да бълвате змии и гущери,отидете и вижте едно традиционно,турско семейство..каква традиция,какво уважение..всяка вечер семейството сяда на масата заедно..а тук какво-алкохолици,които пребиват жените си(не всички,но голяма част).Сега сигурно ще последват коментарчета от рода на "ми ходи си в Турция тогава..кво правиш тука?"Където си искам там ще ходя и каквото си искам това ще правя,ако сте чували за думата демокрация..България точно за това е толкова назад във всяко едно отношение..защото всички тия,които се биете в гърдите,че сте големи българи(85%,от които дори не можете да пишете грамотно),не можете да приемете различните и да си разширите малко кръгозора.Ама така ще е ..то всичко идва от семейството и от възпитанието.А за какво възпитание говорим в случая..От цялата история на България само за 5 века робство са чули и вече са големи специалисти.Преди да претендирате,че сте повече от когото и да било и преди да обиждате по народност,се научете да пишете грамотно,научете историята на страната си и тогава заемайте някаква позиция.Всички сте от голямото добро утро и за това в една България 15-16 годишни пикли не се прибират по цели нощи и естествено на перкефтните родители с перфектното възпитание не им пука къде е детето им и си спят спокойно.Да не говорим,че 90% са едни големи,малки,меркантилни курви с извинение..и разбира се всичко това идва от семейството :) поне аз не сам чула засега в Турция да има такава слава за момичетата..да-по-добре скромни и почтени,отколкото изтривалки :) кърдето и да отидеш в чужбина,като чуят,че си българин-за тях си човек втора класа,защото на всички ни е пределно ясно каква е славата на България по света :) а турците понеже са много лоши,некултурни,неграмотни ,нечистоплътни,цигани и т.н...затова може би са много по ценени..сега дерзайте и започвайте да коментирате,за да се посмея на малка доза от високия ви умствен капацитет :)

ZipFail
05-24-2010, 00:04
http://world.actualno.com/news_223304.html :)

Rounder
05-24-2010, 10:15
http://world.actualno.com/news_223304.html :)

глупости

ZipFail
05-24-2010, 10:31
Факти :)

От босфора надолу живеят още в 13ти век :)

gandalfepi4
05-24-2010, 11:17
уви, съгласен съм със зип. наистина са големи варвари там

beiho
06-30-2010, 04:35
Да ви кажа, повечето от вас или не са виждали истински турчин, или нямат приятел турчин, иначе нямаше да говорите така. Предполагам всички сте от някакви забутани малки градчета на расисти и селца тем подобни. Хайде защо не мразим сега италиянците и гърците, че сани клали преди турците? Или не помните за цял град войска, ослепена от Василий II? Питайте българите, които наистина познават турците какви са и те ще ви обяснят. Обикновеното население не прави нищо на българите, а всеки човек може да е лош. Тези които са клали българите от Батак не са били само турци, а са били разбойници от всички краища на Османската империя, включително и българи, гърци, хървати, сърби, македонци, жадни и готови на всичко за пари. Самите наши велики автори Вазов и Ботев разкриват в творбите си какви българи е имало тогава, така че не сме се променили много, щом сега има българи изнасилвачи, убийци, крадци, значи и тогава е имало. Ей такива като вас като турските им огледални образи са убивали невинното турско население, поради омразата, която таят и поради мозъка, който им липсва в главата. Учете история, четете творби, гледайте документални филми и тогава ако си вярвате, значи сте наивни овце :lol: :razz: :D

Housemusikk
07-14-2010, 09:14
Разлика че има , има . Аз лично просто виждам заплахата тези 2 етноса ,като две туморни образувания в нашата майка България ,които бавно я поглъщат .А и да за книгите е така ......... и после ходете спорете със такъв НЕГРАМОТЕН човек ,за който света се разпростира от тях до работата му .

Ryapoff
07-14-2010, 10:25
...

MochaOnMyLips
07-14-2010, 21:21
Турците не са варвари (не и повече от нас). Били ли сте в Турция въобще? Не говоря за частта на Балканите, там предполагам ви е ясно, че често са по-цивилизовани от нас.

7227
07-18-2010, 09:28
Негорамоност, хора неграмотност има много в България :o . Значи турците си имат своя държава, свой език, своя азбука, свои религии и вярвания, свои права, прекрасна държава и страхотни хора. Циганите-най-на кратко казано: боклуци!!! Е преценете дали не се различават цигани от турци ;-)
Ей това ме ядоса ве4еееее! :-x Като си имате прекрасна държава и език отивай да живееш там и да си говориш своя език!Какво правиш тука!Българите били неграмотни,да не говорим турците кви сааа! Тези турци ще ни превземат хораа,разберете!!! 500 години робство не ни стигнаха!!!!!!!

Denislawa
07-18-2010, 13:14
Престанете, тъпо е.
Цигани, турци, все тая! Един човек трябва да бъде оценяван или съден заради това какво представлява като съвкупност от качества или нравствени недъзи, а не като народност.

Всеки избира пътя си, всеки може да бъде добър и да живее достойно. Има ужасно много убийци, изнасилвачи, простаци, които са цигани и турци, но има и много такива, които са българи! И всички са под общ знаменател за мен, защото не са достойни и почтени хора! Но има други, които живеят честно, трудят се и искат само да бъдат щастливи.
Те са добри и не заслужават омразата на другите, само защото са от етнос, към който хората са предубедени.

Всяко стадо има червни овце. Лесно е да слагаме под общ знаменател и да лепим етикети, трудно е да разберем, че понякога грешим в преценката си.

Напълно съм съгласна!

GunSnSteelflowers
07-24-2010, 08:47
kakvi prekrasni hora ma??? za nas balgarite ciganite sa dori po dobri ot vas ma , za6toto ne sme bili pod tqhno robstvo 5 veka ne sa ni klali i iznasilvali decata ni ma . te sa edna o6te po dolna smrad :-x :-x
омфг .. какъв националист .. :shock: ти първо се научи да пишеш на кирилица пък после ми защитавай държавата си ...
а и не съм изнасилвала никого и нямам намерение да го правя, че да обиждаш турците, ясно ?!?
и тфа ''ма'' от къде си го прихванала 8-) омфг ..
ние сме долна смрад а вие и това не сте .. ZERO ako ме разбираш :-o

Не, че нейният коментар беше много смислен, ама сеш се, че е бая жалко да пишеш отговор под всеки втори, хах. Може и да сте си супер държава, да сте най-грамотните и перфектните, както се изказаха повечето защитници, но е факт, че отношението ви към всяка друга религия е пренебрежително. Щото, ако кандидатстват за работа в Турция турчин и руснак примерно, хора с еднаква квалификация, познай кого ще назначат. И после ми разправяй колко напредничави и разкрепостени били. Факт е също, че и тея турци дето живеят в България мнозинството са неграмотни, те не си знаят нито собствения език, нито българския, после що сме ги слагали с циганите под общ знаменател. Едно голямо ХАХ и стига с тия защитнически кампании по форумите, щото нали знаеш, ако излезеш на улицата и решиш да агитираш хората по същия начин какво ще ти се случи?

Nafarforii
07-24-2010, 09:05
^Ще и се случи това, което заслужава да и се случи.

Не мога да разбера всичките тези имигранти,които се опакват от всичко в държавата. Ми връщай се в азия!

BlackEyedPeas
07-27-2010, 19:47
:razz: :razz: :razz: :razz: Такава глупост не бях чувала скоро! Турците и циганите не са една и съща нация!!! Турците са си турци, а цигните може да се каже, че не пренадлежат на никой, тей като те са разпръснат народ по целия свят, но всъщност самите цигани идват от Индия! Не казвам, че индииците са цигани, а циганския народ идва от Индия още от векове, но са се разпръснали по света. Най-близкия отговор е, че циганите са нация, идваща от Индия! Но е малко странно, че една от най-красивите жени в света е индиика, но това не я прави циганка, нали? Но сега ще ме разберете погрешно. Не казвам, че те са цигани, а казвам, че те са нещо като нас в България. Тук живеем българи и цигани, но това не ни прави цигански народ. Като идеш в друга държава и ти викат "А, ама не знаех, че в България имало и бели, мислех, че живеят само цигани".. В Индия има и цигани и бели!

qsiii
07-29-2010, 16:47
Турция е една прекрасна страна с едни прекрасни хора. Да не би българите да не изнасилват, убиват и тормозят, във всяка страна има такива хора и ще има, но има и такива, които не крадат и не убиват. Същото се отнася и за циганите bebence_ff , не мисля ,че си права . Съгласна съм с авторката :-)

filmimilmi
07-30-2010, 01:16
Да ви кажа, повечето от вас или не са виждали истински турчин, или нямат приятел турчин, иначе нямаше да говорите така. Предполагам всички сте от някакви забутани малки градчета на расисти и селца тем подобни. Хайде защо не мразим сега италиянците и гърците, че сани клали преди турците? Или не помните за цял град войска, ослепена от Василий II? Питайте българите, които наистина познават турците какви са и те ще ви обяснят. Обикновеното население не прави нищо на българите, а всеки човек може да е лош. Тези които са клали българите от Батак не са били само турци, а са били разбойници от всички краища на Османската империя, включително и българи, гърци, хървати, сърби, македонци, жадни и готови на всичко за пари. Самите наши велики автори Вазов и Ботев разкриват в творбите си какви българи е имало тогава, така че не сме се променили много, щом сега има българи изнасилвачи, убийци, крадци, значи и тогава е имало. Ей такива като вас като турските им огледални образи са убивали невинното турско население, поради омразата, която таят и поради мозъка, който им липсва в главата. Учете история, четете творби, гледайте документални филми и тогава ако си вярвате, значи сте наивни овце :lol: :razz: :D

Това, че приятелят ти се казва Ахмет (примерно) не променя историята. Нито по-малко пък променя шариата (ислямското каноническо право, с което приятелчето ти би трябвало да е запознато). Та просто попитай Ахмет на какво са го учили родителите му. Ако ти отговори искрено, сигурно ще ти стане тъжно... Изключения има, но са малко.

UNITED
07-30-2010, 02:13
Aaa извинявайте ама повечето от вас говорят нещо и дори не знаят какво !!! :shock:
Първо-Циганите и "турците" са две много ама много ама мноооооого различни нации.На повечето цигани им е в кръвта да са "лоши",да крадът,да се бият,да извършват какви ли не престъпления.За щастие наистина има исключения,но за съжаление се срещат доста рядко при тях.Докато при "турците" исключенията са не хубавите и добри хора,а тези които са лоши.
Второ-Можеби се чудите защо слагам "турци" в кавички ? Хора,осъзнайте се,не сте прави ! Не сте прави да наричате турци човешки същества които дори не знаят турски,не знаят къде се намира турция (образно казано),и нямат нищо общо с турския народ само защото изповядват мюсюлманска религия.Аз лично познавам исключително много такива хора,дори в града ми е пълно с такива и повярвайте те нямат нищо общо с това което вие наричате "турчин".Не,че имам нещо против турците,напротив харесвам обичаите им,харесвам страната им харесвам начина по който общуват с хората,но това е друга тема.
За вас е турчин този който се е родил в мюсюлманско семейство,в България,не знае и една турска дума и дори не е ходил в Турция така ли ? Ако е така просто малко се замислите,и ще видите,че изобщо не сте прави.Хората които аз познавам и са мюсюлмани по нищо ама по нищичко не се различават от другите и нямат НИЩО ОБЩО С ТУРЦИТЕ пак повтарям проумейте го най накрая.И аз имам едно на ум за истинските турци,тези които живеят в турция знам,че сме били под тяхно робство и не мога да се примиря с това.А и какво значение по дяволите има от къде произлиза един човек,а ? Ако на една циганка или един циганин чувствата им не са лоши,искат да се сприятелят с другите,нямат лоши намерения и т.н има ли значение от къде произлиза ? Проблема на нас българите ни е в това,че сме злобни и мразещи същества.България никога няма да се подобри не заради "турците" и циганите а заради самите нас,помислете и ще видите,че е така.. :booooomb:

П.С-Виждал съм деца по улиците на 11-12 години да викат "смърт за турците",това нормално ли е ? Ами според мен не е,та те са малки деца по дяволите какво разбират от злоба,знаят ли защо изобщо изричат тези думи ? Не,не знаят.. и вината не е тяхна,вината е на родителите им,родители които озлобяват и карат децата си да мразят. :?

Neutral
08-02-2010, 16:20
Циганите и турците от България са почти едни и същи-няма разлика.Обаче в Турция и по-скоро Азиятската част хората са различни ,подчиняват се на законите си и са много добри .Нямат нищо общо с циганите .Така че аз казвам ,че не са еднакви въпреки ,че тези от България са 1:1 с циганите

spexx
08-02-2010, 23:56
турците не са цигани.тва е измислица на българите.идете в някоя държава и питайте дали турците са цигани и да видим кво ще отговорят хората.българите говорят така за турците естествено заради турското робство което все още има място в психиката на един българин.тъй като циганите са смятани за \"хлебарки\" и българите си го изкарват на турците като ги наричат цигани.тва е мойто мнение.ходила съм в турция на екскурзии и да ви кажа хич да не е хубаво си е там : ) да не говорим мн мн защото след няколкo години ще има повече цигани отколко българи в България : ))))

Pa3yMeH
08-08-2010, 12:41
Не знам кво сте се хванали да обиждате турците. Вярно, че преди 130 години, са се ебавали с нас, но се замислете - не могат ли да се променят за 130 години и всъщност толкова много ли ви пука за роднините ви преди 130 години, чиито имена дори не знаете ??? Ей, аман от такива "патриоти"... Щом се мислите за такива висши същества, си стойте във Великата България и не се занимавайте с такива боклуци като турците...
Нямам приятели турци, защото аз лично не съм срещал. Нямам проблеми с тях, и не виждам защо да ги мразя освен тези които създават анти-български групи във Facebook). В тази тема повече няма да вляза, не ми се мерят пишки с някви деца.

D12Respect
08-08-2010, 16:33
Смешници са тези, който с лека ръка пренебрегват 500 години робство. И двете нации, турци и цигани, не ги харесвам!

K_O_L_E_V
08-08-2010, 17:39
Абе ти ли ще ми казваш какво да си мисля ?

UNITED2
08-08-2010, 22:22
Абе ти ли ще ми казваш какво да си мисля ? :razz: :razz: :razz: Тоя пЪ,квото искаш мисли бе келеш т'ва си е за тебе...

7227
08-14-2010, 07:49
Абе ти ли ще ми казваш какво да си мисля ? :razz: :razz: :razz: Тоя пЪ,квото искаш мисли бе келеш т'ва си е за тебе...

Той поне мисли....
500 години никак не са си за пренабрегване.Турци,цигани все едно е,всеки случай не са българи!Във всеки един момент могат да ни го забият.

UNITED2
08-14-2010, 14:06
Абе ти ли ще ми казваш какво да си мисля ? :razz: :razz: :razz: Тоя пЪ,квото искаш мисли бе келеш т'ва си е за тебе...

Той поне мисли....
500 години никак не са си за пренабрегване.Турци,цигани все едно е,всеки случай не са българи!Във всеки един момент могат да ни го забият. Щом не са българи,не са добре дошли в България а ? :shock:
Испанци,гърци не са ли българи да ги няма,еми браво ;)

semantics
08-15-2010, 11:39
Не нация, а етнос е точният термин за случая.

Просто пояснение.

quexxe
08-27-2010, 13:09
Мисля, че трябва да спрете с обидите и тази дискриминация. В какво се състои вината на помаците или на българските турци, че преди векове техните предшественици и последователи на религиозно ниво са изнасилвали и убивали поколения наред?

И не - не са един народ. Едните имат държава, език и религия, а другите са познати като "номади".

raiskiogan
09-13-2010, 16:54
Защо всички виждате лошите страни на мухамеданите в България.Нали всички искаме да правим така, та някой ден собствените ни деца да живеят в една по добра България.А ние всъщност мразим ромите и турците.
Христянка съм.Баща ми е взет от турско семейство когато е бил юнуша заради покрустването.Дълги години не намира начин да се вурне в България.Във Враца го взима християнско семейстево и го изучава на всичко.Най - накрая се жени за италянка/майка ми/ която е християнка.Когато съм едва на 2 години и половина майка ми умира.От Италия идваме в България с баща ми и брат ми/който е по - голям от мен с 18 години/.Когато станах на 6 Българи убиват баща ми.По - погрешка, до ден днешен няма човек който да е усъден за това деяние.Преместих ме се аз и брат ми при чичо ми/брат на баща ми/Той изповядва напълно исляма.Никога той не ме нарекал или убидил заради това, че имам друга религия.Докато братовчедка ми учи в Пловдив тя всеки ден разказва когато се запознае с някой и каже името си я поглеждат и й задават въпроса: - "Ама ти не си българка".
Това ли заслужават хората обвинения заради това каква религия изповядват.
Мойто мнение е поне бившия ми приятел е христианин.Настоящия - турчин/помак както искате така го наречете/.
Но тези който се резани правят по хубаво от колкото някой други.
И това не е само мойто мнение, а и на други.
Съжалявам, ако някой сам засегнал това е мойто мнение.

Greennight
09-23-2010, 20:28
Някои български турци са по-големи оттрепки и от циганите,ДАНО няма засегнати,тва си е мое мнение.Да не земе някой да се засегне.Казах,че някои,всичко си има изключения.

gandalfepi4
09-24-2010, 07:20
^ LOL :lol:

"Някои българи са по-големи отрепки и от циганите, ДАНО няма засегнати, т'ва си е мое мнение.Да не вземе някой да се засегне. Казах,че някои,всичко си има изключения."

ааа не. как така някой да се засегне от това? нееееее :razz:

bishkotka
12-08-2010, 18:26
не мразя турците. нямам нищо против тях. в България аз много много истински турци не съм виждала. виждала съм помаци - тези към Рила , Родопи .. там са супер готините и топли хора.. ще те приемат в дома си , ще те нахранят , ще те упътят. Говорят си турски ама повечето не са и стъпвали в Турция. Ама кърджалииските турци .. там е нещо нечувано .. бяхме на един кръстопът с родителите ми , бяхме объркали пътя. питаме един възрастен човек/турчин . упътвани в напълно противоположна посока.. обикаляхме още час, върнахме хванахме друга посока .. по пътя срещнахме един питаме го тва ли е правилния път " да бре , чедо ! само на право " .. еми и тва не беше правилният път... ама както и да е .. те и те са турци, ама сигурно са виждали Турция само от турските сериали :D според мен са си чисти българи , които се смятат за турци :D има разлика от турчин, роден в България и турчин роден в Турция.. има разлика и от помак до помак .. познавам едно момче.. помак е .. обаче се смята за българин.. даже на турски да говори не съм го чувала..
за ''робството'' няма да говоря, защото които си го знае, че сравнението на това какво е било с думата "робство" е голяяяма грешка.. еми просто си го знае , а другите .. ами на мене ми е омръзнало да споря с такива хора.. се едно със стената говоря.. 1000.. пъти съм давала един пример .. моя прапрапра дядо краде една кокошка от твоя прапрапра дядо.. и кво ти ся трябва да ме мразиш и да искаш да ми отмъщаваш ?! или маймуната от която произлиза твоя род изяжда банана на маймуната от която произлиза моя род .... :D :D :D и даже по същата тема ми обясняваха с нашата гимназия.. караха ме да си представя, че дворът е нашата крепост и ние трябва да я пазим и как ако ученици от другите гимназии идват и искат да ни превземат и да отмъкнат нашите най-умни ученици тряя да ги убием или поне да им причиним същото.. още колко глупости съм слушала от така наречени "фашисти-патриоти" не е истина ..
а това за преземането на България от турци ми се струва много глупава идея.. за кво и е на турция държава като нашата ?! при условие ,че те са си много по - добре от нас .. а повярвайте ми те нямат вина , че сме на това положение :)
колкото до циганите .. това си е световен проблем .. и защо да не ги съберем сичките и не ги закараме в Африка примерно ?!?!?!? .. все пак има и представители от тази "нация" които наистина са свестни , честни , съобразителни хорица които искат трудейки се да постигнат нещо в живота.. нищо , че са 1 на 100 , но важното е, че все пак ги има и точно тези хора аз наричам роми и според мен поне заслужават да не бъдат обезкуражавани ! останалите които живеят от час за час и при това за сметка на другите .. нямам думи просто .. ама какво друго може да се очаква от утайката на човечеството ?! :)

mecho888
12-11-2010, 16:45
Стига сте дразнили и обиждали хората.

Иначе съм бил на обиколка в Турция. Турция е съставена от 2 държави. Едната е точно азиатската, а другата тази, която е по-близо до Европа. Някой похвали азиатската част - точно обратното. Там са бедни и изключително тъпи хора, заседнали в 15-ти век. Има палатки, военни и кюрди и не е много безопасно да се ходи там.

Другата част е европейската. Тя е горе-долу добре организирана. Даже някои градове са доста развити.

Ако спрете да ги обиждате и те няма да ви обиждат по разни фейсбуци и помии.


Впрочем веднъж влезнах във въпросната група за да видя за какво става въпрос :grin:
Е.... шоуто беше. Бяха налазили българи, турци, гърци, арменци, македонци и кюрди. :grin:

Онея 1 ден не успяха да се усетят какво става 8-) Мислеха ни за гърци. То и оттогава започна интернет псуването към турция и обратно. До този момент бяхме комшо за тях :D


75% от турците там не разбираха английски. В първия момент си помислих, че се правят на интересни, но после разбрах, че просто не разбират.
Въртеше се през цялото време един анимационен клип на Ататюрк на който с Ататюрк с кон избутва гърците в морето и казва, че турския войник не носи пола ?? :shock: (верно ли бе). В клипа имаше 13 правописни грешки. По едно време някой пусна порно с туркиня и тея неграмотните турци се разпискаха като нае.... Някакви групи намериха някакви модератори викаха някакви стратегии как да го махнат мислиха и някакво пищене алах се разнесе в ефира. Образованите турци се дразнеха повече на неграмотните си събратя, отколкото на българите или гърците, които ги смачкаха от подигравки.

8-) :D


Сите сме много прости в тая част на света... Биди македон 8)

dreamwalker
03-03-2011, 15:41
Големи патриоти сме. Мразим турците, защото 5 века сме били под тяхно робство. И кой е виновен? Само и единствено Османската империя, защото е намерила удобен случай да завладее воюващи, разпокъсани държавици.
Хайде тогава и сърбите да ни намразят, защото са били под българско робство по времето на цар Симеон Велики. Защо тогава не намразим и Германия, нали там се е състоял Берлинския конгрес и другите велики сили през 19 век - Великобритания, Франция, Австро-Унгария? И Румъния и Сърбия заради балканските войни... То излиза, че трябва да намразим цяла Европа, защото е обидила България.
Хайде вече да пораснем! Факт е, че в България живеят много хора от други нации. Може и някои да имат румънски, турски, гръцки корени, но щом са родени тук те са българи.
И са равни с всички други.

Auriss
03-03-2011, 23:08
Ти си бил много интелигентен ,бре (това е ирония).


Само и единствено Османската империя, защото е намерила удобен случай да завладее воюващи, разпокъсани държавици.

Да ти казвам ли ,че най-вероятно някой твой пра-пра-пра дядо е бил забит на три-метров дървен кол по вертикалата от слабините до рамото ? Ъ?
Или му е била отсечена главата ,'щото е отказал да се кланя на някакво религиозно небръснато прасе ?

Или че някоя твоя баба е била изнасилена и заклана ей-така. За кеф. От някой немит ,неграмотен и смръдлив човекоподобен ?

Или че детето на някой от твоите прароднини е замъкнато в оная канафка Истанбул (и да ,бил съм там - Канафка е ! ) да го обучават да коли собствените си сънародници
(впрочем знаеш ли ,че Еничарите са били най-елитната и резултатна единица в османската армия...каква ирония....)

Или пък че същите тези цигани (вярно ... генетично не са ,но визуално да ) са опропастили един от символите на цивилизацията и като нищо са отговорни за упадъка на човечеството в следващите векове (говоря за Константинопол)


Хайде тогава и сърбите да ни намразят, защото са били под българско робство по времето на цар Симеон Велики. Защо тогава не намразим и Германия, нали там се е състоял Берлинския конгрес и другите велики сили през 19 век - Великобритания, Франция, Австро-Унгария? И Румъния и Сърбия заради балканските войни... То излиза, че трябва да намразим цяла Европа, защото е обидила България.
Хайде вече да пораснем! Факт е, че в България живеят много хора от други нации. Може и някои да имат румънски, турски, гръцки корени, но щом са родени тук те са българи.
И са равни с всички други.

Берлинският конгрес е политическо решение. Чат ? Политика...
Бисмарк сам си го е казал - целта е да се опази мира на Европа ,не да се угоди на България.
Колкото и да ни е неприятно ,резони си е имало. Дали основателни или не ,поне са съществували.
А колкото до сърбите - те не ни харесват ,болшинството от българите не харесва тях. И то основателно.

И така ,надявам се разбра за какво си говорим.
Има разлика между това да водиш война за територия и това да извършваш геноцид над покореното население.

Я да те върна в час по История (явно я обичаш) - сравни византийското с османското "владичество".

Въпросът е в това ,че турците не са хора. Поне за мен. За да приема някого за достоен индивид трябва да има черта ,която да го отличава.
В този ред на мисли за турския народ имам следното виждане - ниско интелигентни ,грозни ,нечистоплътни ,зле образовани.

Съжалявам за стенописа ,но ме закачи на деликатна тема в кофти момент.

ПС: Не съм "патриот" - даже напротив. Мнението ми за България е доста сходно с това ,което казах по адрес на Турция. Но това ,което се случи в тази държава с хората през последните 5-6 години, си беше перфектно издирижирано. И затова западна безвъзвратно.
Жалко наистина.

Gavra
03-08-2011, 15:32
Турците са тракийци (май) а циганите идат от между Индия и Пакистан. Това са предположения, като добият генетичните тестове повече трафик, ще видим.

Auriss
03-08-2011, 23:59
Турците са зле образовани ,прости и рядко имат някаква елементарна обща култура и морална система. Циганите пък са дъното на човечеството ,наред с негрите (а "уж" върха на цивилизацията се управлява от маймуна ,но както и да е ).
Честно казано слабо ме интересува откъде произхожда дадена група стига да има добри генетични заложби...

Нека си задам въпроса така - ако хипотетично турците и циганите никога не бяха съществували на планетата Земя ,това ли би се отразило по някакъв начин на човешкия прогрес

Вярно ,не съм много запознат ,но почти всеки от познатите ми европейски народи е допринесъл малко или много за развитието на човечеството.

А Турция !??
А "ромите" !?

Gavra
03-09-2011, 00:02
Теее турците по-добре да не допринасят за Европа :D С техните 3% на континента.

Auriss
03-09-2011, 00:04
Май не ми разбра въпроса - прочети пак :)

PS: /офф Това Необукс е голяма боза :D - хвани си развий един свестен англоезичен сайт и пробвай Адсенс

dreamwalker
03-20-2011, 20:45
Ти си бил много интелигентен ,бре (това е ирония).


Само и единствено Османската империя, защото е намерила удобен случай да завладее воюващи, разпокъсани държавици.

Да ти казвам ли ,че най-вероятно някой твой пра-пра-пра дядо е бил забит на три-метров дървен кол по вертикалата от слабините до рамото ? Ъ?
Или му е била отсечена главата ,'щото е отказал да се кланя на някакво религиозно небръснато прасе ?

Или че някоя твоя баба е била изнасилена и заклана ей-така. За кеф. От някой немит ,неграмотен и смръдлив човекоподобен ?

Или че детето на някой от твоите прароднини е замъкнато в оная канафка Истанбул (и да ,бил съм там - Канафка е ! ) да го обучават да коли собствените си сънародници
(впрочем знаеш ли ,че Еничарите са били най-елитната и резултатна единица в османската армия...каква ирония....)

Или пък че същите тези цигани (вярно ... генетично не са ,но визуално да ) са опропастили един от символите на цивилизацията и като нищо са отговорни за упадъка на човечеството в следващите векове (говоря за Константинопол)


Хайде тогава и сърбите да ни намразят, защото са били под българско робство по времето на цар Симеон Велики. Защо тогава не намразим и Германия, нали там се е състоял Берлинския конгрес и другите велики сили през 19 век - Великобритания, Франция, Австро-Унгария? И Румъния и Сърбия заради балканските войни... То излиза, че трябва да намразим цяла Европа, защото е обидила България.
Хайде вече да пораснем! Факт е, че в България живеят много хора от други нации. Може и някои да имат румънски, турски, гръцки корени, но щом са родени тук те са българи.
И са равни с всички други.

Берлинският конгрес е политическо решение. Чат ? Политика...
Бисмарк сам си го е казал - целта е да се опази мира на Европа ,не да се угоди на България.
Колкото и да ни е неприятно ,резони си е имало. Дали основателни или не ,поне са съществували.
А колкото до сърбите - те не ни харесват ,болшинството от българите не харесва тях. И то основателно.

И така ,надявам се разбра за какво си говорим.
Има разлика между това да водиш война за територия и това да извършваш геноцид над покореното население.

Я да те върна в час по История (явно я обичаш) - сравни византийското с османското "владичество".

Въпросът е в това ,че турците не са хора. Поне за мен. За да приема някого за достоен индивид трябва да има черта ,която да го отличава.
В този ред на мисли за турския народ имам следното виждане - ниско интелигентни ,грозни ,нечистоплътни ,зле образовани.

Съжалявам за стенописа ,но ме закачи на деликатна тема в кофти момент.

ПС: Не съм "патриот" - даже напротив. Мнението ми за България е доста сходно с това ,което казах по адрес на Турция. Но това ,което се случи в тази държава с хората през последните 5-6 години, си беше перфектно издирижирано. И затова западна безвъзвратно.
Жалко наистина.

Момиче съм. Така и не разбрах защо ме нападна така при положение, че изказах мнение като противничка на всички расистки, нацистки и други подобни разсъждения.
Възможно някой мой прапра....прапрароднина да е убит по време на Османското робство. И какво трябва да направя сега? Да тръгна да убивам, да дискриминирам, да псувам турците сякаш те са ми е виновни за нещо което може би се е случило преди няколко века. И не знам вече за кой път казвам, че турците не са цигани ;]] Баш като някакъв циганин се казва "Ахмет" и го обявяват за турчин. Не, че съм съгласна с дискриминирането на циганите, де.
Просто е ужасно глупаво да мразиш определен човек, като му прехвърляш вината на семейството или рода му.
Имам чувството, че изобщо не разбираш от политика ;] Да не мислиш, че Османската империя е единствената която върши жестокости и покорява територии - ако не Османската, Австрийската империя,Сърбия или Византия са щели да ни завладеят. Явно не знаеш, че тогава България била в конфликт с тях. Да не говорим за другите "велики сили" на онова време. България била разединена и това е.
Какво обикновено ставало в една държава по онова време, когато имало вътрешни конфликти? Покорявали са я. Това е тъжната истина.
Сега сме 21 век и е време да погледнем НАПРЕД, а не да се връщаме към тези мрачни времена от българската история.
Не ме разбирайте погрешно. Аз обичам България и бих направила всичко за нея! Но се опитвам да го правя без да накърнявам достойнството на хората от другите нации.

npp
03-21-2011, 10:50
всички чергарски племена, които са развивали, и все още следват, своя голяма религия, са най-опасни.

gandalfepi4
03-21-2011, 11:17
всички чергарски племена, които са развивали, и все още следват, своя голяма религия, са най-опасни.

не бяха ли ей тези най-опасни според тебе?

http://farm1.static.flickr.com/94/242646145_97b6856b44.jpg

http://www.pemacholing.org/images/in_the_temple_smiling.jpg

http://4.bp.blogspot.com/_Ph848lrShtc/SwxLxfno1pI/AAAAAAAAAGs/DxZO3qnhv9g/s1600/DSC06759.jpg

(носят маски за да не би случайно да глътнат някое миниатюрно насекомо)

http://images.veer.com/IMG/PIMG/MPP/1932657_P.jpg

npp
03-21-2011, 11:34
Виж, аз също ги съжалявам, и не бих им посегнал, жал ми е, но така както ги гледаш, отвън изглеждат много добри и безупречни, но проблема им е в духа, нещото което не се вижда, но може да бъде разпознато по свидетелствата на вярата/религията им. вярата/духа/духовното, това е нещото което може да задвижи големи неща, и най-лошото е когато вярата/духовноста на такова множество(каквото са индийските, будистките, ислямските, и дори християнските неправедни вярващи) е лоша, тогава това може да се отрази лошо на цялото човечество.

"Пазете се от лъжливите пророци, които дохождат при вас с овчи дрехи(т.е. които външно може да изглеждат много/невероятно добри), а отвътре са вълци грабители(т.е. но отвътре в вярата/духовноста са неправедни). От плодовете им ще ги познаете(т.е. по свидетелството на и резултатите от тяхната верческа/духовна дейност). Бере ли се грозде от тръни, или смокини от репеи? Също така, всяко добро дърво(т.е. всяка добра вяра/религия) дава добри плодове, а лошото дърво(т.е. а лошата вяра/религия) дава лоши плодове. Не може добро дърво да дава лоши плодове; или лошо дърво да дава добри плодове. Всяко дърво, което не дава добър плод, отсича се и се хвърля в огън. И тъй, от плодовете им ще ги познаете." Матей 7: 15-20

Виж например какво причиниха на цяла япония с своите религии, какви заметресения и какви цунамита и наводнения...

dreamwalker
03-21-2011, 18:09
Нещо доста се отклонихме от темата.

smoker4e7o
04-14-2011, 13:24
Ами .. хаха цигните нямат нищо общо с турците . Има лоши турци , но всички цигани са едни и същи - боклуци ! .. Приятелката ми е туркиня и мога да кажа 4е е най-добрия и най-прекрасния човек за мен .. така че има лоши и не нападайте всички турци щот и българите не остават по назад . :x

RagioL
04-19-2011, 21:18
ООООООООО има разлика, турците имат доста голяма сметка за изплащане за техните действия някога.

ZipFail
04-20-2011, 04:34
А сигурно и гърците имат да ни връщат за Никифор още ? Или за балканската война ? Недейте да ставате смешни ;)

refresher
04-22-2011, 21:09
А защо не гледате човека като отделен индивид, а не на всички да се приписват качества, присъщи за малка част...малко ли гадни българи има, същата работа е...във всяка една общност има определен процент недостойни хора.