PDA

View Full Version : Проблем с нов хард диск



Dr3am3r
03-07-2008, 13:59
Znachi problema e sledniq slagam chisto nov HARD DISK 320 GB na compa ... v BIOSA se vijda pishe mi , che e otkrilo nov Harduer , a nemoga da go izpolzvam kato prostranstvo ... nqkoi shte moje li da mi kaje kakvo da go napravq ... nqkoq programa da go razcepq i formatiram .. ili neshto podobno i v smisyl sega sam go vyrzal kato Vtori .. stariq si e s windows i raboti ... iskam toq 320 GB da go izpolzvam samo zaradi mqstoto ... kupen e predi den dva ... NOV E !!! Nadqvam se da pishat samo hora , koito razbirat kakvo im govorq ....


MERSI predvaritelno ....


Нарушение на т. 7 от правилата! (от Ruthless)

Stealth_s
03-07-2008, 14:02
Целият проблем идва от там че за да го използваш трябва да го форматираш и няма да има ядове :)

Dr3am3r
03-07-2008, 14:05
Целият проблем идва от там че за да го използваш трябва да го форматираш и няма да има ядове

E ama kak da go formatiram Harda s nqkoq programa shte stane li ... s kakvo da go formatiram .. toi v momenta e na compa ama ne se vijda ... ama v biosa go vijdam .. ako mojesh da pomognesh kaji neshtichko ... tuk vyv foruma ili v skype kadeto reshish .....

Stealth_s
03-07-2008, 14:07
В My Computer не ти ли се появява като ново устройство?

Dr3am3r
03-07-2008, 14:09
em ne se poqvqva ... to ako se poqvqvashe lesno ... e da ama ne samo v BIOSA se vijda , che go ima ..

Stealth_s
03-07-2008, 14:12
Мисля че има някакъв проблем тогава щом не се появява като устройство в my computer! Сигурен ли си че отзад джъмпера му е нагласен на slave?

tqnko1
03-07-2008, 14:48
opredeleno ima zablodeni xora, po temata, zima6 1 disk na Windows i ot tam moje6 da go formatira6 predi tova trqbva da instalni6 novite direktorii G:\ li koqto tam 6te e moje i po po lesen na4in da probva6 ot control panel sled tova add hardware .. trqbva da se prai6 8-)

Dr3am3r
03-07-2008, 15:06
Abe ne az sam zabludeniq v sluchaq ... 320-kata e na SLAVE drugiq mi 80 GB e na MASTER , na koito e Windowsa .... vsichko e tochno ... ama nemoga da vidq HARDA 320 kato pusna kompiutara ....

Dosko
03-07-2008, 15:19
Я влез в дос да видиш дали там случайно не се появява.Ако случайно се появи му направи едно форматче и след това с Partition Magic можеш да го разделиш :)

Dr3am3r
03-07-2008, 16:12
Opravih si vsichko ... no vse pak mersi , che se opitahte da pomognete .... no samo se OPITAHTE ... :)))

amadeuskb
03-08-2008, 05:46
Opravih si vsichko ... no vse pak mersi , che se opitahte da pomognete .... no samo se OPITAHTE ... :)))
А как го оправи?
Аз имах преди същият проблеми.Имах една 40-ка и 250-ка.40-ката беше на нея Лин-а и меше на мастер джъмпера ,а 250-така на slave и не можех да вляза изощо в 250-ката.Инстллнах си Partition Magic 8 разцепих си другия хар както ми е кеф и готово :D

MajeStic
03-09-2008, 10:48
Значи си сложил втори хард диск? Ако е така разбери кой е master и кой е slave. Предполагам новия ще е slave следователно трябва да сложиш jumper-а на slave :)

amadeuskb
03-09-2008, 14:52
Значи си сложил втори хард диск? Ако е така разбери кой е master и кой е slave. Предполагам новия ще е slave следователно трябва да сложиш jumper-а на slave :)
На който ти е OC-то смисъл Windows-a този твърд диск трябва джъмпера да е на Master смисъл главен,а slave е второстепенен.

Dosko
03-09-2008, 16:23
Значи си сложил втори хард диск? Ако е така разбери кой е master и кой е slave. Предполагам новия ще е slave следователно трябва да сложиш jumper-а на slave :)
На който ти е OC-то смисъл Windows-a този твърд диск трябва джъмпера да е на Master смисъл главен,а slave е второстепенен.
Изби рибата с тва твърдение, браво, някой ден ще се научиш ;)
Към автора, как оправи проблема ?

amadeuskb
03-09-2008, 17:05
Значи си сложил втори хард диск? Ако е така разбери кой е master и кой е slave. Предполагам новия ще е slave следователно трябва да сложиш jumper-а на slave :)
На който ти е OC-то смисъл Windows-a този твърд диск трябва джъмпера да е на Master смисъл главен,а slave е второстепенен.
Изби рибата с тва твърдение, браво, някой ден ще се научиш ;)
Към автора, как оправи проблема ?
Ем добре защо мислиш така "професоре" :-D

Dosko
03-09-2008, 18:30
Значи си сложил втори хард диск? Ако е така разбери кой е master и кой е slave. Предполагам новия ще е slave следователно трябва да сложиш jumper-а на slave :)
На който ти е OC-то смисъл Windows-a този твърд диск трябва джъмпера да е на Master смисъл главен,а slave е второстепенен.
Изби рибата с тва твърдение, браво, някой ден ще се научиш ;)
Към автора, как оправи проблема ?
Ем добре защо мислиш така "професоре" :-D
Защото "професоре" както ме наричаш, може харда да ти е slave и пак да има Windows на него :)Ако си чувал за биос, значи имаш някакво понятие как :)Ако не, ще ти кажа, че там може да избереш кой точно хард да ти се буутва, както можеш да сложиш цд-то да се буутва, така може да сложиш дори и secondary-slave даже да ти буутва Win-а :)Айде малко информация, не е излишна никога, и запомни като не знаеш нещо, просто питай, не се прави на интересен ;)
Както и да е, моя въпрос към автора си остава, тъй като и моя хард сега е в същото положение, и си нямам на идея как точно да го оправя :)

amadeuskb
03-09-2008, 18:34
Значи си сложил втори хард диск? Ако е така разбери кой е master и кой е slave. Предполагам новия ще е slave следователно трябва да сложиш jumper-а на slave :)
На който ти е OC-то смисъл Windows-a този твърд диск трябва джъмпера да е на Master смисъл главен,а slave е второстепенен.
Изби рибата с тва твърдение, браво, някой ден ще се научиш ;)
Към автора, как оправи проблема ?
Ем добре защо мислиш така "професоре" :-D
Защото "професоре" както ме наричаш, може харда да ти е slave и пак да има Windows на него :)Ако си чувал за биос, значи имаш някакво понятие как :)Ако не, ще ти кажа, че там може да избереш кой точно хард да ти се буутва, както можеш да сложиш цд-то да се буутва, така може да сложиш дори и secondary-slave даже да ти буутва Win-а :)Айде малко информация, не е излишна никога, и запомни като не знаеш нещо, просто питай, не се прави на интересен ;)
Както и да е, моя въпрос към автора си остава, тъй като и моя хард сега е в същото положение, и си нямам на идея как точно да го оправя :)
Тва с БИОСА го знам, но аз му казвам как е моя комп.Ам тва с твоя хар и аз иам същия проблем преди на другият комп.Начеи свръзвам го пряя сичко ама компа не го разчита даже в биоса не го разпознава иначе си върти.Да ама се оказа преебан хард - диска ако искаш го дай на някой да му метне едно око да види дали е за боклука.