PDA

View Full Version : Котките- болести.. плс.. ;( ??



KiSs_mY_LiPs
03-07-2008, 18:04
Ами.. решихме да си вземаме котка / персийка/ .. Обаче майка ми каза.. чер преди 8 години.. / когато бях на 5 годинки/ на село сме имали котета.. и на мен са ми са появили някакви лишеи.. По ръцете и два на главата.. Тези който са били по главата .. местата на който са избили косата е започнала да ми капе..Ходихме по кожени и се оправих... И тази вечер баба се обади.. и каза че и на някаква нейна колежка.. нейното дете. от котета и окапала цялата коса.. :? :? :( :( Та въпросът ми е.. Може ли и аз след 8 години пак да ми се появят тези лишеи.. / гледала съм декоративно зайче близо 3 години.. и нищо не ми стана.. / и има ли някакви хапчета който може да взема котето или аз против такива алергии.. :? :? И според вас как е по добре .. да си взема коте .. или да не си вземам .. :(:(

П.П. Говорих с наще и те ми казаха сама да решавам дали ще вземаме или няма да вземаме.. обаче после да не съжалявам.. Майка каза.. че алергиите не се ликували и винаги си стояли ф организма.. Вярно ли е..?

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
03-07-2008, 18:34
А, не, миличка.. В никакъв случай не си взимай котенце, че ше стане СТРАШНО!!! И аз адски много обичам животните, но ти нямаш избор :( Историята, която разказваш, как си реагирала .. Това си е алергия, не може да се предотврати, а ти не можеш да рискуваш здравето си, което е по - важно от всичко! Eдно детенце на познати на наште е имало същия случай като теб .. от котките на село и тва с кожата и косата.. мани.. :? Недей, няма как, и аз съм алергична, но не толкова сериозно.. Просто няма начин :( :(

KiSs_mY_LiPs
03-07-2008, 19:09
Гадну.. :(

hottie
03-07-2008, 20:26
А, не, миличка.. В никакъв случай не си взимай котенце, че ше стане СТРАШНО!!! И аз адски много обичам животните, но ти нямаш избор :( Историята, която разказваш, как си реагирала .. Това си е алергия, не може да се предотврати, а ти не можеш да рискуваш здравето си, което е по - важно от всичко! Eдно детенце на познати на наште е имало същия случай като теб .. от котките на село и тва с кожата и косата.. мани.. :? Недей, няма как, и аз съм алергична, но не толкова сериозно.. Просто няма начин :( :(

И аз съм на това мнение. Просто няма какво да се направи...за съжаление. Не рискувай да не съжаляваш още повече, че ще обикнеш котето и ще ти е трудно да го дадеш ако пак получиш алергична реакция.

KiSs_mY_LiPs
03-07-2008, 20:26
Дам.. но ме е страх да не ми окапе косата.. :( :(

Gothique♫
03-07-2008, 20:47
По-добре не рискувай вземи си друго животинче,жалко че има такива алергий които пречат да се наслаждаваме и да се грижим за тези гальовни същества :-# :smt012

KiSs_mY_LiPs
03-07-2008, 20:50
да ужасно е.. имах заек .. декоративен 3 години но го махнахме щото прави много боклуци.. :o :( :(

Liar
03-07-2008, 21:17
За една котка ще рискуваш толкова?И аз мн ги обичам,ама...
Що не си вземеш хамстер?

KiSs_mY_LiPs
03-07-2008, 21:27
Мразя мишки.. :o оък и ми омразнаха талашити..

Nadelina
03-08-2008, 01:00
Az predi godini sashto imah neshto takova... Daje mislq che govorish za sashtoto neshto... Samo che moite lishei bqha po tqloto samo... a lekarq mi beshe kazal da gi maja redovno s nqkakvi mehlemi i spirtove mai nqkakvi (ne pomnq dobre veche) za da ne mi izlqzat i po glavata zashtoto tam e mnogo opasno... I posle mi se izlekuvaha... Sega... imame kotence vkyshti veche 2 godini i nqmam nikakvi problemi s nego... gushkam si go.. i lisheite ne sa se poqvili pak... Mislq che tova zavisi ot samoto kote... zashtoto nasheto si sedi samo vkyshti i nqma shans da ima nqkakvi bolesti po nego...

kalpazanka
03-08-2008, 19:15
А, не, миличка.. В никакъв случай не си взимай котенце, че ше стане СТРАШНО!!! И аз адски много обичам животните, но ти нямаш избор :( Историята, която разказваш, как си реагирала .. Това си е алергия, не може да се предотврати, а ти не можеш да рискуваш здравето си, което е по - важно от всичко! Eдно детенце на познати на наште е имало същия случай като теб .. от котките на село и тва с кожата и косата.. мани.. :? Недей, няма как, и аз съм алергична, но не толкова сериозно.. Просто няма начин :( :(
Това, което описвате, не е алергия, а гъбична инфекция. Грижете се за животинките, водете ги на ветеринар и си спете спокойно с тях :)

batkodoki
03-08-2008, 19:39
описаното в пилотния пост не е алергия "към..."

такъв тип зонови и едностранни "алергии" няма. но има подобни микози - което предполага паразит, който може да буде елиминиран.

спец към семейство котки истинските алергии са рядка находка и благадатна почва за диагностициралия ги. котките сами по себе си са прекалено чисти животни (поради атавистичният им хищничестки произход: т.е не бива да мирише, не бива да оставя следи, не бива да се усеща ако иска да има обяд и вечеря..)
дават разбира се атипични алергични реакции (след като се тъпчете с хормонални средства на лягане и ставане примерно) но след "нихил" на зайче - едва ли на ветиринарно обгрижено коте ще е положително...

LadyCarameL
03-09-2008, 05:01
Па може и токсоплазмоза да имаш след време заради тая котка..

sharmen
03-09-2008, 14:37
да ужасно е.. имах заек .. декоративен 3 години но го махнахме щото прави много боклуци.. :o :( :(

Махнали сте заека ?! Защото е правел бели ?! Абе ти наред ли си ... котето ше ти скъса някоя дрешка ще махнеш и него ... :shock: такива като теб не са за гледани на живи същества били те и най-примитивните ако щеш :x

KiSs_mY_LiPs
03-09-2008, 17:03
да ужасно е.. имах заек .. декоративен 3 години но го махнахме щото прави много боклуци.. :o :( :(

Махнали сте заека ?! Защото е правел бели ?! Абе ти наред ли си ... котето ше ти скъса някоя дрешка ще махнеш и него ... :shock: такива като теб не са за гледани на живи същества били те и най-примитивните ако щеш :x хахаха.. земи си и ти заек ... щта виим дали и ти ставаш за гледане на живи същества .. дори и най примитивни майна..
Да си исчистиш стаята и след пет минути да флезиш и да видиш сичку ф талашити.. не е работа.. :-x

sharmen
03-10-2008, 19:12
да ужасно е.. имах заек .. декоративен 3 години но го махнахме щото прави много боклуци.. :o :( :(

Махнали сте заека ?! Защото е правел бели ?! Абе ти наред ли си ... котето ше ти скъса някоя дрешка ще махнеш и него ... :shock: такива като теб не са за гледани на живи същества били те и най-примитивните ако щеш :x хахаха.. земи си и ти заек ... щта виим дали и ти ставаш за гледане на живи същества .. дори и най примитивни майна..
Да си исчистиш стаята и след пет минути да флезиш и да видиш сичку ф талашити.. не е работа.. :-x

Хах еми гледала съм заичето на една фр миналото лято за 2 месеца и нямах проблем.Колкото до тфа дали ставам за гледане на животни-имам две кучета,едното от който тежи 2 пъти колко мене,и две котки ! И четиримката са в отлично здраве и отлично възпитани ... никога не съм си и помисляла да ги "махам" (тва не са предмети за бога)