PDA

View Full Version : Немога да завържа приятелства!



dogon
03-07-2008, 20:20
Заглавието говори само по себе си! Опитвам се, опитвам се, и все немога. Ок запознавам се с хора, общувам, уж съм забавен, но като се обърна, зад гърба ми няма никой. С какво толкова отвращавам хората незнам. Отвращавам е точната дума, друго обеснение няма. Гледам хора с компаний, всяка вече насам натам, пък аз кво?! Ям патката сам в къщи. Немога, просто явно не мога да се впиша в колектива. Приятелите ми се пбоят на пръсти. И те си имат компаний с които движат по нощите. Защо тогава никой не ми казва "Ей човек аде да движиш с нас" или нещо такова. С какво аз съм по различен от тебе или от него примерно? Неразбирам. Не съм асоциален, не! Обичам шума, пък и да не е шум, поне по големите групи. И дори когато съм в голяма група, по някаква случайност, трябва да движа с тоя дето ме е вкарал. Незнам какво да правя. Все пак съм тийн, и една от особенностите да си тийн, е че имаш много тийнове прокрай тебе, с които общуваш. Може би съм твърде сериозен от начало и не правя добро впечетление, или може би съм твърде несиозен, незнам. Надявам се един от вас поне да ми каже нещо, което може да ми помогне, мерси...

RoyTheReaper
03-07-2008, 20:36
Приятелите ми се пбоят на пръсти

Значи все пак имаш приятели? Защото не е важно количеството на приятелите. Даже е по-добре да не са толкова много, защото когато станат много се размива границата между приятел и добър познат.

А колкото до компаниите... ами след като твоите приятели си имат компании, толкова ли е трудно да кажеш на някой от тях като излиза "ай да ме вземеш"? Едва ли ще имат нещо против да те "натресат". Оттам ще се адаптираш към техните компании и така.

Exothermic
03-07-2008, 20:37
И аз може да се каже, че съм в
подобно положение, но не му отдавам голямо значение
или аз не съм в ред, или другите, но предпочитам да
повярвам във втория вариант и да не му мисля... 8-)

Seducti0n
03-07-2008, 20:58
Здравей.След като прочетох постта ти, останах с впечатлението, че си човек максималист, че опитваш да направляваш по изкуствен начин хода на живота си.Казваш, че си общителен и че ти се нравят по-шумните компании, а в същият момент не можеш да се адаптираш към по-голяма група от хора?Замислял ли се до сега, защо така се получава?Принципно приятелските компании се сформират на база общи интереси, възледи, мнение.... и т.н и т.н....
Според мен е по-важно човек да има няколко истински приятеля на които да може да разчита.Купона винаги ще намериш начин да си го направиш, но НЕ винаги тези с които ще се напиеш или ще крещиш по стадиона са точните хора, които в огъня се хвърлят за теб.
Моят съвет е да приемаш нещата такива каквито са и да не издевателстваш над самия себе си.Успех. :)

Briseis
03-07-2008, 21:11
На мен се оплачи.
Мен ме мразят всички хора.
Нали знаеш има хора, които хората по принцип харесват?
Но има и хора, които по принцип отблъскват.

Аз съм от втория тип.
Иска ми се голяма и шумна компания, но единственото, което имам е 3-4 приятелки.

Такъв е живота.
Приеми го.

bboy_bunker
03-07-2008, 21:13
Здравей.След като прочетох постта ти, останах с впечатлението, че си човек максималист, че опитваш да направляваш по изкуствен начин хода на живота си.Казваш, че си общителен и че ти се нравят по-шумните компании, а в същият момент не можеш да се адаптираш към по-голяма група от хора?Замислял ли се до сега, защо така се получава?Принципно приятелските компании се сформират на база общи интереси, възледи, мнение.... и т.н и т.н....
Според мен е по-важно човек да има няколко истински приятеля на които да може да разчита.Купона винаги ще намериш начин да си го направиш, но НЕ винаги тези с които ще се напиеш или ще крещиш по стадиона са точните хора, които в огъня се хвърлят за теб.
Моят съвет е да приемаш нещата такива каквито са и да не издевателстваш над самия себе си.Успех. :) Защо смяташ, че е максималист? Защо да направлява живота си по изкуствен начин ? Човекът просто иска да има повече приятели...

Seducti0n
03-07-2008, 22:00
Едно е да искаш, друго е да можеш.Помисли над това, че не всеки може да си направи реална самооценка.Аз се считам за контактен човек и въпреки това, понякога ми е трудно да се внедря в дадена обстановка/компания.Тази пречка, може да се дължи на множество фактори.Един от основните е максимализмът и неистовия стремеж към това да подръжаваш на някога.Автора сам показва, че иска да се държи, като околните.Тоест да бъде част от едно общество, но не може и не може, колкото и силно да го желае.За всяко нещо си има обяснение, аз изразих своето отношени по въпроса, което в никакъв случай не считам за правилно, това е просто една хипотеза... :)

bboy_bunker
03-07-2008, 22:03
Че каква пречка е максимализмът? Напротив, човек ако е максималист ще се бори с всички средства да постигне целта си и в крайна сметка ще успее :)

Seducti0n
03-07-2008, 22:07
Нямам нищо против максимализмът.Положението става кофти, тогава когато желанието да си най-добър във всяко едно отношение, се превърне в болна амбиция. :)

Lunatic-
03-07-2008, 22:50
Desperate, you will crawl
waiting for so long
no love, there is no love.
die for anyone
what have you become?