PDA

View Full Version : идеи за есе



tedy_slavova
03-08-2008, 10:31
здравейте. за понеделник трябва да напиша есе на тема "корабкрушението на моя съвременник" ,но нямам никаква идея какво да напиша.Ако някой има някаква идея ще се радвам ако я сподели ще му бъда много благодарна. Благодаря прадварително. :-)

SweetBunny
03-08-2008, 10:57
на мен първата мисъл, която ми дойде, щом прочетах темата, е за: съвременникът, който в стремежът си да натрупа пари, да работи неуморно и усилено, загубва човешкото у себе си. Превръща се в машина за пари. Отделяйки повече внимание на работата, забравя да се грижи за хората, които обича и така се наблюдава силно отчуждение.

Друго, което се сещам, свързано с корабокручението, са компютрите. Отново отчуждение от хората, автоматизиране се наблюдава. На човека му липсват топлите и сърдечни взаимоотношения :(

Нещо такова :-D

Nadelina
03-08-2008, 16:12
Tova koeto mi iznikna v syznanieto pri prochitaneto na zaglavieto e statiata napisana sled smyrtta na syprugata na Djordj Garlin ot nego... daje namerih statiata za da q prochetesh i ti i da vidish kakvo imam predvid ako ne si q chela... http://www.tagnet.org/gabrovo/re_garlin.html ...