PDA

View Full Version : Превод от немски на български



Chefo_bg
03-08-2008, 13:32
Някой може ли да ми преведе следният текста на Български моляя ХЕЛП :(..Ето го и текста :(

Die Frau des Weihnachtsmanns.

Immer spricht man vom Weihnachtsmann.Na ja, er ist gros und stark.Und er bringt auf seinem Schlitten die Weihnachtsgeschenke.Das stimmt alles.Aber im Schatten des Weihnachtsmanns gibt es noch jemanden , an den niemand denkt , dem keiner Briefe schreibt , uberhaupt niemand !

Es ist die Frau des Weihnachtsmanns.Niemand kennt sie , keiner hat sie je gesehen.Kein Wunder : Sie arbeitet ja standig ! Wer offnet die Sacke mit den Briefen an den Weihnachtsmann , die der Postbote am Morgen bringt?Wer liest die Briefe?

Wer ordnet die Wunshe der Kinder? Sie naturlich! Die Frau des Weihnachtsmanns ! Und wer futtert die hungrigen Rentiere zu Mittag , wenn der Weihnachtsmann seine Einkaufe in den Kaufhausern macht? Naturlich auch sie , die Frau des Weihnachtsmanns! Es ist nicht immer lustig , die Frau des Weihnachtsmanns zu sein.Manchmal hat sie einfach genug davon.
Dann wird ihr die Arbeit zu viel , und sie hat Lust zu heulen.Zum Beispiel wenn sie einen Brief liest , in dem ein Kind schreibt : ,,Lieber Weihnachtsmann! Tausend Dank fur die vielen Geschenke.Das ist so nett von dir,ich habe dich furchtbar gern,liebster Weihnachtsmann.''Nie steht auch nur ein Wort fur sie in den Briefen.Kein Danka, kein Bravo.Eines Tages sagt die Frau des Weihnachtsmanns schlieslich : ,,Hor zu, Pepino'' - so nennt sie ihn , wenn sie allein sind,-,,ich habe genug.Ich bin mude und ruhe micht jetzt aus.''Der Weihnachtsmann antwortet ganz freundlich und verstandnisvoll:,,Das ist eine gute Idee,Liebling,ruh'dich nur aus!''
Aber was geschieht dann?...

т.7 от Правилника!

Модерирано от sh3_1s_7h3_0n3

LoveYou3
03-08-2008, 14:39
От немски да го преведе?

Chefo_bg
03-08-2008, 14:44
От немски да го преведе?

Оф , не объркал съм се , ако може някой да ми го преведе от Немски на Български :(..Благодаря предварително !

Verliebt_Maedchen
03-08-2008, 15:14
Жената на Дядо Коледа

Винаги се говори за Дядо Коледа. Да, той е голям и силен. И той носи на неговата шейна коледните подаръци. Това всичко е вярно. Но в сянката на Дядо Коледа има още някой, за когото никой не мисли, на когото никой не пише писма, абсолютно никой.

Това е жената на Дядо Коледа. Никой не я познава, никой не я виждал. Нищо чудно: тя работи постоянно! Кой отваря чувала с писмата на Дядо Коледа, които пощалъонът носи всяка сутрин. Кой чете писмата?

Кой подрежда желанията на децата? Тя естествено! Жената на Дядо Коледа! И кой храни гладните животни на обяд, когато Дядо Коледа прави своите покупки в търговските центрове. Естествено, пак тя, жената на Дядо Коледа! Не винаги е много забавно да си жената на Дядо Коледа. Понякога и е писнало от това.
Тогава работата и става твърде много, и тя иска да заплаче. Например когато тя чете едно писмо, в което детето пише: "Скъпи Дядо Коледа! Хиляди благодарности за многото подаръци. Това е толкова мило, ужасно те оби4ам, любими Дядо Коледа!" Никога няма и дума за нея в писмата. Нито едно благодаря или браво. Един ден жената на Дядо Коледа казала накрая: "Слушай внимателно, Пепино" - така го наричала, когато са сами-"Достатъчно... Уморена съм и ме остави сега да си почина". Дядо Коледа отговорил съвсем любезно и с разбиране: "Това е добра идея, любима! Почини си сега!"

Chefo_bg
03-08-2008, 15:48
Жената на Дядо Коледа

Винаги се говори за Дядо Коледа. Да, той е голям и силен. И той носи на неговата шейна коледните подаръци. Това всичко е вярно. Но в сянката на Дядо Коледа има още някой, за когото никой не мисли, на когото никой не пише писма, абсолютно никой.

Това е жената на Дядо Коледа. Никой не я познава, никой не я виждал. Нищо чудно: тя работи постоянно! Кой отваря чувала с писмата на Дядо Коледа, които пощалъонът носи всяка сутрин. Кой чете писмата?

Кой подрежда желанията на децата? Тя естествено! Жената на Дядо Коледа! И кой храни гладните животни на обяд, когато Дядо Коледа прави своите покупки в търговските центрове. Естествено, пак тя, жената на Дядо Коледа! Не винаги е много забавно да си жената на Дядо Коледа. Понякога и е писнало от това.
Тогава работата и става твърде много, и тя иска да заплаче. Например когато тя чете едно писмо, в което детето пише: "Скъпи Дядо Коледа! Хиляди благодарности за многото подаръци. Това е толкова мило, ужасно те оби4ам, любими Дядо Коледа!" Никога няма и дума за нея в писмата. Нито едно благодаря или браво. Един ден жената на Дядо Коледа казала накрая: "Слушай внимателно, Пепино" - така го наричала, когато са сами-"Достатъчно... Уморена съм и ме остави сега да си почина". Дядо Коледа отговорил съвсем любезно и с разбиране: "Това е добра идея, любима! Почини си сега!"

Хиляди благодарности много ти благодаря :)..Страхотен/тна си :)..благодаря многоо !

Verliebt_Maedchen
03-09-2008, 15:29
Хихихи :P моля,моля ;) (не гледай, че ник-а ми е сбъркан, тогава не говорех добре немски)