PDA

View Full Version : Пиърсинг на ухото



БiJyY
03-08-2008, 14:05
Здравейте, разгледах къде мога д апусна тази тема и невидях някъде да е най правилно но пиърсингите все пак се отнасят и за тиййн :D
Таа искам да си направя такъв пиърсинг на ухото http://i26.tinypic.com/30rnr7q.jpg
Искам да попитам тези от вас които имат там боли ли?Имахте ли някакви проблеми след слагането(например да се зачервяват,подуват .. нещо такова :-o )От колко време я имате?
Аз четох какво представлява но искам да разбреа от човек който има такава!

rakiQ
03-08-2008, 14:09
спокс де ,не е болка за умиране!

аз нямам там и не ща да имам.
трябва да го промиваш редовно и ако се грижиш добре за него едвали ще има проблем със подуване ,гноясване и тн..
нормално да е леко червено и подуто след като ти пробият ушето
ти като отидеш в студиото там ще ти кажат какво да правиш.
но задължително в студио и с абокат !!!
с пистолет недей !!

спокс :)

БiJyY
03-08-2008, 14:21
амм аз не се притеснявам от болката а от последствията :) иначе това за абоката ще го имам впредвид! :)

rakiQ
03-08-2008, 14:26
Този пиърсинг се прави от външната страна на извивката на ухото. Всички пиърсинги в тази област могат да бъдат наречени хеликси. Дори индустриала (прочето по-надолу) минава през два хеликса. Хеликсът, както и всички други пиърсинги на хрущяла, зараства малко по-бавно от останалите пиърсинги.
Зараства напълно за: от 1 до 12 месеца.
http://piercing-bg.com/piercing/ear/helix.jpg

SuNsEt
03-08-2008, 14:48
Само като ти го дупчат леко и после те щипе,но няма страшно!Аз имам там,където искаш да си слагаш.Много е яко и даже си мисля да си правя още 2 дупки на ухото... :P

ЕPu
03-08-2008, 16:43
Поискай да ти сложат упойка :wink: (в никакъв случай не се дупчи сама)
Редовни промивки, качествени обици и няма да има проблеми

Pedigree
03-08-2008, 16:51
Естествено,първо ще вметна,че за нищо на света не трябва да ходиш при козметик или да позволяваш да те пробият с пистолет!Отиваш си в студио,там си има хора,които разбират от това.
Аз имам там.Честно ще ти кажа,болката е минимална.А и не е толкова важна.Това е,просто болка.Боли и след време спира.
Ммм...недей да си слагаш сребърна обеца.Промивай редовно,поне 3 пъти всеки ден.Ако се грижиш добре за нея,проблеми няма да има. :)

Boot
03-08-2008, 17:03
Този пиърсинг се прави от външната страна на извивката на ухото. Всички пиърсинги в тази област могат да бъдат наречени хеликси. Дори индустриала (прочето по-надолу) минава през два хеликса. Хеликсът, както и всички други пиърсинги на хрущяла, зараства малко по-бавно от останалите пиърсинги.
Зараства напълно за: от 1 до 12 месеца.
http://piercing-bg.com/piercing/ear/helix.jpg
Ха, Егоистик, чие е това ухо, защото много много силно ми напомня ухото на една позната 8-)

AliceSw
03-08-2008, 17:05
да вметна...болката идва само от пробиването на кожата...хрущялите са безчуствени по принцип, така да се каже...представи си биене на инжекция


(или се показах като разбирачка, или като пълен идиот)

8-)

fake
03-08-2008, 17:19
Иве, май е на аби ушото тва.
ЕPu, каква упойка на хрущял бе? :lol: освен ако не ходи да се дупчи при хирург като мене преди 3 години...да и изтекат вътрешностите за 2 дена през ухото...

Boot
03-08-2008, 17:38
На мен ми прилича на ухото на Ирина (kuln), че специално обиците съм и заглеждала и май е нейното :)

БiJyY
03-09-2008, 11:22
Здравейте благодаря ви за отговорите :)
Pedigree защо да не си слагам сребърна обица?
Ако е златна немога защото на едното ухо имам 2 дупка и имах златни обици и ми се подуваше и гноясваше мога да нося само сребро..

EJI4eTy
03-09-2008, 11:49
внимавай каде се пробиваш щото ушето ти може да ЗАПРИЛИЧА на това http://www.bmezine.com/pierce/01-ear/A61103/high/bmepb385039.jpg

това е пиерс на Хрущяла и е хубаво да научиш още неща за него - като например - той няма да зарастне както другите за 1-2 месеца - ще има да те боли ушето цяло лято ако не се грижиш - и да пробиването доста боли ;] препоръчително е да сложиш ТИТаН а не злато или сребро или теникия или кфото там мислиш да слагаш - и се пробий в студио защото ако се пробиеш при козметичка ушето ти може да заприлича на това дето съм сложила снимка :-P

БiJyY
03-09-2008, 13:45
Ъъ благодаря че ми го показа това :shock: май се разобедих ама ще видя все пак имам още време да помисля... :-o

EJI4eTy
03-09-2008, 14:17
Ъъ благодаря че ми го показа това :shock: май се разобедих ама ще видя все пак имам още време да помисля... :-o

това ми беше целта де :D това е по вероятно да стане ако се пробиеш с пистолет 8-) ама иначе е страшно яко и аз си имам :grin:

kudravoto
03-09-2008, 14:19
ami imam to4no tam kudeto e na snimkata predi 6 godini mi q napravi bashta mi sus pistolet nqmam nikakvi problemi i ne boli mnogo smisul ne e bolka za umirane :)

Enchanted
05-01-2008, 12:16
Не се тормози,с мисли какво може да стане..защото найстина понякога има инфекции,но това найстина е рядко,а и всичко си е до организъм...
На мен вчера ми направиха дупка с пистолет,болката е минимална,да не кажа никаква,ухото дори не е зачервено :grin:
А една фр има 4 дупки с абокат,който забележи си е правила самичка,но не те съветвам да пробваш,защото е опасно :) ....

xxDeeDeexx
05-01-2008, 12:43
Имам три такива пиърсинга.Двата пъти беше дупчено с пистолет, а втория с абокат..аз също сама си го правих =] Отиди в студио, едва ли ше ти земат повече от 25 кинта.Мн ше се кефиш после :]
Мен не ме боля изобщо :)

anchity
05-01-2008, 15:57
И аз имам там и ми е правен с пистолет ама тогава бех тъпичка и незнаех кво може да стане.Та болката се търпи ама се приготви поне месец да не спиш на ухото си...поне при мен беше така.Иначе после мн ше се кефиш :grin: Айде успех

Jessika_MG
05-01-2008, 17:11
Поискай да ти сложат упойка :wink: (в никакъв случай не се дупчи сама)
Редовни промивки, качествени обици и няма да има проблеми
2ма познати си пробиха сами хрущялите, а единия и веждата :shock: Но .. наистина човек, който не разбира по-добре да не пипа. Аз мойта обечка си я имам от 2 години и половина. 1вата седмица не можех да си спя на това ухо, доста пареше първите 2 дни. След време и аз нзн какво стана ами ми се възпали и ми се поду ухото. Много се уплаших и махнах обецата и дупката уж зарасна, мина доста време до 1 ден, в който се чудих какво е станало с дупката. И тя си беше там, не беше зараснала ... и сега пак си нося обечката и мн и се радвам :)

QPONECA
05-01-2008, 17:38
Една приятелка си го проби точно там в ЧАС.

dari21
05-06-2008, 02:11
ми аз имам там и ми го пробиха с пистолет около седмица не можах да спя на ухото,и на 5 ден се поду щото едно момиче ми го бутна да пита "о кво е тва"(мн.тъпо)и тъй към 1 седмица седя подуто и го мазах с някви работи,иначе не боли мн.А пък аз съм си със сребърна обеца и дори не бях чувала че не трябва да е такава :)

Manic_Panic
05-06-2008, 11:24
внимавай каде се пробиваш щото ушето ти може да ЗАПРИЛИЧА на това http://www.bmezine.com/pierce/01-ear/A61103/high/bmepb385039.jpg
Ще заприлича на това, ако се пробие с пистолет, ако е абокат не би се получило така кофти...
Един приятел се проби сам с пистолет на трагуса... сега няма там хлущялче... моя си беше с абокат и си беше наред... само дето махнах обецата и после не можах да я сложа :? :-D

SuNsEt
05-06-2008, 16:14
Ъъ благодаря че ми го показа това :shock: май се разобедих ама ще видя все пак имам още време да помисля... :-o

това ми беше целта де :D това е по вероятно да стане ако се пробиеш с пистолет 8-) ама иначе е страшно яко и аз си имам :grin: Абе каааак бе,глупости!Със пистолет се пробиват повечето и ако питаш мен няма нищо опасно!Аз както написах по-горе...всъщност тогава имах една,преди 3 дена си пробих 2ра.Много е добре,няма от какво да се плашиш.Със пистолет е много по-добре,от колкото със абокат.

Manic_Panic
05-06-2008, 19:48
Ъъ благодаря че ми го показа това :shock: май се разобедих ама ще видя все пак имам още време да помисля... :-o

това ми беше целта де :D това е по вероятно да стане ако се пробиеш с пистолет 8-) ама иначе е страшно яко и аз си имам :grin: Абе каааак бе,глупости!Със пистолет се пробиват повечето и ако питаш мен няма нищо опасно!Аз както написах по-горе...всъщност тогава имах една,преди 3 дена си пробих 2ра.Много е добре,няма от какво да се плашиш.Със пистолет е много по-добре,от колкото със абокат.
:? :? :?
Абе даааааа бе, разбира се... с пистолета е прооосто страхотно, няма по-добър вариант... та защо мислиш така?!

Мнението ти е грешно... цаката не е да се пробие със сила и тъпа обеца... А с острота... не със сила!!!
Тва за пистолета не е 100% вероятно да ти се преебе хрущяла... Просто по-правилно е с игла... та мисля, че и размерът е по-различен...

japixloops
05-06-2008, 19:52
ха сладк0 е , по -добре си направи все пак си момиче неможе да не се грижиш за него докато се оправи :-) :-)

angeldust92
05-09-2008, 10:54
аз имам от около 3-4 месеца и не ме боля мн..зарсна за 2-3 седмици :)

MaRrY_JaNe1
02-20-2009, 19:59
хах и аз имам там-преди 2-3 дни ми я направиха-с абокат-не боли изобщо...не знам защо всички се хвърлят на тази болка-не боли!обаче си стои леко червеничко и леко подъто-промивам го редовно...нормално е да е така нали?

Kya
02-20-2009, 20:45
Аз имам там обица от доста време. Като ми го пробиха не болеше. Но следващите 3 месеца само се възпаляваше и ме болеше зверски наистина зверски. И после постепенно спря болката. Сега ми е супер сменям си обичките слагам си халкички и други видове. Но внимавай че може така да ти я сложат че като спиш и да ти е неудобно. Тогава се раздразнява и се възпалява. Също така те съветвам да не си слгаш някакви неблагородни метали ако ти е чувствителна кожата. За начало сложи хирургическа стомана... В судиото ако не се лъжа ще ти сложат такава.

И все пак ако те боли месец след това те съветвам или да смениш обицата с друга (друг материал) или я махни. Там е опасно...

LittleTemptation
07-01-2009, 20:39
i az imam obica tam napraviha mi q s pistolet ne boli mnogo samo dokato ti probiqt uhoto :)

HexGirl
07-02-2009, 10:09
аз имах там пробита с абокат не боли се едно леко те щипват цаката е да уцелиш абоката че са няколко вида 8-)

nellsyy
07-02-2009, 13:08
аз имам там пиърсинг почти от година вече и не ме боли,всичко е наред.
може да те боли само при продупчването и при спането следващите няколко нощи ,ако лягаш на тва ухо,ня което е обицата... :)

П.П.не е адска болка няма да умреш,но внимавай и се грижи за обицата и ухото!! :wink:

Kya
07-02-2009, 22:57
Абе гледайте от кога са темите преди да пишете....

n3pBep3eH
06-04-2011, 19:57
аз си сложих обица на хрущяла но искам да сложа една друга която е по дебела имате ли идеи ??

niy4eto
01-03-2014, 18:04
Znam che temata e mn stara ama pak e po toq v1pros...gore dolu...prosto po-gorni dupki ot normalnite koito sa na uhoto,na mekata chast, broqt li se za piarsing... imam predvid ako sa samo 3 togava broi li se za piarsing I kolko gore dolu struva :)

Mary_Jane_69
01-03-2014, 19:01
Ако не ти го направят свястно има опасност да се възпали, също не прави пиърсинг през студено време.

niy4eto
01-04-2014, 07:16
Ama vse pak broqt li se piarsing xD... I zashto da ne gi pravq prez studeno vreme...po-minapata godina si napravih dupkite tochno na b1dni vecher...