PDA

View Full Version : Самостоятелна форма



sladkish4e
03-08-2008, 16:09
Здравейте,значи искам да попитам каква е процедурата за да премина в самостоятелна форма на обучение и трябва ли задължително да съм болна от нещо за да ми позволят? Моля ако някой е запознат с тези работи да пише .Благодаря предварително :)

Ollas
03-08-2008, 16:15
Ъм.. обикновено хората ги наказват с преминаване в самостоятелна форма, ама щом имаш мерак. Мисля, че трябва да подадеш молба до директора на училището, ама питай класния/ната си. Той/тя ще знае.

olive_oil
03-08-2008, 17:00
Здравейте,значи искам да попитам каква е процедурата за да премина в самостоятелна форма на обучение и трябва ли задължително да съм болна от нещо за да ми позволят? Моля ако някой е запознат с тези работи да пише .Благодаря предварително :) мисля че единственото от което се нуждаеш е подкрепата на родителите ти най-общо казано. Те трябва май да се подпишат на декалрацията/молбата, която ти ще пуснеш до директора. Обаче има и документация, която се подготвя от класния ръководител. Просто разпитай класната си и това е. Но както вероятно и други ще те посъветват - недей да минаваш на самостоятелно обучение.

Seducti0n
03-08-2008, 17:08
За да бъдеш частен ученик( самостоятелна форма на обучение), трябва да имаш навършени 16 години, до колкото съм запозната с подробностите по този въпрос. :)

Got'NoThingToProove
03-08-2008, 17:35
Еми аз като по запознат ще ти отговоря,такам начи или трябва нещо да си болна и да не можеш да посещаваш училище...смисъл някаква алегия например лятото или пролета да не можеш да излизаш от вас и така,а другия вариант който е най-често срещан е да си добър спортист/спортистка и от клуба да пуснат писмо до училещето че си много важен състезател и че тренираш по 3 пъти дневно,успех надявам се да съм помогнал

nailana
06-10-2008, 15:17
аз също исках да попитам какви са условията,тъй като искам да премина на самостоятелно обучение..
нямам някакви алергии и не спортувам специално в някъв отбор,проблемът е,че ще се местя да живея в съседен град (сега съм в софия),и отделно,че сме в мн затруднено положение и се налага да работя...(3 деца сме)

XceSS
06-10-2008, 15:26
Абе кво я обърквате?
Няма такива глупости, всеки може да премине в самостоятелна форма на обучение, стига да има диплома за основно образование(или да има навършени 16 години не помня кое от 2-те), трябва да подадеш молба до директора/класната си, те ще ти дадат документи на които трябва да се подпишат вашите и си готов/а.Ако имаш 18, трябва само ти да се подпишеш на тези документи.

Blab
06-10-2008, 15:27
Само си помислете добре преди да вършите подобни глупости.
Ще ви излязат през нослето всичките тези изпити.

nailana
06-10-2008, 15:28
аз съм на 16,сега завършвам 9-ти клас,и ше имам диплома за основно.
Питам,защото навсякъде ми казват,че или трябва да спортувам,или да съм болна от нещо...
Естествено,че съм мислила преди това,обаче просто нямам мн избор и без това...

XceSS
06-10-2008, 16:13
Само си помислете добре преди да вършите подобни глупости.
Ще ви излязат през нослето всичките тези изпити.

Началото на следващата година можеш да подадеш документи за връщане в класът си.Стига да си взел всички преравнителни изпити :)