PDA

View Full Version : Те се отчуждиха...



krisi_kote
03-08-2008, 18:15
Значи.. Ще започна моята история още от началото, за да придобиете по-голяма представа за моя проблем..
Още от много малки с едно момиче-Йоана-си бяхме много добри приятелки.Където беше едната-там беше и другата. Играли сме си заедно, карали сме се, но винаги само за дреболии.Даже си разменяхме дрешките.Добрите ни взаимоотношения се запазиха и в началното ни образование.Преди да започна първи клас, мама и тати заминаха за чужбина и са там вече 7 години.Аз ходя всяко лято при тях за 3 месеца.Йоана беше плътно до мен при раздялата с родителите ми.В първи клас се запознахме с още 2 момичета, с които си станахме също добри приятелки. Едното за съжаление се премести в друг град. В четвърти клас дойде едно момиче-Илонка.С нея също си допаднахме, но скоро се скарахме и сега не си говорим. Говоря в множествено число, защото се отнася за Йоана,за мен и за Диди (третата фр). Тази година Йоана и Диди седнаха на един чин и аз останах сама. Реших да викна Цвети (съученичка) да седне при мен и тя на драго сърце прие. Мина първия срок и аз усетих, че Цвети мъти водите. На няколко пъти ми казваха, че тя говори против мен на Диди и Йоана. Опитах се да направя нещо, но без успех...Днес бях в Йоана и си позволих да прочета малко от един чат между нея и Диди.В тоя чат Йоана беше написала, че Криси (т.е аз) няма да идва( ставаше дума за даскало) и Диди и беше изпратила емотиконка, която се кефи.А Йоана и беше отговорила по същия начин. Депресирах се.Вече незнам какво да направя, за да си променят отношението към мен. Тъжна съм... :(
Трябва да направя нещо, защото ги губя с всеки изминал ден. Именно за тпова ви пише. Моля ви за съвет.
Благодаря предварително, че изчетохте поста ми. :)
П.С. Мога да кажа, че съм им помагала много. На всяко контролно им давах отговорите. решавам моето и тяхното, за да могат да минат. И аз незнам за какво го правя това, но усещам, че само заради това все още ми говорят. :-# :-# :-# :-#

ABF
03-08-2008, 18:19
Поговори с тях.Според мен не са ти никакви приятели а те използват.

GreenFairy
03-08-2008, 18:20
Ъъм... тъп въпрос ама ти кой клас си?

krisi_kote
03-08-2008, 18:22
7 клас съм.Знам, че съм още малка, но за мен 7 години са предостатъчни, за да опозная някой хора. Знам, че ме използват и аз си мсиля, че това е единствения начин да ги задържа близо до себе си. :-#

GreenFairy
03-08-2008, 18:28
Хммм... 7ми... не е малко... Понякога обаче се случва така, че хората на които си разчитал и вярвал те предават... Ужасно гадно е, знам... Не мога друго да ти кажа освен, че ще имаш и други приятелки и приятели и сега най-важното е да не се сдухваш... Знам че звучи много тъпо но е вярно, няма смисъл да дружиш с хора които само те използват...

KiSs_mY_LiPs
03-08-2008, 18:31
Гадну.. :(

krisi_kote
03-08-2008, 18:31
Знам,че не трябва да се сдухвам,но аз много държа на тях ](*,) А те направо ми обърнаха гръб. :-#

Nadelina
03-08-2008, 18:35
Pogovori s tqh.. kaji im kak se chuvstvash i poiskai ot tqh da bydat napylno iskreni s teb kakto si ti s tqh... Ako istinata naistina e tova koeto vijdam... a imenno che te izpolzvat (kolko detsko zvuchi samo)... prosto gi ostavi... ne si zaslujava da se borish za neshto koeto ne ti e nujno...

03-08-2008, 18:52
Popadala sam v po4ti sa6tata situaciq samo ,4e na mqstoto na 4ata bqha belejki i bqh predadena ot 4ovek s koito sam stoqla 6 godini na edin 4in,spodelqla sam vsi4ko i tq s men.Kogato se poqvi novoto momi4e ne6tata se razviha kakto i pri teb samo ,4e az kato vidqh kak stoqt ne6tata se otdrapnah ot tqh,a posle tova momi4e se useti ,4e drugite go lajat ,a ne az i tq sama me pot1rsi i se opita da se sbliji s men!Spri da im obra6ta6 vnimanie .. i si imai edno na um