PDA

View Full Version : Есе -мама e друга дума за любов -Спешно



svetlin92
03-08-2008, 18:51
Здр, първо честит осми март на сички дами. Трябва ми е есе на тема мама e друга дума за любов :) ако може дайте 1 :) моляви спешно е :)

sexa_na_kompleksa
03-09-2008, 06:40
Виж това, може да вземеш някоя и друга идея:

Не те измести никой,мамо!


В сърцето на всеки човек има специално място,отредено за майката. Но какво е всъщност тя за нас? Какво е за мен? Тя е тази,която не само ми е дала живот,но и е изградила човешкото у мен. Научила ме е да различавам доброто от злото, справедливостта от неправдата.Научила ме е какво да обичам и какво да презирам. Научила ме е да вярвам в себе си и да следвам целите си.За мен нямя по-близък човек от майка ми. Аз знам,че винаги мога да разчитам на нея,тя е моя приятелка и съветничка. Когато нещо ми тежи,знам че,щом го споделя с мама,ще ми олекне. Тя винаги е готова да ме изслуша и утеши,да ми вдъхне сили и кураж.
Всяка сутрин, щом отворя очи, знам,че ще видя усмивката й, ще чуя нежния й глас. Така е било винаги. Първите ми детски спомени са свързани точно с това . Аз съм малка. Събуждам се и виждам надвесена над мен мама. Протягам към нея ръчички. Тя ме прегръща ,целува ме, говори ми нещо мило и се смее.Толкова обичам този неин смях!... Мама е много ведър човек. Има чудесно чувство за хумор. Е,случва се понякога и да се кара, да се сърди,но хубавото е ,че много бързо й минава.
Мама е тази, която прави дома ни красив и уютен.Тя е тази ,която внася хармония навсякъде-в подредбата вкъщи и във взаимоотношенията ни. Тя знае къде ще стои най-добре ваза с цветя,на коя стена да закачим нова картина.Знае винаги къде да бъде и най-малката вещ,за да бъде всичко подредено с вкус. Тя знае винаги и какво да каже,какъв съвет да даде. Никога не налага мнението си, но се чудя как става така, че дори и без да искам, съм направила това, което ме е посъветвала.
Може би в забързаното ежедневие често приемам майка си за даденост, но когато се замисля какво бих правила,ако нея я нямаше, разбирам колко е важна тя за мен,колко ми е необходима и колко много я обичам. Може би не съм най-добрата дъщеря, може би не винаги се отнасям с мама, както тя заслужава. Но нали за това сме хора-всеки допуска грешки. Въпреки тях, аз знам,че мама винаги ще ме обича такава,каквато съм - с моите качества и недостатъци.Знам,че тя би ме защитила от всичко и от всички,че би направила и невъзможното за мен.Защото няма по силна любов от майчината.
Затова сега искам да й кажа: “Благодаря ти,мамо ,за всичко-за обичта, за грижите,за вниманието !Благодаря ти,че те имам!!!“

svetlin92
03-09-2008, 14:26
misi sori za latinicata flexsa se preiba