PDA

View Full Version : Бързо омазняване на косата



kateto_sladkata
03-08-2008, 19:20
za6to kosata mi vse se omaznqva a pri polojenie 4e q miq po4ti vseki den?probvah edni ot nai skapite 6ampoani i balsami i ni6to ne pomaga
vie kakvo mislite po toq vapros prepora4aite nekoi naistina dobar 6ampoan :-o

т.7 от Правилника!

Модерирано от sh3_1s_7h3_0n3

Nadelina
03-08-2008, 19:27
Ako prodaljavash da q miesh vseki den edva li shampoan shte ti pomogne da se otyrvesh ot problema.

Sintya
03-08-2008, 19:27
И моята е така. Мий я поне през ден или два, за да се оправи... ужасно не приятно е, но няма начин...

soulja_girl4e
03-08-2008, 19:28
oooo ne! ne 6ampoan mili4ka! 1vi variant- presa ili ma6a za kosa - hem 6te si kydrava hem 6te spre da se omaznqva dosta byrzo ma samo vnimavai da ne q izgori6 2ri variant- ne q mii tolkova 4esto! moqta sy6to e mazna i primerno kogato q ostavij malko po mazna i posle q izmie6 ostava prekrasna pone 2-3 dena davai i malko po4ivka ot mieneto i tq 6te se opravi! garantiram ti! uspeh4eta

sexa_na_kompleksa
03-09-2008, 09:55
Мий я колкото се може по-рядко. А балсам и шампоан ползвай за нормална коса, не за мазна, защото от специализираните шамппоани косата става по-мазна. Може да ти звучи малко странно и аз отначало мислех, че хората се ебават, но като спрях да ползвам шампоан и балсам за мазна коса, косата ми се омазнява малко по-рядко. Ползвай и маска за коса с хума. Хумата се купува от аптеката и е някакви стотинки. Отзад има упътване за ползване.

TheOtherME
03-09-2008, 10:42
Еми точно от тва миене е станало така,пък може и да прекаляваш с пресата.Мий я на 2-3 дена и ако ч изправяш-гледай да не е всеки ден.

radoslava
03-09-2008, 12:59
off s tfa omaznqvane....i az sam taka...prosto e ujas!!!

fiama
03-09-2008, 13:50
Не мога да ти препоръчам марка шампоан, от която косата ти да се омазнява по-бавно. Но като цяло избягвай честото миене на косата, особено със агресивен шампоан(а повечето за мазна коса са такива). Балсам и маска нанасяй само в краищата. Някъде бях чела, че за мазната коса е добре да се приложи следното: купуваш от аптеката розова вода и 10 ампули витамин Ц, смесваш ги в шишенцето с розовата вода и с тази смес си мажеш всяка вечер корените на косата, докато сместта свърши. Уж контролорало омазнавянето. Ако искаш- пробвай го. Късмет ;)

vik4etoo
03-09-2008, 14:06
Както повечето казаха недей да я миеш всеки ден.И моята е мазна и сега почвам да я мия на 2-3-4 дни.Дори и да е мазна,после като свикне няма да е така.Прави и маски: може и домашни и купени,но да са доста добри.Аз правя домашни,поне знам какво слгам.Шампоан или балсам не мога да ти препорьчам,защото всяка коса е различна,а и аз още не сьм открила "моя".А пьк ако искаш си прави маски с масло от гроздови семки или масло от жожоба.Регулират омазняването.От аптеките на фирма "Икаров".Освен това лимона има изсушаващо действие и се препорьчва,но не прекалаявай.А и забрави за маши и за преси..може косата отначало де не се омазнява,но бьди сигурна,че после ще се преизсуши и ще цьфне и няма оправяне и от това.От опит го казвам :) Ако искаш питай ме нещо!!Дано сьм ти била полезна!! :P

Liar
03-09-2008, 14:17
Всяка коса е различна.Това че при някои след намаляването на честотата на миене омазняването е намаляло не е гаранция че и при теб ще се получи.Продължавай да миеш косата си толкова пъти седмично колкото е нужно.Да ти стои мръсна косата е много лошо за нея защото така не може да се храни и след време окапва.Мий я ако е нужно всеки ден НО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с качествен шампоан.Ти какви си ползвала до сега?
За да не ти се изтощава от честото миене освен шампоана са важни и подхранващите продукти.Потърси се из нета за маски подходящи за твоята коса.Домашни-най-добре.Не се доверявай на купешки продукти.
Преди мен ти предложиха хума и масло от гроздови семки-добра идея са,може да си ги смешваш.Гледай количествата от двете съставки да са баласирани.Също така след миене на косата можеш да я обливаш с отваря от коприва-тя регулира омазняването.
Когато забелезиш че косата ти започва да се омазнява по-бавно(това разбира се няма да стане след първото миене) тогава намали честотата на миенe но не рязко а постепенно.

devil_feel_f
03-09-2008, 17:20
Моята също се омазнява много.Преди време я миех всеки ден, но сега я мия през ден-два.За марка шампоан-препоръчвам Head & Shoulders Mentol-той е за всеки тип коса,много освежаващ.А дори да не е Мentol, може да пробваш някой друг от новата серия.Успех! :)

Nadelina
03-14-2008, 13:18
Sled izmivaneto na kosata sys shampoan moje da vtriesh edna supena lyjica limonov sok po kraishtata na kosata...ne v korenite...i sled tova da q izplaknesh...

Liar
03-14-2008, 16:11
Sled izmivaneto na kosata sys shampoan moje da vtriesh edna supena lyjica limonov sok po kraishtata na kosata...ne v korenite...i sled tova da q izplaknesh...
ХАХАХ що за глупост е тва?

Nadelina
03-14-2008, 17:03
Sled izmivaneto na kosata sys shampoan moje da vtriesh edna supena lyjica limonov sok po kraishtata na kosata...ne v korenite...i sled tova da q izplaknesh...
ХАХАХ що за глупост е тва?

Kaza go izvesten frizior po televiziata. Ne mislq che e nujno da se smeesh. Ako ne vqrvash probvai.

Liar
03-14-2008, 17:07
Sled izmivaneto na kosata sys shampoan moje da vtriesh edna supena lyjica limonov sok po kraishtata na kosata...ne v korenite...i sled tova da q izplaknesh...
ХАХАХ що за глупост е тва?

Kaza go izvesten frizior po televiziata. Ne mislq che e nujno da se smeesh. Ako ne vqrvash probvai.
По телевизора се казват много глупости.
Аз пък мисля,че е нужно 8-)
И няма да пробвам,този лимон само ще ми изсуши краищата.Пък и е толкова далече от скалпа,хаха

Nadelina
03-14-2008, 17:09
Sled izmivaneto na kosata sys shampoan moje da vtriesh edna supena lyjica limonov sok po kraishtata na kosata...ne v korenite...i sled tova da q izplaknesh...
ХАХАХ що за глупост е тва?

Kaza go izvesten frizior po televiziata. Ne mislq che e nujno da se smeesh. Ako ne vqrvash probvai.
По телевизора се казват много глупости.
Аз пък мисля,че е нужно 8-)
И няма да пробвам,този лимон само ще ми изсуши краищата.Пък и е толкова далече от скалпа,хаха
Imenno tova e celta - da se izsushi kosata.

Liar
03-14-2008, 17:40
Справянето с омазняването не е свързано с изсушаването на косата.А този метод с лимона е абсурден,защото:
1.себума(причинителят за прекомерното омазняване) се отделя от скалпа.Продукта/веществото,нанесено върху краищата изобщо не влияе на кожата на главата
2.Като се изсуши косата тя ще увеличи производството на себум,за да комненсира изсушаването.
3.Лимонът съдържа силноконцентрирана лимонена киселина.Ако се използва,трябва да е разреден с вода,но ти не си споменала това.
Целта изобщо не е косата да се изсуши,а омазняването да е в границите на нормалното.Това става с продукти,които го РЕГУЛИРАТ.Изсушаването не е вариант поради горните причини, а и след него на косата не и остава нищо друго,освен да се отреже,особено краищата,които за разлика от скалпа не могат да се регулират.

Nadelina
03-14-2008, 19:34
3.Лимонът съдържа силноконцентрирана лимонена киселина.Ако се използва,трябва да е разреден с вода,но ти не си споменала това.
Spomenah go. Kazah che sled izmivane na kosata s shampoan (za mazna kosa kakto sym spomenala po gore) moje da se sloji limonov sok i sled tova da se izplakne. Tozi izraz e sinonimen na tvoq.

P.S. Ne sym izprobvala tozi metod za spvane s omaznqvaneto i ne mi se spori. Kazah che sym go chula po televiziata ot izvesten frizior. A vqrvam che mnogo hora koito imat problema na maznata kosa i sa go chuli shte probvat. Ne vijdam problem da probva i avtorkata na temata. Tova dali shte i pomogne ili ne nie ne mojem da znaem...mojem edinstveno da gadaem.

Liar
03-14-2008, 19:46
Синонимни изрази знаеш ли кои са???
Ти казваш-измиване на косата с шампоан за мазна коса,нанасяне на лимоновия сок,измиване (между другото шампоаните за мазна коса са доста агресивни,по-добре за нормална и другото което е не си споменала колко време да се стои,все пак,ако някой реши да пробва трябва да е наясно с всичко,но както и да е).
Аз казвам-разреждане на лимоновия сок с вода,след това нанасяне.Всъщност изобщо не трябва да се нанася по посочения от теб начин.А и лимонът изсветлява косата,това май също не си го споменала?
А постовете ми имат за цел точно това-да не пробват да си мажат краищата с лимон-освен,че ще им ги изсуши и ще се наложи да ги отрежат,ефект върху омазняването изобщо няма да има.
Ти може да гадаеш,но както виждаш аз още от сега знам ефекта.[/i]