PDA

View Full Version : Зодиите-опишете се:)



Страници : 1 [2] 3

Nam3less3
01-10-2013, 14:28
Аз пък изобщо не съм на твоето мнение. Скорпионите, които познавам се доверяват доста лесно. А относно моята зодия тисах конкретно за мен, но съм забелязала и от това, което съм чела за тази зодия, че е точно такава- най-трудната и е 3 години пред другите.Doom_Stalker къде е

Doom_Stalker
01-10-2013, 14:43
Аз пък изобщо не съм на твоето мнение. Скорпионите, които познавам се доверяват доста лесно. А относно моята зодия тисах конкретно за мен, но съм забелязала и от това, което съм чела за тази зодия, че е точно такава- най-трудната и е 3 години пред другите.
http://prikachi.com/images/100/5206100a.gif

Ти ли си 3 години пред другите ма? Ахахахахха. Глупостите които си прочела някъде и си приела за свои черти за да си boost-неш егото, вероятно имат малко общо с това което наистина си. Такива претенциозни мнения "аз съм свободна", "аз съм труден характер", "аз съм различна" и т.н., ги пише всяка кифла, която си е повярвала на собствените заблуди. Ако не ми вярваш, провери останалите 10 страници от тази тема. Има десетки лигли като теб, с едни и същи аватари(голи телца, целувчици, и други лигни ), същите имена (любов, секси, коте..), едни и същи мнения - ("Аз съм различна и с труден характер, бла бла бла.."). Толкова сте еднакви в опитите си да бъдете различни. Точно два шамара ти трябват и ще лижеш пода, а от "свободното" ти и "трудно" АЗ няма да има и помен. То е много лесно да се надуваш с глупости в нета... че и в реалния живот, несъзнателно естествено. Когато обаче ножа опре до кокала ще се свиеш като мравчица. И ти изобщо правиш ли разлика между това, което си мислиш, че си и това, което реално си ?

Doom_Stalker
01-10-2013, 14:49
Doom_Stalker къде е

Малко се забавих... :D

JoLLiE92
01-10-2013, 17:21
Остави момичето на мира, ще реже вени. :D

Doom_Stalker
01-10-2013, 17:47
Остави момичето на мира, ще реже вени. :D

Тихо, щото и ти си същата.

Wednesday666
01-10-2013, 17:47
най-трудната и е 3 години пред другите.

Не съм сигурна дали съм срещала по-тъпо парче от теб.
Srsly.
Три години пред другите? Ти чуваш ли се бе, момиче :lol: ..

JoLLiE92
01-10-2013, 17:50
Тихо, щото и ти си същата.
аз кога съм казала, че съм 3 години пред другите припомни ми :)

Doom_Stalker
01-10-2013, 18:49
аз кога съм казала, че съм 3 години пред другите припомни ми :)

Точно това не си казала, но другите глупости бяха налице и в твоето описание.

Да си припомним...

Аз съм скорпион и съм холерик, нервна съм, избухлива на моменти, на моменти най-спокойният човек на света
Придаваш си "уж" противоположни черти, които да обогатят "образа" ти, но всъщност всичките тези черти са положителни според модерния общоприетия идеал за човек. Каква изненада...

харесвам чилаут, ароматни свещи, да гледам морето и т.н.
"Ууууу вижте ме колко съм романтична, аз съм душа, аз чувствам, аз живея, аз обичам.... ууу"

но ако съм изнервена и някой ме настъпе - после ще го лежа.
"Ууууу вижте ме сега колко съм лошо момиче, аз не търпя никой, аз съм много опасна и независима"

Изключително зла мога да бъда. Просто зла, жестока. Мога да бъда и съм страхотен приятел за най-близките ми, но съм и голям хейтър за който ме подразни и не спестявам никому нищо.
Тук се изживяваш като типичното идеално АЗ, което е базирано на противоположностите и "магнетизма", който особенно се цени в обществото.Придава образ на една борбеност и независимост, но също така на душевност и прикрита доброта. Типично изживяване за псевдо-женствени лигли..

Изключително импулсивна, животинска, страстна ... но и ледена мога да бъда.
Отново изживяване за непокорство и "страстна чувственост", "омекотена" от противоположната "студенина"(пак изтъкване на силна черта).

Самовлюбена съм, държа винаги да става на моята и винаги последната дума да е моята,
Това "самовлюбена" си си го подхвърлила малко като контра на преобладаващо "силния", положителен характер, с който явно се определяш. Очевидно този образ е станал твърде абсурден дори и за теб, затова малко си го "балансирала", така малко да му придадеш достоверност.... Но след това отново - изживяваш се като строга, директна, неумолима и инатлива.

обичам да споря в културни спорове, не селски махленски караници.
Разбира се и една щипка псевдо-интелектуализъм..... и хоп! Образът ти е готов!


Преди бях много свита, срамежлива .. после изведнъж реших да променя това и съм станала леко арогантна и саркастична.
Тук пък искаш да се изтъкнеш като вече пораснала, като загрубяла, като по-силна и наперена. Естествено в цялото това нещо е заложена една трансформация, едно издигане на по-високо ниво - вече не си малкото и срамежливо момиче, сега си страстна и силна. Вероятно този образ които си си сътворила ти доставя необходимото психично удовлетворение. Но зад цялата фасада от желание да бъдеш "силна" се вижда че все още си "малка" и "слаба"... в противен случай нямаше да се изживяваш като "силна". И точно в тази насока се определяш. Явно тати не ти е обръщал достатъчно внимание и сега търсиш да компенсираш всичко това с образ на независима и брутална... Предполагам си мислиш, че си преживяла много и това те е направило "по-твърда". В действителност просто си си избрала нещо което да те идентифицира и което да наричаш "АЗ" и това "АЗ" да компенсира твоето изживяване като незначителна. Това е нормално за периода след пубертета, когато вече се оформя "личността", когато се взимат всички онези подсъзнателни недостатъци и стремежа към "побеждаването" им се превръща в новата "личност".

Както и да е, отплеснах се в анализа.

Въпросът беше, че се изживяваш като нещо, което не си, също както и другата кифла. Конкретно не си казала че си 3 години по-напред от другите, но пак се захласваш по измисления си персонаж. Но това е разбираемо, нали този персонаж затова си го създала изобщо - за да компенсира малкото и незначително момиче в теб...

JoLLiE92
01-10-2013, 19:17
не ме познаваш :) разбира се, че може да интерпретираш абсолютно всичко както желаеш.

Doom_Stalker
01-10-2013, 19:39
не ме познаваш :) разбира се, че може да интерпретираш абсолютно всичко както желаеш.

Не ми е нужно да те познавам. В написаното от теб остават достатъчно "следи". Същите следи могат да се открият и в написаното от мен, там ще се види аз с какво се идентифицирам, от какво ме е страх, какво компенсирам и т.н. В случая изобщо няма нужда да те познавам, защото така ще се запозная само с твоя фалшиво-създаден образ, който ти наричаш Аз - това е тази структура от психиката, която се идентифицира с разни неща - че си силна, страстна, студена, лоша, инатлива, интелигентна или там каквото си си избрала. Естествено и тогава ще видя отново какво се крие зад завесата, това което се крие и от самата теб. Но тук в писмена форма е дори по-лесно да "вникна" в скритото, защото остават следи от скритото в откритото .В написаното мога да видя "не-написаното". А скритото си е там, работи, контролира те ; и това, което си написала е всъщност пряк резултат от тези вътрешни, несъзнателни психични процеси.

Обикновено само-надценяването е предшествано от чувство на малоценност и конфликт в детството. Най-често това е връзката между баща-дъщеря или майка-син. В твоя случай е баща-дъщеря. Доказателство за това е, че всъщност ти сама си пусна тема за това как имаш конфликт с баща си, как го мразиш и т.н. Което напълно обяснява откъде идва това самонадценяване и желание за компенсация на несполучливите взаимоотношения с баща ти.

Това всичкото не ти го казвам с цел да те унижа или засегна, аз просто разглеждам взаимовръзките между обстоятелствата и резултатите. Всички сме плод на някакви обстоятелства, които са ни докарали до сегашното положения.

ScarlettS
01-10-2013, 19:52
Най-често това е връзката между баща-дъщеря или майка-син.

Намирам тези ти постове за много забавни, особено по-горния, но това изречение ме озадачи.

Wednesday666
01-10-2013, 19:55
Обикновено само-надценяването е предшествано от чувство на малоценност и конфликт в детството. Най-често това е връзката между баща-дъщеря или майка-син. В твоя случай е баща-дъщеря.
.

Интересно ми стана на мен каква оценка/анализ ще ми направиш, като и при мен го има това. Говорех за проблема в отношенията с родителя.

Също ми е интересно защо казваш всичко това с такава убеденост, че си абсолютно прав?

Doom_Stalker
01-10-2013, 20:33
Намирам тези ти постове за много забавни, особено по-горния, но това изречение ме озадачи.

Не си ли чувала са комплекса на Електра? Това е подсъзнателното сексуално влечение на дъщерята към баща й, с което се развива и мотивът дъщерята да се докаже пред баща си. Ако пък баща и не и е обръщал достатъчно внимание тогава дъщерята развива комплекс в който вечно се мъчи да "удовлетвори", "предразположи", даже "прелъсти" образа на бащата. Всъщност имах възможността да наблюдавам това върху моята сестра, на която баща ми се караше, ограничаваше и не зачиташе постиженията й. В резултат цялата и мотивация се насочи по посока да се "докаже" и така подсъзнателно да получи "одобрението" на образа(идол) - Баща. Сега сестра ми е в Америка, прави добри пари и е успяла. Това е компенсацията на този комплекс.

ScarlettS
01-10-2013, 20:40
Интересувала съм се от комплекса на Електра, но не виждам отношението му към темата. Ако приемем, че историята на Джоли е типичен пример за "чувство на малоценност и конфликт в детството" (което е много различно от влечението към родител, за което става въпрос при Електра и Едип) и го съчетаем с идеята, че връзките баща-дъщеря и майка-син имат някакво по-особено значение, това би значело, че ще наблюдаваме някаква значителна промяна в поведението на бащата, ако имаше син. На базата на нейната тема смятам, че полът на детето едва ли е изиграл някаква роля и причините се крият в съвсем други фактори . Съответно ако майка и притежаваше характеристиките на бащата, едва ли отношението и към нея щеше да е особено различно. След като вече приехме, че този сценарий е по-разпространеният вариант, то можем да заключим, че гореспоменатите връзки са по-скоро псевдопсихологически мит.

Ако трябва да говорим за конфликти в детството и статистика, свъзана с пола, то вероятно по-често ще откриваме примери баща-дете и пасивна майка и то главно в по-консервативните патриархално устроени общества. Специално в този и в мнозинството случаи връзката е по-удачно да бъде родител-дете без да отдаваме значение на пола.

Doom_Stalker
01-10-2013, 20:53
Интересно ми стана на мен каква оценка/анализ ще ми направиш, като и при мен го има това. Говорех за проблема в отношенията с родителя.
Също ми е интересно защо казваш всичко това с такава убеденост, че си абсолютно прав?

Не съм убеден в нищо, това са просто теоретични модели обясняващи човешкото поведение. Те не са пълни и са само условни, както всеки модел.

Колкото до анализа на егото ти, мисля че самото ти искане за такава оценка е породено от същото его. Нуждата да слушаш неща за себе си, както и да изговаряш такива е в основата на постоянно поддържания АЗ образ. Ето моята теория за отговора ти:
Понеже аз направих кратък анализ на момиче, с която ти споделяш една и съща черта (проблем в отношенията с родителя), и понеже моя анализ вероятно се е приел от теб като негативен, то излиза че аз един вид засягам теб. А явно засегнах и друга част от женската страна на форума. Оттук при това засягане се появява една ответна реакция. Щом част от теб е засегната, нормално е да има ответна реакция. Според твоите лични убеждения тази реакция приема различни форми. Може да се засегнеш, може просто да ти "стане интересно". А ти с последното си изречение целиш да умаловажиш написаното от мен, или поне да го подложиш на съмнение... Но защо изобщо ще го умаловажаваш? Според мен беше защитна реакция - така ако в твоя ум написаното от мен изглежда несериозно, то следователно думите ми те засягат по-малко. Което е и идеята на психичната защита. Да умаловажи застрашаващата информация и да я принизи до незастрашаваща информация.

Doom_Stalker
01-10-2013, 21:05
Интересувала съм се от комплекса на Електра, но не виждам отношението му към темата. Ако приемем, че историята на Джоли е типичен пример за "чувство на малоценност и конфликт в детството" (което е много различно от влечението към родител, за което става въпрос при Електра и Едип) и го съчетаем с идеята, че връзките баща-дъщеря и майка-син имат някакво по-особено значение, това би значело, че ще наблюдаваме някаква значителна промяна в поведението на бащата, ако имаше син. На базата на нейната тема смятам, че полът на детето едва ли е изиграл някаква роля и причините се крият в съвсем други фактори . Съответно ако майка и притежаваше характеристиките на бащата, едва ли отношението и към нея щеше да е особено различно. След като вече приехме, че този сценарий е по-разпространеният вариант, то можем да заключим, че гореспоменатите връзки са по-скоро псевдопсихологически мит.

Ако трябва да говорим за конфликти в детството и статистика, свъзана с пола, то вероятно по-често ще откриваме примери баща-дете и пасивна майка и то главно в по-консервативните патриархално устроени общества. Специално в този и в мнозинството случаи връзката е по-удачно да бъде родител-дете без да отдаваме значение на пола.

Да, аз комбинирах двете предположения в едно ... първо в изживяването като незначителна(за което тя самата каза), което е прераснало в комплекс и след това в компенсация - образ който да компенсира малоценността. Второто ми предположение беше насочено малко по-навътре, и обвързано директно с бащата. Връзката между родител и дете е едно, но връзката между баща и дъщеря е съвсем друго. И докато родителите наистина насаждат определени стандарти, които не могат да се покрият от детето и то се чувства незначително, то във връзката баща-дъщеря стои съвсем друг проблем. Както и естествено във връзката майка-син. В случая аз видях, че въпросната госпожица има проблеми с баща си, и от там(по комплекса на Електра) предположих, че се е развил този стремеж към ОБРАЗуването на определени сексуални характеристики, а не само личностни и социални такива. Стремежът към развиване и отъждествяване с някакви черти, с които да се постигне нещо в социалния живот , няма нищо общо с развиването на такива черти в сексуален характер. Затова в случая предложих този комплекс, защото не си говорим само за компенсиране на някаква социална недостатъчност, но и за компенсиране на сексуална такава. А това предполага именно този комплекс. Естествено има я и другата страна - на обикновеното чувство за малоценност, което се насажда от родителите и обществото.

JoLLiE92
01-11-2013, 03:43
Може би не се сещаш, че характерът до голяма степен е плод на нашите действия и желания и аз съм се създала такава, каквато се харесвам. :) Затова казах, че преди бях различна. Но като съвсем малка бях каквато съм сега, така че ми е било заложено по някакъв начин.
Комплекси нямам и не съм имала, по-високо самочувствие от моето трудно ще намериш. :)

lubovvv
01-11-2013, 08:23
http://prikachi.com/images/100/5206100a.gif

Ти ли си 3 години пред другите ма? Ахахахахха. Глупостите които си прочела някъде и си приела за свои черти за да си boost-неш егото, вероятно имат малко общо с това което наистина си. Такива претенциозни мнения "аз съм свободна", "аз съм труден характер", "аз съм различна" и т.н., ги пише всяка кифла, която си е повярвала на собствените заблуди. Ако не ми вярваш, провери останалите 10 страници от тази тема. Има десетки лигли като теб, с едни и същи аватари(голи телца, целувчици, и други лигни ), същите имена (любов, секси, коте..), едни и същи мнения - ("Аз съм различна и с труден характер, бла бла бла.."). Толкова сте еднакви в опитите си да бъдете различни. Точно два шамара ти трябват и ще лижеш пода, а от "свободното" ти и "трудно" АЗ няма да има и помен. То е много лесно да се надуваш с глупости в нета... че и в реалния живот, несъзнателно естествено. Когато обаче ножа опре до кокала ще се свиеш като мравчица. И ти изобщо правиш ли разлика между това, което си мислиш, че си и това, което реално си ?

Виж кво, Господин "Интелигенция", изобщо не ми ПУКА кви глупости си ми изръсил, защото в нито една твоя думичка не намерих себе си, така че ПРЕСТАНИ да гадаеш кой какъв е и какво прави и не прави. На такива кат теб им казвам хора без работа, също и хора, които редовно се заяждат с другите- Аз избягвам такива хора.... ;)
Относно това, което написах за зодията си, го изкара така сякаш съм се предлагала на "евентуално яките пичове тук" и очаквам с надежда някой да ми пише писъмце " о, ти си заслужаваш, впечатлен съм от теб!", но не си познал. Темата е, за да си каже всеки каква зодия е и какъв характер е според себе си. Аз го направих и точка по въпроса. Престани да ми вадиш слабоумни монолози.

Wednesday666
01-11-2013, 10:50
Колкото до анализа на егото ти, мисля че самото ти искане за такава оценка е породено от същото его. Нуждата да слушаш неща за себе си, както и да изговаряш такива е в основата на постоянно поддържания АЗ образ.

Така, първото, което ще ти кажа е следното - първото ми изречение беше иронично. Егото ми няма нужда от описание от някой, който дори не ми знае името. Това на първо място.
На второ - въобще не съм целяла да омаловажа написаното от теб. Целях да ти покажа, че монетата има две страни. Ти си от едната страна и мислиш, че знаеш какво има от другата. Което всъщност въобще не е вярно. Да, може да си уцелил с част от описанията си за някого, но това не означава автоматично, че винаги си прав.
Третото, което искам да ти кажа е, че нямаш правото да обиждаш по този начин хората. Защото да, ние жените възприемаме подобно отношение като обидно. Или поне част от жените, знам ли, не познавам всички.
Ответната реакция в случая не я виждам, сериозно. Просто, защото не съм целяла да изглежда като такава.

Doom_Stalker
01-11-2013, 12:42
Аххх, красотата на човешкия ум. Може би мили госпожици не разбирате, че това за което говоря се случва предимно във вашето подсъзнание. Какво се намира там вие не знаете, не зависи от вас, не можете да избирате.

Всяка от вас отдели значителна енергия в писането си да ми докаже колко НЕ се е намерила в моите думи. И въпреки, че стилът ви на писане беше различен, естеството на реакцията беше еднакво. Защо бихте изобщо се трудили да ми отговаряте ако не се намерихте в моето описание? Може би това е станало косвено, и сигурно не съм отгатнал всичко.... Но факта, че се афектирахте показва, че егото ви е под атака. Оттам се задействат психични механизми, които имат за цел да предпазят вашия образ от нежелана за вас информация. Всъщност така работи несъзнателното и това Фройд нарича "Изтласкване"... всеки болезнен спомен, всяка грешка, всяко нежелано действие, мисъл, информация и т.н. се "изтласква" отвъд пределите на съзнателното, и така то става безопасно. Но всъщност то продължава да съществува във вас, и когато аз отново го предизвикам, защитните механизми се активират - за да избутат отново тази нежелателна информация в несъзнателното. Всъщност наличието на РЕАКЦИЯ е най-ясния показател за СТИМУЛ. Ако вие не се намерихте в моите думи(съзнателно или несъзнателно), тоест ако аз не съм ви СТИМУЛирал, то ответна РЕАКЦИЯ изобщо нямаше да има. Но ето, че такава има. Естествено прикрили сте всичко това с псевдо-обяснения за пред себе си и за пред мен, но "обличането" на толкова първосигнални реакции в дрехите на интелигентни думи е просто флирт с интелектуализма. Нищо повече. Можете да прикриете всичко това с опити за омаловажаване на естеството на информацията(Кой си ти, че да ме съдиш?), чрез ad hominem аргументи(Ти си човек без работа, само се заяждаш), чрез облягане на някаква представа за морал (Ти нямаш право да правиш такива анализи)....и още много други. Но именно тук се вижда колко наранено и отбраняващо се е вашето его. Защото именно това е характерно за егото - когато е под атака, то почва да се свива, и като едно диво животно хапе и драска от страх да не умре. Вашето изкуствено създадено АЗ също го е страх да не умре. Отначало агресията и победоносното поведение е по-силно, даже се нежелателната информация става повод за прикрита само-влюбеност. Но ако малко повече задълбая(за което ми трябва повече информация), вие ще се пречупите и от вашето самочувствие и само-усещане ще е останал само спомен.



Комплекси нямам и не съм имала, по-високо самочувствие от моето трудно ще намериш. :)

Това е парадокс. Самочувствието е компенсация на комплекс. Колкото по-голямо самочувствие, толкова повече комплекси.


Ответната реакция в случая не я виждам, сериозно. Просто, защото не съм целяла да изглежда като такава.[/i]
Затова се нарича подсъзнателна реакция. Не е нужно да я целиш за да я има.




Останалите реакции прикрити в псевдо-аргументи изобщо няма да ги коментирам

Nam3less3
01-11-2013, 12:54
Виж кво, Господин "Интелигенция", изобщо не ми ПУКА кви глупости си ми изръсил, защото в нито една твоя думичка не намерих себе си, така че ПРЕСТАНИ да гадаеш кой какъв е и какво прави и не прави. На такива кат теб им казвам хора без работа, също и хора, които редовно се заяждат с другите- Аз избягвам такива хора.... ;)
Относно това, което написах за зодията си, го изкара така сякаш съм се предлагала на "евентуално яките пичове тук" и очаквам с надежда някой да ми пише писъмце " о, ти си заслужаваш, впечатлен съм от теб!", но не си познал. Темата е, за да си каже всеки каква зодия е и какъв характер е според себе си. Аз го направих и точка по въпроса. Престани да ми вадиш слабоумни монолози.0 аргументи, още повече се самоизлагаш

JoLLiE92
01-11-2013, 12:55
Хубаво, хубаво. :)

ScarlettS
01-11-2013, 13:18
Да, аз комбинирах двете предположения в едно ... първо в изживяването като незначителна(за което тя самата каза), което е прераснало в комплекс и след това в компенсация - образ който да компенсира малоценността. Второто ми предположение беше насочено малко по-навътре, и обвързано директно с бащата. Връзката между родител и дете е едно, но връзката между баща и дъщеря е съвсем друго. И докато родителите наистина насаждат определени стандарти, които не могат да се покрият от детето и то се чувства незначително, то във връзката баща-дъщеря стои съвсем друг проблем. Както и естествено във връзката майка-син. В случая аз видях, че въпросната госпожица има проблеми с баща си, и от там(по комплекса на Електра) предположих, че се е развил този стремеж към ОБРАЗуването на определени сексуални характеристики, а не само личностни и социални такива. Стремежът към развиване и отъждествяване с някакви черти, с които да се постигне нещо в социалния живот , няма нищо общо с развиването на такива черти в сексуален характер. Затова в случая предложих този комплекс, защото не си говорим само за компенсиране на някаква социална недостатъчност, но и за компенсиране на сексуална такава. А това предполага именно този комплекс. Естествено има я и другата страна - на обикновеното чувство за малоценност, което се насажда от родителите и обществото.

Първо останах с впечатление, че връзката дъщеря-баща беше включена в контекста на това, което определяш като "обикновено чувство на малоценност". Но така или иначе само фактът, че и е баща не ми се струва като достатъчно условие изобщо да намесваме комплекса на Електра, след като няма абсолютно нищо в нейния случай, което да ни насочва към него.

Между другото видях, че някъде горе беше споменал Фройд. Чел ли си нещо от него и какво мислиш като цяло за теориите му?

Doom_Stalker
01-11-2013, 14:37
Първо останах с впечатление, че връзката дъщеря-баща беше включена в контекста на това, което определяш като "обикновено чувство на малоценност". Но така или иначе само фактът, че и е баща не ми се струва като достатъчно условие изобщо да намесваме комплекса на Електра, след като няма абсолютно нищо в нейния случай, което да ни насочва към него.

Комплекса на Електра не съм си го измислил аз. Той е наблюдавам и описан не само в кокретни случаи, ами също така в развитието на всяко момиче, също както и Едиповия комплекс при всяко момче. Това са етапи на развитие при всяко момиче, както и теб включително. В зависимост от това какъв е бил бащата се определя спецификата на развитието на този комплекс. Естествено всичко това е условно и само малка част от това какво формира човешкия характер, но в случая е валидно. И разбира се, това високо самочувствие или по-точно нуждата от развиването му, може да е причинена от много други неща - насилие, психологическо въздействие, адаптация към социалната среда и много други. Но комплекса на Електра е валиден, изменя се само количественото му проявление.

Между другото видях, че някъде горе беше споменал Фройд. Чел ли си нещо от него и какво мислиш като цяло за теориите му?
Знаех си че това ще ти предизвика интереса...Даже го изтрих първия път, когато го написах. :D Теориите на Фроид са само теоретичен модел ОБЯСНЯВАЩ някои черти от човешкото поведение и мислене. Този модел е бил допълван, оспорван, или изцяло преобразуван. Затова приемането на теориите като пълна истина е немислимо. А пък и те са само теории, а теорията не претендира за абсолютна истина. В науката всъщност няма никаква истина, обратно на популярното мнение. Там има само теоретични модели, които ОБЯСНЯВАТ взаимовръзката между неща. Затова и всеки термин, връзка, условие, резултат и т.н. са просто заместител(интерпретация, модел) на истинската същина на нещата. Та това мисля и за всяко друго ПОЗНАНИЕ, че то не е знание а ПОзнание. Знанието предполага твърда вяра че обяснението на някакво явление е истина... а то е просто условна интерпретация. От Фройд съм чел само общи неща и изведени съждения, но нямам и желание да се вглъбявам в неговите интерпретации, още по-малко да вярвам в тях и да ставам техен изразител и говорител.

ScarlettS
01-11-2013, 15:02
Добре де, дори да приемем, че комплексът на Електра е валиден при всички (което не знам как си го заключил, но все тая - ако искаш дай някакви източници), то текущото му количествено проявление е абсолютно незабележимо и е ненужно да бъде назоваван. Между другото дефиницията, която използвам съвпада с това: child’s psychosexual competition with his/her mother for possession of his/her father. Може би трябва да си изясняваме определенията преди да обсъждаме каквото и да било. :D

За Фройд... не знам защо тръгна да ми обясняваш същността на теориите като цяло и то до последното изречение. Сериозно ли смяташе, че има нужда да ми разясняваш тези неща? :D Иначе аз лично не съм му особено голям привърженик и затова ми направи впечатление.

Doom_Stalker
01-11-2013, 15:31
Добре де, дори да приемем, че комплексът на Електра е валиден при всички (което не знам как си го заключил, но все тая - ако искаш дай някакви източници), то текущото му количествено проявление е абсолютно незабележимо и е ненужно да бъде назоваван.
Комплекса на Едип или Електра е валиден защото децата имат сексуалност, въпреки догмите по тази тема. А родителите са първите идолни образи на едно дете. Така както децата приемат родителите си с определени черти които те не притежават и се комплексират от това, така и родителите са също първите сексуални образи за децата. И понеже повечето хора са хетеросексуални, то е нормално детето да има привличане към родителя от противополжния пол. Следователно детето отделя повече от вниманието и стремежите си за да се докаже на този родител. Оттам когато родителя не обръща внимание на детето, детето развива комплекс и компенсация - да спечели вниманието и одобрението на този родител. Прочети тази тема и ще разбереш в каква връзка съм го вметнал това.
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/538544-%D0%91%D0%B0%D1%89%D0%B0-%D0%BC%D0%B8-%D0%B5-%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B0%D1%80
Играта на обвиняване и преструване на сърдита с цел печелене на внимание я знаем всички. И всички сме я играли като деца. Точно това се наблюдава и тук. Само че запълнено с псевдо-аргументи.


За Фройд... не знам защо тръгна да ми обясняваш същността на теориите като цяло и то до последното изречение. Сериозно ли смяташе, че има нужда да ми разясняваш тези неща?
Обясних ти за да разбереш защо тези теории не ме изразяват и не се възприемам като техен говорител и вярващ в тях. И всъщност отговора ми не беше само отговор, но и общовалидно изяснение отнасящо се до всичко написано дотук.

ScarlettS
01-11-2013, 16:23
^
Съмнявам се да има реално такава зависимост и момичето да търси повече вниманието на бащата и съответно синът на майката. Ако има засилено търсене на внимание спрямо който и да е родител, това едва ли се дължи толкова на пола и сексуалните предпочитания на детето, колкото на определени качества и текущата роля в семейството.


Обясних ти за да разбереш защо тези теории не ме изразяват и не се възприемам като техен говорител и вярващ в тях. И всъщност отговора ми не беше само отговор, но и общовалидно изяснение отнасящо се до всичко написано дотук.

Че всичко това не е ли ясно за всяка една тема първо заради твоя отказ от самоидентификация и после заради пределно ясната същност на думата "теория" ? Дори да не ставаше въпрос за теория, нали сме обсъждали вече невъзможността за обективизъм и липсата на абсолютна истина като резултат спрямо което и да е нещо?

Doom_Stalker
01-11-2013, 16:56
^
Съмнявам се да има реално такава зависимост и момичето да търси повече вниманието на бащата и съответно синът на майката. Ако има засилено търсене на внимание спрямо който и да е родител, това едва ли се дължи толкова на пола и сексуалните предпочитания на детето, колкото на определени качества и текущата роля в семейството.

Това търсене на внимание породено от сексуално привличане може да не ти се иска да го приемеш, но го има. Момичетата обичат повече бащите си, а момчетата - майките си. И това освен, че е забелязано от науката, аз също съм го забелязал, казах вече примера със сестра ми. Дори съм го забелязал в себе си. Поне различни аспекти от него. Няма да навлизам в подробности...Така че "характера" на родителя има значение но и отношението на детето в случая е важно. Защото и хората по улиците се държат гадно или пък са добрички, но не се опитваш да спечелиш тяхното благоволение защото те и мнението им не значи малко за теб. В детството обаче мнението на родителя значи много. Като родителска, като морална, като сексуална и т.н. фигура. И всъщност образа на бащата или майката се запазва като един подсъзнателен коректив, който контролира отвътре и определя търсенето(компенсирането) на някакъв недостатък.

Че всичко това не е ли ясно за всяка една тема първо заради твоя отказ от самоидентификация и после заради пределно ясната същност на думата "теория" ? Дори да не ставаше въпрос за теория, нали сме обсъждали вече невъзможността за обективизъм и липсата на абсолютна истина като резултат спрямо което и да е нещо?
Ако си говорех само с теб половината неща тук не бих ги написал. Надявам се разбираш това...Но понеже исках да наблегна на това, че тези идеи не са мои, не бива да се възприемат като мои и аз съм само техен условен говорител, затова изписах всичко това. Нищо повече. Защото хората се идентифицират с думите, действията, мислите и емоциите си, и е нормално да възприемат това, което пиша като моя идентификация, като моя образ. Което е неточно.
Също така отказа от самоидентификация е самоидентификация. Така че не бих го разглеждал като отказ, а по-скоро като липса на такава.

ScarlettS
01-12-2013, 07:42
Момичетата обичат повече бащите си, а момчетата - майките си. И това освен, че е забелязано от науката, аз също съм го забелязал

Аз пък не съм го забелязала. Дай научните сведения.


Ако си говорех само с теб половината неща тук не бих ги написал.

Добре, значи просто да игнорирам ненужните обяснения отсега нататък? :D


Също така отказа от самоидентификация е самоидентификация. Така че не бих го разглеждал като отказ, а по-скоро като липса на такава.

Знам как го наричаш и неслучайно написах 'отказ'. Освен ако не говориш за някаква повърхностна самоидентификация, което предполагам и при мен го има. В по-пълния смисъл на думата дори не знам дали е постижимо. Може би трябва да ми дадеш дефиниция и признаци за "липса на самоидентификация".

Doom_Stalker
01-12-2013, 10:16
Аз пък не съм го забелязала. Дай научните сведения.
Не обичам да цитирам източници, затова беше и "ненужното ми обяснение" от предния пост. Както и да е. Източниците не са надежден източник на информация за мен, най-малкото защото те не могат да опишат нещата така както аз ги виждам. Те са неща, които някой друг ги е видял така. А като знам как хората "вярват" в науката и я изживяват като истина, тези източници ми се струват още по ненадеждни. Но ще ти дам моето обяснение, така както аз съм го видял и осмислил. Образите на майката и бащата изпълняват различни функции в децата. Най-общия родителски "образ" се характеризира с по-общочовешките неща - в смисъл тези които са валидни и за двата пола. Когато детето е малко, то вижда в своите родители едни завършени и функциониращи хора - нещо което детето не е. От там детето цели да изкопира всяка характеристика на родителите с цел да се изживява и то като завършено и функциониращо, тоест да компенсира своята малоценност. Но освен "общите" човешки качества, детето прави разлика между половете. Като е напълно естествено момичетата да се идентифицират с майките си(защото са жени), а момчетата с бащите си. Всъщност идентифицирането на момичето с майката като жена е една от първите важни самоидентификации.Но тъй като част от характеристиките на майката е да "угажда" и "да се харесва" на бащата, то е нормално част от тези характеристики да се откопирват и от дъщерята. Образът на бащата е "различен", момичето не се асоциира с него. Затова и момичетата и момчетата взаимно се "отричат" в пред-пубертетните години, тоест момичетата изкопирват онази женственост на майката и отричат "мъжествеността" на бащата. И това се забелязва в отношенията между момичета и момчета в тази възраст. Но именно интереса към непознатото и различното създава един по-особен образ, който от отричане преминава в желание за притежание и близост. Който прераства в желание за притежание на това, което липсва - в случая образа на бащата. И оттам в желание за внимание и компенсиране на изискванията на бащата. Тук естествено зависи какъв е бил бащата и какво е изисквал. Всичкото това което описах е само нищожна част от цялото(взаимоотношения между родител-дете). Но е факт че присъства в човешката психика. Все пак не съм се интересувал много конкретно от отношенията между баща и дъщеря(разбираемо защо), затова познанието ми свършва дотук. Ако трябва наново да разсъждавам върху този въпрос, сигурно ще коригирам доста от нещата. Още повече че отношенията се изменят с годините (за обща справка - Психосоциална теория на Ерик Ериксън).Затова обхващането на толкова голям спектър от отношения е непосилна задача, поне тук и с малко думи.

Знам как го наричаш и неслучайно написах 'отказ'. Освен ако не говориш за някаква повърхностна самоидентификация, което предполагам и при мен го има. В по-пълния смисъл на думата дори не знам дали е постижимо. Може би трябва да ми дадеш дефиниция и признаци за "липса на самоидентификация".

Докато се отъждествяваш с ума си и изживяваш като истина думичките и това което те описват, никога няма да можеш да ме разбереш. Просто се изисква съвсем друго ниво на съзнание и мисъл. Затова не се и опитвай да "рисуваш моя картина с твои цветове", защото просто ще е неточна. Знам че така или иначе го правиш и от това няма бягство, но не си вярвай. Както аз не си вярвам, че представата ми за теб е това, което си ти.

Дефиниция за липса на идентификация няма, защото липсата на идентификации е липса на дефиниции. Това е съвсем различен свят, където се гледа над дефиницията. Където се гледа самия образ, а не се гледа през него. Но за всеки, който се вживява в дефиницията и образа, това е неразбираемо.

BuBzzz
01-12-2013, 11:23
Стрелец
Много чусвителна
егоист на моменти
избухлива съм понякога
ревнива,но без да го показвам
Много забравям,разсеяна съм
винаги бих помогнала на човек в нужда
мразя дискотеки,партита и т.н

Nam3less3
01-12-2013, 12:09
Стрелец
Много чусвителна
егоист на моменти
избухлива съм понякога
ревнива,но без да го показвам
Много забравям,разсеяна съм
винаги бих помогнала на човек в нужда
мразя дискотеки,партита и т.нDoom_Stalker лае, керванът си върви.

ScarlettS
01-12-2013, 12:19
Затова обхващането на толкова голям спектър от отношения е непосилна задача, поне тук и с малко думи.

Да, поне за това мога да се съглася. Жалко, че не обичаш да цитираш източници, защото ми беше интересно, къде науката потвърждава твърденията ти от предния пост.


Докато се отъждествяваш с ума си и изживяваш като истина думичките и това което те описват, никога няма да можеш да ме разбереш. Просто се изисква съвсем друго ниво на съзнание и мисъл. Затова не се и опитвай да "рисуваш моя картина с твои цветове", защото просто ще е неточна. Знам че така или иначе го правиш и от това няма бягство, но не си вярвай. Както аз не си вярвам, че представата ми за теб е това, което си ти.

Прав си, че се отъждествявам с ума си (дефиниция: като характеристики на ума се включват възприятие, разум, въображение, памет, емоция, внимание, способност за комуникация, множество несъзнателни процеси.) В ума се включва съзнанието (дефинция: Consciousness is the quality or state of being aware of an external object or something within oneself. It has been defined as: subjectivity, awareness, sentience, the ability to experience or to feel, wakefulness, having a sense of selfhood, and the executive control system of the mind.) Посочих дефинициите, защото знам, че твоите за ум и съзнание сигурно са различни.
Не претендирам за истинност нито за мен, нито за теб. Това не стана ли ясно още горе заради субективизма?
За картината съм съгласна само наполовина. Според мен ще е неточна независимо дали цветовете са мои или твои.


Дефиниция за липса на идентификация няма, защото липсата на идентификации е липса на дефиниции. Това е съвсем различен свят, където се гледа над дефиницията. Където се гледа самия образ, а не се гледа през него. Но за всеки, който се вживява в дефиницията и образа, това е неразбираемо.

Ами добре. :D А ти живееш ли в това състояние на "липса на самоидентификация"? Или просто си го представяш, но не си го достигнал все още?

JoLLiE92
01-12-2013, 12:19
Току що го нарече куче. :D Ако мога да си позволя - кучка. :razz:
Напълнихте темата с простотиите си, аре стига!

Trussel
01-12-2013, 13:46
^ Беги оттука бе, достатъчно те насраха, единственото което можеш да направиш е да се оттеглиш тихомълком и в най-добрия случай да си извадиш поне миниатюрна поука за себе си и самозаблудите ти, а не да правиш пореден предъвкан отчаян опит за изкупление на фрагилното ти его.

inb4 "не ми пука за мнението на анонимници в Интернет :)"

JoLLiE92
01-12-2013, 14:01
Никой не ме е "насрал" и няма да допусна да го направи. ;) Егото ми си е перфектно, благодаря. Ще му предам поздрави.
и само ще ви споделя, че нищо не разбирате от зодии :D

defender
01-12-2013, 21:33
че нищо не разбирате от зодии :D
аз зодиите ги разбирам - "Зодия щурец" е много готина песен.

lubovvv
01-13-2013, 08:36
0 аргументи, още повече се самоизлагаш

Tи спри да ми казваш с кое съм се изложила и с кое не съм. Трябва да ти е станало ясно, че не си ти човека, който ще каже, както и не си ти човека, чието мнение ме интересува лично мен....

lubovvv
01-13-2013, 08:44
Аххх, красотата на човешкия ум. Може би мили госпожици не разбирате, че това за което говоря се случва предимно във вашето подсъзнание. Какво се намира там вие не знаете, не зависи от вас, не можете да избирате.

Всяка от вас отдели значителна енергия в писането си да ми докаже колко НЕ се е намерила в моите думи. И въпреки, че стилът ви на писане беше различен, естеството на реакцията беше еднакво. Защо бихте изобщо се трудили да ми отговаряте ако не се намерихте в моето описание? Може би това е станало косвено, и сигурно не съм отгатнал всичко.... Но факта, че се афектирахте показва, че егото ви е под атака. Оттам се задействат психични механизми, които имат за цел да предпазят вашия образ от нежелана за вас информация. Всъщност така работи несъзнателното и това Фройд нарича "Изтласкване"... всеки болезнен спомен, всяка грешка, всяко нежелано действие, мисъл, информация и т.н. се "изтласква" отвъд пределите на съзнателното, и така то става безопасно. Но всъщност то продължава да съществува във вас, и когато аз отново го предизвикам, защитните механизми се активират - за да избутат отново тази нежелателна информация в несъзнателното. Всъщност наличието на РЕАКЦИЯ е най-ясния показател за СТИМУЛ. Ако вие не се намерихте в моите думи(съзнателно или несъзнателно), тоест ако аз не съм ви СТИМУЛирал, то ответна РЕАКЦИЯ изобщо нямаше да има. Но ето, че такава има. Естествено прикрили сте всичко това с псевдо-обяснения за пред себе си и за пред мен, но "обличането" на толкова първосигнални реакции в дрехите на интелигентни думи е просто флирт с интелектуализма. Нищо повече. Можете да прикриете всичко това с опити за омаловажаване на естеството на информацията(Кой си ти, че да ме съдиш?), чрез ad hominem аргументи(Ти си човек без работа, само се заяждаш), чрез облягане на някаква представа за морал (Ти нямаш право да правиш такива анализи)....и още много други. Но именно тук се вижда колко наранено и отбраняващо се е вашето его. Защото именно това е характерно за егото - когато е под атака, то почва да се свива, и като едно диво животно хапе и драска от страх да не умре. Вашето изкуствено създадено АЗ също го е страх да не умре. Отначало агресията и победоносното поведение е по-силно, даже се нежелателната информация става повод за прикрита само-влюбеност. Но ако малко повече задълбая(за което ми трябва повече информация), вие ще се пречупите и от вашето самочувствие и само-усещане ще е останал само спомен.



Това е парадокс. Самочувствието е компенсация на комплекс. Колкото по-голямо самочувствие, толкова повече комплекси.
Това, което си написал е доста безсмислено. Имам чувството, че ти се изкарваш за човек, който е безгрешен и е над останалите, т.е. ти ВИНАГИ си прав, а ние грешим. Ясни с ами такива хора като теб. Използват нещицата, които са чели в книжките на ВЕЛИКИТЕ психолози и философи, за затапване на отсрещния "противник" ( защото за теб всеки човек е противник!). Та тези хора като теб се наричат софисти. Използват доста думи в спора и аргументи, та по този начин съвсем успешно (според тях) провокират събеседника си да се замисли в това колко ТЕ са прави. Но не! Ти си написал ПРОСТО една ОГРОМНА камара от глупости, нямащи НИЩО общо с темата.

Doom_Stalker
01-13-2013, 17:34
Прав си, че се отъждествявам с ума си (дефиниция: като характеристики на ума се включват възприятие, разум, въображение, памет, емоция, внимание, способност за комуникация, множество несъзнателни процеси.
Мисля че вече дадох този пример, но ще го дам отново....Да се отъждествяваш с ума си е все едно да се отъждествяваш с ръката си. Ти не си ръката си, нали? Всъщност ТИ не съществуваш.

Всички тези характеристики на ума са чудесни инструменти и аз не се ограничавам от употребяването им. Но вече я няма цялата АЗ история. Защото това всъщност представлява АЗ-ът, това е "твоето битие" - твоите мисли, твоите чувства, твоите стремежи, страхове, драми, радости и т.н. Няма нищо лошо(шибана паразитна фраза!) в това да използваш ума си, но когато ти станеш самия ум и той те контролира напълно, тогава ти просто реагираш на обстоятелствата, а не ги съзнаваш и променяш.Това значи да се отъждествяваш със ума си - не да го използваш, а да се изживяваш като самия ум, като тук включвам всичките неща които изброи. Още повече, че повечето от тези неща формирани в ума ти, като дефиниции,мотиви, установени позиции и пътища на мисълта, изобщо не са създадени от теб. Ти просто ги приемаш още като дете и ги изживяваш като свои, но те не са. Естествено не всичките. Някой от тях доразвиваш вътрешно и тях наричаш АЗ, това което те отличава уж от другите. Но тук отново потъваш в едно блато от вечни противоречия.... защото ако няма други хора, няма как да се огледаш в тях, няма как да се различиш от тях. И така живееш живота си в думите на другите и през техните очи. Това е всъщност фундамента на цялата игра на думи - самоидентификацията и разделянето на света - фрагментирането му, поставянето му в дефинирани граници, там където АЗ-ът съществува, а всичко отвъд тези граници е НЕ-АЗ. Ако нямаше 1 и 2, където ти да кажеш "АЗ СЪМ 1", изобщо нямаше да има АЗ. И това е всъщност АЗ-ът - избор на това какъв искаш да бъдеш в момента. Дали ще избереш да си щастлив или нещастен, дали ще си печелещ или губещ, дали ще си "голям" или "малък", това няма значение. Докато има граници, докато има АЗ и НЕ-АЗ, ти си обречена да виждаш само от едната страна на границата. Оттам идва съждението, че докато има субект, реалността винаги ще е субективна. Ето затова ума(и всичките му елементи) служат за постоянно разкриване и "дълбаене" в "ЖИВОТА", но в момента, в който слагаш АЗ в цялото това нещо и си казваш АЗ СЪМ ТОВА, ДРУГИТЕ СА ТОВА, тогава започваш да си гониш опашката и да играеш вечната игра на Ин и Ян(това е смисъла на този символ всъщност). Играеш на "губене на едното за да намериш другото"... или "гледаш през очите на злото за да търсиш доброто". Това имам предвид под отъждествяване с ума - слагането на АЗ, който да преживява, да премисля, да се тревожи, да обича и най-общо - ДА БЪДЕ нещо, някъде, някога и с някого.
А съзнанието е точно обратното - то е да бъдеш тук и сега - завинаги. Тоест да не бъдеш нищо.Повечето хора възприемат съзнанието като някакво себеусещане за правилно или неправилно. Примерно да се осъзнаеш, че си сгрешил в някаква житейска ситуация. Това са глупости. Но такъв смисъл влагат повечето хора в себеосъзнаването.

За картината съм съгласна само наполовина. Според мен ще е неточна независимо дали цветовете са мои или твои.
Да, точно затова не се и "рисувам".

Ами добре. А ти живееш ли в това състояние на "липса на самоидентификация"? Или просто си го представяш, но не си го достигнал все още?
Това състояние е във всички нас и то е изконната ни природа. Някой го наричат душа, други както си искат. Това няма значение. Но за да се свържеш с него, да станеш едно цяло(без добро и зло, без АЗ и НЕ-АЗ), трябва първо "да умреш", да умре твоето АЗ - това което има лична карта, ЕГН, семейство, работа, обществено положение, вярвания, убеждения, мечти, страдания и т.н. Но повечето хора не искат да се жертват от тези неща от страх да престанат да бъдат нещо, да спрат да бъдат "големи" или "малки", от страх да спрат да съществуват. Защото без всичките тези идентификации от тях не остава нищо...Както и да е. Да, в това "състояние" съм. И въпреки, че понякога се връщам към старите и познати схеми, то като цяло вече не съм същия.

Всичките "отклонения" от темата са всъщност полу-отговори на твоите въпроси и с малко повече усилия предполагам ще успееш да навържеш нещата(и защо съм ги казал).

Doom_Stalker
01-13-2013, 18:03
Това, което си написал е доста безсмислено. Имам чувството, че ти се изкарваш за човек, който е безгрешен и е над останалите, т.е. ти ВИНАГИ си прав, а ние грешим. Ясни с ами такива хора като теб. Използват нещицата, които са чели в книжките на ВЕЛИКИТЕ психолози и философи, за затапване на отсрещния "противник" ( защото за теб всеки човек е противник!). Та тези хора като теб се наричат софисти. Използват доста думи в спора и аргументи, та по този начин съвсем успешно (според тях) провокират събеседника си да се замисли в това колко ТЕ са прави. Но не! Ти си написал ПРОСТО една ОГРОМНА камара от глупости, нямащи НИЩО общо с темата.
http://prikachi.com/images/30/5432030M.gif
Изглеждаш ми леко изнервена и агресивна. Да не би съжденията ми да са те оставили в неприятно емоционално състояние?

Такава първосигнална реакция, на фона на тези гръмки и претенциозни обвинения, е просто гавра с интелектуалния подход. Това е разбираемо, след като основното в коментара ти беше реагирането, а останалото беше просто пълнеж и празни приказки. Всъщност изобщо нямам нищо против теб, още по-малко пък те виждам като противник(Противник на какво? На моите убеждения ли? :lol:) Нападението върху теб беше с чисто развлекателен характер. Както всъщност и "анализа" на JoLLiE92.
ДА, всичко това беше трол. Успешен, както виждам...:lol:

inb4 "Не съм изнервена, съжденията ти не струват, ти си гаден бла бла бла hurrr durrr"

ScarlettS
01-13-2013, 19:08
Тези неща звучат хубаво на теория, но за да не съм прекалено крайна ще кажа, че просто съм скептична в тяхното приложение на практика. С оглед на човешкия мозък се съмнявам да може да няма субект, да е възможно това ''умиране'' и сливане със "съзнанието" с твоята дефиниция - душа. Защо това съзнание/душа като продукт на мозъка да не е част от матричните модели? Знам, че ти отричаш само идентификацията с мислите, но според мен самата човешка мисъл разваля същността на това "да бъдеш нищо".

И точно, защото проблемът ми е с практическото приложение, исках да ми дадеш признаци за това състояние. Пробвай да не казваш, че се опитвам да го поставя в някакви граници и да го рисувам с мои цветове. :D Отговаряй конкретно, ако е възможно. По какво се различава човекът, който говори и мисли, но "не се идентифицира с тези неща" от другите? Предполагам не изпитва емоции/чувства? Изпитва ли интерес и влечение към нещо или просто постоянна апатия? Изпитва ли инстинкт за самосъхранение? Общува ли и ако да защо? Спазва ли някакви обществени норми и задръжки? Като цяло: по кои белези се различава от хората, "самоидентифициращи се с думите и отъждествяващи се с ума си" ?

Doom_Stalker
01-13-2013, 20:19
Защо това съзнание/душа като продукт на мозъка да не е част от матричните модели?
В основата на съзнанието(или душата) не стои някакво знание, корелация, дефиниция, път и т.н. Затова то няма как да бъде матрица и модел. Ако ме питаш дали е част от мозъка - да, вероятно. Част от човека е. Но не се подлага на логика, мислене, дефиниране и т.н., просто защото то е отвъд тези неща.

По какво се различава човекът, който говори и мисли, но "не се идентифицира с тези неща" от другите?
Всяка радост или нещастие, всяко убеждение, всяко отричане на друго убеждение, всяка емоция, всяка мисъл става това което е. Не част от теб. Болката става болка, а не "Боли МЕ"; Радоста става радост, а не "Аз се радвам". Центърът се измества над тези концепции и те губят оригиналното си значение. Защото за да има радост трябва да има някой, който да се радва. А в случая такъв няма.
Затова човека не-идентифициращ се с "тези неща" не може по никакъв начин да бъде провокиран, изнервен, ощастливен, и каквато друга психична реакция се сетиш. Тези неща губят значението си и стават просто хвърчащи понятия.

Предполагам не изпитва емоции/чувства?
Това зависи от човека. Емоциите са естествено нещо, но те не са фактор. Естествено за всеки, който ги преживява като свои, те стават част от живота и "АЗ"-ът му. Но иначе са си просто психичен еквивалент на стимул-реакция. Тоест нямат влияние.

Изпитва ли интерес и влечение към нещо или просто постоянна апатия?
Влечението и апатията са двете страни на една и съща монета. Тези неща също се губят.

Изпитва ли инстинкт за самосъхранение?
Кой изобщо ИЗПИТВА инстинкт за самосъхранение? Това е несъзнателен процес, който е в естествената човешка природа. Както когато като се порежеш кръвта ти се съсирва. Това е нещо подобно, само че на психично ниво. И естествено е нормална реакция на организма , но е част от една по-древна и животинска система. Няма нищо общо с "човешкото".


Общува ли и ако да защо?
В типичния смисъл на общуването - не. Общуването по принцип е подаване на сигнали и влизане в роли с цел допълване на Аз образите.В такъв смисъл общуването е просто невъзможно. Хората в обществото говорят главно в две посоки -
1. Какво съм добро съм постигнал АЗ, какво хубаво СЪМ преживял и т.н. като всичко това може да бъде в миналото или бъдещето, а може също така да бъде в множествено чисто.Но важното тук е че има идентификация с някакъв образ на добро нещо.Тук идват всичките роли на щастлив, успял, достатъчен, весел, и изобщо каквато се сетиш положителна самоидентификация със събитие, място, човек, идея и т.н.
2 Какво лошо съм направил АЗ, какво лошо МИ се случило, кой МИ е направил лошо впечатление и т.н. - отново може да бъде в множествено число, и в бъдещето или в миналото. Тук идентификацията е с лошото. И това са ролите на нещастен, неуспял, недостатъчен, тъжен, и всяко друго себеотъждествяване с лошо събитие, място, човек и т.н.
Ролята на общуването е колективния вариант на тези идентификации. Хората взаимно си споделят какво хубаво или лошо са преживели, взаимно издигат или проклинат дадено събитие,идея, човек и т.н. Техните АЗ образи резонират на базата на някаква обща самоидентификация - пол, възраст, раса, народност, идея, ситуация.... и футболен отбор ако щеш. Така възникват религиите, идеологиите и т.н.... Както и да е. Това е друга тема.
Но тъй като всичките тези неща се губят, общуването в тази форма (на хвалене или оплакване), просто губи смисъла си. Човек който не се асоциира с "щастливото си АЗ" или с "нещастното си АЗ", или пък с "АЗ Българина" и т.н., просто няма за какво да си говори с останалите хора. Той просто не се вкарва в тези игри.

Спазва ли някакви обществени норми и задръжки?
Това вече си зависи от човека. При всички случаи не се вярва в тези неща и те не се приемат за истина.

Като цяло: по кои белези се различава от хората, "самоидентифициращи се с думите и отъждествяващи се с ума си"
По това, че не си създават образи, които да възприемат или отричат (като свои или чужди).

Изобщо трудно ми е да отговоря на тези въпроси, защото трябва да създам един образ, да му лепна някакви етикети и да го пробутам за "нещо"(и евентуално за "някой"). А ти ако искаш да научиш нещо за това, което говоря чрез образи просто няма да стане. То не е идея с концепции, при която "Като правиш това и това ще станеш това и това". Не става така. Така че въпросите ти в случая са безсмислени, както и отговорите ми.

pandabear
01-14-2013, 09:10
Направих грешката да прочета последните 2-3 страници пълни с
Явно съм доста назад с нещата, щом вече форумните анализатори са толкова на мода, баси. (сад панда)

Довечера ще се включа отново 'оти съм тЕле и мога да изпиша доста.

едит: "трол" признава, че е "тролвал".
дЪ фАк?
(facepalm)

Doom_Stalker
01-14-2013, 10:35
едит: "трол" признава, че е "тролвал".
дЪ фАк?
(facepalm)
Не подлагай на съмнение методите ми.

http://prikachi.com/images/455/5738455t.jpg

pandabear
01-14-2013, 18:03
^ ахааааааа, окей.

Аз съм теленце, с асцедент дева. Практична съм. Търпелива съм. Мразя някой да ме пришпорва за нещо. Когато се отнася до взимане на важни решение мисля много, но като цяло не харесвам колебанието. Адски организирна съм, не понасям бъркотията. Обичам да ми е комфортно, затова дори когато не съм си в нас гледам да си го направя уютно и приятно. Не си падам по драстичните и бързи промени. Държа на постоянството и откровеността. Свободата е едно от най-важните неща, които трябва да притежавам, за да се чувствам добре. Непукизмът не ми е присъщ въпреки че ми се е искало много пъти да съм такава. Понякога съм доста безгрижна и импулсивна или по-скоро само, когато съм влюбена. Обожавам символиката. Мразя простотията и неудачниците. И има моменти, в които ставам доста материална. Имам доста логическо мислене и аналитичен подход в живота. Имам доста силно изразено чувство за справедливост. Болезнено емоционална. Милостива и добродушна. И за мое учудване не особено толерантна. За мен е важна сигурността и доверието. Постоянно имам нужда да давам всичко най-добро от себе си. Амбициозна съм, прекалено много. Поставям си адски високи цели, нарочно, защото знам, че с многото желание и големия ми инат, ще ги постигна. Малко съм дребнава, като се замисля и злопаметна, на моменти.

Абе има доста много, но това смятам за най-важното.

Nam3less3
01-14-2013, 18:25
Много хубаво, но интересно кой ги чете тези мнения, мен са ми безумно скучни, да четеш как непознати хора се описват, поне да беше по-интересна личност, или само това че свързваш с някоя зодия тия качества ги прави забележителни.

Винаги съм се чудил как хората(от атеисти до вярващи) наивно се увличат по зодиите, а като стане дума за доста по-рационални, реалистични, интересни и важни духовни(ако можем така да назовем всичко от жанра) теми просто ги отричат или не ги разбират. Ама зодиите са много по-привилегировани, сигурно щото все говорят за нас самите, за хубавите ни качества, а всеки си мисли, че е най-великият.
И атеист да си, и религиозен да си, е ретардирано да се увличаш по зодиите, нито са научно-обосновани(много от другите явления са по-обосноваеми и обясними), нито водят към духовен прогрес, напротив, слагат те в рамка, все едно цял живот да не можеш да се отделиш от недостатъците на зодията ти.

lubovvv
01-15-2013, 05:40
Много хубаво, но интересно кой ги чете тези мнения, мен са ми безумно скучни, да четеш как непознати хора се описват, поне да беше по-интересна личност, или само това че свързваш с някоя зодия тия качества ги прави забележителни.

Винаги съм се чудил как хората(от атеисти до вярващи) наивно се увличат по зодиите, а като стане дума за доста по-рационални, реалистични, интересни и важни духовни(ако можем така да назовем всичко от жанра) теми просто ги отричат или не ги разбират. Ама зодиите са много по-привилегировани, сигурно щото все говорят за нас самите, за хубавите ни качества, а всеки си мисли, че е най-великият.
И атеист да си, и религиозен да си, е ретардирано да се увличаш по зодиите, нито са научно-обосновани(много от другите явления са по-обосноваеми и обясними), нито водят към духовен прогрес, напротив, слагат те в рамка, все едно цял живот да не можеш да се отделиш от недостатъците на зодията ти.

Eдин широкоскроен, интелигентен човек трябва да се интересува от всичко, така, както не можеш да се ограничаваш само в един стил музика.

mrankoniiii
01-15-2013, 06:01
Риби: всичко, което описва зодията ми напълно отговаря за мен. Характеристиките от датата на раждане - отново вярни.

Аналитичен и често затворен човек с лидерски заложби, неспокойна душевност, независим и интуитивен характер. Личност с налагащо се присъствие и оригинални идеи, свободна в мисленето и действията. Отличава се с критичен усет, взискателност и селективност по отношение на средата и обкръжението, но с всеотдайност към семейството и любимите хора. Индивидът се отличава с неочаквани реакции в поведението и необходимост от повече самодисциплина. Присъщи са му дадености като наблюдателност, добра памет и умения за планиране, интуиция, мисловна активност и стремеж към промени. В определени случаи – способност за изучаване на чужди езици.

Негативни аспекти: Повърхностност и параноични тенденции. Податливост на съблазни и изкушения. Душевни кризи и противоречия.

Същото важи за името ми, деня на раждане, въобще всичко.

Описание на Рибите - http://www.astrohoroscope.info/personal%2012.htm
Един много хубав сайт със всякакви хороскопи http://www.astrohoroscope.info/personal%2012.htm

Асцедентът ми е Рак /попринцип водна зодия.../ и пак описанието отговаря на личността ми - пффффффф странно...

За асцеденти - http://www.astrogalaxy.info/asc.htm

Дай перка :D

Doom_Stalker
01-15-2013, 08:37
Имам доста логическо мислене и аналитичен подход в живота....Болезнено емоционална.


http://www.youtube.com/watch?v=lhckuhUxcgA

Nam3less3
01-15-2013, 10:55
Eдин широкоскроен, интелигентен човек трябва да се интересува от всичко, така, както не можеш да се ограничаваш само в един стил музика.Слушам всички видове стилове музика(не ми казвай, че слушаш блек метъл и чалга и опера примерно), а ако се интересуваш от зодиите, то трябва да се интересуваш и от езотериката, примерно радиестезия, медитация, аури, по-висши измерения и всякакви такива, макар че те не са толкова привлекателни, защото от тях човек ще остане с впечатление че е нискоразвит и слаб, за разлика от зодиите.

lubovvv
01-15-2013, 12:29
Ще се интересувам от аури, езотерика, медитация, прераждане, звезди и бла бла..., когато започна да се занимавам с това ( което не мисля да правя )

Nam3less3
01-15-2013, 12:59
Ще се интересувам от аури, езотерика, медитация, прераждане, звезди и бла бла..., когато започна да се занимавам с това ( което не мисля да правя )Ми тогава кво се саморекламираш със зодиакални клишета
Изобщо самопротиворечиш си със всеки един пост, няма смисъл да се защитаваш.

lubovvv
01-15-2013, 13:45
Ми тогава кво се саморекламираш със зодиакални клишета
Изобщо самопротиворечиш си със всеки един пост, няма смисъл да се защитаваш.
Не, не си противореча, въпроса е че ти не си ме разбрал. Достатъчно ми е да знам минимална част от зодиите, а не да се интересувам от подробности, ясно?

Doom_Stalker
01-15-2013, 14:36
Ми тогава кво се саморекламираш със зодиакални клишета
Изобщо самопротиворечиш си със всеки един пост, няма смисъл да се защитаваш.

Защо изобщо си губиш времето? Наистина ли очакваш да стигнеш до някакъв консенсус с това малоумно същество?

zeleniq_domat
01-15-2013, 14:41
Рак съм. Ходя със задника напред.

defender
01-15-2013, 16:29
.............
д-р Сатан, това на аватара ти Дядо Коледа ли е бе ........................ :)

Doom_Stalker
01-15-2013, 18:39
д-р Сатан, това на аватара ти Дядо Коледа ли е бе ........................ :)

Евтините ти опити за провокация не ме впечатляват...

lubovvv
01-16-2013, 10:30
Doom_Stalker, ти си същество, което много си противоречи в думите. В един твой пост прочетох, че не целиш да ме обиждаш, а сега направи опит да ме обидиш. Ако обичаш, престани да даваш наклон на хората как да си живеят живота и престани да казваш кой от каква болест страда. Нали разбираш, че не ТИ си човекът, който ще ги дава тея диагнози?

klimatronik
01-18-2013, 15:24
Shshsh shte vi ojilq vsichkite:D

girlwithblueeyes
02-02-2013, 09:59
Зодия Скорпион съм ,и съм просто до мозъка на костите си представител на тази зодия .Хайде и аз да си направя някаква характеристика събрана от околните . :D
Страшно съм сдържана и резервирана към хора с които, не съм близка ,не си падам по фалшивата любезност и обич . Студена съм към хора за които не ми пука, и не бих си губила времето с ,или за тях .

Не обичам да лицемеря ,и да се усмихвам фалшиво на хора за които дори 2 стотинки ,не давам ,предпочитам да ги подминавам вместо ,и да се хиля насреща като тиква хем е лицемерно хем смешно . Не може да се усмихваш мазно,мазно на някой и след 2 секунди да го плюваш .

Не си падам по лиготиите и превземките и такива при мен ,не минават и за мен са само оправадния

Иначе съм страшно емоционална и директна голяма драсни пали клечка съм ,и не си мълча когато нещо ми харесва го казвам или обратното . Истината може да боли винаги предпочитам да казвам истината в очите пред това да лъжа ,и да се мазня насреща . Много неща могат да ме ядосат и озлобят дори най-малките . Злопаметна съм и винаги си имам едно наум за даден човек ,и ако той ми е направил нещо винаги намирам начин да му го върна :D

Иначе не съм лош човек държа на най-близките си хора , много съм амбициозна и обичам да довършвам всичко до края . Имам си цели за живота ,за далечното бъдеще . Не плащам данък общественно мнение и особено не ми пука какво мислят за мен останалите .

Това е основно най-казано накратко :D

In_Nomine_Sathanas
02-02-2013, 10:56
Не плащам данък общественно мнение и особено не ми пука какво мислят за мен останалите .


Да, сигурно затова изписа всичко това....

Ще използвам случая за да напиша нещо по-офтопик, но имащо пряка връзка с всички твърдения от сорта на "Не ми пука какво другите мислят за мен, бла бла бла".

1. Цялата концепция "Личност", т.е. "Какво представлявам аз" е система от вътрешни отношения и взаимовръзки БАЗИРАНИ НА КОЛЕКТИВЕН МОДЕЛ. Човекът се "оглежда" в останалите, преценява приликите, разликите, положителните и отрицателните черти, и на тази база създава своя образ "АЗ". Самата "личност" не може да съществува без колективното, защото именно колектива създава "личността", също както и обратното - сборът от "личности" е колектива. Двете са в двупосочна взаимовръзка. Тоест едното не може без другото. Така цялата личност е всъщност отражение на осреднената стойност от всички личности(колектива, обществото, групата). Затова цялото твърдение "Не ми пука за мнението на другите" е напълно абсурдно, най-малкото защото самата концепция за "На МЕН не ми пука" води началото си от мнението на другите. Аз-ът е посредникът във всяко отношение към друг човек или хора. Ако наистина не ти пукаше за мнението на другите щеше да ходиш гола и да ядеш корени. А вместо това ти имаш име, семейство, близки хора, приятели, социален живот, имаш убеждения, мечти, надежди, страдания, радости и т.н. - а всичките тези неща са формирани и напълно зависими от обществото, демек от мнението на другите.
2.Ясно се вижда, че имаш СВОЕ отношение КЪМ света и хората. И в това явно намираш себе си, но в случая наблягам на това че отношението ТИ е към другите, към това как и защо се държиш с тях, тоест отново поведението ти е определено от ДРУГИТЕ, а ти само се настройваш според ТЯХ и това наричаш АЗ и МОЯТА ЛИЧНОСТ. Следователно отново всичко е за мнението на другите и всичко, което правиш е за тях, без дори да го осъзнаваш.

В заключение: Имаш нещо свое което наричаш личност и то е определено от различни позиции - за това как се държиш с останалите, какво трябва да постигнеш, на кого трябва да държиш, кого да обичаш, кого да мразиш и в това всичкото намираш СЕБЕ СИ. Но ясно се вижда че всичко това е валидно само в контекста на обществото и "мнението на останалите". Не само че ти пука за "мнението" им, но и целия ти живот е определен от това, отново без дори да го осъзнаваш. Следователо фразата "Не плащам данък обществено мнение" е просто пълен абсурд. И мисля, че в този случай е използвана просто като "общи приказки", нещо с което да си придадеш колорит и да получиш себе-отвърждаване (чрез позицията "На мен не ми пука, вижте ме колко съм независима"). И отново това държание е изцяло ЗА ОСТАНАЛИТЕ и определено от тяхното мнение.

Надявам се, че няма да възприемеш написаното като обида. Използвах случая за съвсем други цели.

Delvecchio
02-02-2013, 11:24
Да, сигурно затова изписа всичко това....

Ще използвам случая за да напиша нещо по-офтопик, но имащо пряка връзка с всички твърдения от сорта на "Не ми пука какво другите мислят за мен, бла бла бла".

1. Цялата концепция "Личност", т.е. "Какво представлявам аз" е система от вътрешни отношения и взаимовръзки БАЗИРАНИ НА КОЛЕКТИВЕН МОДЕЛ. Човекът се "оглежда" в останалите, преценява приликите, разликите, положителните и отрицателните черти, и на тази база създава своя образ "АЗ". Самата "личност" не може да съществува без колективното, защото именно колектива създава "личността", също както и обратното - сборът от "личности" е колектива. Двете са в двупосочна взаимовръзка. Тоест едното не може без другото. Така цялата личност е всъщност отражение на осреднената стойност от всички личности(колектива, обществото, групата). Затова цялото твърдение "Не ми пука за мнението на другите" е напълно абсурдно, най-малкото защото самата концепция за "На МЕН не ми пука" води началото си от мнението на другите. Аз-ът е посредникът във всяко отношение към друг човек или хора. Ако наистина не ти пукаше за мнението на другите щеше да ходиш гола и да ядеш корени. А вместо това ти имаш име, семейство, близки хора, приятели, социален живот, имаш убеждения, мечти, надежди, страдания, радости и т.н. - а всичките тези неща са формирани и напълно зависими от обществото, демек от мнението на другите.
2.Ясно се вижда, че имаш СВОЕ отношение КЪМ света и хората. И в това явно намираш себе си, но в случая наблягам на това че отношението ТИ е към другите, към това как и защо се държиш с тях, тоест отново поведението ти е определено от ДРУГИТЕ, а ти само се настройваш според ТЯХ и това наричаш АЗ и МОЯТА ЛИЧНОСТ. Следователно отново всичко е за мнението на другите и всичко, което правиш е за тях, без дори да го осъзнаваш.

В заключение: Имаш нещо свое което наричаш личност и то е определено от различни позиции - за това как се държиш с останалите, какво трябва да постигнеш, на кого трябва да държиш, кого да обичаш, кого да мразиш и в това всичкото намираш СЕБЕ СИ. Но ясно се вижда че всичко това е валидно само в контекста на обществото и "мнението на останалите". Не само че ти пука за "мнението" им, но и целия ти живот е определен от това, отново без дори да го осъзнаваш. Следователо фразата "Не плащам данък обществено мнение" е просто пълен абсурд. И мисля, че в този случай е използвана просто като "общи приказки", нещо с което да си придадеш колорит и да получиш себе-отвърждаване (чрез позицията "На мен не ми пука, вижте ме колко съм независима"). И отново това държание е изцяло ЗА ОСТАНАЛИТЕ и определено от тяхното мнение.

Надявам се, че няма да възприемеш написаното като обида. Използвах случая за съвсем други цели.

Стига си философствал,дай някое gif-че :D

ReguL
02-02-2013, 11:37
Да, сигурно затова изписа всичко това....

Ще използвам случая за да напиша нещо по-офтопик, но имащо пряка връзка с всички твърдения от сорта на "Не ми пука какво другите мислят за мен, бла бла бла".

1. Цялата концепция "Личност", т.е. "Какво представлявам аз" е система от вътрешни отношения и взаимовръзки БАЗИРАНИ НА КОЛЕКТИВЕН МОДЕЛ. Човекът се "оглежда" в останалите, преценява приликите, разликите, положителните и отрицателните черти, и на тази база създава своя образ "АЗ". Самата "личност" не може да съществува без колективното, защото именно колектива създава "личността", също както и обратното - сборът от "личности" е колектива. Двете са в двупосочна взаимовръзка. Тоест едното не може без другото. Така цялата личност е всъщност отражение на осреднената стойност от всички личности(колектива, обществото, групата). Затова цялото твърдение "Не ми пука за мнението на другите" е напълно абсурдно, най-малкото защото самата концепция за "На МЕН не ми пука" води началото си от мнението на другите. Аз-ът е посредникът във всяко отношение към друг човек или хора. Ако наистина не ти пукаше за мнението на другите щеше да ходиш гола и да ядеш корени. А вместо това ти имаш име, семейство, близки хора, приятели, социален живот, имаш убеждения, мечти, надежди, страдания, радости и т.н. - а всичките тези неща са формирани и напълно зависими от обществото, демек от мнението на другите.
2.Ясно се вижда, че имаш СВОЕ отношение КЪМ света и хората. И в това явно намираш себе си, но в случая наблягам на това че отношението ТИ е към другите, към това как и защо се държиш с тях, тоест отново поведението ти е определено от ДРУГИТЕ, а ти само се настройваш според ТЯХ и това наричаш АЗ и МОЯТА ЛИЧНОСТ. Следователно отново всичко е за мнението на другите и всичко, което правиш е за тях, без дори да го осъзнаваш.

В заключение: Имаш нещо свое което наричаш личност и то е определено от различни позиции - за това как се държиш с останалите, какво трябва да постигнеш, на кого трябва да държиш, кого да обичаш, кого да мразиш и в това всичкото намираш СЕБЕ СИ. Но ясно се вижда че всичко това е валидно само в контекста на обществото и "мнението на останалите". Не само че ти пука за "мнението" им, но и целия ти живот е определен от това, отново без дори да го осъзнаваш. Следователо фразата "Не плащам данък обществено мнение" е просто пълен абсурд. И мисля, че в този случай е използвана просто като "общи приказки", нещо с което да си придадеш колорит и да получиш себе-отвърждаване (чрез позицията "На мен не ми пука, вижте ме колко съм независима"). И отново това държание е изцяло ЗА ОСТАНАЛИТЕ и определено от тяхното мнение.

Надявам се, че няма да възприемеш написаното като обида. Използвах случая за съвсем други цели.

Щом твърдиш че ти не изритваш емоции, защо да не предположим че на някой му липсва интерес към чуждото мнение.

Nam3less3
02-02-2013, 11:58
Ех тия елементарни и глупави жени не се спряха(освен че пишат такива работи в темата, аватарите и никнеймовете им си приличат, това е някакъв подвид на кифлата), после що мъжете говорели така за жените, ами вижте темата, вижте колко ги храниха и пак се появява някоя, дето повече едва ли ще влезе тука, да пуска абсолютно безсмислени глупави хвалебствения за себе си, се едно някой ще ги чете.

defender
02-02-2013, 12:15
не ми пука какво мислят за мен останалите .
в таз държава само непукачи, интелигентни и красиви се събраха, бре .................... няма ли някаква женичка за мене дето така по-простоватичко да го кара.

defender
02-02-2013, 12:23
Стига си философствал,дай някое gif-че :D
то почти всяка негова философска идилия е гифче.

толко философстване ако можеше да се обърне в програмен код щеше да е не едно гифче ами поне 20.

ReguL
02-02-2013, 12:27
в таз държава само непукачи, интелигентни и красиви се събраха, бре .................... няма ли някаква женичка за мене дето така по-простоватичко да го кара.

Думата която търсиш е непукисти.

defender
02-02-2013, 12:35
хихи, ок, да кажем че не съм знаел.

когато кажеш "непукист" може да се приеме за добро качество, когато кажеш "непуканка" има лека ирония и ако видиш в какъв дух е изказването ми, като цяло, тогава ще видиш, че съм ползвам тази дума именно с такава цел.

затова брате.

npp
02-02-2013, 12:39
Ех тия елементарни и глупави жени не се спряха(освен че пишат такива работи в темата, аватарите и никнеймовете им си приличат, това е някакъв подвид на кифлата), после що мъжете говорели така за жените, ами вижте темата, вижте колко ги храниха и пак се появява някоя, дето повече едва ли ще влезе тука, да пуска абсолютно безсмислени глупави хвалебствения за себе си, се едно някой ще ги чете.

все пак са от женски пол, а и никак не е учудващо че са така след като в продължение на хилядолетия мъжете искаха жени, които да им се отдават безпрекословно и в качеството си на патриархат им запрещаваха немалко неща, а най-малкото са така защото системата на човешката(666) религия правеше (така че) сексуалното да доминира над човеците чрез негативно за тях въздействие

In_Nomine_Sathanas
02-02-2013, 12:46
Щом твърдиш че ти не изритваш емоции, защо да не предположим че на някой му липсва интерес към чуждото мнение.

Да, можем да предположим, че на някой му липсва интерес към чуждото мнение. Но дали това в действителност е така? Или са просто празни приказки за да се ПОКАЖЕМ какви сме непукисти. Наблягам на думата ПОКАЖЕМ защото за да се показваш трябва да има някой който да те види.И така целия смисъл на непукизма се губи.
Вижда се, че госпожицата все пак изпитва нужда от внимание, от игри на стимули и реакции. Очевидно е, че харесва някои неща в себе си, които са "харесваеми" само в контекста на обществото. Не харесва някои неща в другите, и това е позицията в която тя намира себе си. Отново всичко това е обвързано с отношение към други хора. В този смисъл да твърди, че не й пука за мнението на другите, когато цялата й личност е формирана от мнението на другите(несъзнателно), е просто смешно. Още повече, че поведението от типа "НЕ ми пука за мнението на другите" е най-характерно за кифлите, който търсят внимание ОТ ДРУГИТЕ. Така че това е един вид парадокс. Такива хора са изцяло формирани от мнението на другите, и то в дълбочина, която повечето тук изобщо не осъзнават. И те уверявам, че госпожицата изпитва огромен интерес към мнението на другите, повече отколкото самата тя си мисли. Приказките тук са просто фасада... Както за пред нея, така и за пред нас. Достатъчно доказателство за това е, че е решила да СПОДЕЛИ "непукизма" си С НАС.

ПП:
http://prikachi.com/images/308/5818308c.gif

ReguL
02-02-2013, 13:04
По-принцип говорих. Нямам във предвид че всяка кифла е непукист.

In_Nomine_Sathanas
02-02-2013, 13:12
По-принцип говорих. Нямам във предвид че всяка кифла е непукист.

Разбирам те, но в конкретния случай не е това. Пък и по принцип позицията "не ми пука" е също групово формирана и зависима. И аз така преди се самозаблуждавах че не ми пука за останалите и нарочно правех всичко за да го покажа. Едва по-късно разбрах че самата "позиция" да не ти пука е насочена към някого и също е отношение, тоест тя също е "към хората" и така губи смисъла си на непукизъм. Как ще имаш отношение към нещо, за което "не ти пука"? Непукизма е поредната маска, не по-различа от маската на тия дето им "пука".

Delvecchio
02-02-2013, 13:16
ПП:
http://prikachi.com/images/308/5818308c.gif

\m/^^\m/

girlwithblueeyes
02-02-2013, 14:12
Чакайте бе сега и кифла ме изкарахте :D

Много ми е интересно защо трябва да ми пука за човек,на когото не държа ? Какво ме вълнува дали Драганка или Петкана умира или живее щом не ми е близка следователно не ме вълнува нито тя нито животът й .

ReguL
02-03-2013, 09:49
http://humormood.com/wp-content/uploads/2012/04/uU1Db.gif

In_Nomine_Sathanas
02-03-2013, 11:40
http://prikachi.com/images/636/5822636T.gif

npp
02-04-2013, 12:03
Чакайте бе сега и кифла ме изкарахте :D

Много ми е интересно защо трябва да ми пука за човек,на когото не държа ? Какво ме вълнува дали Драганка или Петкана умира или живее щом не ми е близка следователно не ме вълнува нито тя нито животът й .

някой ден всеки от нас одушевените същества ще се окаже на мястото не само на драганка и петканка, но и (на мястото) на всеки друг, понеже всичко се повтаря 1:1 като само ролите се сменят, така че най-малкото от тази гледна точка си е за притеснение

"Каквото е станало(сиреч, в настоящата вечност), това е, което ще стане(сиреч, това е което ще се случи в всяка следваща вечност); И каквото е било извършено(сиреч, в настоящата вечност), това е, което ще се извърши(сиреч, това е което ще бъде извършено в всяка следваща вечност); И няма нищо ново под слънцето. Има ли нещо, за което може да се каже: Виж! това е ново(т.е. това никога не се е случвало)? То е вече станало във вековете, които са били преди нас(т.е. в повторенията на вечността, които са били преди настоящата вечност). Не се помнят предишните поколения(т.е. не се помнят (кои са били) предишните роли на душите, нито дори има спомен за което и да е от онова, което се е случило в предишните повторения на вечността); Нито ще се помнят послешните, грядущите, поколения, Между ония, които ще идат подир(т.е. нито е известно кои ще бъдат следващите роли на душите, нито послешните ще се помнят подир, и отново никой от одушевените няма да може да си спомни какво се е случило в предишните повторения на вечността)." Еклесиаст 1: 9-11,

"Не съдете, за да не бъдете съдени. Защото с каквато съдба съдите(сиреч, в настоящата вечност), с такава ще ви съдят(сиреч, в следващите повторения на вечността), и с каквато мярка мерите(сиреч, в настоящата вечност), с такава ще ви се мери(сиреч, в следващите повторения на вечността)..... И тъй, всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас(сиреч, в следващите повторения на вечността), така и вие правете на тях(сиреч, в настоящата вечност); защото това е същината на закона и пророците." Матей 7: 1-12

geri1304
10-16-2013, 17:37
Защо за съжеление аз също съм зодия овен и съм огромен инат и хапесвам това в себе си защото кара хората да ме гонят и обеждават

пAteNцЕ
10-20-2013, 11:03
Близнаци. Е, не съм типичен представител, в смисъл навсякъде ни описват като безотговорни,лицемерни и въздух под налягане.(не съм такава) Моите черти са тези - приказливост, кллюкарстване, имам мнение за всьо, като цяло енергична и позитивно настроена. Лошото е, че гнева ми минава бързо и хората си мислят, че съм им простила. Но хванат ли ме в гнева ми...е, не е хубава картинка, нито пък приятно за слушане :3 Просто не мога да бъд ядосана дълго време, знам, че не си заслужава да си тровя нервите така.

muhatacece
10-20-2013, 12:58
Везни-Идеалните ..

tori
10-20-2013, 21:34
Овен съм. Аз съм пич, готина, забавна, невероятна, ината, сексуално активна, творец, знам и мога всичко, идейна съм, луда глава, лидер, бих казала вечен инициатор на глупости и така нататък. Общо взето съм всичко. Кофтито е, че не споделям някои от качествата на зодията си. Всъщност далеч не съм толкова готина, забавна, невероятна и пич. По-скоро съм тросък, който май не ви трябва да познавате.

klimatronik
10-21-2013, 11:48
Помнете,че скорпионите определяме вашите качества, защото ние сме създателите.

Fisherman
10-21-2013, 17:57
мириса на прътка,когато си ял дроб със зеле е по-интригуващ от тая тема

klimatronik
10-21-2013, 20:01
мириса на прътка,когато си ял дроб със зеле е по-интригуващ от тая тема
нидей са сърди на звездите

sedr1k
10-27-2013, 20:04
Ами аз по принцип съм скорпион, но почти не отговарям на зодията си. Всички казват, че скорпионите са най-големите инати, винаги гледат да направят на пук или пък, че сме супер претенциозни, злобни, злопаметни и т.н. Попринцип в нормално състояние не отговарям на тези определения, много е трудно някои да ме ядоса, бих казал че съм наи спокоиния човек на света, но ако някои ме изнерви изпадам в някво състояние и всички тия прилагателни се изливат в/у този които ме е ядосал ;д

Otis_Driftwood
10-28-2013, 05:03
Ами аз по принцип съм скорпион, но почти не отговарям на зодията си. Всички казват, че скорпионите са най-големите инати, винаги гледат да направят на пук или пък, че сме супер претенциозни, злобни, злопаметни и т.н. Попринцип в нормално състояние не отговарям на тези определения, много е трудно някои да ме ядоса, бих казал че съм наи спокоиния човек на света, но ако някои ме изнерви изпадам в някво състояние и всички тия прилагателни се изливат в/у този които ме е ядосал ;д
Иехее, значи хем не се вписваш в стереотипите, хем пък като се изнервиш и "направо къртиш батка", много яко.... искам и аз да съм като теб, толкова си различен. Ще знаем и да не те закачаме, понеже си много боен....

Seriously, who gives a fuck?

vagarious
10-28-2013, 06:11
Помнете,че скорпионите определяме вашите качества, защото ние сме създателите.

Ето това е. хехе

И аз съм скорпионка, страшно си харесвам зодията.Няма такава вътрешна сила, категоричност, интуиция и вярност.Уникални сме и доста сложни, за това никой не ни разбира, но все ни търсят за

defender
11-14-2013, 14:17
Днес една известна астроложка от едно предаване казва: Направих си една ревизия на зодиите, защото видях, че има доста голямо разминаване между характеристиките на зодиите и това, което виждам в характерите на участниците в предаването, но след като си направих ревизия на зодиите нещата паснаха и вече нямам проблем със зодиите.

Мухаххаха, зодиите, карнавал на простотията.

JoLLiE92
11-14-2013, 19:20
Дори това дали ще вярваш в зодии е предопределено от зодията. :D

defender
11-14-2013, 19:58
Дори това дали ще вярваш в зодии е предопределено от зодията. :D

А това аз те накарах да го кажеш с мисловната си сила.... иначе ти не го мислеше.
Щото моята зодия е предопределена да управлява твоята.
И също ще трябва да ми родиш две деца, ако си хубава.

така ми пише в зодията, само че не видях дали пише че си хубава., ако пише, че си хубава значи си хубава, ако не пише, значи не си хубава.......... ясно ли е.

JoLLiE92
11-14-2013, 20:01
:lol:
коя зодия си?

defender
11-14-2013, 20:10
зодия "Управител на зодии" - демек оправям ги яко.

nevermorevon
11-14-2013, 20:12
Зодия лъв съм попринцип съм справедлив и търсещ внимание, душата на компанията съм така да се каже, но и лесно се дразня. Попринцип винаги си гледам хороскопа и в дните ,които ми показва , че ще имам късмет играя покер и ми върви :)

defender
11-14-2013, 20:17
:lol:
коя зодия си?

а ти знаеш ли че ще се влюбиш в мене .............. влюбването да започне сега
(ама е бавен процес, ще го осъзнаеш след няколко дни и ще ме потърсиш).

JoLLiE92
11-14-2013, 20:20
Амиииииии, бъркаш са. :D

defender
11-14-2013, 20:24
Амиииииии, бъркаш са. :D

ама как .......... в зодията ми го пише, а книгата от която чета е мнооого дебела.

ПП: всъщност радвам се че започна да мислиш

JoLLiE92
11-14-2013, 20:29
Аз мисля, ама на теб май не ти е присъщо. :)

defender
11-14-2013, 20:34
сигурно зодията е виновна или ти започна да правиш сама асоциации ........ ако е така то браво, напредваш, чупиш оковите.

Колко е готино ти сама да решаваш.

JoLLiE92
11-14-2013, 20:37
Не отговори на въпроса ми? :)

SHPAIdURmeN
11-14-2013, 20:38
Пап парам паааммм, поознайте коя зодия съм :D

defender
11-14-2013, 20:42
Не отговори на въпроса ми? :)
ако ти кажа каква зодия съм означава, че ги признавам ........... така, че не знам и не искам да знам.


поознайте коя зодия съм :D

Гошо, ти ли си бе?

SHPAIdURmeN
11-14-2013, 20:49
Гошо, ти ли си бе?

нИе бе Тошо съм :D

defender
11-14-2013, 20:52
нИе бе Тошо съм :D

хихихи, личи си, че си зодия готин човек.

JoLLiE92
11-14-2013, 20:52
Кога си роден? :D

defender
11-14-2013, 20:56
когато дал Господ, цифрите и номерацията са чисто човешка намеса.

JoLLiE92
11-14-2013, 21:00
по черешово време? :lol:

defender
11-14-2013, 21:06
ти каква зодия си - опиши се според зодията и после и според себе си.

JoLLiE92
11-14-2013, 21:22
ревниво отмъстително самоуверено копеле, което като приеме един човек за приятел, държи на него и се бори за него, докато въпросният индивид не забие ножа в гърба - тогава тъжна му майка :)

defender
11-14-2013, 21:30
докато въпросният индивид не забие ножа в гърба - тогава тъжна му майка :)

ами нали ги разбираш зодиите, защо тогава не си избираш приятелите според зодията и така ще си избираш приятелите от зодия, която да не ти забива ножа в гърба.

а и не можеш да им се сърдиш и отмъщаваш, според твоята логика зодията им е предопределила да са такава, така, че те какво да направят, нали така се получава.

а ако не е истина това със зодиите тогава може да им се сърдиш, защото вината е в тях.

JoLLiE92
11-14-2013, 21:43
Никога не си избирам приятели или мъже до себе си според зодията, но в крайна сметка винаги се оказва, че има някаква връзка. Не им се сърдя, но моята зодия е предопределила, както ти се изрази, да съм отмъстителна. :D Не сме перфектни.

defender
11-14-2013, 21:58
Никога не си избирам приятели или мъже до себе си според зодията,

Щом толкова вярваш в зодиите наистина би било доста неразумно да не избираш приятелите си според зодията, но сигурно зодията ти е предопределила едновременно хем да вярваш уверено в зодиите, хем в същото време да не искаш да си избираш приятелите според зодията и те да ти забиват нож в гърба - това означава, че не те, а всъщност ти сама си си виновна за това някой да ти забива нож в гърба и зодията ти която те е предопределила(защото не искаш да си избираш приятелите според зодията) т.е. щом зодията ти е предопределила да с отмъстителна, то ти трябва да си отмъщаваш на себе си и на зодията ти, че другите ти забиват нож в гърба, но изведнъж зодията ти решава и те предопределя да обвиниш другите и да започнеш да отмъщаваш на тях. - тая зодия много изменчива и лъжлива била.


но моята зодия е предопределила, както ти се изрази, да съм отмъстителна.

а кой е предопределил критериите, по които решаваш дали нещо е за отмъщение или не

JoLLiE92
11-14-2013, 22:19
ха-ха-ха :) Не. Не си избирам хората до себе си по зодията, защото не съм фанатично муле с капаци, но изводът обикновено е, че има връзка между зодия и характер.

defender
11-14-2013, 22:27
да, разбирам-разбирам, връзката между тях е паразитна, и в полза на зодията естествено, а характера си храни паразита и се усмихва, а паразита смучи ли смучи кръвчица и в следствие мозъка остава все по-малко и по-малко.

(не говоря за тебе, а по принцип - не се обиждай)

klimatronik
11-14-2013, 22:36
Дефендер, когато не си запознат с нещо, какво се палиш? Зодиите далеч не са ти дневния хороскоп по телевизията и платените сайтове.. Има много загадки и тайни, които още и вероятно никога няма да се разберат.
Бих казал,че религиите, включен християнството имат тесни връзки със зодиите и звездите.
Наскоро гледах един научен филм за египетските пирамиди. Такива загадки , такива цивилизации е имало, че да ти се завие свят.

klimatronik
11-14-2013, 22:37
И Ждолие, стига глупости, ние сме ангелчета. :Д

defender
11-14-2013, 22:42
^
^
аз тука говоря със зодиите ви, а не с вас, така, че не се перчи, а прави каквото ти казва зодията .............. тук само аз имам правото да импровизирам, а вие сте предопределени.

klimatronik
11-14-2013, 22:44
Първо затвори библията :D

defender
11-14-2013, 22:46
ако я затворя ще стана като вас.

klimatronik
11-14-2013, 22:49
Ще се радваме, приветстваме те с отворени души. От кога те очаквахме.. :Д
И впрочем .. много сме разединени българите.

defender
11-14-2013, 22:51
Ще се радваме, приветстваме те с отворени души. От кога те очаквахме.. :Д

да пази Господ, по-добре да се оженя

klimatronik
11-14-2013, 22:51
хахахахаха :D

an7raks
11-15-2013, 10:59
Дефендер, когато не си запознат с нещо, какво се палиш? Зодиите далеч не са ти дневния хороскоп по телевизията и платените сайтове.. Има много загадки и тайни, които още и вероятно никога няма да се разберат.
Бих казал,че религиите, включен християнството имат тесни връзки със зодиите и звездите.
Наскоро гледах един научен филм за египетските пирамиди. Такива загадки , такива цивилизации е имало, че да ти се завие свят.
Я ни обясни какво ти говорят звездите!

tori
11-15-2013, 13:04
Я ни обясни какво ти говорят звездите!
Аре бе, ти няма ли и ти да се опишеш?

gtfoAUdiggers
11-15-2013, 14:13
Роден съм на 7ми март и съм риби. :) Като цяло съм голям романтик, обаче пичетата се праят на велики, хора, и се кефат на некви мъжкарища и изобщо незачитат добротата и милото даржание в днешно време, само гледат да се фукат с пари и подсигурени заплати на магистралата от големите лапи на некви наркобосища и татювци и такива секви блафиращи тапанари които само отбиват пазара... Останал съм доста разочаровън, като цяло, и си търся мило и добро нежно момиче но всичко опира до секс. Сексът си е секс ама ми казват че само затва ме хващат, а аз имам мн мн мн чуства! бих дал целия си свят за момичето от мечтите си :) ще я обичам безкрайно много, ще я сравня с най-хубавата сръбска балада и щ е й купя анй красивите цветя а тя ще ме ограби като пълната бройкажджийка :) обичам да ги чукам без чувства, но когато имам те ми праят мизерии МРАЗЯ ВИ КУРВИ!!!!!!!!

JoLLiE92
11-15-2013, 14:23
ще я сравня с най-хубавата сръбска балада
goddamnit! А ми изглеждаше интелигентно момче... :lol:

svet95
11-15-2013, 15:16
Зодия лъв и асцидент лъв.... нещо страшно ... :D

gtfoAUdiggers
11-15-2013, 21:06
goddamnit! А ми изглеждаше интелигентно момче... :lol:

Аз съм. :) Опитвах се само да бъда забавен, и така се печелят момичета, фенки, както искаш ги наречи :)

fire_magic
11-15-2013, 23:29
зодия риби с асцедент лъв

Illusion772
11-16-2013, 08:45
<Стрелец - Променлив , избухлив , инатлив . Мога си променям настроенията както си искам, много често избухвам за малки неща , но се успокоявам лесно , трудно се контролирам и говоря каквото мисля, играя го соло и подобно на всички стрелци които познавам - изключително интелигентен.

an7raks
11-16-2013, 09:24
Аре бе, ти няма ли и ти да се опишеш?

Жабке, който трябва, ме знае какъв съм, в това число и ти. ;)
Освен това, знаеш колко вярвам в звезди, богове, шамани и други подобни...
На климатика му говорят звездите от известно време, та той може да ни състави хороскопите на всички. :D

JoLLiE92
11-16-2013, 11:04
Аз съм. :) Опитвах се само да бъда забавен, и така се печелят момичета, фенки, както искаш ги наречи :)
Значи залагаш на количеството пред качеството и после се чудиш защо няма свястно момиче до теб? :) Въпросните дори няма да разберат ника ти.. хем разкарайте се голддигаз, хем сръбска балада. :lol: Те кацат точно на това.

tori
11-16-2013, 15:48
Жабке, който трябва, ме знае какъв съм, в това число и ти. ;)
Освен това, знаеш колко вярвам в звезди, богове, шамани и други подобни...
На климатика му говорят звездите от известно време, та той може да ни състави хороскопите на всички. :D
Знам, жабо, но би ми било интересно да те видя през твоите очи.

Котка.
11-16-2013, 17:51
Зодия рак с асцендент лъв.

Geminicous
11-16-2013, 18:30
Зодия Близнаци с асцендент Стрелец и луна в Риби .... Три променливи знака ...... Като цяло съм супер отвеян , сменям си възгледите супер често , непостоянен съм , паля се супер бързо и също толкова бързо угасвам , позитивен и горделив . Мога да дърдоря супер много , но като цяло не за себе си , защото съм затворен човек :)

an7raks
11-18-2013, 13:03
Знам, жабо, но би ми било интересно да те видя през твоите очи.

Умен, темерут, нетърпелив, понякога избухлив, ненавиждам показността и модата...
Те такива работи... стрелец май се водя...

tori
11-18-2013, 13:27
Мхм. Ясно.

didi222
12-10-2013, 09:57
Лъв до мозъка на костите! Горда, директна, лесно избухлива(чак истерична), саркастична. Кариеристка. Материалистка. Умна. Мислеща дългосрочно. Амбициозна .Сериозна (в доста отношения). Споменах ли горда? :Д
От друга страна съм крехка, лесно ранима, забавна, не съм свидла.
Но има неща, които ме различават от "типичния лъв" – не съм егоист, нито прекалено самовлюбена, не харча... Това е.

Otis_Driftwood
12-10-2013, 12:14
^
http://www.indianfunpic.com/wp-content/uploads/2013/07/Guess-What-Nobody-Cares-300x225.jpg

Моето обяснение за гордостта, директността и високото самочувствие изобщо в обществените взаимоотношения е че, този тип поведение цели да компенсира скрито, вътрешно, подсъзнателно неудовлетворение от самия себе си. Точно затова и хората с високо самомнение винаги се оказват всъщност лесно раними и доста първосигнални, ако някой си направи труда систематично да разруши идеализираната представа, с която се идентифицират. Отрицателната идентификация т.е. с "отрицателни" качества, често е предпоставка за развитието на положителна идентификация, която да компенсира отрицателната. Това е съвсем резонно, предвид че никой не иска да се идентифицира с отрицателни качества, и поради това, те се изтласкват вън от колективното, а в последствие и от индивидуалното, съзнание. Именно това способства съзнанието да се "насища" с положителни представи - избирателното "насищане" е предопределено от необходимост. Предпоставка за образуването на този компенсаторен механизъм е условното поведение, прието във дадена социална среда. Но това е друга тема.....

На базата на горенаписаното, твърдя, че някои от качествата приписвани на зодиите, не са вродени, а всъщност са придобити , най-вече в ранното психо-социално развитие на човека. Нещо повече, те далеч не са случайни, а проявлението им е обусловено от конкретни причини и затова следва приемането им като качества да е само условно. Разглеждането им като проявление на психичен процес, разкрива много други определящи, външни фактори, а така и едно съвсем друго измерение на явлението.

JoLLiE92
12-10-2013, 13:29
^
Никаква представа от психология, колкото и да ти се иска. :)

Otis_Driftwood
12-10-2013, 17:07
^
Чудесно, сега ако може и да обясниш защо, та да не изглеждаш като безмозъчното, голословно, форумно курве, което всъщност си?
Още повече, не съм претендирал за знания по психология, изказаното от мен е любителска хипотеза, мое виждане, което съм формирал чрез наблюдения. Нищо повече. Който има контра-аргументи ще се радвам да ги чуя.

JoLLiE92
12-10-2013, 17:32
Гордостта и високото самочувствие са свързани с избиване на комплекси само когато са симулирани. :)
Обиждаш ме без да ме познаваш? Много зряло.

Otis_Driftwood
12-10-2013, 18:35
Гордостта и високото самочувствие са свързани с избиване на комплекси само когато са симулирани. :)


Какво ще рече симулирани, понеже аз под симулация разбирам, съзнателно фалшифициране на една или друга дейност с цел заблуждение. Не разбирам как това се вмества в темата? Та как гордостта може да бъде симулирана, кому е потребно това? Как може вътрешно чувство да се симулира, за пред кой трябва да послужи тази симулация. Още повече, аз не познавам горд човек, който да симулира гордостта си - всеки е твърдо убеден, че гордостта му стои на фундамента на някакви качества, с които той, макар и косвено, се идентифицира.

В крайна сметка изсра едно голямо лайно, от толкова напъване.

Изобщо, в качеството си на каква, реши че можеш да оспорваш написаното от мен. Имаш ли необходимата предварителна подготовка за такъв спор или знанията ти по психология се изчерпват с обичайните форум-изми, като любимия ми такъв е "избиване на комплекси" - тоя "лаф" е обичайния аргумент за всичко на всяка псевдо-интелектуална лигла вилнееща в интернет пространството. Предвид това че съм комуникирал с теб и преди, спокойно мога да предположа, че си една от въпросните лигли. Вечно да се преструвате на всезнаещи, само за едното преструване, а не и за самото знание.....

JoLLiE92
12-10-2013, 18:41
Значи според теб всички горди и със самочувствие хора са такива, защото са недостойни и некадърни? Логика.
Симулирано самочувствие - да се правиш на повече, отколкото си с цел заблуда на околните в същото. С тази цел жените се изрусяват - защото не са се чувствали достатъчно женствени на даден етап и търсят внимание. Такива са и хората, които си налагат да бъдат горди и със самочувствие - за тях важи твоето съждение, че така компенсират собствената си неудовлетвореност и комплекси, но определено не е общовалидно за всички. Хората, които са си горди и със самочувствие по природа, не избиват съзнателно комплекси по тоя начин.
Сега разбра ли ме, или да го обясня по-бавно и подробно и с по-прости думички?

defender
12-10-2013, 18:48
Хората, които са си горди и със самочувствие по природа, не избиват съзнателно комплекси по тоя начин.

"са си горди по природа"

мухахаха

щом казваш, психолШке моя................ това в кой учебник по психология е.

Otis_Driftwood
12-10-2013, 19:33
Хората, които са си горди и със самочувствие по природа, не избиват съзнателно комплекси по тоя начин.
http://prikachi.com/images/506/6839506r.jpg

Няма смисъл да говоря повече.....

JoLLiE92
12-10-2013, 19:43
Бях убедена, че няма да разберете. :cool:
Психологията не е нещо, което се учи от учебник. Точно заради това такива като Вас си мислят, че я разбират.
Вие дори не сте осъзнали, че самочувствието на 80% от хората е чиста поза. :)

klimatronik
12-10-2013, 19:49
много сте прости, що не се 3бете . ама действително.
няма ми се противопоставяте.

defender
12-10-2013, 19:50
Вие дори не сте осъзнали, че самочувствието на 80% от хората е чиста поза. :)

да знаем, че самочувствието ти е чиста поза, на някой зодиак.

а ти иначе коя поза обичаш, когато набираш самочувствие.

klimatronik
12-10-2013, 19:52
да знаем, че самочувствието ти е чиста поза, на някой зодиак.

а ти иначе коя поза обичаш, когато набираш самочувствие.

не са прави на гей, хващай я за дупарата ве

JoLLiE92
12-10-2013, 19:54
Leave my дупара alone! :lol:

Otis_Driftwood
12-10-2013, 19:56
http://prikachi.com/images/582/6839582t.gif

Чакай малко, да не се опитваш да ни тролиш с подобни малоумщини?

defender
12-10-2013, 19:56
хващай я за дупарата ве

грехота е чадо мое. :D

klimatronik
12-10-2013, 20:05
грехота е чадо мое. :D

кое грехота и що? спри са малко. ти повече грехове не може да извършиш от колкото си вече прилял нидей са прави на невинна зайка.

defender
12-10-2013, 20:05
Leave my дупара alone! :lol:

искам да те попитам, защо в различните зодиаци пише различно и ти по каква логика определяш кой зодиак да приемеш.

Otis_Driftwood
12-10-2013, 20:05
грехота е чадо мое. :D

http://prikachi.com/images/675/6839675w.jpg

JoLLiE92
12-10-2013, 20:09
искам да те попитам, защо в различните зодиаци пише различно и ти по каква логика определяш кой зодиак да приемеш.
Дай пример? :) За моята лично зодия пише навсякъде едно и също.
Аз не вярвам твърдо и стопроцентово в зодиите, но не можеш да отречеш, че има известна доза истина в тях.

klimatronik
12-10-2013, 20:10
давайте вее . дий. разкусайти я , разпанетия , джолие. скачай , тръшни гии НОКалтирай ги ;Д

defender
12-10-2013, 20:16
добре как една планета може да ти предопредели бъдещето на човек, на мен майка ми не може да ми каже какво да правя, а една планета как.
отделно, че всеки ден умират и се раждат звезди, галактиките се раздалечават, небесната карта е в постоянна динамика и промяна и още куп неща.

klimatronik
12-10-2013, 20:19
добре как една планета може да ти предопредели бъдещето, всеки ден умират и се раждат звезди, галактиките се раздалечават и още куп неща.

1 на 0 за дефендър.
Чакаме втори рунд на Джолие!

Да залагаме на предполагаем отг.
А) - Отвръщане на удара. - Бе, то как може един невидим Бог и енергия да ти определя съдбата.
Б) Идвай тук да те 3ба/

JoLLiE92
12-10-2013, 20:22
^ Значи ако вярвам в зодиите, следователно съм атеист?
defender не е една планета, а куп неща и ако можех да ти го обясня достатъчно добре, вероятно щях да го преподавам някъде. :cool: Фактите са, че има връзка. Не ми даде пример за разминаване характеристиките за една и съща зодия?
И как от това, че у Otis_Driftwood няма елементарна логическа мисъл, стигнахме да ти обяснявам дали има Бог и до урок по астрология? :lol:

klimatronik
12-10-2013, 20:28
не атеисти ами хамстери :D :D

defender
12-10-2013, 20:29
Не ми даде пример за разминаване характеристиките за една и съща зодия?

ами добре, в различни вестници и тв предавания има различни астроложки и често се разминават нещата, които казват, отделно има китайски, келтски, индийски, цигански, невестулски и всякакви други зодиаци, които използват едни и също планети, а за всеки ден за всеки човек казват различни неща, които се разминават.

Отделно съм виждал как човек, който не разбира нищо от астрология, как казва на друг човек за неговия хороскоп днес какво ще му се случи и онзи казва - ей, да бе, позна, има неща, които позна - а той пича просто се шегуваше с него, без да разбира нищо от астрология.

klimatronik
12-10-2013, 20:32
ами добре, в различни вестници и тв предавания има различни астроложки и често се разминават нещата, които казват, отделно има китайски, келтски, индийски, цигански, невестулски и всякакви други зодиаци, които използват едни и също планети, а за всеки ден за всеки човек казват различни неща, които се разминават.

Отделно съм виждал как човек, който не разбира нищо от астрология, как казва на друг човек за неговия хороскоп днес какво ще му се случи и онзи казва - ей, да бе, позна, има неща, който позна - а той пича просто се шегуваше с него, без да разбира нищо от астрология.
pu vuv fostata da mu imam. I az sym vijdal siganin pop.

JoLLiE92
12-10-2013, 20:33
О, аз не вярвам в дневните хороскопи. Вярвам донякъде в описанията на характера според зодиакалния знак. Двете неща са коренно различни. Няма как на 1/12-та от всички хора по света да им се случи едно и също днес. Тези хороскопи се съчиняват за запълване на ефирно време. :D

defender
12-10-2013, 20:38
Вярвам донякъде в описанията на характера според зодиакалния знак.

как така вярваш до някъде, или вярваш или не вярваш, какво е това до някъде, по каква логика определяш тази избирателност и това донякъде. Ако в нещо има лъжа, то значи е зло.

klimatronik
12-10-2013, 20:39
siganiski pop mnogo luje

JoLLiE92
12-10-2013, 20:43
Така - вярвам донякъде. Вярвам, но не се осланям само и единствено на това. В повечето случаи, които съм наблюдавала, се оказва правилно, но не мога да си позволя да кажа със стопроцентова сигурност. :) Може би някой представител на тази зодия все още не е извървял пътя до истинското си Аз. Хората се променят. Аз самата бях доста по-различна от сегашното си Аз като малка, тоест и от описанието на зодията си. Или се променяме постоянно и в момента случайно характерът ми съвпада с това, което астрологията предполага, или от друга страна преминаваме през някакъв път до достигане на крайната цел - това, което астрологията предполага. В първия случай след 10 години ще съм коренно различна по характер, в другия случай съм вече оформен индивид, който ще си остане такъв, какъвто е. Няма как да знаем предварително. ;)
п.с. По твоята логика у всичко има лъжа => всичко е зло? Библейските заповеди имат известна нужда от преработка за 21ви век. :)

defender
12-10-2013, 20:48
зодиите правят от хората безмозъчни животни - риби, гущери кози, раци. телци. А вие им с радвате............ "лукав и прелюбодеен род", на животни се оприличихте, толкова се принизихте в умуванията си............ а сте тръгнали Бог да съдите със същия този акъл.

JoLLiE92
12-10-2013, 20:51
Точно заради това казах, че вярвам донякъде - не се оставям да съм кон с капаци. И заради това започна спора - аз не си позволявам да бъда толкова категорична и да отричам нещо без да го разбирам или да съм погледнала нещата от по-далеч. :)

defender
12-10-2013, 20:55
аз не си позволявам да бъда толкова категорична и да отричам нещо

истината не търпи лъжа, ти не си позволяваш да си категорична, защото само показваш колко си несигурна. Затова и времената ви промиват мозъците, както и зодиите.

JoLLiE92
12-10-2013, 20:58
Позволявам си да бъда категорична само за неща, които зависят от мен. :)
Да обещая нещо, което зависи от множество други фактори и не съм напълно сигурна, че ще се развие точно така, както го мисля, означава да излъжа, което по твоята логика е равносилно на истинско зло. Шах и мат.

defender
12-10-2013, 21:02
и кое зависи от теб, утрешния ден ли?
От теб зависи само избора как да постъпиш във всеки един миг, а какво ще ти предостави живота и в какви обстоятелства ще те вкара в бъдеще не зависи от теб, ти просто предполагаш и вярваш.

JoLLiE92
12-10-2013, 21:06
Именно. Затова не говоря със сигурност за неща, които не знам как ще приключат. Казвам "ще дойда в 14;30", но не си позволявам да кажа, че няма да има трета световна война, или пък че ще има. Просто не обичам напразни обещания, ти го наричаш лъжа и зло - горе-долу същото нещо, не е приятно. Само децата и невежите обобщават и категоризират без да се съмняват в думите си. :)

defender
12-10-2013, 21:12
аз съм лъжа, Бог не е.

До колкото говоря от себе си, аз съм лъжа.

Другото което е, аз това ти го казах за зодиака, който ти определял характера, а ти ме вкарваш, че съм ти го казал, че уж съм бил сигурен какво е бъдещето.

klimatronik
12-10-2013, 21:18
засърбя ме ..... от вашите приказки.

JoLLiE92
12-10-2013, 21:18
Пита ме защо не казвам, че категорично вярвам в астрологията и ти обясних защо. Преди това точно ти написа, че или вярвам, или не - тоест че има само черно и бяло. Умолявам те, не ме карай да обяснявам едно и също още час и половина докато го разбереш, защото се изморих вече.

klimatronik
12-10-2013, 21:20
Аз съм Бог вие сте вилици

defender
12-10-2013, 21:21
Пита ме защо не казвам, че категорично вярвам в астрологията и ти обясних защо. Преди това точно ти написа, че или вярвам, или не - тоест че има само черно и бяло. Умолявам те, не ме карай да обяснявам едно и също още час и половина докато го разбереш, защото се изморих вече.

ми астрологията вече достатъчно е показвала, че е лъжа, няма смисъл да чакаме бъдещето, че да го установим отново.

JoLLiE92
12-10-2013, 21:27
Аз съм Бог вие сте вилици
Аз държа да съм чаша за уиски. :D
defender хубу. :Д Твърдоглав като магаре.

defender
12-10-2013, 21:34
Аз държа да съм чаша за уиски. :D
defender хубу. :Д Твърдоглав като магаре.

Само с твърд се върши работа, жените много добре го знаят :D

JoLLiE92
12-10-2013, 21:36
Я си лягай. :cool:
Това Философия и религия ли ти е, или .. ?! ааааа! :ДД

defender
12-10-2013, 21:38
Я си лягай. :cool:

Доообре, ................. ще си лягаме, казваш.

първо да си видя зодията, дали ше стане или няма да стане, ако не стане ще те си пратя да си ходиш.

JoLLiE92
12-10-2013, 21:42
Дам, аз лягам. Лека. ;)

NeutralMilkHotel
12-10-2013, 23:55
Ми, аз съм наркоман на хероин, убивам малки зайчета и кученца за удоволствие, и обичам да опипвам бабички в градския транспорт...От зодията ще да е, а? Само ми измислете коя, да мога да се оправдавам/изтъквам по-нататък с нея.

Otis_Driftwood
12-11-2013, 12:05
>

Ми, аз съм наркоман на хероин, убивам малки зайчета и кученца за удоволствие, и обичам да опипвам бабички в градския транспорт...От зодията ще да е, а? Само ми измислете коя, да мога да се оправдавам/изтъквам по-нататък с нея.
> NeutralMilkHotel

Откъде ли Neutral Milk Hotel, ми напомня за нещата, които "приписваш" на зодията си?

http://s.4cdn.org/image/title/47.jpg

klimatronik
12-11-2013, 12:29
Ми, аз съм наркоман на хероин, убивам малки зайчета и кученца за удоволствие, и обичам да опипвам бабички в градския транспорт...От зодията ще да е, а? Само ми измислете коя, да мога да се оправдавам/изтъквам по-нататък с нея.

скорпион :D

defender
12-11-2013, 12:57
^
бедното животинче, как го оклеветиха.

Значи казваш, че ако скорпиона беше човек, щеше да опипва бабички............ уникалнооооо

klimatronik
12-11-2013, 15:05
^
бедното животинче, как го оклеветиха.

Значи казваш, че ако скорпиона беше човек, щеше да опипва бабички............ уникалнооооо

преди няколко коментара хулеше бедните овчици и други животни колко тъпи били, а сега бедното животинче :Д хаха

defender
12-11-2013, 15:20
^ добре, сега ще кажеш ли на доктора, че Скарлет си пада по мене? Мерси.

klimatronik
12-11-2013, 15:39
Къде е доктор , коя е скарлет?

an7raks
12-11-2013, 15:55
Къде е Маги?

JoLLiE92
12-11-2013, 16:09
^
бедното животинче, как го оклеветиха.

Значи казваш, че ако скорпиона беше човек, щеше да опипва бабички............ уникалнооооо
не, ама сме копелета :) :cool:
Кой натопи заека Роджър?!

an7raks
12-11-2013, 16:22
Кой натопи заека Роджър?!
Иван
Елвис е жив! бай дъ уей

klimatronik
12-11-2013, 16:45
не, ама сме копелета :) :cool:
Кой натопи заека Роджър?!

нищо не разбираш от зодии

JoLLiE92
12-11-2013, 17:15
А Рич умря. :cry:

an7raks
12-11-2013, 18:41
А Рич умря. :cry:

Ехе, това е невъзможно, вече!

JoLLiE92
12-11-2013, 18:46
http://novinite.bg/articles/19064/Ubivat-Rich-Forestar-v-6384-i-epizod-na-Darzost-i-krasota


ми той умрял, ма!

an7raks
12-11-2013, 18:48
http://novinite.bg/articles/19064/Ubivat-Rich-Forestar-v-6384-i-epizod-na-Darzost-i-krasota


ми той умрал, ма!
Той е като Елвис - ЖИВ Е!

JoLLiE92
12-11-2013, 18:56
Да се ориентираме към кофата, че да не ни ориентират след малко по бързата процедура. Shall we? :cool:
Поздрав за Рич и Елвис http://www.youtube.com/watch?v=s88kWddzgpc

an7raks
12-11-2013, 18:58
Да се ориентираме към кофата, че да не ни ориентират след малко по бързата процедура. Shall we? :cool:
Поздрав за Рич и Елвис http://www.youtube.com/watch?v=s88kWddzgpc

Целия форон е анархия, не е проблем... :D
Обзалагам се, че в момента си слушат поздрава от някъде.

JoLLiE92
12-11-2013, 19:04
Ама няма да им хареса - те слушат само death metal.

defender
12-11-2013, 19:07
не, ама сме копелета :)

А Рич умря. :cry:

Мда бе и сега копелето плаче за Рич.
определено, това ще да е поведение на копеле. :D

JoLLiE92
12-11-2013, 19:09
Като разбрах първо си нарязах вените по дължина и после ги посипах с морска сол. Чудничко стана.

defender
12-11-2013, 19:16
^
това ли е копеле, ако е това, на думи го докарваш

иначе ти си едно малко, нежно момиченце, което обича да мечтае и да се прави на лоша, а някой я е излъгал, че това да си копеле.

ПП: така е, познавам тееееее, аз съм планетата Марс, всичко виждам.

NeutralMilkHotel
12-11-2013, 19:27
>

> NeutralMilkHotel

Откъде ли Neutral Milk Hotel, ми напомня за нещата, които "приписваш" на зодията си?

http://s.4cdn.org/image/title/47.jpg

бразвам ле фочан вече цял месец и се запознах с най-модерните мимета :) хД :Р <3 :) xD
ньофагуве няма да разберат този пост :pPpPpPP

JoLLiE92
12-11-2013, 19:30
^
това ли е копеле, ако е това, на думи го докарваш

иначе ти си едно малко, нежно момиченце, което обича да мечтае и да се прави на лоша, а някой я е излъгал, че това да си копеле.

ПП: така е, познавам тееееее, аз съм планетата Марс, всичко виждам.
аз съм и двете :)
NeutralMilkHotel къв кочан? :lol:

an7raks
12-11-2013, 20:04
Ай стига спамихте, ВЕ!

Otis_Driftwood
12-11-2013, 20:04
Ама няма да им хареса - те слушат само death metal.
Тихо, шибан плебей. Слушай си шитавата, комерсиална музика.... Prog Rock master race here...

http://www.youtube.com/watch?v=eZcYP00b2FI


бразвам ле фочан вече цял месец и се запознах с най-модерните мимета :) хД :Р <3 :) xD
ньофагуве няма да разберат този пост :pPpPpPP

Le xD

Ivaaaaa
12-11-2013, 20:10
Ми, аз съм наркоман на хероин, убивам малки зайчета и кученца за удоволствие, и обичам да опипвам бабички в градския транспорт...От зодията ще да е, а? Само ми измислете коя, да мога да се оправдавам/изтъквам по-нататък с нея.

имаш уникално тънко чувство за хумор
по принцип не си падам по черния хумор, но ти си една от малкото (може би единствената), която говори цинично и не ме дразни :Д

иначе утф, ква е тая тема? :Д

JoLLiE92
12-11-2013, 21:00
Тихо, шибан плебей. Слушай си шитавата, комерсиална музика.... Prog Rock master race here...

http://www.youtube.com/watch?v=eZcYP00b2FI



Le xD
Мили приятельо, с когото от детската градина още си делим играчките, откъде знаеш каква музика слушам? :cool:

defender
12-11-2013, 21:08
откъде знаеш каква музика слушам? :cool:

Той е от Спартааааааааааааааа.......... ... :D

http://th07.deviantart.net/fs31/300W/f/2008/210/3/e/3e1dd609f364b70bc712476eddb1bd24.jpg

Otis_Driftwood
12-12-2013, 07:37
Мили приятельо, с когото от детската градина още си делим играчките, откъде знаеш каква музика слушам? :cool:

1/10

try harder...

JoLLiE92
12-12-2013, 07:57
try harder you, mate ;] Това че съм публикувала някаква песен като ироничен отговор не значи, че бих слушала нея и подобията и в ежедневието си. И отново забелязваме тоталната ти липса на логика. :cool:

Otis_Driftwood
12-12-2013, 13:13
> Грешна импликация от моя страна.
> Намеква че грешната импликация е показател за обща липса на логика
> Използва логическа индукция за да ДОКАЖЕ, че ми липсва логика, което само по себе си е логическа грешка - :lol:
> Дори не разбира целта на грешната ми импликация.

Тъпа си, но ме радваш. Даже пускам втори поздрав специално за теб...


http://www.youtube.com/watch?v=hkaNT_hvypo

defender
12-12-2013, 15:09
Инициатива:
"Кажи нещо хубаво на една жена, бъди мъж."

JoLLiE92
12-12-2013, 16:38
Аз съм тъпа? Ти твърдеше, че всички хора със самочувствие са комплексирани. Ти ме обиди безпочвено ей така колкото да ме обидиш. Ти ми казваш, че аз слушам определена музика без да ме познаваш. Първо мисли и след това говори - не обратната последователност. Или ти по-скоро изключваш мисленето въобще. :)
Най-много обичам в тоя форум като ми обясняват какво съм казала аз. :cool:
defender ми .. няма шанс май :cool:

Otis_Driftwood
12-12-2013, 16:54
Аз съм тъпа? Ти твърдеше, че всички хора със самочувствие са комплексирани. Ти ме обиди безпочвено ей така колкото да ме обидиш. Ти ми казваш, че аз слушам определена музика без да ме познаваш. Първо мисли и след това говори - не обратната последователност. Или ти по-скоро изключваш мисленето въобще. :)
Най-много обичам в тоя форум като ми обясняват какво съм казала аз. :cool:
defender ми .. няма шанс май :cool:

Чудя се, дали е от зодията това, че си тъпа ?

Изказаната от мен хипотеза ти първо няма как да я разбереш с ограниченото си възприятие за термина комплекс , което си прихванала в кварталните кафета на лафче с другите курвета... Комплекс и компенсация са два напълно естествени процеса, които до голяма степен определят психо-социалното развитие на всеки човек . Но в социалния живот, комплексиране е станало нарицателно за определен тип поведение, което не се харесва на хората. А какво е всъщност явлението, откъде идва, до какво води.... никой не го интересува. Ееее..... какво пък, то нали психология не се учи от учебник... :D :lol: :D

Ivaaaaa
12-12-2013, 17:13
Изказаната от мен хипотеза ти първо няма как да я разбереш с ограниченото си възприятие за термина комплекс , което си прихванала в кварталните кафета на лафче с другите курвета...

а какъв според теб е термина за това изказване?

JoLLiE92
12-12-2013, 17:29
На мен ми е много интересно какво знаеш за Зороастър или само можеш да си качваш разни картинчици с разни плиткоумни тениски. :cool: Както ти каза - "А какво е всъщност явлението, откъде идва, до какво води.... никой не го интересува." Никой не го интересува, нали можем да си публикуваме аватари с разни по-завъртяни имена и да се правим на интересни.
Значи проблемът е, че имам ограничено мнение за термина комплекс? Ти имаш ограничено мнение за света. :D
Точно имах предвид, че не всички съзнателно компенсират ниската си самооценка чрез самочувствието си. Високото самочувствие на някои хора е породено от висока самооценка. Други, съзнавайки ниската си степен на развитие, интелигентност и така нататък, демонстрират високо самочувствие, което трябва да заблуди околните, че те всъщност имат висока самооценка и впоследствие и околните да имат висока оценка за тях. Това го повторих няколко пъти с различни думи. Ако пак не го разбереш вече не мога да помогна.

klimatronik
12-12-2013, 17:30
лол, това било Доктора :Д :Д

klimatronik
12-12-2013, 17:35
Психолози пфф. Докторе, ти какво имаш против ежедневните разговори на хората ? Забавляват се людете. Да, малко в повече идват безсмислените приказки и все повтарящите се случки .. ама така е.

JoLLiE92
12-12-2013, 17:37
Случките се повтарят само когато му обяснявам хиляда пъти една и съща малоумщина! :Д

Otis_Driftwood
12-12-2013, 17:57
1. Комплекс
Комплексът е изтласканата от съзнанието представа за себе си... Тя съществува дълбоко в човешката психика и е резултат от градацията на социалното съзнание в индивида, което съзнание носи със себе си моралните и нравствени норми на обществото и така фактически поставя летва, която всеки човек трябва да прескочи. Първоначално, образи на тази летва от изисквания са родителите, а в последствие приятелите, колегите и обществото като цяло. Но тази поставена бариера е само условна, а прескачането й напълно е невъзможно (освен ако не си "съвършен"), и затова нежеланите самоидентификации се изтласкват извън съзнанието. Затова и комплексът е несъзнателен - съзнанието е с избирателна пропускливост. Социалната бариера за приемливо и неприемливо разделя човека на две половини - онази която е позволено(приемливо) да показва и другата - непозволената. Само че, тук е уловката - непозволената страна не изчезва, тя стои дълбоко във всеки човек и определя до голяма степен всички бъдещи начинания и формирането на характера като цяло. Точно тук идва и компенсацията, като проявление на комплекса...

2.Компенсация
Понеже несъзнателната част е присъща винаги, а и обществото оказва постоянно влияние, чувството за малоценност трябва по някакъв начин да бъде избегнато, забулено,преодоляно или най-общо - компенсирано. Така съзнанието пропуска единствено положителни самоидентификации, които да контрират отрицателните, и се изгражда социално-обособената личност. Двата процеса на комплексиране и компенсиране (а и изобщо съзнателното и несъзнателното) според мен произхождат именно от социално дефинираната реалност, която налага вътрешно разделение на всеки човешки индивид с цел неговото правилно функциониране в обществото.
Компенсацията невинаги е съответствена на комплекса.... Ако даден човек има комплекс за малоценност спрямо някоя от своите физически черти, то компенсацията може да се изразява в старание да се прикрият тези черти, или да се издигнат на пиедестал други черти, която да ги компенсират. В това отношение, да се разпознае комплекса по компенсацията се явява сложна задача, освен ако второто не е директно проявление на първото.

Това е най-общо.

klimatronik
12-12-2013, 18:06
1. Комплекс
Комплексът е изтласканата от съзнанието представа за себе си... Тя съществува дълбоко в човешката психика и е резултат от градацията на социалното съзнание в индивида, което съзнание носи със себе си моралните и нравствени норми на обществото и така фактически поставя летва, която всеки човек трябва да прескочи. Първоначално, образи на тази летва от изисквания са родителите, а в последствие приятелите, колегите и обществото като цяло. Но тази поставена бариера е само условна, а прескачането й напълно е невъзможно (освен ако не си "съвършен"), и затова нежеланите самоидентификации се изтласкват извън съзнанието. Затова и комплексът е несъзнателен - съзнанието е с избирателна пропускливост. Социалната бариера за приемливо и неприемливо разделя човека на две половини - онази която е (приемливо) позволено да показва и другата - непозволената(неприемлива а). Само че, тук е уловката - непозволената страна не изчезва, тя стои дълбоко във всеки човек и определя до голяма степен всички бъдещи начинания и формирането на характера като цяло. Точно тук идва и компенсацията, като проявление на комплекса...

2.Компенсация
Понеже несъзнателната част е присъща винаги, а и обществото оказва постоянно влияние, чувството за малоценност трябва по някакъв начин да бъде избегнато, забулено,преодоляно или най-общо - компенсирано. Така съзнанието пропуска единствено положителни самоидентификации, които да контрират отрицателните, и се изгражда социално-обособената личност. Двата процеса на комплексиране и компенсиране (а и изобщо съзнателното и несъзнателното) според мен произхождат именно от социално дефинираната реалност, която налага вътрешно разделение на всеки човешки индивид с цел неговото правилно функциониране в обществото.
Компенсацията невинаги е съответствена на комплекса.... Ако даден човек има комплекс за малоценност спрямо някоя от своите физически черти, то компенсацията може да се изразява в старание да се прикрият тези черти, или да се издигнат на пиедестал други черти, която да ги компенсират. В това отношение, да се разпознае комплекса по компенсацията се явява сложна задача, освен ако второто не е директно проявление на първото.

Това е най-общо.ти какво учиш сега?

JoLLiE92
12-12-2013, 18:09
С теб няма да споря, защото винаги сме били на различно мнение и с теб човек не може да спори качествено, защото винаги си държиш на своето без да чуваш другия. Да ми копираш разни цитати от учебници не те прави по-умен и е жалко колко не го осъзнаваш.

Otis_Driftwood
12-12-2013, 18:18
Точно имах предвид, че не всички съзнателно компенсират ниската си самооценка чрез самочувствието си. Високото самочувствие на някои хора е породено от висока самооценка.
Това няма нищо общо с казаното от мен.

С теб няма да споря, защото винаги сме били на различно мнение и с теб човек не може да спори качествено, защото винаги си държиш на своето без да чуваш другия. Да ми копираш разни цитати от учебници не те прави по-умен и е жалко колко не го осъзнаваш.
http://prikachi.com/images/234/6845234Y.gif

Или ме тролиш, или си прекалено малоумна....


И в двата случая, няма смисъл да си губя времето с теб.

ПП:
> "копирам цитати от учебници"

Брей, не знаех че на толкова високо ниво ми е писането. Мерси за комплимента, въпреки че не значи много, щом идва от теб.

JoLLiE92
12-12-2013, 18:25
Това няма нищо общо с казаното от мен.
Точно за това споря с теб от самото начало, а ти чак сега го осъзна. :cool:

Или ме тролиш
Ами докато използваш такива думички, интелигентен човек от теб няма да стане. :cool: Съвет : научи се да изслушваш събеседника и да използваш мнението му в спора, а не да стреляш и обиждаш напосоки, както правиш ти сега.
Това за учебника не е комплимент, защото не си играх да го прочета цялото (ако си решил, че е на прекалено високо ниво написано и ме е заблудило, че е от учебник). Просто изглежда достатъчно скучно като за малоумщината наречена учебник по психология. На мен знаеш ли кое ми прави комплимент? Че си допълваш мненията след като напиша нещо. Сещаш се по-късничко какво е могло да ми кажеш, за да ме "затапиш" да кажа така на твоя език, но е късно вече. :cool:

klimatronik
12-12-2013, 19:27
Това няма нищо общо с казаното от мен.

http://prikachi.com/images/234/6845234Y.gif

Или ме тролиш, или си прекалено малоумна....


И в двата случая, няма смисъл да си губя времето с теб.

ПП:
> "копирам цитати от учебници"

Брей, не знаех че на толкова високо ниво ми е писането. Мерси за комплимента, въпреки че не значи много, щом идва от теб.

mmnogo si prost. kvo uchish te pitah?

Otis_Driftwood
12-12-2013, 19:33
Философия уча, проблем?

klimatronik
12-12-2013, 19:38
Mи така кажи.

В СУ ли? Каква ще работиш като завършиш? Учител, доцент?

defender
12-12-2013, 19:40
Mи така кажи.

В СУ ли? Каква ще работиш като завършиш? Учител, доцент?

Хирург ще работи ............

Той учи "философска хирургия" :D

един лекар, негов познат го води да гледа разчленени трупове и да се упражнява философски.

JoLLiE92
12-12-2013, 19:45
"каква" ми хареса. :cool:

klimatronik
12-12-2013, 19:51
:Д дефендер а ти какво учиш?

Otis_Driftwood
12-12-2013, 19:54
Mи така кажи.

В СУ ли? Каква ще работиш като завършиш? Учител, доцент?
Във ВТУ. При всички случаи ще го комбинирам с нещо друго, най-вероятно психология. Няма голямо значение, успешната реализация ми е по-скоро с второстепеннен приоритет.

JoLLiE92
12-12-2013, 19:57
най-вероятно психология.
oh please do not! :DDDDDDDDD

klimatronik
12-12-2013, 19:59
Във ВТУ. При всички случаи ще го комбинирам с нещо друго, най-вероятно психология. Няма голямо значение, успешната реализация ми е по-скоро с второстепеннен приоритет.
Е , така ще кажеш, но когато опре до кокал, няма ли да ти гадно да се занимаваш с нещо, което не ти предоставя нито физическо,нито духовно удоволствие?

klimatronik
12-12-2013, 20:02
Намираш ли поне колежки със сходно мислене? Жената, децата...

JoLLiE92
12-12-2013, 20:05
Жената, децата...
мъжа, осиновените етиопчета .....

klimatronik
12-12-2013, 20:07
мъжа, осиновените етиопчета .....

стига и ти... че нали знаеш лафа за ВИНСА? Мъжете влизат и излизат безработни, а жените бременни... ;д така че полека.

defender
12-12-2013, 20:08
Във ВТУ. При всички случаи ще го комбинирам с нещо друго, най-вероятно психология. Няма голямо значение, успешната реализация ми е по-скоро с второстепеннен приоритет.

нали щеше да ставаш хирург, нали говореше как ти харесвало, как някакъв лекар ти помагал, цяло есе беше написал.

ПП: кажи ми, че не лъжеш

JoLLiE92
12-12-2013, 20:10
Навсякъде зависи от специалността и от самия теб. ;) Аз лично нямам намерение да давам живот на някого преди да посигуря своя собствен. Въпрос на доста дълга дискусия.
defender имам и аз някакви такива спомени, даже беше публикувал снимки на осакатени животни, за да се прави на мъж. Може да се е надишал с лепило и да не го помни. :)

klimatronik
12-12-2013, 20:14
Навсякъде зависи от специалността и от самия теб. ;) Аз лично нямам намерение да давам живот на някого преди да посигуря своя собствен. Въпрос на доста дълга дискусия.
defender имам и аз някакви такива спомени, даже беше публикувал снимки на осакатени животни, за да се прави на мъж. Може да се е надишал с лепило и да не го помни. :)
това беше шега. защо винаги се хващате.... жени...
////////

дЕфендър. Богомилство ли учиш?

defender
12-12-2013, 20:14
defender имам и аз някакви такива спомени, даже беше публикувал снимки на осакатени животни, за да се прави на мъж. Може да се е надишал с лепило и да не го помни. :)

то е ясно, че тва е гандалфепи4, само той може да има такъв манталитет, не може да се обърка.

тогава го играеше мастърс психолог от Холондия........... смех




дЕфендър. Богомилство ли учиш?

Какво богомилство, Православен християнин съм - не уча това, но ми е на първо място.

JoLLiE92
12-12-2013, 20:18
Психологията и философията са две коренно различни науки, колкото и хората да ги свързват една с друга.
klimatronik защото съм свикнала често да защитавам избора си на университет :) Има огромна разлика между мен и повечето от шошляците в университета. С теб какво стана? Завърши ли ? Започна ли да учиш висше? :?

Otis_Driftwood
12-12-2013, 20:19
Е , така ще кажеш, но когато опре до кокал, няма ли да ти гадно да се занимаваш с нещо, което не ти предоставя нито физическо,нито духовно удоволствие?

Предпочитам да ми доставя удоволствие, естествено, но аз имах предвид, че не ме интересуват парите и реализацията като "някакъв", било то лекар, учител или каквото и да е. Посоката в професионален план не е определяща, спрямо вътрешната посока в мен.

JoLLiE92
12-12-2013, 20:21
Сакън ти да ме лекуваш или да образоваш детето ми. :)

klimatronik
12-12-2013, 20:24
Психологията и философията са две коренно различни науки, колкото и хората да ги свързват една с друга.
klimatronik защото съм свикнала често да защитавам избора си на университет :) Има огромна разлика между мен и повечето от шошляците в университета. С теб какво стана? Завърши ли ? Започна ли да учиш висше? :?

Напротив, доста близки науки са.
Лоши университети няма. Има желание и нежелание. Висшето ни дава основата, другото зависи от нас.
Аз май бях споделил. Агрономство съм, 1 семестър.

JoLLiE92
12-12-2013, 20:26
Близки са точно толкова, колкото испанския и италианския език - близки за този, който не разбира нито едното от двете. :cool: Аз като разбираща на любителско ниво от психология и италиански и хал-хабер-си-нямаща от философия и испански ти казвам, че са коренно различни. :D
И има добри и лоши университети - всичко, което се признава по света и което не е на нивото на Оксфорд, Кеймбридж и Харвард е горе-долу едно и също - даже обучението се провежда по една и съща схема, особено пък за международните специалности.
Otis_Driftwood ще те помоля най-любезно да го разкараш това, защото не мога да го гледам, или ще те докладвам след малко и ще се наложи да си правиш нова регистрация - отново. :)

klimatronik
12-12-2013, 20:29
Предпочитам да ми доставя удоволствие, естествено, но аз имах предвид, че не ме интересуват парите и реализацията като "някакъв", било то лекар, учител или каквото и да е. Посоката в професионален план не е определяща, спрямо вътрешната посока в мен.

Това е абсолютно точно, обаче колкото и да не те интересуват - парите са материалното, без което ще бъркаме по кофите.А на никой не му се занимава с това.