PDA

View Full Version : Запознати ли сте с Будизма?



Shinigami
03-09-2008, 10:00
Интересува ме доколко хората в България са запознати с таз религия!
Гласувайте, и пишете коментари ако искате.

PY_MACKA
03-09-2008, 11:02
hm
da i tova nqma6e da e taka ako ne bqh posetila durjava s takawa religiq
li4no na men mi e mn interesno da 4eta takiva ne6ta po ne podkepqm islqma!!!!
budizym ruls
islam sux

ThunderGoddess
03-16-2008, 13:37
Знам малко, не претендирам с особени богати знания. От свръхрелигиите, мисля, най-достойната е. Християнството и исляма пасти да ядат. Харесва ми, защото е много философска, има определени неща, които всеки човек може да тълкува по различен начин. Освен това е изключително миролюбива ... но не проповядва лицемерна любов и миролюбие като някои други религии ....

sabinesska
03-16-2008, 16:14
Да,отскоро се интересувам от нея.Хубавото е че е много толерантна религия и ме привлича понеже съм от ислямо-християнско семейство.Общо взето знам доста и за трите религии.

Christ
03-17-2008, 21:48
All truth is relative, ThunderGoddess?

03-25-2008, 20:00
Az sum budist !

mickelangelo
03-26-2008, 11:08
Будизмът е много интересно нещо ....
НЕ съм будист ... но много се интересувам от азиатска философия ... а будизмът е част от нея ...

Кръстен съм като малък ... но не съм вярващ ... мисля че съществува нещо пара нормално ... Все пак се занимавам с бойни изкуства и съм запознат с някой неща .... ;)

03-26-2008, 11:17
Будизмът е много интересно нещо ....
НЕ съм будист ... но много се интересувам от азиатска философия ... а будизмът е част от нея ...

Кръстен съм като малък ... но не съм вярващ ... мисля че съществува нещо пара нормално ... Все пак се занимавам с бойни изкуства и съм запознат с някой неща .... ;)
Ti si mi brat ! :)

SunnyG
03-26-2008, 17:03
Да,запозната съм,интересувам се от религиите,вероизповедания а,сектите и ученията,които са съществували преди и сега.

lsd43
03-27-2008, 16:12
Опрделено не съм фен на Будизма . :?

mickelangelo
03-28-2008, 12:04
Будизмът е много интересно нещо ....
НЕ съм будист ... но много се интересувам от азиатска философия ... а будизмът е част от нея ...

Кръстен съм като малък ... но не съм вярващ ... мисля че съществува нещо пара нормално ... Все пак се занимавам с бойни изкуства и съм запознат с някой неща .... ;)
Ti si mi brat ! :)
чак пък брат ... :)

AutumnTears
03-29-2008, 14:40
Знам малко, не претендирам с особени богати знания. От свръхрелигиите, мисля, най-достойната е. Християнството и исляма пасти да ядат. Харесва ми, защото е много философска, има определени неща, които всеки човек може да тълкува по различен начин. Освен това е изключително миролюбива ... но не проповядва лицемерна любов и миролюбие като някои други религии ....
+1111 :grin: bravo mnogo to4no go kaza :-)

Shinigami
04-01-2008, 08:28
Отговорите ме зарадваха честно казано - особено на mickelangelo и на sasho..
И аз съм будист и ми харесва че не сме такава рядкост колкото си мислех...

IvJonas
10-01-2008, 15:53
чела съм много. допада ми повече от християнството, исляма, юдаизмът и всички останали. будистите не са толкова болни като останалите

YzyrpatoR
10-01-2008, 17:55
Познавам го достатъчно за да преценя че учи на отчуждение и аскетизъм само че по-умерен и по-добър отколкото абсурдите на исляма и християнството

Nam3less3
10-02-2008, 12:00
Будизма е за народи с други ценности и начин на мислене, като източните. Виждали ли сте колко различни са те, ние можем да ги смятаме за луди в сравнение с нас, както и те нас.

perfect_stranger
06-06-2011, 17:41
Много харесвам будистката философия . Дава някак си по обширен и цялостен поглед на нещата.Позволява да вдиш себе си и света от различен ъгъл и е доста по толерантен от някои абрахамски религии. Може би е повече философия отколкото религия понеже е изчистен от празници и ритуали .Но все пак всяка религия има корени във философията.

Ssummerjam
06-15-2011, 11:52
Знам някои легенди и по-основни понятия, свързани с него 8-) Не съм фен на религиите, но от световните будизмът е най-достоен. Християнството и ислямът прикрито проповядват насилие.

npp
06-16-2011, 13:58
не си заслужава - макар и световно-популярни, такива учения са просто трупане човешка слава

TheMightyNadenica
06-16-2011, 15:38
не си заслужава - макар и световно-популярни, такива учения са просто трупане човешка слава

А християнството...? Аааа то е за заблуда и пари...забравих...

п.п. Да се опитам да позная какво ще ми отговориш - Но християнството идва от истинския Господ Бог - Познах ли..?

npp
06-16-2011, 15:51
всяка човешка религия е блудница

"И дойде един от седемте ангела, които държаха седемте чаши та поговори с мене, казвайки: Дойди, ще ти покажа съдбата на голямата блудница, която седи на много води; с която блудствуваха земните царе(т.е. неправедните/лошите духовници), и земните жители(т.е. и неправедните/лошите вярващи) се опиха от виното на нейното блудствуване(т.е. на нейното беззаконие/нейната неправда). И тъй, той ме заведе духом в една пустиня(т.е. на мястото на "запустението"), гдето видях жена, седяща на червен звяр, пълен с богохулни имена, който имаше седем глави и десет рога. Жената бе облечена в багреница и червено и украсена със злато(т.е. с човешка слава), със скъпоценни камъни(т.е. с човешки заповеди) и с бисери(т.е. и с човешки учения), и държеше в ръката си златна чаша, пълна с мръсотии и с нечистотиите от нейното блудствуване(т.е. от нейното беззаконие). И на челото й имаше написано това име: Тайна(т.е. духовното беззаконие); великий Вавилон(т.е. великата човешка религия), майка на блудниците(т.е. майка на неправедните/лошите духовници/вярващи) и на гнусотиите(т.е. и на злините) на земята. И видях, че жената се беше опила(т.е. че жената паразитираше) от кръвта на светиите и от кръвта на Исусовите мъченици; и като я видях, зачудих се твърде много." Откровение 17:1-6,

"Как стана блудница верният град, Който беше пълен с правосъдие(т.е. с Съвършенна Любов(Правда))! Правда обитаваше в него, а сега - убийци(т.е. погубители). Среброто ти стана шлак(т.е. словото в теб е неправда); Виното ти се смеси с вода(т.е. духа ти е нечист). Твоите князе(т.е. твоите духовни служители) са бунтовници и съучастници на крадци; Всеки от тях обича подаръци(т.е. користи) и тича след възнаграждения; Те не осъждат право сирачето(т.е. не се грижат за невярващите), Нито дохожда при тях делото на вдовицата(т.е. нито имат грижа към проблематичните вярващи)." Исая 1:21-23

TheMightyNadenica
06-16-2011, 15:59
всяка човешка религия е блудница

"И дойде един от седемте ангела, които държаха седемте чаши та поговори с мене, казвайки: Дойди, ще ти покажа съдбата на голямата блудница, която седи на много води; с която блудствуваха земните царе(т.е. неправедните/лошите духовници), и земните жители(т.е. и неправедните/лошите вярващи) се опиха от виното на нейното блудствуване(т.е. на нейното беззаконие/нейната неправда). И тъй, той ме заведе духом в една пустиня(т.е. на мястото на "запустението"), гдето видях жена, седяща на червен звяр, пълен с богохулни имена, който имаше седем глави и десет рога. Жената бе облечена в багреница и червено и украсена със злато(т.е. с човешка слава), със скъпоценни камъни(т.е. с човешки заповеди) и с бисери(т.е. и с човешки учения), и държеше в ръката си златна чаша, пълна с мръсотии и с нечистотиите от нейното блудствуване(т.е. от нейното беззаконие). И на челото й имаше написано това име: Тайна(т.е. духовното беззаконие); великий Вавилон(т.е. великата човешка религия), майка на блудниците(т.е. майка на неправедните/лошите духовници/вярващи) и на гнусотиите(т.е. и на злините) на земята. И видях, че жената се беше опила(т.е. че жената паразитираше) от кръвта на светиите и от кръвта на Исусовите мъченици; и като я видях, зачудих се твърде много." Откровение 17:1-6

Хах...човек...ако мислиш да изказваш някаква гледна точка..направи го...стига с тея цитати, които в повечето случай(да не казвам никога) нямат общо с темата...Дори не сезанимавам да ги чета...

Nam3less3
06-16-2011, 16:29
Знам някои легенди и по-основни понятия, свързани с него 8-) Не съм фен на религиите, но от световните будизмът е най-достоен. Християнството и ислямът прикрито проповядват насилие.Хората масово се кефят на будизма, защото ги учи, че сами могат да постигнат съвършенство, а хората са горделиво племе.

gandalfepi4
06-16-2011, 16:42
^ каза този който смята че е по-умен и прозорлив от 99.99999999999999999% от живите хора.

иронията е толкова голяма че получих ерекция

Nam3less3
06-16-2011, 16:57
^ каза този който смята че е по-умен и прозорлив от 99.99999999999999999% от живите хора.

иронията е толкова голяма че получих ерекцияНе може да ме сравняваш с някви си живи хора ся :-x
Виж с анунаци по-може :D

gandalfepi4
06-16-2011, 17:02
aко винаги си имал такова чуство за хумор не разбирам как си минал начално училище без да те убият от тупаници

TheMightyNadenica
06-16-2011, 17:03
Обаче тапата не спира да си мисли, че е забавен...но наистина почва да ме развеселява...от неговите тъпизми...направо ми става кеф като видя как се мъчи да не бъде постоянно копнат...

Nam3less3
06-16-2011, 17:07
aко винаги си имал такова чуство за хумор не разбирам как си минал начално училище без да те убият от тупанициАми ти с твойте сквернословия към християнството, ако и в реалния живот си ги говорил, не разбирам как те е търпяло обществото.
Пък ако така говореше за исляма, сигурно накъдето и да се обърнеш около теб ще има бомби :D

Nam3less3
06-16-2011, 17:08
Обаче тапата не спира да си мисли, че е забавен...но наистина почва да ме развеселява...от неговите тъпизми...направо ми става кеф като видя как се мъчи да не бъде постоянно копнат...Важното е на мен да ми е забавно, пък то как няма да се развесили човек, като види особено твойте анунакизми.

Rebirthing
06-16-2011, 17:19
aко винаги си имал такова чуство за хумор не разбирам как си минал начално училище без да те убият от тупанициАми ти с твойте сквернословия към християнството, ако и в реалния живот си ги говорил, не разбирам как те е търпяло обществото.


А що си мислиш, че обществото масово вярва в некви измислени богове или за теб всички трябва да са религиозни фанатици които скачат на бой върху всеки обидил "всемогъщия" им бог ?!

Nam3less3
06-16-2011, 17:22
aко винаги си имал такова чуство за хумор не разбирам как си минал начално училище без да те убият от тупанициАми ти с твойте сквернословия към християнството, ако и в реалния живот си ги говорил, не разбирам как те е търпяло обществото.


А що си мислиш, че обществото масово вярва в некви измислени богове или за теб всички трябва да са религиозни фанатици които скачат на бой върху всеки обидил "всемогъщия" им бог ?! Ако бяха измислени, нямаше да вярват толкова много хора(все пак сме 21ви век), или ти си мислиш, че това е някаква масова заблуда и измама?
Хората не вярват ей тъй без причина или заради някакви си користни цели само.

gandalfepi4
06-16-2011, 17:30
^ ок, вече няма съмнение - ти си НАЙ-тъпото нещо в мултивселената

Nam3less3
06-16-2011, 17:33
^ ок, вече няма съмнение - ти си НАЙ-тъпото нещо в мултивселенатаТи пък въобще не може и да си представиш за какво говоря, вярата за атеистите е нещо извънземно и непонятно :D

Да, знам, може и да изглежда чудновата и глупава цялата тази работа за един атеист, а може и да не пиша и аз като хората, все пак нямам голяма мотивация да говоря за християнството, особено когато си навърташ носа наблизо :?

То и аз като ти чета постовете за християнството, мога 2 пъти повече да ти казвам че си най-тъпото нещо, ама няма да повярваш и в това :razz:

gandalfepi4
06-16-2011, 17:36
баси закопаното животно си.

ЕЙ, тъпунгер, нали от време уно soluschristus, оня тъпак с многото главни букви в името, оня с картинката като солус и де що имаше християни из форума все те пъдеха и те наричаха олигофрен и тн

къде се мъчиш да лепиш етикети. и двете страни те мислят за идиот, НЯМА какво да говориш

Nam3less3
06-16-2011, 17:38
баси закопаното животно си.

ЕЙ, тъпунгер, нали от време уно soluschristus, оня тъпак с многото главни букви в името, оня с картинката като солус и де що имаше християни из форума все те пъдеха и те наричаха олигофрен и тн

къде се мъчиш да лепиш етикети. и двете страни те мислят за идиот, НЯМА какво да говоришТе бяха разни буквалисти(тълкуваха само буквално), не бяха в златната среда между символично и буквално тълкуване :D
Ами я виж Ironclad който ви затапи всичките, беше съгласен с мен.

gandalfepi4
06-16-2011, 17:46
ти с буквално too dumb to troll

:shock:

не мога да повярвам... сериозно тапа, КАК Е ВЪЗМОЖНО ДА СИ ТОЛКОВА МАЛОУМЕН И ДА ПРОДЪЛЖАВАШ ДА ФУНКЦИОНИРАШ???

Nam3less3
06-16-2011, 17:49
ти с буквално too dumb to troll

:shock:

не мога да повярвам... сериозно тапа, КАК Е ВЪЗМОЖНО ДА СИ ТОЛКОВА МАЛОУМЕН И ДА ПРОДЪЛЖАВАШ ДА ФУНКЦИОНИРАШ???Функционира си и още как, ти как я мислиш тая работа, а това, че ти изглеждам глупав, е само щото се опитвам да пиша на същото ниво като твоето :lol:
Ся да не викам пак Ironclad да те прави на Перко Наумов, че той по-добре умее да се изразява и пише дълго, ся аз се опитвах преди, ама нищо не ти влизаше в кратуната :razz:

Rebirthing
06-16-2011, 17:52
aко винаги си имал такова чуство за хумор не разбирам как си минал начално училище без да те убият от тупанициАми ти с твойте сквернословия към християнството, ако и в реалния живот си ги говорил, не разбирам как те е търпяло обществото.


А що си мислиш, че обществото масово вярва в некви измислени богове или за теб всички трябва да са религиозни фанатици които скачат на бой върху всеки обидил "всемогъщия" им бог ?! Ако бяха измислени, нямаше да вярват толкова много хора(все пак сме 21ви век), или ти си мислиш, че това е някаква масова заблуда и измама?
Хората не вярват ей тъй без причина или заради някакви си користни цели само.

Вярват ?!
Вярват по празници, по сватби и по погребения.
Повечето даже не са чели библията, просто казват, че вярват, че "имало някаква сила" .
Ти на това ли му викаш вяра ?
А всъщност каква е причината да вярват ? Повечето хора вярват единствено за да имат някакво обяснение на въпроса кой е създателя им. На това му се казва сляпа вяра.

Nam3less3
06-16-2011, 17:53
Вярват ?!
Вярват по празници, по сватби и по погребения.
Повечето даже не са чели библията, просто казват, че вярват, че "имало някаква сила" .
Ти на това ли му викаш вяра ?
А всъщност каква е причината да вярват ? Повечето хора вярват единствено за да имат някакво обяснение на въпроса кой е създателя им. На това му се казва сляпа вяра.Ами да се надавяме, че не са прекалено много тия типове. Последната причина за вярата е да си обясняваш кой как те е създал.

gandalfepi4
06-16-2011, 18:32
абе я стига с тоя ironclad

първо на пъро историята беше горе долу така:

ironclad: атеистите са тъпи

ти: http://prikachi.com/images/126/3460126H.gif

а не някаква невероятна, интимна връзка между вас

или-

ironclad: бог е пич

ти: http://prikachi.com/images/205/3460205n.gif

второ, въпросните "унищожавания" се изразяваха в горе долу следния вид:

http://prikachi.com/images/116/3460116f.png


oтделно че съм все още сигурен че пишеше ти ма айде



anyway, давай. викни и баба си ако искаш. тъкмо ще видят и други какъв си олигофрен

Nam3less3
06-16-2011, 19:53
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Сериозно, започни работа като комик :grin:

TheMightyNadenica
06-17-2011, 17:14
Хахаххахахахахахахахахаха х....баси изрудиЯта... :lol: :lol: :lol: Картинките къртят :lol: :lol: :lol:
А горката тапа...иде ми да се разплача :razz:

Nam3less3
06-17-2011, 17:20
Хахаххахахахахахахахахаха х....баси изрудиЯта... :lol: :lol: :lol: Картинките къртят :lol: :lol: :lol:
А горката тапа...иде ми да се разплача :razz:Всичко, което не ме убива, ме прави по-силен 8)

TheMightyNadenica
06-17-2011, 17:29
Хахаххахахахахахахахахаха х....баси изрудиЯта... :lol: :lol: :lol: Картинките къртят :lol: :lol: :lol:
А горката тапа...иде ми да се разплача :razz:Всичко, което не ме убива, ме прави по-силен 8)

При теб смърт...особено мозъчна...невъзможно е...има едно условие за мозъчна смърт...а при теб липсва :)

MakaronUduSHvaCH
06-19-2011, 20:13
При теб смърт...особено мозъчна...невъзможно е...има едно условие за мозъчна смърт...а при теб липсва :)

Само едно ли :razz: , силно се съмнявам :lol: .

Extremescream
06-21-2011, 21:18
И тук за пореден път виждам типичната за всеки българин черта да осира всяка тема и дискусия, като си избива селския манталитет с псувни и лични нападки вместо с аргументация.

TheMightyNadenica
06-22-2011, 16:45
И тук за пореден път виждам типичната за всеки българин черта да осира всяка тема и дискусия, като си избива селския манталитет с псувни и лични нападки вместо с аргументация.

Както се казва - "каквото повикало, такова обадило"...

RagioL
07-06-2011, 17:25
Отдалечихте се доста от темата.

DREAM95
07-11-2011, 13:17
В училище се изучава...

MakaronUduSHvaCH
07-15-2011, 18:22
В училище се изучава...

Аз такова нещо не съм изучавал в училИщИ 8-), нито в детската :D

Rebirthing
07-16-2011, 21:28
И аз не съм изучавала подобно нещо. Уж искаха час по религия (християнство) да въвеждат, а не въведоха (май), ся пък будизъм изучавали. От кога е това нещо ?!