PDA

View Full Version : НЕМСКИ



kapinka
03-09-2008, 13:09
Philipp ist dreizehn Jahre alt.Er kommt aus Munchen.Jetzt wohnt er in Hamburg.Er ist neu in der Schule.Er hat auch neue Schulsachen : einen Fuller,zwei Bleidstifte,vier Hefte und ein Mappchen.Und naturlich eine neue Schultasche.

Heute ist Montag.Erster Schultag fur Philipp.In der ersten Stunde hat er Mathematik.Er muss das richtige Klassenzimmer finden.Er offnet die erste Tur.Die Schuler singen.Nein,das ist kein Matheunterricht.Philipp offnet die Tur.Er sieht Malkasten,Pinsel,Blocke : Die Schuler malen ein Bild.Das ist nicht Philipps Klasse."Entschuldigund",sagt Philipp und geht weiter.Er ist schon sehr nervos,denn es ist schon spat."Wo ist denn nur meine Klasse?"Er kommt in das dritte Klassenzimmer."Entschuldigung",sagt Philipp,"ist das die 7c?","Nein",sagt der Lehrer."Das ist nicht die 7c.Das ist die 9b.Pst! Die Schuler schreiben eine Klassenrabeit."
Er klopft an die vierte Tur.Ein Mann offnet."Ja?",sagt der Mann.
"Entschuldigung-ist das hier die Klasse 7c?" fragt Philipp. "Nein",sagt der Mann,"das hier ist meine Wohnung.Ich wohne hier.Ich bin der Hausmeister". "Ohh,tut mir Leid.Wo finde ich denn die Klasse 7c?" " Die Klasse 7c findest du heute im Zoo." sagt der Hausmeister."Sie hat heute Wandertag"


Ако може някой да ми го преведе с точност ,ще го обичам цял животттттттттттттттт :)

bebeto0o
03-09-2008, 13:49
1o0% 4e nqma koi mi po dobre nameri nekoi online re4nik :)

Roiroi
03-09-2008, 13:51
Филип е 13 годишен . Той е от мюнхен . Сега живее в хамбург . Той е нов в училището . Той също има и нови училищни пособия : Една писалка , 2 молива , 4 тетрадки и 1 папка . И естествено една нова училищна чанта .
Днес е понеделник . Първият учебен ден за филип. Първия си час той има математика . Той трябва да намери правилната стая . Отваря първата врата . Учениците пеят . Не, това не е час по математика . Филип отваря следващата врата . И вижда боички ,четки и блокчета : Учениците рисуват една картина . Това не е класът на филип . " Извинете" казва филип и продължава нататък . Вече е много нервен , защото е вече закъснял . " Каде тогава е моята стая " ? Той влиза във 3тата класна стая . " Извинете",казва филип , това 7в ли е ?", "не " отговаря учителят . " Това не е 7в . Това е 9б. "Учениците правят класна работа "
Той почуква на 4тата врата . Един мъж отваря " Да " , казва мъжът .
"Извинете - Тук ли е 7в клас ?" пита филип . " Не " отговаря мъжът " тук е моето жилище . Аз живея тук . Аз съм домуоправителя . " Ооо извинете ме . Каде да намеря 7в клас ? " " 7в клас можеш да ги намериш в зоологическата градина днес " , казал домуоправителя ." Те имат днес туристически ден "
:)

kapinka
03-09-2008, 15:22
Ето защо те избрах за мъж 8-) Мерсииииииии мн мн мн мн .. тоа ужасен немски изобщо не ми се занимава .. :(