PDA

View Full Version : За неграмотността на младото поколение!



Gabroveca
03-10-2008, 05:36
Ами къде да я пусна тази тема незнам! Не виждам подходящ раздел.

Та така - какво хубаво има в писането с малки и големи букви в стил "аЗ сЪъМ ИбАаТии яКътЪ КуккЛъ" и защо вместо "в" използвате "ф" ? И т.н. Предполагам ме разбрахте.

Какво е това самочувствие на фона на необразоваността ви? Само не ми казвайте, че няма такива индивиди тук, защото това ще е чиста проба лъжа!

BlueFace
03-10-2008, 06:06
Това се прави за гъзарщина!!Понякога и аз пиша така ,за да стане по интересно.Но попринцип хората ползват този начин на писане,за да се покажат като "маняци" или "пу*ки" 8-) !Аз поне така мисля!

Facelessman
03-10-2008, 06:09
Темата ти не е много точна , по скоро за УлигуфриниътЪЪ на младото поколение.Това и аз съм го забелязал с "ф" и "ъ" , не че не могат да пишат(познавам неколцина , които са грамотни а в профилите си пишат така) , дано му мине модата на това , че е направо извращение с българския език.

MixXx
03-10-2008, 06:43
така е, познавам хора,които вместо "ще се видим" пишат "6666 с виим", не е хубаво,нито интересно,нито оригинално,ако към това се стремят...

Iv4eTy
03-10-2008, 06:46
Повечето пъти това се прави за гъзария, сега такава е модата на "ф-тата" и разни такива нещица. Повечето хора,които пишат така са си грамотни просто.... "да не са назад". Някой път се дразня от такива лигавщини...

Pliok0019
03-10-2008, 06:49
Жалко е, да. Според мен е подигравка с красивия ни роден език. Но иди го обяснявай на глупавите лапета....

hooliganka89
03-10-2008, 06:50
I az mnogo se draznq na podoben nachin na pisane.
Ponqkoga dori mi e trudno da razcheta PoDoBnO nEsHtO,ili kogato slagat "F" na vsqko mqsto kadeto trqbva da e "V".


A nai-mnogo mrazq da pisha na latinica :lol: Koga shte opravqt tazi fonetika ili kakvoto beshe tam,che da moga da si pisha na kirilica :lol:

Spider4eto
03-10-2008, 06:51
офф тва се използва от малките лиглички, които си снимат отражението в огледалото и си пишат по профилите във флиртче или софиянци "КуЧкЪъЪ СъМ и КфОоОо" и тем подобни. Лично у мен предизвикват само смях :razz:

zvQr_nO_s_ChAr
03-10-2008, 07:01
Жалко е, да. Според мен е подигравка с красивия ни роден език. Но иди го обяснявай на глупавите лапета....

Въпроса е, че вече не остана почти нищо от нашата родина..

По темата: всеки има право на избор как да пише..Било то смешно за някой или олигофренско за други.. Това си остава един от малкото избори, които можем да правим..Съдете ме ако не съм права, но аз мисля че е така.

Spider4eto
03-10-2008, 07:26
Жалко е, да. Според мен е подигравка с красивия ни роден език. Но иди го обяснявай на глупавите лапета....

Въпроса е, че вече не остана почти нищо от нашата родина..

По темата: всеки има право на избор как да пише..Било то смешно за някой или олигофренско за други.. Това си остава един от малкото избори, които можем да правим..Съдете ме ако не съм права, но аз мисля че е така. Абсолютно права си, че всеки трябва да пише както си иска, но повечето се мислят за оригинални като например РедУвАт МаЛкА БуКвА С ГоЛяМа или пък пишат малкУ, кФо и тем подобни и не осъзнават че всяка 2ра го прави и въобще не е оригинално

mislitelka
03-10-2008, 07:39
Не разбраха ли вече, че не е интересно да пишеш като индианец пфуу :evil:
П.П.:Неграмотността няма нищо общо с тфа да пишат като кИфЛиИи. О.о

mislitelka
03-10-2008, 07:45
Хах и между другото 'не знам' са две отделни думи. (към автора) :lol:

Sevt
03-10-2008, 07:49
Жалко е, да. Според мен е подигравка с красивия ни роден език. Но иди го обяснявай на глупавите лапета....

Въпроса е, че вече не остана почти нищо от нашата родина..


1во Родина се пише с главно Р.
И 2ро - нашата мила Родина няма нищо общо с това, че някоя 12 годишна лигла е решила да пише по някакъв начин :/

Pliok0019
03-10-2008, 07:54
Жалко е, да. Според мен е подигравка с красивия ни роден език. Но иди го обяснявай на глупавите лапета....

Въпроса е, че вече не остана почти нищо от нашата родина..


1во Родина се пише с главно Р.
И 2ро - нашата мила Родина няма нищо общо с това, че някоя 12 годишна лигла е решила да пише по някакъв начин :/
Напълно съм съгласна. В предишния ми пост споменах "красивия ни роден език", което има само косвена връзка с "Родината".

Да, всеки има право да пише както иска, но е не само неприятно, но и подигравателно. Предците ни са умирали, за да го запазят в цялостния му, непроменен и неопетнен вид, а в момента тъпите кифли/газари/лапета се мислят за велики...

hooliganka89
03-10-2008, 08:23
Spored men tova,che vseki ima pravo da pishe kakto si iska,izobshto ne e taka.Horata za tova sa izmislili toq pravopis,che naroda da go sledva.

Naprimer nqkoi chujdenec uchi bulgarski ezik,i se svarje s nqkoi po internet da si potrenira znaniqta,i popadne na edin takav individ koito pishe po nqkav si negov nachin,togava kakvo shte stane?Toq chujdenec shte se hvane za glavata.
Lichno az imam problemi s podobno neshto,i ne e priqtno.

SINDEL
03-10-2008, 08:29
Те 4е са неграмотни, неграмотни са.. Ама тва с "Ф" и "У" е няква фешънска мода, която силно се надявам да вземе да премине скоро. Ина4е такова като видя някъде из форума, изобщо не 4ета :?

Alabalaportokala
03-10-2008, 08:34
LoL бе хора. Тука става въпрос за интернет и писане с клавиатура. Повечето грешки не са толкова от неграмотност колкото от некадърно боравене с клавиатурата. Примерно "F" и "V" са едно до друго. Нормално е да се допусне такава грешка в бързината. А и тука става въпрос повече за жаргон от колкото неграмотност защото ме съмнява някой от тука да не е завършил 1-4 клас и да не може да пише правилно и повечето хора пишат така както си говорят с приятелите си. Въпреки че образователната система в България е калпава на начално , основно и средно ниво ние нямаме статут на неграмотна държава. Неграмотните хора са главно от ромски произход... Айде стига глупости.

Аз к'Фо сиа кЪтУ пишЪ тей дЪ нИ сАм гУлиам гАзАр.

zvQr_nO_s_ChAr
03-10-2008, 12:31
Жалко е, да. Според мен е подигравка с красивия ни роден език. Но иди го обяснявай на глупавите лапета....

Въпроса е, че вече не остана почти нищо от нашата родина..


1во Родина се пише с главно Р.
И 2ро - нашата мила Родина няма нищо общо с това, че някоя 12 годишна лигла е решила да пише по някакъв начин :/

Добре.Родина с главно Р..Само това ли? Дай ми един пример какво е останало от България?Всеки бяга извън нея...А това, че някой си пише както му харесва какво ви бърка всички?това си е техен избор и те са го направили и вие в тая тема всички скачате насъскани, че това не е правилно, че всеки си има ум,колкото и малко да е..Утре ако искате пуснете тема и за неграмотните..Първа ще се запиша,че съм неграмотна,защото родина се пише с главно Р...За една човешка грешка ме изправете на съд ако желаете..И също така РОДИНАТА ни има връзка с 12 годишните пикли.. В България винаги ще си остане това съревнование да бъдеш пръв и да бъдеш оригинален..И с една тема не можете да промените нищо..Освен да се оплаквате..

Karamel4e_to
03-10-2008, 12:54
Жалко е, да. Според мен е подигравка с красивия ни роден език. Но иди го обяснявай на глупавите лапета....

Въпроса е, че вече не остана почти нищо от нашата родина..

По темата: всеки има право на избор как да пише..Било то смешно за някой или олигофренско за други.. Това си остава един от малкото избори, които можем да правим..Съдете ме ако не съм права, но аз мисля че е така.

mnogo Chesto da si priznaq az sashto pisha taka s F vmesto V ili с Ъ vmesto a ili s У vmesto O i S vmesto Z no vseki si reshava sam kak da pishi az pisha taka ot vreme na vreme za po interesno ili gazariq kakto iskate go narechete . A otnostno tova che horata za izmislili balgarskiqt ezikza da go izpolzvame taka kakto e sazdaden no po tazi logika bi trqbvalo vmesto Kvo/Ko da kakva me Kakvo ili Shto -Zashto i taka na tatak prosto taka ste sme si sviknali i vseki ima pravo da pishe kakto si iska vse pak mislq che vsichki znaem pravopisa na dumite :) a tova s F vmesto V i t.n. go pravim ot ligotiq 8-)

Spiderm@n
03-10-2008, 13:56
Ами ако знаеш колко се дразня, някой като почне да ми пише на олигофреница, че и от акъл неможе да се сети как се съчетават букви и дай ше ползваме цифри. Lele, izdivjavam kato po4ne nekoj ei tai da mi pi6e, ма що и той не знае (продължавам на кирилица, щото да пиша като олигофрен ми е достатъчно трудно i obiknoweno se polu`awat nekakwi takiwa ne]a, като при не сменена клавиатура). А когато някой почне да ми пише 7=t, 1=i, 3=e направо се чудя как да се спрЪ, да не го пречукам тоя. Писнало ми е от хора, дето като ползват чужди думи и се мислят за "много фешън" и "големи мастърс/уизес", после що сме неграмотни, и що не ни се разбира нищо от туй, дето пишем и говорим. АЙ СИКТИР ВЕ.

P.S. "сиктир" е дума, която се използва от достатъчно дълго време по българските земи и по спомени я има в "Речник на чуждите думи в българския език", за разлика от "фешън", пък да не говорим за "фйешън"-изкривяване на думата през някои от българските диалекти. Оф, стига съм говорил глупости.

Gabroveca
03-10-2008, 13:57
и на мен ми харесваше да пиша с главни и малки букви, когато бях на 14-15, но не да ги редувам една след друга и да слагам по 265 "ъ" на всяка дума...
аз лично нищо интересно или гъзарско не виждам в това, напротив, тормози ми зрението, когато се опитвам да го прочета. когато разглеждам профили примерно в импулс и като видя момиче, с такива текстове и словоизлияния в профила си директно я подминавам, колкото и хубава да е....

Mirelchetoo14
03-10-2008, 14:03
Незнам за кфо распраяте тия простотий,ай ше си лягам чи сам оморена... 8-)

Маниииииииии откачам! :-x Не се ли научиха,че множествено число не завършва на Й,и че НЕ ЗНАМ,НЕ МОГА и НЕ ИСКАМ не се пишат слятооооооооо! :-x

Spiderm@n
03-10-2008, 14:08
Тя сигОрно е Оморена от Очене ;):)

Най тъпото е оправданието, че го е написал(а) така, щото е бързала, разбираш ли, начи. За пунктоация често не сме и чували.

P.S. Аве, какво съм седнал аз да коментирам, кат' че ли не правя и аз грешки, поне съм склонен да си ги поравя де :):):).

st1ka
03-10-2008, 14:18
Всички гледат да се правят на много оригинални,на много отворени и т.н.,ама не разбират тези деца колко смешно изглежда отстрани...

Gabroveca
03-10-2008, 14:20
ти остави, това е най-малкия проблем, аз не разбирам, защо пият и пушат по на 13 години ????? навлизам в оффтопик, но това е върха на простотията !!

Spiderm@n
03-10-2008, 14:24
ти остави, това е най-малкия проблем, аз не разбирам, защо пият и пушат по на 13 години ????? навлизам в оффтопик, но това е върха на простотията !!Те са гъзари, ти не разбираш :). Те знаят всичко, те са дъ бест, а каква са смешна гледка отстрани не е истина, гаврътне 20 грама водка и почне да говори глупости и да се държи като олигофрен, обаче нееееееееее, той е мноо як, той се е напил, начи е мъж, ма всъщност е лайно на дъжд.

kifla
03-10-2008, 14:27
Ми защото трябва все с нещо да е интересен човек и затова пише неграмотно и уж якооооо :D

i'm so excited!
03-10-2008, 15:58
мен пък ме дразнят всякаквите 'вс' (всички)
'мн' (много)
'ф-че'
'фр' -friend
ей от такива направо ми се досира. толкова ли е трудно да напишеш цялата дума, по дяволите ?!
в смисъл, случвало ми се е да употребявам 'мн' като бързам ,ама :?

MusicIsTheKey
03-10-2008, 16:44
Ами къде да я пусна тази тема незнам! !


Я пак?

Disrespect
03-10-2008, 16:50
Ами къде да я пусна тази тема незнам! !


Я пак?

аз се отказах да пиша, като го видях това

gorska
03-10-2008, 16:52
Aз пък се чудя как не ги мързи тия хора да редуват малка и голяма буква.
Да, те могат и да са неграмотни, за да пишат така, но в повечето случаи просто искат да привлекат внимание. Само дето не разбират, че само се излагат... :?

white_chik
03-10-2008, 17:14
Живеем,или да кажа съществуваме,в едни свят,в който всеки се опитва да бъде различен,но и модерен.За съжаление крайният резултат е едно стадо от заблудени юноши,които "открили",че е модерно да пишеш "УбИчАм тЕ","МраЗЪъЪ" и тем подобни и вече повтарят и повтарят и повтарят и най-лошото,мислят,че е яко.Тъжно е наистина.Тъжно е обаче,че и авторът на темата,решил да пише за човешката простотия,пише "Незнам".
Запомнете:
"не" + глагол - отделно - не обичам,не мога
"не" + прилагателно - заедно - непокорен,нестандартен

_showy_
03-10-2008, 18:05
Тъпо е, защото в един момент несъзнателно можеш да объркаш Ф с В в официален документ примерно.

ScionOfStorm
03-10-2008, 18:12
Иф йер нот куул, ю ар ноу маа'факин уан 8)
Така де, оставете си ги да си мислят, че са изключително яки и впечатляващи. То в крайна сметка все някога поумнява човек. *; **

* освен в случаите, когато гореспоменатия не поумнява.
** за жалост тези случаи са по-голямата част.

Jeuelle
03-10-2008, 18:45
Повечето пъти това се прави за гъзария, сега такава е модата на "ф-тата" и разни такива нещица. Повечето хора,които пишат така са си грамотни просто.... "да не са назад". Някой път се дразня от такива лигавщини...

Какво се дразниш , като в първия сайт от подписа ти си писала по абсолютно същия начин?!

EarthShaker
03-11-2008, 05:30
Аз дори съм забелязал, че не само само лигнята ги кара да пишат така. Пишат 'в варна' 'омре' и т.н., не ги знам в кви диви технику/оми учат тия образи.

RoyTheReaper
03-11-2008, 07:23
Другата често срещана крайност - някой с перфектен правопис сбърка една буква и веднага се появяват граматиците и го декларират за неграмотен. Особено когато се води спор, е абсолютно задължително.

FTFOI
03-11-2008, 07:42
АмА ОбОжаВаМ Да Ми Пи6аТ Ей ТаКа... :?

prettyIdeath
03-11-2008, 12:39
:-D "АмИ ПрОсТу Съ ЛиГафЩиниИи" :D

SunSmile
03-13-2008, 11:40
Е, как ще са грамотни и образовани като по цял ден са пред пс-тата, по кафетата, по момчета, дискотеки и др.? Ако прочетата някоя книжка може и да се ограмотят, ама покрай форумите, в който се оплакват " прави ми се секс", "от къде да си купя вибратор", "курва ли съм", "Бременна ли съм" ... как да им остане време за някоя хубава книжка, а?! Да кажем, че и аз не съм прочела кой знае колко книги, но мога да се похваля, че пиша грамотно. :grin: А относно "Ф" вместо "В" ... думи нямам. Много е грозно и на такива 13-14-годишни въобще не им отива да пишат и да се държат така.
То не е смешно, направо е жалко!!! #-o

Ellie
03-13-2008, 11:49
Е, как ще са грамотни и образовани като по цял ден са пред пс-тата, по кафетата, по момчета, дискотеки и др.? Ако прочетата някоя книжка може и да се ограмотят, ама покрай форумите, в който се оплакват " прави ми се секс", "от къде да си купя вибратор", "курва ли съм", "Бременна ли съм" ... как да им остане време за някоя хубава книжка, а?! Да кажем, че и аз не съм прочела кой знае колко книги, но мога да се похваля, че пиша грамотно. :grin: А относно "Ф" вместо "В" ... думи нямам. Много е грозно и на такива 13-14-годишни въобще не им отива да пишат и да се държат така.
То не е смешно, направо е жалко!!! #-o

Виж си подписа. :D

hooliganka89
03-13-2008, 12:04
Е, как ще са грамотни и образовани като по цял ден са пред пс-тата, по кафетата, по момчета, дискотеки и др.? Ако прочетата някоя книжка може и да се ограмотят, ама покрай форумите, в който се оплакват " прави ми се секс", "от къде да си купя вибратор", "курва ли съм", "Бременна ли съм" ... как да им остане време за някоя хубава книжка, а?! Да кажем, че и аз не съм прочела кой знае колко книги, но мога да се похваля, че пиша грамотно. :grin: А относно "Ф" вместо "В" ... думи нямам. Много е грозно и на такива 13-14-годишни въобще не им отива да пишат и да се държат така.
То не е смешно, направо е жалко!!! #-o

Виж си подписа. :D

Imame izdanka :razz:

Omen
03-13-2008, 12:14
Е, как ще са грамотни и образовани като по цял ден са пред пс-тата, по кафетата, по момчета, дискотеки и др.? Ако прочетата някоя книжка може и да се ограмотят, ама покрай форумите, в който се оплакват " прави ми се секс", "от къде да си купя вибратор", "курва ли съм", "Бременна ли съм" ... как да им остане време за някоя хубава книжка, а?! Да кажем, че и аз не съм прочела кой знае колко книги, но мога да се похваля, че пиша грамотно. :grin: А относно "Ф" вместо "В" ... думи нямам. Много е грозно и на такива 13-14-годишни въобще не им отива да пишат и да се държат така.
То не е смешно, направо е жалко!!! #-o

tova ne e li malko licemerno ot tvoq strana?

po temata: ne pi6a mnogo gramotno no pone se staraq

5StaR
03-13-2008, 13:25
Xaxaxaax това беше яко..Както и да е,защо не 0st4v1m "ф" и "У", 4 d4 bud3m m4lk0 p0-pr0t4 1 d4 1zp0lzv4m3 74k4 n4r3ch3n1q 1337 sp33ch??

November
03-13-2008, 13:50
Ами къде да я пусна тази тема незнам! Не виждам подходящ раздел.

Та така - какво хубаво има в писането с малки и големи букви в стил "аЗ сЪъМ ИбАаТии яКътЪ КуккЛъ" и защо вместо "в" използвате "ф" ? И т.н. Предполагам ме разбрахте.

Какво е това самочувствие на фона на необразоваността ви? Само не ми казвайте, че няма такива индивиди тук, защото това ще е чиста проба лъжа!

Само да подчертая,че и ти имаш правописни грешки,но иначе си адски прав!
И на мен ми е писнало от всичката тази позьорщина...но какво да се прави...живот. :lol:

ScionOfStorm
03-15-2008, 08:33
Xaxaxaax това беше яко..Както и да е,защо не 0st4v1m "ф" и "У", 4 d4 bud3m m4lk0 p0-pr0t4 1 d4 1zp0lzv4m3 74k4 n4r3ch3n1q 1337 sp33ch??

0|-| y4|-||-| (_+0 (_+0 /\/\4574|-||-|

kawaii ^^

Iria
03-15-2008, 11:59
Ами и мен ме дразнят и то много. За мен те са тъпи, неграмотни и т.н. Не се занимавам с такива лигли.

manafen_konq
03-15-2008, 14:42
Прочетох само първия пост и вече се чувствам длъжен да отговоря.
Габровец, точно ти за неграмотност недей да говориш щом "незнаеш" как се пише "не знам".
kk? ;)

eu.hyricane
03-15-2008, 14:53
oba4e nqma po-golqma glupost ot slednite dve:
mr1snica -_-.. "1" вместо "ъ"
MnOgO sI Te LoFfFfFf -_-.. iskam da vi se s4upqt krakata.. mrazq vi..

i naisina, ne stava vapros za negramotnost, a za stremej kym originalnost.. originalno e da opluva6 vsi4ki teq sadaci, deto pi6at edno i sa6to na profilite si, misliiki 4e sa originalni.. v smisal.. orignalno 6te e ne6to, koeto se protivopostavq na vsi4ko ostanalo.. a ne ne6to, koeto vseki 2ri ima ^^

nicolepcd
03-15-2008, 16:55
Е, много от вас пишат, че се дразнят... а съм 100% сигурна, че някой от тях правят същото... :? Преди се дразнех, но вече хората, с които пиша винаги заменят "в" с "ф" и някакви такива глупости... Но се свиква... Само е лошо, че е заразно :? Вече направо си е срамота да напишеш "какво", а не "кФо" ... 8-)

TheSadGirl
03-15-2008, 17:11
ne pro4etoh cqlata tema, no da kaja i moeto mnenie po vaprosa. I men mn me drazni tva pisane, no kakto kazaha drygi predi men vseki da si pi6e kakto iska, lo6oto e , 4e tova se prenasq i v realnoto pisane v smisal v tetradki i dr. Prosto se ot4aqh ot jivota sled kato vidah v tetradkata na edin moj say4enik d api6e Ymraza :shock: :shock: :shock: kakvo pove4e da kaja, primera govori za polojenieto NI :)

enrique_fenka
03-27-2008, 12:28
Ей много се дразня като видя на някакъв профил написано Ас сам куклъъ или нещо от тоя род! :x Тъпо е просто :( Имам чувството,че тези хора никога не са влизали в час по български език :neutral:

amatorium
03-27-2008, 13:27
Mnogo hora se ligavqt i zatova pravqt taka, no istinata e, che pokrai tqh ima mnogo negramotni horitsa, koito jiveqt v samozabludata, che e taka. 8-)

haterkata
07-25-2008, 03:22
оле Габровеца аз тебе те знам,ти се казваш Иван нали?

it_ends_tonight_
07-25-2008, 08:25
Тея, които пишат пУ тОзИ нАчИн, просто им е като извинение, че не знаят дали например "чарваф" се пише с в или ф.... или думите, които почват с у или о ...

FakePlasticTree
07-25-2008, 08:39
^да, така е.

Alco
07-25-2008, 08:58
iа mлъkваiтi bи, koмплiкsарi :-x

LizZz
07-25-2008, 10:45
Xaxaxaax това беше яко..Както и да е,защо не 0st4v1m "ф" и "У", 4 d4 bud3m m4lk0 p0-pr0t4 1 d4 1zp0lzv4m3 74k4 n4r3ch3n1q 1337 sp33ch??

0|-| y4|-||-| (_+0 (_+0 /\/\4574|-||-|

kawaii ^^ :razz:
Я преведи кво пише тук, че аз не мога да го разгадая..

w0nderful
07-25-2008, 11:36
Наистина неграмотното няма нищо общо с лигавото,защото аз пиша в чата с ф където трябва да е В и С където трябва да е З.....но мога да кажа,че знам правилата които сме учили до сега :) Все пак имам 5.600 на изпита по Български език И литература след 7 клас :) а съм на възрастта на Лиглите,които пишат така..

_showy_
07-25-2008, 14:31
Те па бабите по селата са много грамотни.... 8)

Deadlock
07-25-2008, 16:21
Едно е да си неграмотен, друго е да си тъп.