PDA

View Full Version : Хума



white_chik
03-10-2008, 17:29
Хора,реших да сопделя нещо.Понеже винаги съм си имала проблеми с косата(по наследство си ми е тъничка и не толкова гъста,колкото ми се ще) и непрекъснато се мъча да я докарам във вид.Ще споделя нещо,което лично на мен адски много ми помогна.Измих си косата с хума и чак след това с шампоан.Хумата си е известна като цяло,продава се в аптеката и се разтваря във вода.В началото косата ми стана странна,но като изсъхна получи супер обем,беше лъскава и мека.Много съм доволна.Дано и на вас да подейства така. :)

BeBsItO
03-10-2008, 17:54
i az polzvah... ama mn po4na d ami kape kosata sled tva. sega me e strah pak..... vazmojno li e da e ot huata nz??

splendour
03-10-2008, 18:01
kakvo predstavlqva taq xyma

ioancheto
03-10-2008, 18:36
Moje li da obqsni6 kak to4no si mie6 kosata s hymata ...iskam i az da probvam :) :-o

mhmhmhmhm
03-10-2008, 19:40
А майка ми даже май я смесваше с оцет :-s
ии маже на косатаа... 10 мин. май държи... :P

donkihot
03-10-2008, 20:44
оо аз съм адски доволна от хумата...да обесня видях 4е някой попита какво е то4но хумата? Това е вид камък,който сега се продава в прахообразен вид по аптеките и козмети4ните магазини цената и е от 20 до 50 ст. зависи от коли4еството марката и мястото...Може да се използва освен за коса,но и за лице така де за пъпките...Много ефи8касно и не не може от него косата да капе,при4ината е била друга за този когото попита...

за коса:
1.маска:оцет,яице,с.л. Хума..бърка се наняса се в корените и по дълйината както си слагаш боя за коса,увиваш в найлон и стойш колкото иска6 минимум 15 мин. може и да се добавя хумата към други маски тя не вреди и е адски ефикасна. маската за косата се прави два пъти седми4но за бърз резултат...косата полу4ава блясък,здравина,гъвкавост и обем

2.шампоан:смесвате с.л. хума с вода или оцет(с оцет ако имате проблем с пърхота) слагате тази смес в шишенце на ш-н...ии използвате като шампоан...дори няма нужда да ползвате друг ш-н,защоото хумата измива и подхранва косата мн добре....

за лице:
1. аз правя така смесвам в кофи4ка с.л. хума и вода до полу4аване на гъста каша...маже се лицето стой се докато изсъхме и се измива..препоръ4ително е маската да се прави през ден докато се из4исти лицето и после по два пъти седми4но профилакти4но....гарантирам за резултат!

EarthShaker
03-11-2008, 04:37
ахаха не сте ли учили 'По Жицата' бе :shock: Нали бащата беше търговец на хума.. както и да е

гледам майка ми си купила някаф шампоан смесен с хума... мн странен вид има, гъст и сивкав, не мирише особено и майка ми е много доволна

Liar
03-11-2008, 07:47
за коса:
1.маска:оцет,яице,с.л. Хума..бърка се наняса се в корените и по дълйината както си слагаш боя за коса,увиваш в найлон и стойш колкото иска6 минимум 15 мин. може и да се добавя хумата към други маски тя не вреди и е адски ефикасна. маската за косата се прави два пъти седми4но за бърз резултат...косата полу4ава блясък,здравина,гъвкавост и обем

2.шампоан:смесвате с.л. хума с вода или оцет(с оцет ако имате проблем с пърхота) слагате тази смес в шишенце на ш-н...ии използвате като шампоан...дори няма нужда да ползвате друг ш-н,защоото хумата измива и подхранва косата мн добре....
Тези маски имат само изсушаващи съствки.След тях косата ще прилича на слама.
Между другото хумата НЕ е подходяща за сухи коси.

BlueCat
03-11-2008, 09:50
Към авторката на темата - би ли казала какъв вид ти е хумата (бяла, сива...)?

Моята е бяла и ми помага само да не ми се омазнява косата. А маската си я правя с вода, завивам в найлонов плик за 30 мин. и после изплаквам и мия с шампоан, за да мирише по-хубаво. А понякога слагам и балсам, защото наистина се изсушава косата.
Хумата е най-полезна за мазните коси според мен.

donkihot
03-11-2008, 17:26
за първи път 4увам 4е не е за суха коса...то бабите за тва само хума са използвали сигурно си4ките са били с мазни коси...ама щом казваш...ако не я използваш правилно ест.4е няма да действа

Devilka
03-11-2008, 18:02
оо аз съм адски доволна от хумата...да обесня видях 4е някой попита какво е то4но хумата? Това е вид камък,който сега се продава в прахообразен вид по аптеките и козмети4ните магазини цената и е от 20 до 50 ст. зависи от коли4еството марката и мястото...Може да се използва освен за коса,но и за лице така де за пъпките...Много ефи8касно и не не може от него косата да капе,при4ината е била друга за този когото попита...

за коса:
1.маска:оцет,яице,с.л. Хума..бърка се наняса се в корените и по дълйината както си слагаш боя за коса,увиваш в найлон и стойш колкото иска6 минимум 15 мин. може и да се добавя хумата към други маски тя не вреди и е адски ефикасна. маската за косата се прави два пъти седми4но за бърз резултат...косата полу4ава блясък,здравина,гъвкавост и обем

2.шампоан:смесвате с.л. хума с вода или оцет(с оцет ако имате проблем с пърхота) слагате тази смес в шишенце на ш-н...ии използвате като шампоан...дори няма нужда да ползвате друг ш-н,защоото хумата измива и подхранва косата мн добре....

за лице:
1. аз правя така смесвам в кофи4ка с.л. хума и вода до полу4аване на гъста каша...маже се лицето стой се докато изсъхме и се измива..препоръ4ително е маската да се прави през ден докато се из4исти лицето и после по два пъти седми4но профилакти4но....гарантирам за резултат!

Аз като си направя маска за лице и почва ужасно да сърби,после като я махнах лицето ми беше страшно бяло ТОЧНО като чаршаф...

donkihot
03-11-2008, 18:05
странно найстина! Дерматолозите препоръ4ват това..ама всяка кожа е разли4на! тъй 4е сиг имаш право...

white_chik
03-11-2008, 18:08
Някой попита за хуата-сива е мойта.За лицето не съм я ползвала,чувала съм,че има маски и за лице,а относно косата,аз я ползвах веднъж вместо шампоан и ефектът беше супер.Косата ми доби обем,какъвто не съм постигала с никой от шампоаните,беше лъскава и мекичка.Естестевно различните неща,действат различно на хората.

EarthShaker
03-11-2008, 20:47
за първи път 4увам 4е не е за суха коса...то бабите за тва само хума са използвали сигурно си4ките са били с мазни коси...ама щом казваш...ако не я използваш правилно ест.4е няма да действа

кат иам напредвид през кви интервали са се къпали

marilyn
03-15-2008, 13:05
Аз искам да питам как се разбира дали хумата е бяла или сива?? и това има ли някакво зна4ение? И тя помага ли срещу мазна кожа на лицето и акне? и един глупав въпрос ама все пак - абе как се измива от косата, защото ме е сттрах 4е няма да може да се махне после??? плс кажете :)

Усмивкаа*
03-15-2008, 13:15
Мале какви разногласия.. моята коса е суха и изтощена тъкмо се навих да си купя хумата но като видях постовете ви се оплаших :( използвам темичката за да попитам някой който е с моя проблем дали използвал хумата с такъв тип коса
:smt012

Liar
03-15-2008, 13:40
Хумата изсушава косата!!!!И не се слага на боядисана такава!И от къде го измислихте това за "сивата" и"бялата" хума :lol: Няма такова нещо като сива хума хаха =p
http://kozmetika.tialoto.bg/article.php?id=3017

nicolepcd
03-15-2008, 16:16
^ Тоест за мазна коса трябва "зелена" хума... :-o В понеделник ще я потърся... Само не ми е ясно в колко вода трябва да разтворя тая хума... И задължително ли е да я правя тая маска с оцет или с яйца? :shock:

marilyn
03-15-2008, 16:57
^ Тоест за мазна коса трябва "зелена" хума... :-o В понеделник ще я потърся... Само не ми е ясно в колко вода трябва да разтворя тая хума... И задължително ли е да я правя тая маска с оцет или с яйца? :shock: да и аз не разбрах. И ЛЕСНО ЛИ СЕ ОТМИВА ОТ КОСАТА ПОСЛЕ???!! :-o

Liar
03-15-2008, 17:21
Колко вода трябва да се сложи е описано на пакетчето.Проблеми с отмиването няма да имате!Само че за зленета хума проверете в по-големите и по-добре заредените аптеки.В малките повечето случаи дорли на са чували че съществува такава :-o
И не е задължително да се слага оцет или яйца.В случай обаче че искате-добавете и някакво масло например бадемово защото яйцето е подхранваща но изсушаваща съставка.
И на боядисани коси яйце и хума не се слага!

nicolepcd
03-15-2008, 17:38
^ Мхм, мерси много... :)

marilyn
03-15-2008, 18:14
i az blg :)

Liar
03-15-2008, 19:10
Моля :)

BlueCat
03-17-2008, 15:37
Абе и тези със сухата коса могат да ползват хума. Просто е добре после да сложат някъв балсам. И има всякакви видове хума, добре е да се редуват.

nicolepcd
03-17-2008, 17:15
Ми аз днес си купих... Не знам каква, само знам, че от всичките аптеки които проверих (4 проверих) и при думите ми "Зелена Хума" получавах или странни физиономии, или "Каква", "Зелена?!", "Никога не сме имали зелена хума" :D Взех някаква, едвам се отървах от калищака в косата ми и от камъчетата в нея... но се справииих 8-) Остава сега само да чакам ефекта :grin:

marilyn
03-17-2008, 17:51
абе извинявайте ама пак да попитам се пак лесно ли пада от косата, щото мойта е и гъста...нз...

GaBiIi__
03-17-2008, 18:14
taa i az posledno ne razbrax nqkoi ako e polzval na suxa ili izto6tena kosa neka da kaje :)

nicolepcd
03-17-2008, 18:20
абе извинявайте ама пак да попитам се пак лесно ли пада от косата, щото мойта е и гъста...нз...
Ми и мойта не бих казала, че е рядка... Няма да е толкова трудно да ти се махне хумата от косата, не се притеснявай... с топла водичка ще се измие :)

slun4ice_90
03-18-2008, 07:52
Ми аз днес си купих... Не знам каква, само знам, че от всичките аптеки които проверих (4 проверих) и при думите ми "Зелена Хума" получавах или странни физиономии, или "Каква", "Зелена?!", "Никога не сме имали зелена хума" :D Взех някаква, едвам се отървах от калищака в косата ми и от камъчетата в нея... но се справииих 8-) Остава сега само да чакам ефекта :grin: И аз така и не намерих :(

slun4ice_90
03-18-2008, 07:58
абе извинявайте ама пак да попитам се пак лесно ли пада от косата, щото мойта е и гъста...нз...Да ти кажа не се маха лесно :D ,аз като експериментирах за 1-ви път не останах очарована после,в смисъл след като се опитах да махна хумата само с вода(това беше грешка или поне за моята коса после беше ужасно мазна,затова я измих пак със шампоан)Надявам се да съм ти помогнала. :)

Liar
03-18-2008, 08:11
Аз като ползвах хума я измих с шампоан щот бях добавяла и други неща.

marilyn
03-18-2008, 17:36
мс мн на вси4ки. ами днес и аз търсих зелена хума и ми казаха 4е нямало такава, нз сигърно има защото вижте тук http://kozmetika.tialoto.bg/article.php?id=3017 извинявайте ако някой го епостнал преди мен но аз да помогна. :) :) тука пише за тая зелена хума. :)

donkihot
03-18-2008, 18:36
найстина има разновидности на хумата,оба4е аз нз каква съм ползвала...но ефекта е мн добър. МоЯТа коса също е доста гъста и къдрава,вярно малко трудни4ко се отмива,но се отмива! тва не е проблем...и наистина ако косата ти е суха може да дпбавиш 5 до 6 капки в маската бадемово масло,сусамено масло и каквото още искате от серията на икаров. Моята хума е на джанкар! има и на клеопатра,но понеже родителите ми имат фирма за козметика и знам откъде са взели клеопатрата,а найстина на доста нехигиени4но място е бъркат в буквалният смисъл на думата,затова не ползвам нишо на клеопатра. иМа и на още мн фирми хуми,но аз от джанкар съм доволна!

splendour
03-19-2008, 10:26
az si kypix sq na kleopatra v siniq opakovka pi6e natyralna xyma neznam oba4e k1v cvqt e mn neopredeleno....

lilit_666
03-20-2008, 12:18
Влизам да се къпя и като се изсоша ще кажа- дано бива 8)
ПП
Моята е бяла на Jankai

splendour
03-20-2008, 13:24
az dove4era 6e sa k1pq q kaji kakva smes prai6 kolko sedi6.....................awe vsi4ko

lilit_666
03-20-2008, 13:33
Да, ето ме и мен - по- нова от всякога. Резултатът е наистина страхотен.
:grin: Косата е едновременно мека и тежка.
Има обем и страхотна форм,а, без да съм и правила каквато и да е прическа-просто я ззсуших със сешоар.
Ако ефектът е и дълготраен- няма да има равен :grin:
Начин на употреба;
в празно шише сложих бяла хума, малко вода.Разбих мн добре(да се полу4и консистенция малко по - гъста от на шампоан и добавих малко от моя балсам за коса( др път ще наръгам вс, що ми падне).Пак разбих. Сложих 2 пъти по 1 шепа и томих мн лесно.Ползвах като шампоан.
Хумата ми е бяла и на мн фин прах.

splendour
03-20-2008, 13:42
oooooooo nqmam tarpenie da q probvam :grin: moita ne q znam k1v cvqt sa vodi i 6e me6a tam az p1rvo mislq da sloja za 6ampoan samo xyma i voda.balsama mi e zelen na avon za blestq6ta kosa nego posle nali nq go smesvam i nakraq maska za kosa na avon s maslini 6tot nqkoi kaza 4e xymata izsy6avala kosata a moita ne e syxa gore ama dolo e i c1fti kat slama . kak e kombinaciqta mi :)

lilit_666
03-20-2008, 14:15
Ми няма нужда от вс това. Не изсушава.
http://img230.imageshack.us/img230/1280/56893771eo0.png (http://imageshack.us)

splendour
03-20-2008, 14:25
ms za infoto :) kot 6te da stava v kraen sly4ai 6e si xodq s kali6ta na glavata i 6e otglejdam vrab4eta :D :D

Devilka
03-20-2008, 14:25
Да, ето ме и мен - по- нова от всякога. Резултатът е наистина страхотен.
:grin: Косата е едновременно мека и тежка.
Има обем и страхотна форм,а, без да съм и правила каквато и да е прическа-просто я ззсуших със сешоар.
Ако ефектът е и дълготраен- няма да има равен :grin:
Начин на употреба;
в празно шише сложих бяла хума, малко вода.Разбих мн добре(да се полу4и консистенция малко по - гъста от на шампоан и добавих малко от моя балсам за коса( др път ще наръгам вс, що ми падне).Пак разбих. Сложих 2 пъти по 1 шепа и томих мн лесно.Ползвах като шампоан.
Хумата ми е бяла и на мн фин прах.

Aз за коса не съм пробвала,но ще опитам.Сега съм си сложила на лицето и този път не ме сърби.Ще видим и резултата.Хумата ми е зелена.

Qnchety
03-20-2008, 15:03
Аз нямам нужда. Някой ако искат от обема или гъстотата на косата ми на драго сърце ше му дам :D

splendour
03-20-2008, 15:10
xaxa dai malko :)

zvezdichkaaa
03-20-2008, 15:45
Довечера ще я пробвам и ще докладвам.

GaBiIi__
03-20-2008, 16:12
Да, ето ме и мен - по- нова от всякога. Резултатът е наистина страхотен.
:grin: Косата е едновременно мека и тежка.
Има обем и страхотна форм,а, без да съм и правила каквато и да е прическа-просто я ззсуших със сешоар.
Ако ефектът е и дълготраен- няма да има равен :grin:
Начин на употреба;
в празно шише сложих бяла хума, малко вода.Разбих мн добре(да се полу4и консистенция малко по - гъста от на шампоан и добавих малко от моя балсам за коса( др път ще наръгам вс, що ми падне).Пак разбих. Сложих 2 пъти по 1 шепа и томих мн лесно.Ползвах като шампоан.
Хумата ми е бяла и на мн фин прах.

Aз за коса не съм пробвала,но ще опитам.Сега съм си сложила на лицето и този път не ме сърби.Ще видим и резултата.Хумата ми е зелена. a teb ot kakvo te sarbi v smisal humata li ne be6e dobre ili :-o :-o :-o za6toto za liceto kato polzvam mi se slu4va samo kato q darja dosta po dalgo

splendour
03-20-2008, 18:30
iZK1pax se mn stranno 6tot ne li4i 4e imam ne6to na glavata i nqmax problem s otmivaneto i sq e mokra p1k 6e q vidim

zvezdichkaaa
03-20-2008, 19:05
Косата ми живна,но и доста се изсуши не препоръчвам на хора със сухи коси моята е мазна и пак сега е суха...Иначе ефектът е доста добър,ама сега се чудя как да я среша :D .

Devilka
03-20-2008, 19:18
Да, ето ме и мен - по- нова от всякога. Резултатът е наистина страхотен.
:grin: Косата е едновременно мека и тежка.
Има обем и страхотна форм,а, без да съм и правила каквато и да е прическа-просто я ззсуших със сешоар.
Ако ефектът е и дълготраен- няма да има равен :grin:
Начин на употреба;
в празно шише сложих бяла хума, малко вода.Разбих мн добре(да се полу4и консистенция малко по - гъста от на шампоан и добавих малко от моя балсам за коса( др път ще наръгам вс, що ми падне).Пак разбих. Сложих 2 пъти по 1 шепа и томих мн лесно.Ползвах като шампоан.
Хумата ми е бяла и на мн фин прах.

Aз за коса не съм пробвала,но ще опитам.Сега съм си сложила на лицето и този път не ме сърби.Ще видим и резултата.Хумата ми е зелена. a teb ot kakvo te sarbi v smisal humata li ne be6e dobre ili :-o :-o :-o za6toto za liceto kato polzvam mi se slu4va samo kato q darja dosta po dalgo
Пак същата си е.Не знам защо стана така.Днес си сложих пак - нито ме сърбя,нито после бях бяла като чаршаф.Много странно. 8-)

GaBiIi__
03-20-2008, 19:50
xax dam az sled tva sam 4ervena 8-) 8-)