PDA

View Full Version : Дефиниция за сила [+17 ONLY]



desert_eagle
03-10-2008, 21:22
Здравейте, това е вероятно последния пост който ще напиша в този форум. Прекарвах си добре тук и наистина ми помагахте всички, научих интересни неща и открих интересни мнения и характери макар и частично.
Незнам дали пораствам или просто съм объркан/разочарован от действителността покрай мен.. искам просто да задам няколко въпроса на които се надявам да отговорят колкото се може повече хора. Някои от въпросите са доста обхватни и образни но наистина за мен имат голям смисъл.
Приятелите ми се карат заради момиче(курва) на което не му пука за тях. Курва може ли да бъде по-силен фактор от приятелството ?
С приятелката ми тръгвахме и късахме 2 пъти в рамките на година и малко отгоре. Аз бях причината тя да скъса с приятеля си защото казваше че ме обича, и че дори да скъса с мене никога не би се върнала при него.Скъсахме. Познайте след няколко дена при кой се беше върнала. Това ме накара да мина през ада на душата си за няколко месеца. След година тя осъзнала че ме обича и е плакала пред мой приятел.. призна ми го и пак сме заедно. Съвсем наскоро ми каза че "тогава 5 пари не е давала за мен" а беше толкова истинско за мен повярвайте! Можеш ли да имаш доверие на някой освен на себе си
Именно момчето с което е била според нея е оставило "добри спомени" в нея.. доста често сме имали проблеми защото тя е танцувала с него, дори я е изпращал.. Защо ли понякога дори да осъзнаваме че човека срещу нас не си струва.. продължаваме да го обичаме
Доста често половинките ни изиграват лоша шега, и тогава доверието което сме им имали пропада заедно с всичките споделени тайни, с цялата надежда че човека който си смятал за причината поради която да ставаш с кеф сутрин е бил/а "фалшива" кучка. Това те кара да стигнеш до прозрението че не си заслужава търсиш силата да продължаваш в друг човек. Какво е това нещо което на вас ви дава силата да продължавате и в кое намирате утеха.
Защо има семейства в които няма любов.. не е ли по-добре да си свободен в този случай
Кое е единсвеното нещо което за вас е реално?
отговорете ама наистина.. човек на който му пука ли сте, каква е вашата философия накратко в противния случай?

spyk22
03-10-2008, 21:50
Курва може ли да бъде по-силен фактор от приятелството ?
Зависи от това колко е силно приателството и характера от страна на двама ви.

Можеш ли да имаш доверие на някой освен на себе си
Може. Но рискуваш да бъдеш разочарован и наранен.
Повечето хора имат нужда да се доверят на някой да имат човек до себеси с който могат да споделят. Но винаги е най добре да не се доверяваш напълно и да си оставиш вратичка да се измъкнеш.

Защо ли понякога дори да осъзнаваме че човека срещу нас не си струва.. продължаваме да го обичаме
Защото го обичаме истински, но не ни отвръщат със същото.

Защо ли понякога дори да осъзнаваме че човека срещу нас не си струва.. продължаваме да го обичаме
Живееш за себеси и важното е живота на теб да ти харесва да си правиш кефа и кактото искаш и можеш.

Защо има семейства в които няма любов.. не е ли по-добре да си свободен в този случай
В много семейства любовта изчезва след години. Но остава доверието, знаеш че имаш човек на който може да разчиташ.

Кое е единсвеното нещо което за вас е реално?
Всичко което си направиш сам и изградиш сам.

човек на който му пука ли сте
Зависи за кое питашза няклой неща ми пука за други не.

eblio
03-10-2008, 22:06
Курва може ли да бъде по-силен фактор от приятелството ?

В това няма много голям смисъл. Зависи и по какво я оценявате и в последтсвие определяте, че е курва. Това обаче в никакъв случаи не би трябвало да се сравнява или ограничава.


Можеш ли да имаш доверие на някой освен на себе си

Много рядко можеш да разчиташ на друг човек на 100%. Най-добре е човек да разчита само на себе си, за да може да открива грешката си при евентуален провал.


Защо ли понякога дори да осъзнаваме че човека срещу нас не си струва.. продължаваме да го обичаме

Надали го обичаме, но дори и да говорим за обич всичко е на психичка основа, самовнушение, което е трудноконтролируемо от повечето хора.


Какво е това нещо което на вас ви дава силата да продължавате

Аз лично намирам сила и се нахъсвам във всяко едно падение. Справям се сам с всякакви лоши моменти, депресии и такива неща.


в кое намирате утеха

В амбициите си.


не е ли по-добре да си свободен в този случай

Във всяко семейство има любов, просто понякога не е правилно изразена.


Кое е единсвеното нещо което за вас е реално?

Аз.


човек на който му пука ли сте

Зависи за какво говорим. Относително е.

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
03-10-2008, 23:11
Наистина това са относителни неща.. Тва за доверието, прав си, да , само на себе си трябва да разчиташ и на никой друг, понякога, дори и на себе си не.. За приятелството..ами, ако е истинско, надали някоя к.... може да го развали, но то човек, когато е влюбен или харесва, не вижда по - далеч от носа си.. така, че прави си изводите.. Какво ми дава сили да продължа напред.. може би надеждата, че бъдещето ще е по - светло от миналото. :) А и да си свободен, разбира се, че е по - добре, отколкото да си с някой, който не обичаш.. няма да пояснявам защо :-D Ами, да, пука ми. :) И реално за мен е това, което ме прави истински щастлива, независимо кое е то. :) Напред и нагоре, няма да се отчайваш, ще дойдат и добри дни. :) \:D/

5StaR
03-10-2008, 23:27
Курва може ли да бъде по-силен фактор от приятелството ?


Всичко зависи от това какви характери сте... За мен и това което сме си обсъждали с приятели НЕможе.. Ако сте истински фр-та ще "изгладите" проблема



Можеш ли да имаш доверие на някой освен на себе си


Е винаги може да ти забият нож в гърба, но какво да се прави, ако искаш стани отшелник и живей сам...( сарказъм .. )



Защо ли понякога дори да осъзнаваме че човека срещу нас не си струва.. продължаваме да го обичаме

Защото кремиковци влияе лошо ... Нали казват, че любовта е нещо неописуемо .. еми гледай явно си имало и отрицателна страна .QQ



Какво е това нещо което на вас ви дава силата да продължавате и в кое намирате утеха.

Приятелите , ако нямаш - водката.



човек на който му пука ли сте, каква е вашата философия накратко в противния случай?

Пука ми. но философията ми е,че ЖИВЕЕМ 1 ЖИВОТ и точно заради това прощавам, обичам, позитивен човек съм и се радвам на животаааа...

comics
03-11-2008, 04:55
Теглиш 1 майна на сичко.! К0йто те заебе, заебаваш и ти! И най-важното е да не живееш в миналото !

MoHuTo
03-11-2008, 06:48
Курва може ли да бъде по-силен фактор от приятелството ?
Зависи от това, доколко е силно приятелството м/у двама души.
Можеш ли да имаш доверие на някой освен на себе си
Можеш, но не винаги доверието, което гласуваш на някой се оправдава. В повечето случаи оставаме разочаровани.
Защо ли понякога дори да осъзнаваме че човека срещу нас не си струва.. продължаваме да го обичаме
Защото не можем да кажем на сърцето да спре да го обича. Или го обичаш или не. А дали си струва или не..това вече разума го казва. А нали знаете, че понякога разума и сърцето са на различни мнения :)
Какво е това нещо което на вас ви дава силата да продължавате
Любовта на приятеля ми :) Най-страхотното нещо, което ми се е случвало.
в кое намирате утеха
В приятелите и в музиката.
Защо има семейства в които няма любов.. не е ли по-добре да си свободен в този случай
Зависи... от много фактори..
Кое е единственото нещо което за вас е реално?
Не съм се замисляла по този въпрос.
човек на който му пука ли сте
За жалост да. Много тежко преживявам нещата :?

sLaDkA_GrEsHkA
03-11-2008, 07:47
hm... za kurvata... e dosta glupavo, no hora ima vsqkakvi, na vuprosa ti za doverieto... toi i na men mi e dosta bolna tema ... predi vreme 90% ot nai dobrite mi priqteli ( hora na koito naistina imah pulno doverie) me precakaha mn jestoko, v smisul 4e se skarahme za abs gluposti i sega ne si kazvame i zdrasti... sega imam 3ma priqteli, na koito imam doverie... na edinq pulno, na vtoriq 99% a tretiq e priqtelq mi koito predi malko pove4e ot godina napravi nqkoi greshki i makar da znam 4e sega sujalqva i 4e se e promenil si imam edno na um. da imam mu doverie da mu spodelq kakvoto i da e no ne vqrvam 4e toi 6te si priznae ako napravi ne6to pak kolkoto i da se kulne sega. prosto si imam edno na um... na 3tiq vupros.... ne pri vseki e taka edni slushat razuma, drugi surceto... az sum ot vtorite kato teb :) uteha do sega ne sum namerila drugade osven pri edin priqtel... ( ot tolkova mn priqteli deto imah se okaza 4e samo na 1 mu puka za men... :-s ) produljavam napred zashtoto mislq 4e sum dobur 4ovek i vqrvam 4e ima smisul,... obi4am da davam vtori shans zashtoto sme hora i greshim... i naistina sum mn razo4arovana ot mn neshta no kakto i da e.. ob6to vzeto sila da produlja mi dava nadejdata 4e ako produlja shte se slu4at mnogo po hubavi neshta i shte zabravq loshite.. ostana li na edno mqsto shte si pla4a po cql den i na nikoi nqma da mu puka... ne mislq 4e e po dobre da sum sama imam nujda ot 4ovek do men i sum go namerila makar i ne idealen no ne go sudq zashtoto i az ne sum takava. prostila sum mu mnogo neshta no prosto oshte ne sum gi zabravila. i da , az sum 4ivek na koito mu puka. puka mi i ot nai malkite ne6ta no ne vseki gi zabelqzva. pravqt mi vpe4atlenie prepinatelnite znaci v skype, tona s koito mi se govori, dali me gledat v o4ite, jestovete, pravi mi vpe4atlenie kogato edno mom4e mi pravi put da mina (koeto mi se slu4va dosta rqdko blagodarenie na vra4anskite djentalmeni) i obshto vzeto neshto koito okolnite ne zabelqzvat...

w0sh
03-11-2008, 07:52
Отговрът ан всички въпроси и най-вече на последния е НЕ.

gorska
03-11-2008, 07:59
Курва може ли да бъде по-силен фактор от приятелството ? Не би трябвало, но да. Все пак мисля, че предрасъдъците, с които един човек би предпочел "курвата" пред "приятеля" рано или късно /по-скоро рано/ ще му изиграят лоша шега.
Можеш ли да имаш доверие на някой освен на себе си Можеш, но трябва да познаваш човека достатъчно добре. В много случаи се случва някой да онеправдае доверието ти, но съществуват и истински приятели, кито никога не биха предали.
Защо ли понякога дори да осъзнаваме че човека срещу нас не си струва.. продължаваме да го обичаме На този въпрос не мога да отговоря... Любовта е сляпа, нали знаеш. Кара те да си затваряш очите за недостатъците на другия. От една страна, по-добре, от друга, не чак толкова...
Какво е това нещо което на вас ви дава силата да продължавате Приятелите, музиката, фантазията, надеждата... :)
в кое намирате утеха Честно да си кажа, отдавна не съм била наистина много, много тъжна, тъжна за нещо, различно от оценка. Така е, защото имам прекрасна компания, коята ми помага да се разтоваря. Тоест в тях. :)
не е ли по-добре да си свободен в този случай Да, аз мисля, че е по-добре, освен ако няма деца.
Кое е единсвеното нещо което за вас е реално? Реален е животът, реални са хората, природата. Щастието и проблемите не са реални неща - те са пернаментни... в един момент ги имаш, после си на друга вълна...
човек на който му пука ли сте О, да. Пука ми, даже малко повече отколкото трябва. :?

koalka
03-11-2008, 08:27
Ще отговоря само въпросите, на които мога и мисля, че имам добър отговор.На другите според мен отговара е ясен.Не, не си е струвало да си бил с нея, ако се е отнесла гадно с теб...

Курва може ли да бъде по-силен фактор от приятелството ? Естествено, че може да бъде по-силен фактор, ако момчетата не осъзнават, че са истински приятели е се карат за абсолютната глупост.Още по-малко, ако момичето реално не си струва, демек - наистина е такава, каквато ти я описваш.
Можеш ли да имаш доверие на някой освен на себе си?Тук отново отговора е "да".Обаче това доверие не се гради за един или два месеца, а за повече време.Този човек трябва да спечели доверието, иначе не става.
Защо ли понякога дори да осъзнаваме че човека срещу нас не си струва.. продължаваме да го обичаме?Защото чувствата не изчезват просто ей така.Когато са истински може да ги има дълго време.Дори и човека да "не си струва" явно нещо в него ни привлича и ни кара да го обичаме.Не мога да обясня какво е това, лично на мен не ми се е случвало...
човек на който му пука ли сте?Определено, но зависи за какво.За любим човек, за приятел - нормално е да ми пука.

MartiSSima
03-11-2008, 09:31
Курва може ли да бъде по-силен фактор от приятелството ? Абе тва за курвата е много тъпо...Повечето така правят предпочитат я но с времето откриват че са сбъркали...Мисля че така сме устроени не че нещо ... но повечето мъже я допускат тази грешка.
Можеш ли да имаш доверие на някой освен на себе си? - Ако трябваше да отговоря на тоя въпрос преди 4 месеца щех да кажа че мога да се доверя само на мен, но благодарение на кофти случка разбрах че има хора които ще са до мен...Може би дай голямо доверие имам на майка ми.Винаги ми дава мнението си, съвета си и майчината нежност в труден момент!
Защо ли понякога дори да осъзнаваме че човека срещу нас не си струва.. продължаваме да го обичаме - Първо искам да ти благодаря че си задал този въпрос защото и аз съм се чудила доста ... и да си призная честно винаги съм си затваряла очите.В смисъл: тук са възможни две неща или наистина да си безумно влюбен/а и да си готов да простиш всичко или си мислиш че си влюбен/а и си издигнал човека на пеидеастал и си сляп за грешките му.
Какво е това нещо което на вас ви дава силата да продължавате - Знаеш ли, на 26.10.2007 г. преживях най големия си кошмар.Претърпях катастрофа поради несъобразителността на бившия ми приятел...мислех че ще умра и т.н...ужасът беше неописуем...Сега съм жива, здрава, безумно щастлива и най вече влюбена...От 6 месеца насам осъзнах че любовта на родителите ми, приятелите ми и моя любим са 3-те основни неща който движат мен и моя живот.Това че намерих моята найстина ГОЛЯМА любов е най показателното от всичките!
Защо има семейства в които няма любов.. не е ли по-добре да си свободен в този случай - Зависи от много неща...факторите могат да бъдат безброй, но като цяло и лично мое мнение е: те да си имат семейство без чувства но да си продължат рода...Да не говорим че има и развод-и за такива семейства...Абеее зависи много от факторите!
Кое е единственото нещо което за вас е реално? - Хм странен въпрос...може би живота...Той е най реалното нещо от всичко...а може би и любовта...Кой знае!?
човек на който му пука ли сте - Дааа за мое съжаление съм точно от тези на който им пука ужасно много...А това не е хубаво...трябва малко по непукистично да се държа...ама какво да се прави - природа...

desert_eagle
03-11-2008, 11:14
интересни отговори от интересни хора :) благодаря...

ето и част от моите отговори

Курва може ли да бъде по-силен фактор от приятелството ?
за съжаление често сме свидетели на това.

Можеш ли да имаш доверие на някой освен на себе си?
единствено мога да имам доверие на друг, когото съм пратил за цигари. не повече. Вярвам само на себе си !

Защо ли понякога дори да осъзнаваме че човека срещу нас не си струва.. продължаваме да го обичаме

надяваме се че някога ще види грешката си

Какво е това нещо което на вас ви дава силата да продължавате

Личните ми амбиции, музиката, изкуството, карането на мотор без цел

Защо има семейства в които няма любов.. не е ли по-добре да си свободен в този случай

кофти работа не ми се мисли..

Кое е единственото нещо което за вас е реално?

реални са тия неща и/или истини до които съм достигнал сам!

човек на който му пука ли сте

със всеки изминал ден I just dont give a fuck!

kico
03-11-2008, 11:54
Курва може ли да бъде по-силен фактор от приятелството ?

ако говорим за приятелство в истинския смисал на думата то по никакав начин курвата неможе да е по силен фактор...а до колкото се отнася до познати ..ше си те прецакат и окото нема да им мигне ... но според мен всичко си е до ЧОВЕК!!!

Можеш ли да имаш доверие на някой освен на себе си?
аз лично се доверявам лесно но не на всеки и не на 100 % така че моя отговор е НЕ!

Защо ли понякога дори да осъзнаваме че човека срещу нас не си струва.. продължаваме да го обичаме?
защото сме супер наивни типове и си мислим ,че като ние можем да се променим и др могата да го направят и да си поправят грешките....ама тва изобщто не е така...Сичко опира до наивността!

Какво е това нещо което на вас ви дава силата да продължавате ?
какво ми дава сила .....може би вярата на близките ми хора във мен ...като вида че те вярват в мен се нахасвам и се зареждам с енергия и право напред... добар въпрос :) :)

Кое е единсвеното нещо което за вас е реално?
реален е света около нас изобщо живота......

Човек на който му пука ли сте?
И да и не...

мн добра тема поздравления за автора!!!

EternalSilence
03-11-2008, 15:04
Май малко ще се отклоня от общото мнение, но ще бъда искрен...

Курва може ли да бъде по-силен фактор от приятелството?
Зависи от хората... но да оставиш приятелство заради любов не си струва...

Можеш ли да имаш доверие на някой освен на себе си?
НЕ... просто не си струва риска

Какво е това нещо което на вас ви дава силата да продължавате?
В интерес на истината - принципите :)

Защо ли понякога дори да осъзнаваме че човека срещу нас не си струва.. продължаваме да го обичаме?
Защото ако обичахме само хората, които "си струват" по мнението на всички... тогава това нямаше да е истинска обич или любов...

Човек на който му пука ли сте?
Странен въпрос всъщност, не съм сигурен какво трябва да отговоря... на всеки му пука за нещо, дори и това нещо да е самият той