PDA

View Full Version : опадане на коса?



BeBsItO
03-12-2008, 08:06
хора пак сам аз, кажете някакви продукти против косопад.... нз длаи е от времето... но косата ми адски много запо4на да пада ( такмо се преборих с цафтежите :( ) кажете каквото ви идва на ум.... масла....сякакви терапиии .... + от каде може да се намерят и цена .мн 6те сам ви благодарна. Здраво сам го зак1сала :(


пп: не сам боядисвана или каносвана,не ползвам преса и се6оар...... единствено... пияна и лак за коса, 6ампоан и балсам. мия си косата всеки ден. на 16 години сам :)

wasntme_
03-12-2008, 08:10
Mmm malko ne e po temata.. realno ne sam zapoznata s vaprosa za padaneto na kosata... nooo napravi mi vpe4etlenie 4e kaza 4e si mie6 kosata vseki den... tova e mnnn mn vredno.. predi i az bqh taka.. predi nqkolko sedmici oba4e kato mi se razby4a friziorkata mi 4e taka si sasipvam kosata ve4e gi namalih..
p.p. sori 4e malko spamvam...

BeBsItO
03-12-2008, 08:18
аа няма проблем, аз сам напално наясно 4е не е мн мн полезно... но просто нямам др избор! косата ми е супер т1нка и се омазнява лесно, само за 1 ден.... :( от4аяна сам от нея. знам 4е колкото пове4е я мия толко по зле става ,но не мога да ходя мазна... само субота избягвам да я мия ако не излизам. ох просто сам ужас....мерси все пак :-D

enigma91
03-12-2008, 08:56
има един шампоан "fitoval". има го в аптеките и е около 5 лв. моята майка го ползва и й помага. но не е зле прво да разбереш каква е при4ината за твоя косопад (може да е от хормони или липса на витамини, а може и да е просто сезонно). Бирена мая също помага, и за косата, и за ноктите, и т.н.

sandalki_ot_mola
03-12-2008, 11:58
Аз гледах по ТВ-то в едно предаване,че сега всички коси започват да падат и е най-добре да се използват ампули срещу косопад,но преди да започне косопада.
Относно това,че я миеш всеки ден-има шампоани,които имат по леки съставки и са предназначени за миенето на коса всеки ден.Купи си такъв шампоан,питай в аптеките сигурно ще ти кажат

BeBsItO
03-12-2008, 17:24
miq q s niveq, sqkakvi vidove. mislq 4e toi e za vsekidnevna opotreba nali??

Liar
03-12-2008, 17:35
Сандалки от Мола,това на аватара ти ли си?Много готин тоалет имаш...От къде си го взе?
Бебсито,ако на шампоана ти не пише,че е за ежедневна употреба,значи не е !Можеш да пиеш витамини(напр Бирена мая),да използваш ампули..

donkihot
03-12-2008, 18:58
ами аз ще ти предложа нещо изпитано от мен,може и на теб да ти подейства,но бъди стриктна! Зна4и отиваш първо и си взимаш ампули с плацента от аптеката някъде към 10 лв е опаковката от 12 ампули...ако искаш си вземи и хининова вода на мене и тя ми помага. Взимаш си и изсушена коприва,попитай баба си тя ще знае откъде да си я купи6 ако я няма на пазара. Правиш си отвар,като слагаш малко коприва във вряща вода и 4акаш няколко минутки да стане отвара! После тва н6 си гослагаш във ш-н малко коли4ество от него.а по-голямо коли4ество използваш за обливане на косата преди баня. зна4и примерно след 30 мин ще се къпи6. слагаш както хининовата вода в корените оба4е и по дължината и въобще хубаво я намокряш с тази отвара...4акаш да поизсъхме и се къпеш. След банята 2 пъти седми4но втриваш от ампулите с плацента в корените и след 15мин втриваш хининова вода...тва е! На мене ми помага,дано и на тебе ако не ти харесва мога да ти предложа и маски за коса?

Liar
03-13-2008, 14:52
Аа тва с копривата и аз го правя но си обливам с нея косата след шампоана и не я изплаквам.Пия и витамини на Клоран и този сезонен косопад изобщо не ми влияе.

donkihot
03-13-2008, 15:51
нз...аз малко си промених то4ната рецепта,която бях 4ела...май след тва се обливаше...ама при мене и така действа,просто така сметнах за добре за моята коса...ти сама си реши какво да прави6...а за тези витамини на клорал съм 4увала хубави работи,оба4е не см ги ползвала...може да пробваш и тях....но попринцип се замисли на косата какви витамини и трябват и се снабди с тях по естествен път...плодове зелен4уци...пак идва темата за здравословното хранене

BeBsItO
03-13-2008, 17:12
мерси мнооо ,ще шробвам :-)

voodoodoll1
03-13-2008, 17:50
Преди един,два месеца и на мен много ми капеше косата.Когато се решех падаше и много се ядосвах.Но понеже аз се каносвам ии ми казаха,че е от каната.Смених я и си купих някакви ампули.Всеки път след къпане ги втриваш в косата си в продължение на един месец(мисля,че толкова време беше).не бяха много скъпи-2 лева беше едната.Ии много ми помогнаха,вече като се реша не ми пада,не виждам постоянно по дивана косми.Пробвай,може да ти помогнат.Късмет.

Liar
03-13-2008, 18:08
нз...аз малко си промених то4ната рецепта,която бях 4ела...май след тва се обливаше...ама при мене и така действа,просто така сметнах за добре за моята коса...ти сама си реши какво да прави6...а за тези витамини на клорал съм 4увала хубави работи,оба4е не см ги ползвала...може да пробваш и тях....но попринцип се замисли на косата какви витамини и трябват и се снабди с тях по естествен път...плодове зелен4уци...пак идва темата за здравословното хранене
Какво си чувала?

donkihot
03-13-2008, 18:12
ами,4е помагат!

Liar
03-13-2008, 18:16
Ахам. =)

donkihot
03-13-2008, 18:18
ина4е може и маски да си правите....мас,газ и оцет е най-добрата ама е доста...миризлива...

glupacheE
03-13-2008, 19:42
пазиш ли диети: може от тях да е а може и от времето
иначеее достатъчно коментарчета има не мога друго да ти кажа

BeBsItO
03-14-2008, 09:10
ne ssam na dieta no imam dosta ne redoven rejim na hranene
2 dena ne 1 qm , posle 1 se tup4a... :-D