PDA

View Full Version : ЗА ВСИЧКИ КОИТО ИСКАТ ЗДРАВОСЛОВНО ВТАЛЯВАНЕ И СТЯГАНЕ!!!



kalinkata <3
03-12-2008, 09:52
Здравейте :) Пиша тази тема защото съм преглеждала и чела много теми озаглавени "искам да отслабна помогнете ми" , "диети" и тн. Първо- диетите са НЕЗДРАВОСЛОВНИ!!! Най-добре забравете за тях освен ако не искате веднага след като приключите с диетата да възвърнете, дори надвишите килограмите. Причината за това е че когато организмът усети фаза на глауване той забавя метаболизма защото незнае кога ще е следващия път в който ще му се даде храна.
Най-сигурния и безопасен начин за вталяване и стягане е спорта и правилното хранене което е начин на живот а не диета. :)
Ето моя начин на живот и моите методи които поне при мен работят и то много добре надявам се и на вас да са полезни.
Когато искам да се вталя и да се стегна използвам следния метод.
1. Ям здравословни храни като изключвам само сладкото, газираното, чипсовете и тн. Хляб ям но само пълнозърнест или ръжен (препоръчвам "бонус"), ръжени или пълнозърнести макарони, заменям олиото и маслото със зехтин и всичко друго си ям като изключвам и тлъстите меса, предпочитам бяло месо или бяло филе от пиле или пуешко, или риба и всякакви морски деликатеси. МНОГО ВАЖНО Е да се разпределят храненията по 5-6 пъти на ден(това също подпомага за ускоряването на метаболизма) . Добре е да се яде мед той освен че е полезен, подпомага свалянето на излишните килограми -2 с.л на ден горе долу.
2. Спорт (ето някои от спортовете които аз практикувам и ми помагат отлично, но може и др вид спорт просто изберете това което ви харесва :) )
-пилатес
-тае бо
-бягане 30 мин
-водна аеробика
-плуване
-каране на ролери
-фитнес
-танци
-обичам да въртя и обръч
-упражнения за стягане които са индивидуални за всеки и просто трябва да откриете тези които ще дадат най-добри резултати при вас.
МОЛЯ ВИ не си мислете че само с упражнения за стягане ще стане магията... нужно е да се съчетаят с аеробна тренировка като плуване, тае бо, водна аеробика, бягане или друг вид аеробна която на вас ви харесва.

Когато съм достигнала желаната от мен фигура си продължавам да ям същото защото както по-рано казах това е начин на живот а не диета. Само че си позволявам всеки ден по малко шоколад (просто много обичам хиххи :-D ) и не тренирам толкова много и толкова усилено а просто поддържам фигурата си след като вече метаболизма ми е ускорен (защото както знаете метаболизма се ускорява от спорта).

Също пия зелен чай (той подпомага обмяната на веществата), и L-carnitin, но това са подробности :)

Е, мисля че това беше, надявам се да съм ви била полезна :)

vonkyy
03-12-2008, 19:11
Хареса ми това, което си написала докато не прочетох Л - карнитин...
За да отслабнеш винаги ли го полазваш? Защото тогава се подразбира защо си толкова доволна от резултатите...както знаем той помага за топенето на мазнините... аз лично исках да го ползвам, но се отказах...
Смиъл чувала съм, че не вреди от едни хора и от други пък, че вреди :) Мое мнение е че най - добре е да отслабнеш без някакви добавки !
Радвам се, че това е начина ти на живот, както намекнах с едно изключение, много хора не могат да свикнат със здравословните храни и въобще да живеят пълноценно :) Поздравления !

donkihot
03-12-2008, 19:20
а аз си мислех,4е от меда е дебелее...ето защо майка ми сутринта ми се смя...Много готина тема! Нямам какво да допълня,ще помоля модераторите да направят тази тема важна или както там и викат...за да няма пове4е тъпи теми!

barbolinka
03-12-2008, 19:30
hm tova naistina ne e tolkova trudno za postigane ot dnes go po4vam :) :) :) :)

kalinkata <3
03-13-2008, 06:46
радвам се че вие харесало а vonkyy аз не сам постигнала резултатите си с л-карнитин. този метод съм го прилагала винаги открай време а л-карнитина започнах да използвам наскоро. Пък и самия л-карнитин е много полезен.честно казано без спорт не дава почти никакви резултати а подпомага и пречистването на организма така че това е главната причина да го приемам, но както бях казала и по горе това са подробности и без тези добавки имах отлични резултати и всеки може да ги постигне с изброеното по горе без ел-карнитин :)

vonkyy
03-13-2008, 07:03
Мисля и аз да пробвам...но при мен е друг проблема, че го искам искам го .. но нямам стимул...Почна ли да спортувам и после се отказвам ...отчайвам се.. просто съм несериозна, а същевременно гледам толкова момичета с хубави тела и ми става тъжно :( ...
Но ще се стягам... дано да успея...

Canis_Dirus
03-13-2008, 07:31
Първия, който ми обясни, какво е вредното на маслото, как точно меда помага за отслабването и какво е действието на л-карнитина, печели шоколад кума лиса, или пакет оризови кексчета ("диетични").

kalinkata <3
03-13-2008, 08:49
амиииии vonkyy просто за стимул съм чувала от много мои приятелки да си слагат на компютъра за тапет някоя яка мацка с хубаво тяло и всеки път когато я погледнат да се замислят и по този начин са ми казвали че имат стимул... незнам опитай пък може и при теб да работи... моя стимул е лятото и банските ;)

Canis_Dirus, ще се опитам да ти обясня защо маслото не е особено полезно... то не е супер вредно, но особено за хора които искат да свалят килограми не е препоръчително. То съдържа наситени мазнини които много по лесно се "лепят" защото са животински мазнини а ние сме си животни. Също така в прекалени количества могат да запушат артериите и да създадат сърдечни проблеми. Например зехтина е растителна мазнина и не само че не се "лепи" но и подпомага за намаляването на холестерола :) За меда ... незнам точно кое в него подпомага отслабването но ако е ИСТИНСКИ НАТУРАЛЕН МЕД помага. Направени са проучвания и експерименти с хора които за един месец са яли повече калории от обикновено (е със сигурност не са се тъпкали но просто приемат им на калории бил леко повишен) и са яли по 2с.л мед на ден и всички от тях са забелязали понижаване на теглото. Да не говорим че той самия е много полезен и е хубаво да заменим захарта с него :)

Canis_Dirus
03-13-2008, 10:49
Canis_Dirus, ще се опитам да ти обясня защо маслото не е особено полезно... то не е супер вредно, но особено за хора които искат да свалят килограми не е препоръчително. То съдържа наситени мазнини които много по лесно се "лепят" защото са животински мазнини а ние сме си животни. Също така в прекалени количества могат да запушат артериите и да създадат сърдечни проблеми. Например зехтина е растителна мазнина и не само че не се "лепи" но и подпомага за намаляването на холестерола :)
До тук не си казала нищо вярно.


За меда ... незнам точно кое в него подпомага отслабването но ако е ИСТИНСКИ НАТУРАЛЕН МЕД помага. Направени са проучвания и експерименти с хора които за един месец са яли повече калории от обикновено (е със сигурност не са се тъпкали но просто приемат им на калории бил леко повишен) и са яли по 2с.л мед на ден и всички от тях са забелязали понижаване на теглото. Да не говорим че той самия е много полезен и е хубаво да заменим захарта с него :)
Не виждам отговр на въпросите си и тук. Може ли линк към въпросното изследване?

kalinkata <3
03-13-2008, 15:19
Canis_Dirus, ще се опитам да ти обясня защо маслото не е особено полезно... то не е супер вредно, но особено за хора които искат да свалят килограми не е препоръчително. То съдържа наситени мазнини които много по лесно се "лепят" защото са животински мазнини а ние сме си животни. Също така в прекалени количества могат да запушат артериите и да създадат сърдечни проблеми. Например зехтина е растителна мазнина и не само че не се "лепи" но и подпомага за намаляването на холестерола :)
До тук не си казала нищо вярно.


За меда ... незнам точно кое в него подпомага отслабването но ако е ИСТИНСКИ НАТУРАЛЕН МЕД помага. Направени са проучвания и експерименти с хора които за един месец са яли повече калории от обикновено (е със сигурност не са се тъпкали но просто приемат им на калории бил леко повишен) и са яли по 2с.л мед на ден и всички от тях са забелязали понижаване на теглото. Да не говорим че той самия е много полезен и е хубаво да заменим захарта с него :)
Не виждам отговр на въпросите си и тук. Може ли линк към въпросното изследване?

значи понеже съм нова и нямам право да давам линкове но ще ти копна от някои саитове за наситените мазнини за да видим къде греша а също и от сайта за меда ще копна... пък ако пак не повярваш отиди в гуугъл и там копни това което аз съм сложила тук и ще ти излязат мисля че. така за меда:


Употребата на мед спомага намаляването на теглото
Промененото отношение към сладките неща има отношение към теглото. 23 човека понижиха своето тегло без прилагане на специални диети. Най-голямото отчетено понижение за 4 седмично приемане на 2 супени лъжици мед дневно е 5 кг. Силно впечатление прави, че хора, които приемат 3 и повече супени лъжици дневно в продължение на 8 седмици са намалели на тегло. Въпреки, че тези доброволци са приемали с меда повече килокалории дневно, това не се е отразило отрицателно върху теглото. Участниците в експеримента приемат най-често мед в чая, намазан върху филийка хляб. Добавянето на мед е опитано за подслаждане на студени и топли ястия, при печене, в кафето. Много често медът се е приемал директно от лъжицата. При употреба на подсладени с пчелен мед напитки и храни вместо със захар, в организма се задействат други метаболитни вериги. Пчелният мед съдържа различни въглехидрати, които въздействат по различен начин върху организма. При приемане на мед нивото на кръвната захар винаги се повишава, но остава продължително време константно и спада по-бавно. Поради по-малките нужди от инсулин не се стига до т. нар. вълчи апетит и се достига по-бързо чувството на засищане. По-бавното спадане на нивата на кръвната захар водят до това, че чувството на ситост се съхранява по-дълго. Всеки познава чувството на страхотен глад, един-два часа след изяждането на препълнена чиния с макарони или на една - две мазни банички. При приемането на тези храни настъпва силно нарастване на продукцията на инсулин. Той спомага за усвояване на въглехидратите на макароните и баничките, но количеството на инсулина е нарастнало толкова бързо и много, че остатъчните му количества водят до хипогликемия, т.е. понижаване на нивата сна кръвната захар, а от там и до чувството на пригладняване. Схематично представено става така, че богатите на кристална захар храни бързо засищат, но и бързо се стига до чувство на глад, който трябва да бъде подтиснат чрез приемане на още храна. Този процес протича при напрегната синтеза на инсулин, което пък води до изтощаване на инкреторните възможности на задстомашната жлеза и развитие на диабет. При наложените хранителни стериотипи с преобладаване на кристална захар в порциона на българите е лесно обяснимо голямото количество болни от диабет 2. тип.
Медът е сладък, но не предизвиква пристрастяване.

а сега за наситените мазнини :
Наличието на много наситени мазнини в организма може да доведе до повишаване на количеството холестерол в кръвта, което от своя страна повишава риска от развитие на сърдечни заболявания. Наситените мазнини се срещат в много храни като месни продукти и колбаси, твърди сирена (кашкавал), масло, мас, бисквити.

ето и от друг сайт малко инфо:

За разлика от наситените мазнини при ненаситените съществува двойна връзка между два въглеродни атома. Те са: мононенаситени- съдържат се в зехтина, олиото и пилешкото месо и полиненаситени- в растителните масла, ядките и рибните продукти. В рибните се съдържат така наречените незаменини мастни киселини Омега-3, съвкупност от EPA и DHA. Те са незаменими, защото са необходими за организма, а не се синтезират в него. В този смисъл могат да се разглеждат като “витамини”. За съжаление много от мастните продукти, които консумираме съдържат основно наситени мастни киселини. Това е така, защото повечето от продуктите са обработват с цел повишаване срока на годност, а ненаситените мастни киселини са нетрайни. През последните 100 години е настъпила драматична промяна в начина на нашето хранене. Изобретена е цяла индустрия от полуготови храни, които се продават в супермаркетите. За тази индустрия основното е достатъчно дългия срок на продуктите. Наличието на ненаситени мастни киселини значително намалява срока на годност на продуктите, когато са подложени на топлина, светлина и кислород. Повечето производители на растителни масла произвеждат рафинирани масла, в които съдържанието на ОMEGA-3 киселините е само 4-6%. Преди 100 години те са съставлявали 20-30% от храненето на човека. Тази драматична промяна в храненето се смята, че е основния фактор за сериозното повишаване на хроничните и сърдечно-съдови заболявания през последните години.

Canis_Dirus
03-13-2008, 15:32
Не ми се спори надълго и широко. Никой от цитатите ти не прави разлика между наситени и транс-наситени мазнини. Подсказка - вторите не се срещат в природата.

В мазното месо и яйца имаме съотношение 1:1 дори 2:1 В полза на Омега3 срещу омега 6 (става въпрос за отгледаните по традиционен начин) + многократно по-голямо количество на мастноразтворими витамини.

Който не яде животински мазнини и суб-продукти се лишава от мастноразтворимите витамини, не си набавя и достатъчно колаген.

А като няма колаген - има целулит.

kalinkata <3
03-13-2008, 16:03
напротив правят разлика но не съм цитирала цялата статия в интернета както казах ако искаш я намери в интернет защото не мога да давам линкове сори... знам за транс-мазнините а иначе колаген се образува с помощта на витамин С също така аз поне знам че колаген се набавя от аминокиселините а не от наситените мазнини... ето виж:

Аминокиселините са структурни елементи на сложните тъканни белтъци. Белтъчните тела участват в изграждането на всички тъкани и във всички жизненоважни процеси на организма. Основните им функции са: структурна, ензимна, хормонална, имунна, транспортна, енергийна. За оптималното протичане на процесите на тъканна протеинова биосинтеза е необходим баланс между есенциалните (жизненоважните, незаменими за организма) и заменимите (т.е. тези, които организмът сам може да синтезира) аминокиселини.

Незаменимите аминокиселини са 8 на брой, а именно: валин, левцин, изолевцин, треонин, фенилаланин, триптофан, метионин, лизин и задължително трябва да се набавят с храната. Към тях в детска възраст се прибавя и хистидин.


Лизинът е известен със способността си да потиска развитието и размножаването на Херпес-Симплекс вируса. Високите дози лизин освен това спомагат за продукцията на антитела, хормони и ензими. При децата, лизинът е необходим за правилния растеж и костно формиране. Тази аминокиселина участва в производството на колаген, във възстановяването на тъканите и в изграждането на мускулните протеини – все важни оздравителни процеси след наранявания и хирургични операции.

Самия колаген е белтък така че незнам откаде си разбрал че се набавя от наситените мазнини :? може да споделиш ако искаш...

glupacheE
03-13-2008, 19:39
1. благодаряя че не си писала диетта от типаа 10 кг за 10 дни
2.няма да споря и аз относноо мазнините
3.незнам до колко е правилен хранителният ти режим НО важното е че е хранителен режима НЕ диетааа всеки трябва да се стреми към здравословен но и вкусен за него начин на живот защото психиката оказва голяма влияние върху теглото колкото и да не им се вярва на някой
4. малко да допълня----казала си че от спорта се забързва метаболизма---метаболизма зависи от броя и ефективността на митохондриййте в организма когато тренираме ние увеличаваме броя на митохондрийте----- най подходящи са тренировки от типа – 1 мин тичаш бавно 1 мин по-бързо

jenity_bs
03-15-2008, 20:15
браво изключително права си...и аз съм чела много по жъпроса и мисля по абсолютно същия начин... :grin:

kvokvokvo
03-15-2008, 20:24
Здравейте :) Пиша тази тема защото съм преглеждала и чела много теми озаглавени "искам да отслабна помогнете ми" , "диети" и тн. Първо- диетите са НЕЗДРАВОСЛОВНИ!!! Най-добре забравете за тях освен ако не искате веднага след като приключите с диетата да възвърнете, дори надвишите килограмите. Причината за това е че когато организмът усети фаза на глауване той забавя метаболизма защото незнае кога ще е следващия път в който ще му се даде храна.
Най-сигурния и безопасен начин за вталяване и стягане е спорта и правилното хранене което е начин на живот а не диета. :)
Ето моя начин на живот и моите методи които поне при мен работят и то много добре надявам се и на вас да са полезни.
Когато искам да се вталя и да се стегна използвам следния метод.
1. Ям здравословни храни като изключвам само сладкото, газираното, чипсовете и тн. Хляб ям но само пълнозърнест или ръжен (препоръчвам "бонус"), ръжени или пълнозърнести макарони, заменям олиото и маслото със зехтин и всичко друго си ям като изключвам и тлъстите меса, предпочитам бяло месо или бяло филе от пиле или пуешко, или риба и всякакви морски деликатеси. МНОГО ВАЖНО Е да се разпределят храненията по 5-6 пъти на ден(това също подпомага за ускоряването на метаболизма) . Добре е да се яде мед той освен че е полезен, подпомага свалянето на излишните килограми -2 с.л на ден горе долу.
2. Спорт (ето някои от спортовете които аз практикувам и ми помагат отлично, но може и др вид спорт просто изберете това което ви харесва :) )
-пилатес
-тае бо
-бягане 30 мин
-водна аеробика
-плуване
-каране на ролери
-фитнес
-танци
-обичам да въртя и обръч
-упражнения за стягане които са индивидуални за всеки и просто трябва да откриете тези които ще дадат най-добри резултати при вас.
МОЛЯ ВИ не си мислете че само с упражнения за стягане ще стане магията... нужно е да се съчетаят с аеробна тренировка като плуване, тае бо, водна аеробика, бягане или друг вид аеробна която на вас ви харесва.

Когато съм достигнала желаната от мен фигура си продължавам да ям същото защото както по-рано казах това е начин на живот а не диета. Само че си позволявам всеки ден по малко шоколад (просто много обичам хиххи :-D ) и не тренирам толкова много и толкова усилено а просто поддържам фигурата си след като вече метаболизма ми е ускорен (защото както знаете метаболизма се ускорява от спорта).

Също пия зелен чай (той подпомага обмяната на веществата), и L-carnitin, но това са подробности :)

Е, мисля че това беше, надявам се да съм ви била полезна :)


ееее... дай Боже на всяко момче такава мацка, като теб - така да се грижи за себе си, Браво !!!

vampiretion
03-16-2008, 07:30
Tui kato ne si padam mn po sporta az prava ne6to dr-hodq mn pe6a.Kogato mi se otdade vazmojnost q izpolzvam.Za6to da 4akam avtobus za 1,2 ili 3 spirki kato moga da se razdvija?!Vmesto s fr da visim po kafetata se razhojdame iz kvartala.Hubavo e da se hodi pobe po polovin 4as na den. :grin: