PDA

View Full Version : Току що развих теория...



Sashakiss
03-12-2008, 18:27
...от научна гледна точка черният цвят на кожата на африканците се дължи на адаптацията: в Африка е горещо и там има най-голям шанс да изгориш. И така, за да устоят на ултравиолетовите лъчи, техните пигменти оцветяват кожата им в черено.

Хубаво

Според Чарлз Дарвин, ние, хората произлизаме от маймуните...

Днес след като разлистих National Geographic прочетох статията за умните животни и там имаше 2 симпатични човекоподобни маймуни. Забелязах обаче, че тяхната кожа също е черна (предполагам поради гореспоменатите причини, а както знаете, в Африка живеят маймуни).

Ако следваме логиката, бихме стигнали до извода, че първите хора са били чернокожи а в последствие след множество преселения и адаптации сме стигнали дотук.

Est-ce que c'est possible?
O:) O:) O:) O:) O:)

Naman07
03-12-2008, 19:04
Mislq,4e otdavna razbiha na puh i prah teoriqta na Darvin :-o ,a i do tozi izvod edva li si stignal edinstveno ti,taka 4e ne beri mnogo grija 8-)

Jesus_is_good
03-12-2008, 20:00
Дарвиновата теория не се потварждава от генетика,нито от археология а от предположения без покритие.
На 1 мн интересно място про4етох че всъщност извънземните са имали нужда от работна ръка на земята и за това да "доеволирали" маймуните на хора :)
Мисля че в това няма никакъв спор.

NSDAP
03-12-2008, 21:15
Дарвин е чифут нема какв оповече да коментирам

FTFOI
03-13-2008, 06:41
Теорията на Дарвин отдавна не е актуална.

Christ
03-13-2008, 19:54
^А коя е?

izzy
03-14-2008, 00:39
Теорията на Дарвин отдавна не е актуална.

aide obori teoriqta na darvin sus sobstveni dumi i opi6i razvitieto na taz teoriq v nau4nite i socialnite sredi i togava mi kaji 4e ne e aktualna.

Jesus_is_good
03-14-2008, 10:36
Има теория:дарвинова
Докажете я ВИЕ!
Защото вие твърдите че е така.И ако обичате без фрази от рода:очевидно е.
Очевидно е че триъгалниците са еднакви ама пак се доказва нали :)
Айде вие сте.

WinHater
03-14-2008, 10:46
мдамм.. и аз съм чел че първите хора са били черни.. и съм склонен да вярвам.. най малкото че по структура преличат повече на маймуните. А относно това че последно време се отхвърля теорията на Дарвин нищо не значи... никой нищо не е доказал още.. просто предположения.. както нашумя идеята , че България е създанена 632г. но докато учените не стигнат до единство по този въпрос си остава 681 година...
така че все още си остава валидна теорията на Дарвин... 8)

lsd43
03-14-2008, 18:47
Of se taq ,nali vajnonto e 4e ste jivi ,ko vi puka otkade ste proizlezli 8-)

WinHater
03-15-2008, 20:34
доста повърхностно гледаш на нещата.. ама щом така те кефи... твоя воля :)

ThunderGoddess
03-16-2008, 12:05
...от научна гледна точка черният цвят на кожата на африканците се дължи на адаптацията: в Африка е горещо и там има най-голям шанс да изгориш. И така, за да устоят на ултравиолетовите лъчи, техните пигменти оцветяват кожата им в черено.

Хубаво

Според Чарлз Дарвин, ние, хората произлизаме от маймуните...

Днес след като разлистих National Geographic прочетох статията за умните животни и там имаше 2 симпатични човекоподобни маймуни. Забелязах обаче, че тяхната кожа също е черна (предполагам поради гореспоменатите причини, а както знаете, в Африка живеят маймуни).

Ако следваме логиката, бихме стигнали до извода, че първите хора са били чернокожи а в последствие след множество преселения и адаптации сме стигнали дотук.

Est-ce que c'est possible?
O:) O:) O:) O:) O:)

Да, но не откриваш топлата вода. Иначе така е. Първите хора са черни. След края на Ледниковата епоха има две човешки раси - така да ги наречем. В Европа - Неанреталците, а в Африка - homo sapiens. Неандреталците умират, а по-късно хомо сапиенс стига до Европа и се завъжда навсякъде. Грешката на Дарвин е била, че поставя неандреталците като по-нисши в развитието си от хомо сапиенс. Вече теорията на еволюцията е малко променена и като цяло гласи, че е имало различни видове, произлезли от общ прародител. Както сега има много различни котки - лъвове, тигри, леопарди - все от семейство котки. Така и по ова време е имало много видове хора :D По-късно се е отвърдил един - най-умният.

Jesus_is_good
03-17-2008, 11:23
Такаааа,такааа записах си го в тефтерчето.Сега ще се радвам супер много да ми покажеш дядо ти(ония оранжевия).Или някои остатаци от него.Нее аз мисля че всъщност 1 мангал праднал и така се създал човека и това не се нуждае от доказателства защото е очевидно.!!!
Казах неуспоримо.

Christ
03-17-2008, 20:44
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_transitional_fossils

lsd43
03-18-2008, 04:12
Teoriii i hipotezi,no vsi4ki te sa bez sigurni dokazatelstva ,za6toto nikoi ot u4enite ili vas ne e bil tam i nqma kak da se dokaje 4e tova ,koeto govorqt e istina,tai 4e nqma golqm smisal da se spori ,za6toto i ot dvete strani na spora se 4uvat samo teorii , bez da ima sigurni dokazatelstva za tqh

gorska
03-18-2008, 06:19
Добре, де, а ако ние сме произлезли от маймуните, те откъде са произлезли?! Имало си ги е на света... Ми може и нас просто така да си ни е имало. Защо пък да произлизаме от нещо?

Christ
03-19-2008, 12:05
Добре, де, а ако ние сме произлезли от маймуните, те откъде са произлезли?! Имало си ги е на света... Ми може и нас просто така да си ни е имало. Защо пък да произлизаме от нещо? Заради ограниченията, поставяни от времето и пространството. :) Колкото и големи да са, не са безкрайни.

ThunderGoddess
03-19-2008, 12:18
Добре, де, а ако ние сме произлезли от маймуните, те откъде са произлезли?! Имало си ги е на света... Ми може и нас просто така да си ни е имало. Защо пък да произлизаме от нещо? Заради ограниченията, поставяни от времето и пространството. :) Колкото и големи да са, не са безкрайни.
По време на християнството, иксаш да кажеш. Протестанството за нищо не ти е виновно. То е вид християнство. Ренесансово и доста по-приемливо, ако питаш мен :)

Christ
03-19-2008, 15:29
Добре, де, а ако ние сме произлезли от маймуните, те откъде са произлезли?! Имало си ги е на света... Ми може и нас просто така да си ни е имало. Защо пък да произлизаме от нещо? Заради ограниченията, поставяни от времето и пространството. :) Колкото и големи да са, не са безкрайни.
По време на християнството, иксаш да кажеш. Протестанството за нищо не ти е виновно. То е вид християнство. Ренесансово и доста по-приемливо, ако питаш мен :)

Казах времето и пространството(space), не протестантството. :lol:

Нямам нищо против протестантите. :р

ThunderGoddess
03-20-2008, 10:05
А, добре, моя грешка :D :D

cinderellaa
03-20-2008, 15:25
...от научна гледна точка черният цвят на кожата на африканците се дължи на адаптацията: в Африка е горещо и там има най-голям шанс да изгориш. И така, за да устоят на ултравиолетовите лъчи, техните пигменти оцветяват кожата им в черено.

Хубаво

Според Чарлз Дарвин, ние, хората произлизаме от маймуните...

Днес след като разлистих National Geographic прочетох статията за умните животни и там имаше 2 симпатични човекоподобни маймуни. Забелязах обаче, че тяхната кожа също е черна (предполагам поради гореспоменатите причини, а както знаете, в Африка живеят маймуни).

Ако следваме логиката, бихме стигнали до извода, че първите хора са били чернокожи а в последствие след множество преселения и адаптации сме стигнали дотук.

Est-ce que c'est possible?
O:) O:) O:) O:) O:)


Напълно отричам теорията на Дарвин!Колко маймуни досега са станали хора????? 8)

TheNewReligion
05-01-2008, 17:46
Такамз , въпросния Дарвин е донякъде прав СПОРЕД МЕН ! И до днес си има хора , които просто си се държат като маймуни , независимо , че сме в 21 век ! :D По темата : НЕ ОТКРИВАШ АМЕРИКА НА КАРТАТА !

serfnet
05-03-2008, 17:47
Теорията на Дарвин отдавна не е актуална.. :shock:

SunnyG
05-03-2008, 22:53
...от научна гледна точка черният цвят на кожата на африканците се дължи на адаптацията: в Африка е горещо и там има най-голям шанс да изгориш. И така, за да устоят на ултравиолетовите лъчи, техните пигменти оцветяват кожата им в черено.

Хубаво

Според Чарлз Дарвин, ние, хората произлизаме от маймуните...

Днес след като разлистих National Geographic прочетох статията за умните животни и там имаше 2 симпатични човекоподобни маймуни. Забелязах обаче, че тяхната кожа също е черна (предполагам поради гореспоменатите причини, а както знаете, в Африка живеят маймуни).

Ако следваме логиката, бихме стигнали до извода, че първите хора са били чернокожи а в последствие след множество преселения и адаптации сме стигнали дотук.

Est-ce que c'est possible?
O:) O:) O:) O:) O:)


Напълно отричам теорията на Дарвин!Колко маймуни досега са станали хора????? 8)

Точно!Освен това...ако еволюцията и до днес беше действаща,къде е свързващото звено?(т.е. нещото,което е средно между маймуната и човека)

nether
05-03-2008, 23:38
...от научна гледна точка черният цвят на кожата на африканците се дължи на адаптацията: в Африка е горещо и там има най-голям шанс да изгориш. И така, за да устоят на ултравиолетовите лъчи, техните пигменти оцветяват кожата им в черено.

Хубаво

Според Чарлз Дарвин, ние, хората произлизаме от маймуните...

Днес след като разлистих National Geographic прочетох статията за умните животни и там имаше 2 симпатични човекоподобни маймуни. Забелязах обаче, че тяхната кожа също е черна (предполагам поради гореспоменатите причини, а както знаете, в Африка живеят маймуни).

Ако следваме логиката, бихме стигнали до извода, че първите хора са били чернокожи а в последствие след множество преселения и адаптации сме стигнали дотук.

Est-ce que c'est possible?
O:) O:) O:) O:) O:)
Първо не според "Чарлз Дарвин", а според ТЕОРИЯТА на Чарлз Дарвин, ако разбра какво имам впредвид. Това, че има теория не означава, че той вярва в това нещо. Не ми се спори за подобно нещо, но ТЕОРИЯТА на Дарвин е грешна, макар и до много малка степен логична, но не всичко логично е истина. Тази "теория" която си развил, е доста недопълнена и отдавна премисляна от други хора, но все пак си опитал да мислиш за нещо друго освен за Секс, както повечето тийнейджъри, поздравления.

Stamera
05-12-2008, 08:41
бъзикни... заради ултравиолетовите лъчи се образува тъмния пигмент (де да го знам к'ъв е) и с течение на времето африканците са се генномодифицирали :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Nix
06-13-2008, 08:16
Всъщност доказано е че първите прачовеци са живеели в региона на днешна Етиопия, западна Африка... за тва че нищо чудно.

Christ
06-13-2008, 09:21
...от научна гледна точка черният цвят на кожата на африканците се дължи на адаптацията: в Африка е горещо и там има най-голям шанс да изгориш. И така, за да устоят на ултравиолетовите лъчи, техните пигменти оцветяват кожата им в черено.

Хубаво

Според Чарлз Дарвин, ние, хората произлизаме от маймуните...

Днес след като разлистих National Geographic прочетох статията за умните животни и там имаше 2 симпатични човекоподобни маймуни. Забелязах обаче, че тяхната кожа също е черна (предполагам поради гореспоменатите причини, а както знаете, в Африка живеят маймуни).

Ако следваме логиката, бихме стигнали до извода, че първите хора са били чернокожи а в последствие след множество преселения и адаптации сме стигнали дотук.

Est-ce que c'est possible?
O:) O:) O:) O:) O:)


Напълно отричам теорията на Дарвин!Колко маймуни досега са станали хора????? 8)

Точно!Освен това...ако еволюцията и до днес беше действаща,къде е свързващото звено?(т.е. нещото,което е средно между маймуната и човека)

Произлезли сме от маймуните поради нужда. Тези маймуни днес не са имали нужда да слизат от дърветата, затова не са ходили прави и не са се научили на някои неща.

Трябва ли християнин да ви учи на еволюция? :?

Jesus_is_good
06-13-2008, 16:03
Хаха смея им се на тия които си мислят че е така.
Представете си сега отивате в някъв институт и им казвате "учени,еволирах" аре на бас че и те ще се скъсат от смях.

Dreammy
06-13-2008, 16:54
...от научна гледна точка черният цвят на кожата на африканците се дължи на адаптацията: в Африка е горещо и там има най-голям шанс да изгориш. И така, за да устоят на ултравиолетовите лъчи, техните пигменти оцветяват кожата им в черено.

Хубаво

Според Чарлз Дарвин, ние, хората произлизаме от маймуните...

Днес след като разлистих National Geographic прочетох статията за умните животни и там имаше 2 симпатични човекоподобни маймуни. Забелязах обаче, че тяхната кожа също е черна (предполагам поради гореспоменатите причини, а както знаете, в Африка живеят маймуни).

Ако следваме логиката, бихме стигнали до извода, че първите хора са били чернокожи а в последствие след множество преселения и адаптации сме стигнали дотук.

Est-ce que c'est possible?
O:) O:) O:) O:) O:)


Напълно отричам теорията на Дарвин!Колко маймуни досега са станали хора????? 8)

ти кво чакаш някоя мамймунка в зоологическата да ти проговори??? :lol: :lol: :lol:

иначе: oui, pour moi c'est possible :)

може и други да са стигали до този извод преди него, но човекът поне се е замислил и си е размърдал мозъчните клетки.малко уважение :-x

Jesus_is_good
06-13-2008, 17:57
Според науката ако някой вид се нуждае от НОВИ ограни трябва да еволира.
Следователно ако хората почнат да си падат на главата и да умират трябва човечеството да стане с по здрави вратове или хич да ги няма.
А да ви е минавало през ума че че това е до индивидуално ниво.
Веднъж умрял индивид вече няма НИКАКВО влияние на околната среда и така ще си умрат всички.
Това звучи тъпо нелогично и най измислено от всички приказки.
Само където жабата не става на принц веднага а след милиони и милиарди години.И предполагам това е логично...

PeturPopov
06-16-2008, 06:37
Ами веднъж умрял индивид наистина може и да няма влияние на околната среда,но ако той се възпроизведе преди това според мен неговите наследници ще са наследили неговите качества и може би дори ще бъдат по-развити.Според мен точно така в продължение на голям период от време се получава еволюцията.Но тя трябва да бъде провокирана от нещо например ледникови периоди,изригване на вулкани и т.н.И все пак забелязвате ли как винаги децата стават по-високи от родителите си ... може би имат и по-голям умствен потенциал,но не винаги го развиват.Според мен това също може да се нарече еволюция.

nailana
06-21-2008, 06:39
...от научна гледна точка черният цвят на кожата на африканците се дължи на адаптацията: в Африка е горещо и там има най-голям шанс да изгориш. И така, за да устоят на ултравиолетовите лъчи, техните пигменти оцветяват кожата им в черено.

Хубаво

O:) O:) O:) O:) O:)

Това за черната кожа се знае отдавна.


А Дарвин е бил поредния човек,който си е нямал друга работа освен да измисля бръщолевици.Замислете се,как така ще еволюираме от някаква си маймуна.

БЕС
06-21-2008, 08:14
:D

БЕС
06-21-2008, 08:14
http://s10.rimg.info/e059fce1de71ea1e4054d7dfe0403266.gif (http://smiles.33b.ru/smile.105722.html)

parkourgirlss
07-11-2008, 15:06
4ERNIQ CVQT SE DALJI NA KOLI4ESTVOTO MELANIN V KOJATA ...

Christ
07-11-2008, 15:19
4ERNIQ CVQT SE DALJI NA KOLI4ESTVOTO MELANIN V KOJATA ...

Идиотията на хората се дължи на капс лока. Дай без него следващия път.

BurningDesire
07-29-2008, 12:53
добре бе аз едно немога да разбера ако ние сме произлезли от маймуните те от каде са произлезли а техните предшественици ?..... теорията на Дарвин е много грешна според мен
а относно за Цитирам ...от научна гледна точка черният цвят на кожата на африканците се дължи на адаптацията: в Африка е горещо и там има най-голям шанс да изгориш. И така, за да устоят на ултравиолетовите лъчи, техните пигменти оцветяват кожата им в черено.

това трябва да е за мен няма друго обяснение

Значи казваш, че теорията на Дарвин е грешна, добре. Но ти сам си противоречиш в този пост. Дарвин е стигнал до тази теория, наблюдавайки животински видове в различна среда и описвайки промените на организма им под влиянието на средата. По този начин е стигнал и до принципа на "естествения отбор", т.е., простичко казано, природния принцип, че само ако се приспособиш към условията на средата, ще оцелееш. Именно по този начин се обяснява тъмната пигментация на кожата на африканците, което също е описано в трудовете на Дарвин, той пръв е стигнал до това заключение. Ето тук идва противоречието при теб - вярваш в обяснението за приспособяването на хората към слънчевите лъчи и почерняването на кожата им, а не вярваш на теорията за еволюцията, която произхожда и се доказва по същия начин.

Christ
07-29-2008, 13:13
Чрез естествен подбор е невъзможно да промениш базовите генетични инструцкии.

BurningDesire
07-29-2008, 14:08
Чрез естествен подбор е невъзможно да промениш базовите генетични инструцкии.

Да, невъзможно е, но за кратко време.А и не говоря за промяна в генома изведнъж, а за постепенна, много бавна еволюция на организмите в зависимост от промяната в околната среда - иначе казано, приспособяване към условията.

Myrth
07-29-2008, 18:54
Доста ме подразни един въпрос, поставен малко по-горе, "защо маймуните не стават хора"....
Процесът на еволюцията е изключително бавен, за най-незначителни промени се изискват хилядолетия. Но промени постоянно се случват или поне на клетъчно ниво. Вземете за пример имунната система на съвременния човек. Изследвания показват, че тя е в пъти по-силна от тази на човек от преди новата ера...това е приспособяването и видовото развитие, оттук произтича и еволюцията.
Затова моля не се изказвайте дебилно и не задавайте дребнави въпроси от сорта ''що аджеба котката не става на кон??"

Christ
07-29-2008, 18:59
Защо, аджеба, една промяна в имунната система да доказва, че е валяло върху камъните милиони години и поради някаква ебахти случайността се е получил един жив организъм..

KariZma
07-29-2008, 19:28
A защо питам аз, като сме еволюирали от маймуните, за толкова години съществуване на човечеството, не сме еволюирали и ние в нещо друго?! Нали логично е процеса на еволюция да продължи... ама като гледам, повечето човешки индивиди, вместо да се развиват - деградират!

Та отново - защо хората не са еволюирали в нещо друго?!?

ПП. и не ми казвайте, че ние сме върха на развитието...

Christ
07-29-2008, 20:24
A защо питам аз, като сме еволюирали от маймуните, за толкова години съществуване на човечеството, не сме еволюирали и ние в нещо друго?! Нали логично е процеса на еволюция да продължи... ама като гледам, повечето човешки индивиди, вместо да се развиват - деградират!

Та отново - защо хората не са еволюирали в нещо друго?!?

ПП. и не ми казвайте, че ние сме върха на развитието...

Аргумента ти е куц. Маймуните уж са еволюирали в нас, заради промени в околната среда. Ние какви промени имаме за еволюция?

KariZma
07-29-2008, 20:33
Виж, аргумента ми не е КУЦ!

+ това промени в околната среда има колкото искаш!!!

И понеже невярвам в тази теория, исках да видя мнението на тези, еволюиралите маймуни...

KariZma
07-29-2008, 20:38
A защо питам аз, като сме еволюирали от маймуните, за толкова години съществуване на човечеството, не сме еволюирали и ние в нещо друго?! Нали логично е процеса на еволюция да продължи... ама като гледам, повечето човешки индивиди, вместо да се развиват - деградират!

Та отново - защо хората не са еволюирали в нещо друго?!?

ПП. и не ми казвайте, че ние сме върха на развитието...

еми ще поживеем още няколко стотин хиляди години и ще видим в какво ще се превърнем- засега сме върха...

преди години са живеели по-кратко и са били по-дребни... ето ти еволюция... ;)

ха, ти от къде знаеш че са живели по - кратко и са били по - дребни. Има най - различни хора - едри, дребни, кльощави, дебели...
неможеш така да определиш че преди са били такива, а сега са унакива.
Няма такова нещо! :?

KariZma
07-29-2008, 20:45
Не, мога да ти кажа че е точно обратното!
Първите хора на земята са били високи няколко метра, а продължителността на живот е била от 100 до 900 и нагоре години!!!

Blacklisted
07-29-2008, 20:48
Я спри да гледаш фантастика ;)

KariZma
07-29-2008, 20:53
Я спри да гледаш фантастика ;)

:shock: какво?!?!


МРАЗЯ ФАНТАСТИКА!

KariZma
07-29-2008, 20:57
Не, мога да ти кажа че е точно обратното!
Първите хора на земята са били високи няколко метра, а продължителността на живот е била от 100 до 900 и нагоре години!!!

И защо смяташ, че Мулдашев е прав?
Даже не успя да влезе в пещерата и не е предоставил някакво смислено доказателство, а само догадки и напасване на митове...

Като четеш книги, пробвай да разгледаш проблема от няколко гледни точки и да се информираш от различни източници, а не да повярваш на първото написано нещо и да го считаш за абсолютната истина. :)


лемуриици... :lol:

От къде го измисли този Мулдашев - да съм споменавала нещо за него?

Немога да те убедя в това, защото ти сам отхвърляш твърденията!

Myrth
07-29-2008, 21:09
Мила, КУЦ ти е аргумента, не разбираш ли, че няколко хиляди години са незначителен период ако искаш да наблюдаваш значими еволюционни промени.

Имам един приятел, евангелист, който твърди, че първите хора живеели по 900 години...което е противно на всяка логика. Всеки ден водех безкрайни спорове с този човек и винаги, когато излизах с аргумент, той ми цитираше библията, а тълкуването му беше абсолютно буквално, без капка усилие за разбиране.

Не споря за достовеността на писанията в библията, но това сляпо да следваш и да се доверяваш на всичко прочетено, било то свещен текст или Шифъра на Леонардо, най-малкото не е признак на интелигентност.

Christ
07-29-2008, 21:14
:smt006

KariZma
07-29-2008, 21:23
дай доказателства или поне някаква теория, която да има някакъв смисъл, а не да правиш изявление, че са били по няколко метра и т.н., откъде ти хрумна?


А Мулдашев е човека, който лансира тези простотии...

Адам живя сто и тридесет години, и роди син по свое подобие по своя образ и наименува го Сит.
Битие 5:3

А от как роди Сита, дните на Адама станаха осемстотин години; и той роди синове и дъщери.
Битие 5:4

И всичките дни на Адама колкото живя станаха деветстотин и тридесет години; и умря.
Битие 5:5

Сит живя сто и пет години и роди Еноса.
Битие 5:6

А откак роди Еноса, Сит живя осемстотин и седем години и роди синове и дъщери.
Битие 5:7

И всичките дни на Сита станаха деветстотин и дванадесет години; и умря.
Битие 5:8

А Ной беше на шестстотин години когато стана на земята потопът от водата.
Битие 7:6

И след потопа Ной живя триста и петдесет години.
Битие 9:28

И всичките дни на Ноя станаха деветстотин и петдесет години; и умря.
Битие 9:29

----- И ето как след потопа човешкия живот става по-кратък! -------

А Авраам беше на сто години, когато се роди син му Исаак.
Битие 21:5

Сара живя сто двадесет и седем години; тия бяха годините на Сариния живот.
Битие 23:1

И числото на годините на живота на Авраама, колкото живя, беше сто седемдесет и пет години.
Битие 25:7

Myrth
07-29-2008, 21:24
На колко си години?

nailana
07-29-2008, 21:25
Нощни птици.......

Споровете са безсмислени,просто защото едни винаги ще си вярват в еволюцията,а други(включително и мен) в Бог.Всеки вярва в това,което смята за истина.В същия раздел в тема "Еволюция" писах достатъчно относно тези идеи.Който желае може да погледне.Просто нямам нерви да пиша наново всичко.
Лека вечер на всички!

nailana
07-29-2008, 21:26
На колко си години?


Пф,а ти на колко си?

KariZma
07-29-2008, 21:29
Мила, КУЦ ти е аргумента, не разбираш ли, че няколко хиляди години са незначителен период ако искаш да наблюдаваш значими еволюционни промени.

Не споря за достовеността на писанията в библията, но това сляпо да следваш и да се доверяваш на всичко прочетено, било то свещен текст или Шифъра на Леонардо, най-малкото не е признак на интелигентност.

Самия факт че сравняваш Библията с "Шифара на Леонардо" говори за твоя интелект!

ПП.
И като аргумента ми, ви е толкова КУЦ, що се занимавате с КУЦИ работи?

Myrth
07-29-2008, 21:30
Достатъчно млад, за да допускам всичко и достатъчно възрастен, за да не се доверявам сляпо на нищо, както потребителката от по-горе.
Библията не е аргумент, хора, размърдайте си малко акъла...или ви е страх, че новите идеи и познания няма да се понравят Богу?

KariZma
07-29-2008, 21:36
Достатъчно млад, за да допускам всичко и достатъчно възрастен, за да не се доверявам сляпо на нищо, както потребителката от по-горе.
Библията не е аргумент, хора, размърдайте си малко акъла...или ви е страх, че новите идеи и познания няма да се понравят Богу?

1во - на достатъчно години, че да мога да преценя какво е вярно и какво не!
2ро Библията не е аргумент за теб, но за мен Е АВТОРИТЕТ!
Сляпо вервающия си ти, защото човешките теорий, немогат да се сравняват с Божието слово!

Въпрос на лично обеждение, всеки избира в какво да вярва!

nailana
07-29-2008, 21:41
Достатъчно млад, за да допускам всичко и достатъчно възрастен, за да не се доверявам сляпо на нищо, както потребителката от по-горе.
Библията не е аргумент, хора, размърдайте си малко акъла...или ви е страх, че новите идеи и познания няма да се понравят Богу?

"Утрото е по - мъдро от вечерта!".Отивай да спиш.И утре(имам предвид след изгрев,защото вече е 'утре') на избистрена мъдрост и разсъдък ще пиша и аз.Зависи дали те ми "промълвят"въобще да пиша,защото някои съзнания винаги ще си останат заблудени,каквото и да говоря.....
Приятна вечер на всички!

Myrth
07-29-2008, 21:43
Не вярвам в никакви теории, но ми е интересно да чуя различни мнения, включая твоето.
Библията е пълна с авторитет, даже прелива. Но не мога да я приема като такъв за себе си, някак не ми допада идеята да бъда грешен по рождение и да бъда съден за греховете си от някой друг, освен от есетсвеното стечение на обстоятелствата (каквото си надробиш, това ше сърбаш, за по-просто). Човешката мисъл е забележително явление, а твоят АВТОРИТЕТ не толерира употребата й. Затова следващия път, когато ми отговаряш, а аз се надявам да има такъв, моля, не цитирай Библията.

Christ
07-29-2008, 21:53
Не искаш да приемеш, че си грешник? Хах.

Myrth
07-29-2008, 21:59
Не искаш да приемеш, че си грешник? Хах.

Не. Всъщност самата дума не ми допада. Човек който прави грешки. Греши. Върши грехове...не обичам да ми се натяква.

Иначе допускам, че може да страдам за тези си думи някой ден. Общо взето нямам нищо против Бог и вярващите, стига да не се стига до физически (или Астрални :D ) конфликти.

Kman
07-29-2008, 22:00
Но никой не се пита,реално аджаба всъщност кое е истината.....а истината е пред вас!Само като се замислите какъв е смисъла на живота и ще достигнете до убеждението,че не съществуват сюриалистичните заблуди.
"Утрото е по - мъдро от вечерта!".......доста грешна теория и ще ти кажа защо е грешна!Сутрин като се събудиш и започваш да мислиш "уффф ама сега имам да правя това и това и да не забравя това и на работа и зъбите и един душ и да хапна и т.н."....докато вечер се отпускаш....свършил си всичко което се е искало от теб,вече нямаш други ангажименти за които да мислиш и можеш свободно да разсъздаваш без да си разпиляваш мисълта и без да се разконцентрираш.

"Сляпо вервающия си ти, защото човешките теорий, немогат да се сравняват с Божието слово!"
Религията е създадена от хората и словото е срердство за общуване,нищо повече!

Спрете да цитирате бибилията че ме разсмивате :D:D:D:D

lsd43
07-29-2008, 22:28
Но никой не се пита,реално аджаба всъщност кое е истината.....а истината е пред вас!Само като се замислите какъв е смисъла на живота и ще достигнете до убеждението,че не съществуват сюриалистичните заблуди.
"Утрото е по - мъдро от вечерта!".......доста грешна теория и ще ти кажа защо е грешна!Сутрин като се събудиш и започваш да мислиш "уффф ама сега имам да правя това и това и да не забравя това и на работа и зъбите и един душ и да хапна и т.н."....докато вечер се отпускаш....свършил си всичко което се е искало от теб,вече нямаш други ангажименти за които да мислиш и можеш свободно да разсъздаваш без да си разпиляваш мисълта и без да се разконцентрираш.

"Сляпо вервающия си ти, защото човешките теорий, немогат да се сравняват с Божието слово!"
Религията е създадена от хората и словото е срердство за общуване,нищо повече!

Спрете да цитирате бибилията че ме разсмивате :D:D:D:D


Аз съм атеист и не вярвам в Бог,но още по-малко вярвам в приказките на някакъв тлъст дядка завършил "Харвард".