PDA

View Full Version : Национализъм - Патриотизъм или Патриотъзъм - Национализъм



WhiteOneBG
03-12-2008, 23:05
Това е върпос от сорта на яйцето или кокошката
Така лично моята идеология е следната
Патриотизъм - група от хора се събират заради иконом. соц. и духовни интереси и създават общност , която с времето прераства в нация ...след това следва отвърждаването на тази нация - постигане на независимост и политическа стабилност , което от своя страна води до иконом. прогрес и национализъм ( което вече води до икономически сривове , национални катастрофи , международна изолацията , чийто последици са шувинизмът , а неговите последици , ревашизмът , нацизма и фашизмът )
Тъ понеже от бая време се мъча да си съставя есе на тая тема ( койт не е учил когато е трябвало сега го прави ) , като давам примери от българската история , а все не успявам да го направя като хората моля за помощ, Ако някой може да помогне за някой от етапите с примери ( владетели , години , епохи)
Това в 1вите скоби е за да завърша цикалът , не ми трябват примери , те са ясно , световните войни , трябват ми малко материали , ако някой може да помогне , ще ми е от отгромна полза :)



ПС темата е и политическа , който иска да си коментира , не мога да попреча на никой

ПС2 благодаря предварително и се извинявам за правописните грешки

izzy
03-13-2008, 01:18
natzionalizma ne vodi do katastrofi, srivove i izolaciq,
vsi4ko zavisi ot voda4a na naroda. toi trqbva da moje da ustoi na vlasta i korupciqta. primeri? vsi4ki diktatori koito nqkoga sa se izka4vali na vlast. power corrupts, absolute power corrupts absolutely.

Sevt
03-13-2008, 06:36
национализъм ( което вече води до икономически сривове , национални катастрофи , международна изолацията , чийто последици са шувинизмът , а неговите последици , ревашизмът , нацизма и фашизмът )


Нямаш акъл, не се мъчи да мислиш ;)

WhiteOneBG
03-13-2008, 13:23
национализъм ( което вече води до икономически сривове , национални катастрофи , международна изолацията , чийто последици са шувинизмът , а неговите последици , ревашизмът , нацизма и фашизмът )


Нямаш акъл, не се мъчи да мислиш ;)

дете мое глупаво , самата тема така е формулирана и да точно до това водяд келеш такъв
порови се из историята , и ще разбереш
Свръх икономически развита германия ( постигат го за 30 години , за тези 30 години от 34 графства стават държава с най добре развита икономика в европа )
Какво прави германия тогава - започва 1ва световна война , след тази война германия е осакатена до неузнаваемост , в полша биват избити 6 МИЛИОНА германци , което води до шувинизъм по точно реваншизъм ( в самото начало ) след това до нацизъм и фашизъм , всички знаем ( без теб явно ) за 2рия райх , за глупостта на германците м за тоталната им капитулация след 2рата световна война
А ся ми кажи че Германия по време на 2рата световна е била демократична страна
Келеш такъв , с обща култура граничешта с нулата , а и се изказва неподготвен

Sevt
03-13-2008, 19:19
Първо келеш ще ми викаш когато ми кажеш че си над 22. До тогава - у лево.
Второ - общата ми култура не си ти човекът, който ще я преценява, а колкото до отношението ми към понятието " национализъм " - от него задълбочено се интересувам от повече от 5-6 години, а в момента пиша дипломна работа по него, такаче смея да твърдя, че съм достатъчно запознат.
Трето - смехотворните ти коментарчета изобщо няма да ги коментирам. Само едно нещо, което ме издразни системно - пише се шОвинизъм неграмотно леке такова. Айде сега за домашно да прочетеш и да се образоваш, от къде произлиза.

NSDAP
03-13-2008, 19:35
Смени тоя подпис бе,Косове не е сръбско!

WhiteOneBG
03-13-2008, 19:44
пишеш ти .... баш пишеш да шОвинизъм пиша , моя грешка
няма да коментираш защото не можеш гаден сръбски келеш
за съжаление келеш за тебе е много точно определение ... но леке, поне да знаеше на кои хора се вика лекета ( б.а кат те гледам се вписваш в критериите )

NSDAP
03-13-2008, 19:53
Добре бе бастуне,ако българина 5 века не се е крепил на национализъм и патриотизъм щеше ли да те има бе,или щеше да си резан!Срам,че има такива дегенерати!

WhiteOneBG
03-13-2008, 20:00
1во дете мое не си слагам снимки на немски войници ( войнички )
2ро много по-голям националист съм от 90%та от този форум, живота си бих дали за майка България с най голямо удоволствие
Давам ти как е исторически така ми е преподавано , така са ми го давали и на уроци ,точно на този в този ред
Айде капацитета по-горе щом е историк да се поразрови из нета и обори това което ми е преподадено ... просто ми трябваше информация по зададен по-горе въпрос , но както и да ,явно някой хора са прекалено големи капацитети ( да се чете олигофрени ) да за прочетат и разберат горе написаното !!!

Sevt
03-13-2008, 20:17
Чисто информативно - на колко си ? Не че ми дреме особено ама явно имаш мания да наричаш всички околни " дете мое " или се имаш за Бог или си поне на 40 - 45 ?
Иначе как да ти го обясня по - простичко...смешно ми е да ти отговарям. Мога да ти копи пейстна около 45-те страници от дипломната ми работа, които вече са готови, ама не виждам смисъл....Щом така " са ти го преподавали " кой съм аз да коментирам
:lol:

izzy
03-14-2008, 01:34
Чисто информативно - на колко си ? Не че ми дреме особено ама явно имаш мания да наричаш всички околни " дете мое " или се имаш за Бог или си поне на 40 - 45 ?
Иначе как да ти го обясня по - простичко...смешно ми е да ти отговарям. Мога да ти копи пейстна около 45-те страници от дипломната ми работа, които вече са готови, ама не виждам смисъл....Щом така " са ти го преподавали " кой съм аз да коментирам
:lol:

ako e taz diplomna rabota v koqto pi6e 4e masonite sa evrei po dobre ne q postvai. ako puk e druga, postni q i 6e ti pratq redaktiraniq variant s koito da ne te skusat.

Sevt
03-14-2008, 18:36
Ебати вица :lol:

Sevt
03-14-2008, 18:51
В действителност тук си абсолютно прав.

WhiteOneBG
03-14-2008, 22:03
хах ... ние сами си го докарахме до главата , сами и ше тряя да си ги избиваме турчолята и циганьорите

Sevt
03-14-2008, 23:07
^ Та не видях да ми отговори, ти за Бог ли се имаш ?

WhiteOneBG
03-14-2008, 23:25
Ако ти си ми чедо да :)

Sevt
03-14-2008, 23:31
Е не съм чак толкова перфектен, ама мерси за комплимента все пак ^^

WhiteOneBG
03-14-2008, 23:41
Пак заповядай , той господ не харесва перфекните , той зашитава глупавите сакатите и онеправданите нали знаеш :)

Sevt
03-14-2008, 23:49
Абе и да и не.
Зависи от прочита.
Защитава, тези, които Го приемат в сърцето и душата си, за свой спасител .

WhiteOneBG
03-14-2008, 23:58
всеки цитира това което му е угодно :)