PDA

View Full Version : Проблем с отстъствията по СИП...



Lorelei
03-13-2008, 07:44
Здравейте.Не съм очаквала,че ще ми се наложи да напиша най-малко такава тема,но малшанс.Ситуацията е следната имаме СИП по немски в сряда от 12 часа,т.е. преди часовете,втора смяна бяхме, и аз отивам към 12 и 2-3 минути,т.е. закъснявам,а тя вече беше влязла.Писала беше отсъствия,НЕ ЗАКЪСНЕНИЯ!Отсъствия за 2 ЧАСА,нищо че мен специално ме е нямало само 2 минути... Същата вечер имахме родителска среща и тя казала и пред родителите,че няма да ги извини и въобще отказва тези отсъствия да бъдат извинени,защото сме имали право на отсъствие само първия час до 15тата минута,но всъщност часът,който карахме в дневник се води 8ми,но на практика го карахме 1ви.Бтв в тая връзка тя е зам.-директорка и има натиск в/у класния ми,който е печен,но като че ли е м/у чука и наковалнята.
Тъй като подозирам,че тази "госпожа" ще откаже да ги извини,удобно прекриваща се зад закона и правилника,аз искам да разбера има ли наистина право или просто се възползва от това,че ние не си знаем правата.Ако някой тук има ясна представа дали има право да ги пише като цели отсъствия,да пише.Ако не знаете ще ми се наложи да отида до регионалния инспекторат по образованието и да питам там.
Дано имате точна представа.Мерси предварително за отговорите.

s1NNer
03-13-2008, 08:31
Аз мисля ,че би трябвало да е цяло отсъствие защото за вад 8мия час се пана като 1ви ,но той се кара и като 8 час от други ... по добре ходи питай ;]

Lorelei
03-13-2008, 08:47
Аз мисля ,че би трябвало да е цяло отсъствие защото за вад 8мия час се пана като 1ви ,но той се кара и като 8 час от други ... по добре ходи питай ;]

Не се кара и от други,кара си се само от нас и от още един клас,който също като нас го карат пред час.

fuckingwhore
03-13-2008, 08:56
Лол,това е ужасно..

Аз така си карам китайския..вместо 5 и 6 - 1-ви и 2-ри,но ако закъснея пишат закъснения..незнам..
Най-ще е добре да отидеш на питаш..(:

Успех!

jony
03-13-2008, 09:27
ако си на блокове, при нас (9 фег) е следното. До 15 минути ( за 1 час)- закъснение. Между 15 и 40-1 отсъствие и от 40 нататък-2. А, ако се закъснее за следващ час се пишат 2 директно. (но това не се спазва).
По принцип, щом часът ви е бил 1-ви няма право за 2-3 минутно закъснение да ти пише 2, па к'вото ще да става и, в което и да е даскало. Предлагам да отнесеш проблема до директорката, но доста вероятно да вземе нейната страна. Се пак ученик vs. учител...
По-добре, заеби, за да си нямаш проблеми от логична гледна точка.
А моят личен съвет: ЕБИ И МАЙКАТА, ДО ДУПКА Я ГОНИ, ДИСЦИПЛИНАРНО УВОЛНЕНИЕ И УРЕДИ, СЪБЕРИ ПОДПИСКА ОТ КЛАСА И.Т.Н. :smt072 :smt072 :smt072 :smt072 :smt072
п.с. МРАЗЯ такива даскали :-x

Roiroi
03-13-2008, 09:31
Няма право ... По принцип до 15тата минута се води закъснение. Тоест, отсъствията до 15тата минута минават в графата със закъснения .
По принцип класния извинява отсъствията ... Не разбирам какъв и е проблема на оная.
Аз бих ги оставил неизвинени тея отсъствия ... до 5 няма проблем .
На 5 - идват от социални грижи да те разпитват ...
на 10 ти спират семейните и стипендии ..
на 15 изключват по принцип ...

jony
03-13-2008, 09:33
Няма право ... По принцип до 15тата минута се води закъснение. Тоест, отсъствията до 15тата минута минават в графата със закъснения .
По принцип класния извинява отсъствията ... Не разбирам какъв и е проблема на оная.
Аз бих ги оставил неизвинени тея отсъствия ... до 5 няма проблем .
На 5 - идват от социални грижи да те разпитват ...
на 10 ти спират семейните и стипендии ..
на 15 изключват по принцип ...
ЪЪЪ? :shock: Социалните? че за к'во? на нас на 5 просто ни пишат забележка и викат родител да се подпише, че е осведомен. Ама никой не идва де. И детските ги спират на 5, не на 10. =)

shadow4e
03-13-2008, 09:52
То зависи от вашия правилник дали до 5 минути е счита за отсъствие или закъснение. Ако имате такова правило трябва да е само закъснение, ако не трябвада имаш 1, а не две отсъствия.

Mono_Blok
03-13-2008, 10:18
pffffff nie imame sip po ruski i si otsastvam redovno te mi pi6e otsastvie ama posle nakarvam klasnata da mi gi izvinqva i got :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

GreenFairy
03-13-2008, 11:17
1во СИП не е ли свободно избираем предмет, който не се включва към програмата, защото може не всички да искат да се запишат... Или бъркам...
2ро Щом като го си е написано като 8ми и с 1 минута да закъснееш ти се пише отсъствие, което няма как да извиниш...
3то даскалаката е кучка щом като от раз ти пише отсъствия и за двата часа...

Lorelei
03-13-2008, 18:51
ако си на блокове, при нас (9 фег) е следното. До 15 минути ( за 1 час)- закъснение. Между 15 и 40-1 отсъствие и от 40 нататък-2. А, ако се закъснее за следващ час се пишат 2 директно. (но това не се спазва).
По принцип, щом часът ви е бил 1-ви няма право за 2-3 минутно закъснение да ти пише 2, па к'вото ще да става и, в което и да е даскало. Предлагам да отнесеш проблема до директорката, но доста вероятно да вземе нейната страна. Се пак ученик vs. учител...
По-добре, заеби, за да си нямаш проблеми от логична гледна точка.
А моят личен съвет: ЕБИ И МАЙКАТА, ДО ДУПКА Я ГОНИ, ДИСЦИПЛИНАРНО УВОЛНЕНИЕ И УРЕДИ, СЪБЕРИ ПОДПИСКА ОТ КЛАСА И.Т.Н. :smt072 :smt072 :smt072 :smt072 :smt072
п.с. МРАЗЯ такива даскали :-x

Проблема е обаче,че тя е зам.-директорка при това от доста време насам,директорката 100/100 ще я защити...А да му се не види и ние учениците си имаме права и не съм съгласна някаква си,пък било то и зам.-директорка да ми ги потъпква!

le6per4e
03-13-2008, 19:37
Много е тварежно като почнат да се правят за дреболии ако наистина ти се играе да правиш нещо против нея може да пробваш инспекторат или там някакво друго учреждение което е над директорката ти
и също така мисля че няма право да те гони от часа
също така родителите ти идват и пишат молба до директора че в този ден си била еди си къде с тях и е трябвало да закаснееш и нареждат здраво тая зам. директорка