PDA

View Full Version : Как да постъпя с родителите си?



Vaniushkata
03-13-2008, 10:59
Zdraveite!4udeh se kyde da pusna temata, za tova ako sym sgre6ila ,molq za izvinenie.Zna4i az u4a v edno mn ne elitno u4ili6te.Abe napravo lom,dyrja da pod4ertaq, 4e ne znaeh,4e e takova,za6toto e v drug grad i mi bqha govorili hubavi ne6ta za nego,za tova vlqzoh tam.Ta nabyrzo 6te vi go razkaja.Klasnata,koqto ne e ot nai-umnite ne me iz4akala da ozdraveq i da i dam belejka za dve sedmici ami napravo re6ila da mi pi6e otsystviqta v grafa neizvineni.I taka az se poqvqvam v daskalo i razbiram,4e sa me napravili SFO(samostoqtelna forma na obu4enie).Estestveno az si padam malko nahalna i se byrkam navsqkyde.Za tova otidoh napravo pri direktora da mu vdigna skandal zaradi tova ne6to.Toi kaza,4e 6tql da pomisli i da mi kaje otgovora tozi ponedelnik,kydeto idva.Ta vyrposa mi e,ako vse pak me ostavqt SFO kak da kaja na na6ite.Ne iskam da gi naranqvam,6te se pobyrkat.Problemyt e,4e te ne znaqt ,4e sym otsystvala.Gadno mi e,4uvstvam se otvratitelno.Kato nqkoq lyjkinq.Znam, 4e 6te sprat da mi imat doverie,no iskam malko da smek4a bolkata.Ne znam.Hora povqrvaite mi,nikoga ne sym izpitvala takava adska i jestoka bolka.Tolkova silna,kato lavina i lava vzeti zaedno.Vsepogly6tata i ubiva6ta.Ba6ta mi 6te poludee,ne mi puka za ne6tata,koito toi bi mogyl da napravi(da spra da izlizam,da mi spre djobnite i t.n),puka mi za tova,4e 6te ima ogromno naprejenie vky6ti.Obi4am gi i ne iskam da gi naranqvam.A ako ba6ta mi posmee da me udari az 6te izbqgam ot vky6ti,no toi ne e takyv,prosto go mislq kato variant.I tova,4e 6te izbqgam 6te e vtori udar za tqh i pyrvi z amen.Iskam da izkliu4a tezi ne6ta,no ne znam kak.Da,priznavam si vsi4ki gre6ki,da,vinovna sym i vsi4ko ostanalo.Prosto gi obi4am adski mn,za tova i bolkata e taka reje6ta,no ne znam kak da im kaja,a ne moga da gi lyja,za6toto mrazq da lyja,osobeno roditelite si.Molq vi za syveti.Blagodarq predvaritelno!

Yancheto
03-13-2008, 12:38
Да ти кажа,малко съм учудена.Как може родителите ти да не знаят ,че си отсъствала и си била болна цели две седмици?Странно е това...Иначе,най-добре е да им кажеш за това,да не ги лъжеш,защото после ще стане много по-зле...Но повече не мога да ти кажа,докато не разбера защо родителите ти не знаят,че си отсъствала от училище.

nicolepcd
03-13-2008, 17:44
Забъркала си страшна каша... :? И наистина... как може 2 седмици да отсъстваш, и те да не знаят... Или ти лъжеш нещо, или не знам... А как да смекчиш реакцията им? Ми май наистина ще е по - добре да им кажеш... Така или иначе ще разберат. Дали ти ще им го кажеш или някой друг... резултатът ще е един, но поярвай - ако някой друг им го каже със сигурност ще загубиш доверието им напълно... :?

fuckingwhore
03-13-2008, 17:52
Дам..по-добре им кажи ти,поне това ще ги облекчи,че имаш смелостта да им кажеш а не да криеш..

Rofl4e
03-13-2008, 18:11
Am..lo6o..ama ne6to ne mi se vrazva kak 6te te napravqt SFO i va6te nqma da znaqt trqbvalo e da gi ovedomqt po nqkakav na4in..i kak 6te si bolna i te nqma da znaqt ???

EJI4eTy
03-13-2008, 18:52
а ти наистина ли си била болна ? ако е така по добре им кажи - пък щом 2 седмици си била болна е разбираемо че няма да ходиш на даскало :(

DaЯk_AнGэL
03-13-2008, 18:55
Защо като не искаш да ги нараняваш постъпваш по този начин?Все пак човек се учи от грешките си и дано ти да не повтаряш твоята..
А иначе ако в училището ти не знаят, че си ги лъгала, и им дадеш бележка, няма да си на СФО.
Успех и дано успееш да се измъкнеш от кашата! :)

PaChanGa_GiRl
03-13-2008, 19:31
Забъркала си страшна каша... :? И наистина... как може 2 седмици да отсъстваш, и те да не знаят... Или ти лъжеш нещо, или не знам... А как да смекчиш реакцията им? Ми май наистина ще е по - добре да им кажеш... Така или иначе ще разберат. Дали ти ще им го кажеш или някой друг... резултатът ще е един, но поярвай - ако някой друг им го каже със сигурност ще загубиш доверието им напълно... :?

Абе тя живее в друг град, те затова не знаят. Трябвало е да им кажеш, но и сега не е късно. Щом си била болна 2 седмици, значи е било сериозо и те ще те разберат. Наистина по-добре да го разберат от теб.
Успех ;)

Vaniushkata
03-13-2008, 22:07
Blagodarq mn za stvetite.Vijdam mn vyprosi ot sorta na tova,4e na6ite ne znaqt, 4e sym bila bolna,6te gi uto4nq.Moq e gre6kata, ne sym se izrazila pravilno.Ozdraveq - zabravila sym da go pi6a v kavi4ki, no vse pak belejkata mi e istinska i vse pak nqma kak daskalite da razberat,4e gi lyja pri polojenie,4e imam medicinska belejka.Eto za tova na6ite ne znaqt,4e sym bqgala.No s izvinenie naistina ne iskam da uto4nqvam pri4inata poradi koqto naistina sym otsystvala.Vyob6te ne e za kazvane.Naistina sym stra6no mn blagodarna za tova,4e ste si napravili truda da pi6ete.6te se vyzpolzvam ot vseki va6 syvet.A tova, 4e na6ite ne sa uvedomeni e zaradi tova,4e daskalotot nqma nikakva vryzka s tqh.

Force
03-13-2008, 22:10
Е сега кат не ти се оди нема да оди6 ама поне при мене е такава логиката ... А ти си моми4е и сиг е по различно . Аз от както живея само с майка ми хода на даскало кажи речи през седмица отсъствам

Yoyoyoyoyo
03-14-2008, 13:55
Хей,не се притеснявай толкова де.
Все пак все още нищо не се энае :)
Недей предварително да се самонавиваш.Първо иэчакай да раэбереш какво ще стане.Може пък директора да е вэем решение да не минаеш на самостоятелно убочение :) Да се надяваме,че е така де.Наистина класната ти е постъпила тъпо,като не е иэчакала да и донесеш бележка.И въпреки това,това е положението :o По-добре си отстоявай правата.В случая,неэависимо поради каква причини си отсъствала,ти си права!Трябва да имаш поне няколко дни от новата седмица,в които да те чакат да донесеш иэвинителна бележка.Не энам эащо даскалката ти е постъпила така :? Според мен ,ако директора е нормален,ще вэеме решение,което да е в твоя полэа :) И вс епак,ако евентуално не иэляэа права,не се панирай.Това не е нещо тооооолкова фрапантно.На всеки ученик почти са се случвало някакви такива неща.Родителите ти не падат от Марс :) Не мисля,че това е достатъчна причина да спрат да ти имат доверие.Да,ще им стане кофти,ама ще им мине след време 100%.Просто им каэваш направо,иэвиняваш се,беэ драматиэации :) Не е страшно!Айде късмет и ще видиш,че няма да си на оня режим...эабрайх го как беше 8-) :-)

Darling88
03-14-2008, 20:54
Абе кви са тия номера .... ти си измисляш ,няма такъв филм!

Аз колко пъти съм минавала по тоя начин и на всичкото отгоре завърших с мн неизвинени :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Грешката си е твоя ,сега си блъскай главата и следващия път просто поемай отговорност за постъпките си!!!!! :x :razz:

Vaniushkata
03-15-2008, 09:31
Pak izkazvam blagodarnostiza syvetite.Da dopylnq samo,az poemam otgovornost za gre6kite.Otgovorna sym za vsi4ko,koeto pravq.Prosto iskah syvet za roditelite si.Nqma da se opravdavam,nikoga ne go pravq.Kakvoto sym posqla tova 6te pojyna,prosto iskah da go posmek4a.Naistina sym blagodarna,uspokoihte me.Ne mi puka za ni6to drugo,osven za roditelite mi.Perde sym,oba4e stane li vypros za tqh sym gotova da napravq i nevyzmojnoto.Vqrvam pri vseki e taka

Darling88
03-15-2008, 17:43
Много е хубаво ,че имаш толкова хубави отношения с родителите си ! Много малко хора имат това,което ти и сега разбирам защо искаш да ги запазиш такива каквито са!

Но истината рано или късно излиза на яве ,за това най-добре просто бъди честна и откровена с тях и им признай.... това е !

vamp
03-15-2008, 19:44
Blagodarq mn za stvetite.Vijdam mn vyprosi ot sorta na tova,4e na6ite ne znaqt, 4e sym bila bolna,6te gi uto4nq.Moq e gre6kata, ne sym se izrazila pravilno.Ozdraveq - zabravila sym da go pi6a v kavi4ki, no vse pak belejkata mi e istinska i vse pak nqma kak daskalite da razberat,4e gi lyja pri polojenie,4e imam medicinska belejka.Eto za tova na6ite ne znaqt,4e sym bqgala.No s izvinenie naistina ne iskam da uto4nqvam pri4inata poradi koqto naistina sym otsystvala.Vyob6te ne e za kazvane.Naistina sym stra6no mn blagodarna za tova,4e ste si napravili truda da pi6ete.6te se vyzpolzvam ot vseki va6 syvet.A tova, 4e na6ite ne sa uvedomeni e zaradi tova,4e daskalotot nqma nikakva vryzka s tqh.

Като казваш половината история как очакваш адекватен отговор?
Понякога детайлите променят коренно ситуацията.Желая ти успех!

Vaniushkata
03-17-2008, 10:56
Dnes hodih da se razpravqm.Pyrvo bqh pri psiholojkata na daskaloto,tq mn mi pomogna i me razbra,mislq 4e 6te se zastypi za men.Posle zaedno s neq i s klasnata bqhme pri direktora i toi kaza,4e zasega koleloto se obyrnalo,oba4e trqbvalo da pi6a nqkakvi ne6ta tam.Koga sym iskala da dam belejka,ei takiva istorii.Taka 4e,zasega mai vsi4ko po4va da se opravq,no ne iskam da kazvam ni6to predvaritelno.Tazi sedmiva 6te se izqsnqt ne6tata i moje da me opravqt.Blagodarq,4e pisahte,4e mi pomognahte.Dnes smqtam da kaja na na6ite i to samo zaradi va6ata pomo6t.mn sym blagodarna.