PDA

View Full Version : Бихте ли убили човек?



Ziezi
03-14-2008, 06:35
Преди няколко дена с едно пиле си говорихме на тази тематика и това ме наведе на мисълта да пусна тая тема.

Бихте ли убили човек?Мислите ли,че човешкият живот струва нещо на този свят?С какво животът на един човек,който работи цял живот честно,като компютърен програмист примерно,плаща си данъците,не замърсява околната среда и тн е по-важен,или по-достоен от живота на един пещерен скакалец,който току що си е изял левия крак за да не умре от глад?Или пък от живота на едно бонобо,което през жизнения си цикъл е изшибало три пъти майка си,два пъти леля си,че дори е посягало и на баща си(доказан факт)?По-висши ли сме от другите животни?Ако да, защо тогава всички сме такива крайни шовинисти,когато става дума за отделни видове?Защо убийството на едно теле за Коледа да е нещо нормално,а убийството на един човек - ненормално?Ако сме по-висши не би ли трябвало да се разделим с тези разсъждения и да гледаме глобално и логично на нещата - нещо,което приляга на висшите същества?Влечугите,бозайни ците,птиците(или огромната част от тях) та дори и рибите имат таман толкова развита нервна система,колкото и хората - с други думи,и те чувстват болка,като нас.Не е ли един вид изкривено мислене,двоен стандарт,некомпетентност да бъдем шовинисти към останалите видове животни,но към животни от нашия вид - не?Бариерата е много тънка,защо да ми пука повече ако хвана та разпилея гнусната,миризлива глава на един мазен,черен циганин в ръб на кофа с надпис "ДИЦ",отколкото ако настъпя червей и му размажа червата по тротоара?Защо хората смятат,че като серат в тоалетна чиния са нещо повече от другите,а не плод на именно същата немърливост(с малки изключения) на Майката Природа,обвързала ги на смърт от самото им раждане?

ПП:примерът с циганина да не се приема,като расизъм моля,първо научете значението на тая дума и тогава ме натоварвайте с мненията си!

eu.hyricane
03-14-2008, 06:56
4uwstwata vinagi preobladavat.. taka 4e ako smetne6, 4e e pravilno da ubie6 (za otma6tenie, nakazanie, samoza6tita), trqbva d go napravi6..
az li4no mislq, 4e bih ubil nqkogo, samo ako toi posegne na moq jivot ili na tozi na blizak moi 4ovek.

Facelessman
03-14-2008, 06:58
Ти разглеждаш всичко на биологично ниво , помисли колко е еволюирал човекът за тези години и колко е еволюирал пещерния скакалец - може би това придава по голяма значимост на човека , че може да разсъждава и да извлича логически решения , че за толкова години е създал една уникална цивилизация.Доста по голямо значение има обиновения човек , който допринася за обществото с това , че плаща данъци и не замърсява околната среда , отколкото един гълъб с нервна система , който просто цвъка наляво надясно.Ето защо човешкия живот е най-важен , защото не знаеш дали човекът който си убил няма да стане нещо повече , да допринесе я с изобретение , я с някакво творчество(колкото и незначително да е , то все пак е богатство на човешката мисъл) , докато пъдпъдъкът , който убиваш по време на лов живее по 4-5 години...

eu.hyricane
03-14-2008, 07:06
ina4e v spisaka mi s ne6ta, koito trqbva da izvar6a/osa6testvq, dokato sym jiv, na 28 mqsto e da osakatq pedofil.. tova sa mi nai-omaznite sazdaniq..

rakiQ
03-14-2008, 07:33
бих-баба ми
лази ми по нервите тфа същество :razz:

eu.hyricane
03-14-2008, 07:51
бих-баба ми
лази ми по нервите тфа същество :razz:

men me kefi pyk.. darji se mn korektno

rakiQ
03-14-2008, 07:56
бих-баба ми
лази ми по нервите тфа същество :razz:

men me kefi pyk.. darji se mn korektnoкой бе??????????????????????????БАБА МИИ?????????!!!!!!!!!1

rakiQ
03-14-2008, 08:21
Не бих убил човек!!!

Както и не бих убил животно с умисъл или нарочно, освен за да го избавя от мъките му. Яденето на месо е косвено убийство, както и плащането на данъци примерно, затова нека конкретизираме дали става дума да убием лично ние животното или човека...аз затова не ям месо! пък и не ми е вкусно..

bboy_bunker
03-14-2008, 08:39
Аз бих убил ~egoistiC, за да я избавя от мъките на баба си :D

RAWRRR
03-14-2008, 08:53
Да,бих убила.
В случай на:

-евтаназия (особено,ако съм говорила с човека преди това и той ме е помолил, т.нар. - пасивна евтаназия)
-аборт (ако детето е много болно , като под много болно имам предвид - да е болно от спин,или да е едновременно глухо,сляпо и нямо),в други случаи не бих правила аборт,независимо дали съм на 15 или на 30,дали съм богата или бедна,защото за мен всеки живот,дори най-мизерния и беден,заслужава да се изживее.
-самозащита (ако наистина нямам друг избор)
-бих убила и човек,в името на повече хора..например,ако съм шоф-ор на влак..пред мен има две разклонения на релсата,на едното има един човек ,на другото има няколко,не мога да ги предупредя и те не могат да избягат-в такъв случай бих рискувала живота на един,за живота на няколко)

Животно,само ако е болно или при самозащита.

RAWRRR
03-14-2008, 09:05
Да,прав си,не се изразих много точно.
Но говорех хипотетично,просто да дам пример за тежко заболяване. :)

rakiQ
03-14-2008, 09:19
Аз бих убил ~egoistiC, за да я избавя от мъките на баба си :D 8-)

eu.hyricane
03-14-2008, 09:27
бих-баба ми
лази ми по нервите тфа същество :razz:

men me kefi pyk.. darji se mn korektnoкой бе??????????????????????????БАБА МИИ?????????!!!!!!!!!1
baba ti e palna kreiznica, povqrvai. sno6ti se izkartihme v 1 klub

Take1nlov3
03-14-2008, 09:56
Доста често зависи от супер много фактори ...! Но по-принцип не бих убил човек а само бих го бил докато сметна за нужното.
Поздрави ;)

cba
03-14-2008, 16:24
Предполагам, че не бих убила човек.... как ще се погледна после в огледалото като знам, че дъм УБИЕЦ

Disrespect
03-14-2008, 16:29
не

5StaR
03-14-2008, 16:56
Аз ако не утрепа по двама-трима на ден немога да заспа

zloto
03-14-2008, 17:08
На теория бих убила човек, но само при самозащита или ако е причинил нещо на някой близък... на практика едва ли 15 годишно момиче би могло да убие човек, особено бъзла като мен :o
Но не бих убила човек или животно само защото се смятам за по-висша от него :-o единствено комари убивам с удоволствие, иначе ми е жал да убия каквото и да било, а месо не ям от отдавна...

FOOTSOLDIER
03-14-2008, 17:39
Достам съм мислил по този въпрос и да бих убил.Бих защитил роднините си с цената на всичко.А има и хора, които не заслужават да живеят- педофили, изнасилвачи и сяква др измет.

ЕPu
03-14-2008, 17:44
Достам съм мислил по този въпрос и да бих убил.Бих защитил роднините си с цената на всичко.А има и хора, които не заслужават да живеят- педофили, изнасилвачи и сяква др измет.

Донякъде си прав...
От друга страна аз не знам какво да мисля по въпроса.. като имам предвид това мнение и факта, че аз съм никой, за да отнемам чужд живот.
Живота е даден и не би трябвало някой да има каквото и да било право да ти го отнеме..
Повече клоня към 'не'.

Disrespect
03-14-2008, 18:14
между 'по' и 'съвсем' няма тире

по-различно се мисли, но ако изпадна в такава ситуация ще се надявам да успея да се овладея
това е много нестабилно състояние и не можеш да кажеш със сигурност

DisciplineAndOrder
03-14-2008, 18:28
не се знае в какви обстоятелства мога да изпадна някога,така че ако се наложи-бих убила,да.

но за кеф едва ли бих.

w0sh
03-14-2008, 18:46
Да аз бих убил, но при определни обстоятелства.. Най-вече такива когато е застрашена сигурността на мен или блзиките ми...
А защо хората смятат убиването ан животни за нормално..... защо мечката убива животно... защо глиганът убива... лъвът.... акулата.
Някой от тях също са всеядни като хората.

FOOTSOLDIER
03-14-2008, 18:58
Според мен да убиеш животно е съвсем нормално.

Lunatic-
03-14-2008, 19:02
разбира се !
особено МАНГАЛ

FOOTSOLDIER
03-14-2008, 19:15
Ти вече голям филм наби, сухожилия ала бала аз като се бия незнам какво става, а ти чак сухожилия ще режеш.

sherry
03-14-2008, 19:28
Прекалено съм добра, аз не бих могла да убия животинка, а камо ли човек.

Не знам защо, но мисля, че ако става дума за нападание, може и да не убия човек дори да рискувам да ме наранят, просто не бих стигнала до крайност. Но като се замисля...ако става въпрос за детето ми в бъдеще примерно, бих убила, ако някой го нарани или убие! Ей тогава ще убия и няма да остане и капка от добротата ми.

Pedigree
03-14-2008, 19:43
Не мога да убия.Мисълта да спра живота на нещо,което диша и мърда,ми се струва противна,но не се знае в каква ситуация мога да попадна.Може би бих убила за някое изключително скъпо същество,макар че се съмнявам,но както казах-не се знае. :)

FOOTSOLDIER
03-14-2008, 19:43
Важното е да се целим в сухожилията :D

NSDAP
03-14-2008, 22:02
Убивам за род и родина!

Sevt
03-14-2008, 23:35
По - висши сме, защото сме създадени по Божий образ и подобие.
По - висши сме защото всяко животно в жизнения си цикъл " мисли " за точно 3 неща - от кого да избяга, кого да изяде и как да се възпроизведе. Да има хора, които не могат да го надраснат, но като цяло смятам, че място за сравнение няма.
И все пак горе изложеното няма нищо общо с това дали бих убил човек. Отговорът разбира се е " незнам " , но за това, в което вярвам, за това, за което давам живота си, вероятно бих убил и човешко същество.

[B]a[N]D[i]T[k]a
03-15-2008, 06:39
единствения човек които бих убила...........това съм аз ;) за друг.. :?

find_m3
03-15-2008, 08:06
Не, никой от вас не би го направил или по - скоро не се знае какво точно ще стане, защото мислите тогава ще ви текат по съвсем различен начин.. Когато оръжието е в теб други мисли те обхващат, всичко се променя.. Тук може и всички да кажете, че бихте убили, но не е така.
Евала на тези, които казаха, че не биха...

абе ти как мислиш,че ще стане това?Напада те някой и ти стоиш така или в най-добрия случай тръгваш да се бориш и ако оръжието попадне в теб ще мислиш дали да го използваш?Дааааа бе...бих убила ,ако трябва да защитя близък човек или себе си точно поради тази причина ,че единственото, за което ще мога да мисля е как да го пречукам и ще чувствам само гняв

Абе това е инстинкт за самосъхранение бе хора ,няма какво да говорим,ако мога ще избягам,но ако не става Бог да ми е на помощ на мене или на него/нея толко!

ScionOfStorm
03-15-2008, 09:06
Не бих убил, човешкият живот, независимо на кого принадлежи, е нещо прекалено свято за мен, за да го направя. :)

Saymon90
03-15-2008, 09:19
Това е труден въпрос, на който не може просто да се отговори с "да" или "не". Да, има хора, които не биха убили, но има и ситуации, в които не си себе си.
Имало е моменти, когато съм бил близо до подобни неща... а е имало моменти, когато ако съм имал възможност, съм щял да направя доста щети... 100%.
Може би зависи и от това в какъв свят живее човека - какво е видял, какво му се е случило.

Да, бих убил.

PepiDesigns
03-15-2008, 10:20
Темата ми е супер интересна .. ии отговарям , че дали ще убия човек - зависи ...

Зависи от обстоятелствата , ако от това зависи моя живот , или живота на някой на който държа , а този който застрашава техния живот е някой който дори не познавам ,или знам , че е ... безразсъден , значии ще убивам ..

Баща ми , ми е казвал винаги .. понеже когато пътува много , и примерно аз съм с него , ако не дай си боже се случи нещо , и аз мога да действам , ако ми каже
-Убивай
този който застрашава моя живот или неговия , трябва да бъде най-малкото ударен ..

Просто когато пътува много , той ... един вид си е чист "тираджия" .. тази дума я мразя , та , той е шофьор на камион , и много пъти кара доста ... "ценни" товари .. било то оръжие , или нещо радиоактивно , танкове и т.н. ... някой път кара и екстрат за дъвки , така , чее .. :-D

Та ... това което ми е казвал баща ми по този въпрос е , че ако имам достатъчно реален поглед по ситуацията , или в случая той е отстрани и може да каже какво трябва да правя - ако каже да убивам - убивам ...

btw Не е хвалба , но мисля ,че преценката на баща ми е най-реалната в такива ситуации е ... абсолютно реална , защото е бил най-малкото в казармата , след което е продължил още 3 години с обучението си там , след което , той и много други хора , влизат за първи път в "Баретите" на България ... тогава това за Зелените барети , защото тогава не е имало червени ... не знам колко време продължава тази история , но когато получава покана да влезне във Специалните Части , той отказва всичко това , и други неща които му предлагат , и се записва за готвач ... изкарва си и там "курсовете" , много хубаво готви , след което си изкарва книжка за Камион , ADR сертификат за каране на опасни и радиоактивни товари , ии още в началото на курсовете му вече има пътувания до Иран и Ирак ..

бих приложил и снимки на пътуванията в Иран/Ирак , и ако намеря някое от писмата относно "поканите" ... само и само да затвърдя мнението си. :)

Относно цената на човешкия живот ..
10 000 ... 100 000 ? 1 000 000 ... ?
Не .. човешкия живот за мен е безценен ..
Да загубиш някой който обичаш .. някой .. дори не толкова значим за теб човек , но имащ някаква малка роля в живота ти .. всичко това е безценно , тези Десет Хиляди или 1 млн. не могат да върнат тази тръпка .. не могат да върнат този човек , няма да ти проговорят с неговия глас ...

Няма да отрека , че ако имам тези пари , няма да си прекарам малко хубаво ... но ... не мисля , че тези пари струват колкото човешкия живот ... просто Безценно ..

Единственото което човека не може да направи е да върне някой ... дали парите ще могат ? НЕ ...

Това е моето мнение по въпроса. .. не е пълното , но ... не знам , не ми се пише толкова много защото ... ще се задълбоча много.

Muse_of_Madness
03-15-2008, 14:10
Ако цената на човешкия живот е безкрайна, то ткъде знаем, че два безкрая са равни?

cappy123
03-15-2008, 18:20
Не бих убила човек...Не съм аз тази, която ще отнема животи и ще решава кое е правилно и кое не...Мразя ролята на съдник!!! :(

BrokenInnocence
03-17-2008, 02:29
Както казаха по- горе... по един начин се мисли сега пред монитора и по съвсем различен, когато имаш оръжие в ръка и човек пред себе си... Но аз мисля, че доста от тези, които казаха, че не биха убили човек биха го направили... когато сме в опасност винаги действаме първосигнало, естествено, че ще забиеш ножа, за да не ти го забият на теб... Колкото до мен самата... да, бих го направила... определено.

Bolt_f
03-17-2008, 02:47
NIKOI NQMA ABSOLUTNO NIKAKVO PRAVO DA OTNEME JIVOTA NA KAKVOTO I DA E JIVO SYSHTESTVO! Ne bih go napravila dokato, otnqkyde sluchaino, ne se naucha da davam jivot na myrtvite...!

Lestat357
03-17-2008, 03:06
Не.

Madness
03-17-2008, 08:32
Не знам,честно казано...
Но не съм твърдо зад"не".

DjPiRgOs
06-12-2010, 18:58
Бих но зависи от много неща.

britzy
06-12-2010, 20:03
Както казаха по- горе... по един начин се мисли сега пред монитора и по съвсем различен, когато имаш оръжие в ръка и човек пред себе си... Но аз мисля, че доста от тези, които казаха, че не биха убили човек биха го направили... когато сме в опасност винаги действаме първосигнало, естествено, че ще забиеш ножа, за да не ти го забият на теб... Колкото до мен самата... да, бих го направила... определено.
долу горе е така.
Аз съм вярваща и мисля,че само Господ има право да дава и отнема животи-все пак-кои по дяволите сме ние?!Не бива да се правим на Богове... :?

Hercule
06-12-2010, 20:11
зависи какво ми е сторил

yakuza_
06-12-2010, 20:15
Ако е аз или той, тогава бих избрал естествено себе си. Това като цяло е доста относителна ситуация и може да зависи от много прични. А и не съм вярващ, ако това е от значение.

Doomcryer
06-12-2010, 20:42
Пуснато на: Пон Мар 17, 2008 11:32 am

:-o

LoveLetter
06-12-2010, 20:58
Бих, но зависи от обстоятелствата.

someonerandom
06-12-2010, 21:34
Пуснато на: Пон Мар 17, 2008 11:32 am

:-o
Е,и?Мислиш,че този въпрос се изчерпва за 2008 година?Това е една от темите,за които няма значение кога е пусната
По темата:
Нямам идея.Ако не си бил в такава ситуация,не може да знаеш,и да си бил,не знаеш дали утре няма пак да изпаднеш,обаче с друг развой на събитията.Предполагам,че ако става дума за избор аз или той или някой,за който ми пука или той,бих,но все си мисля,че по-скоро ще се опитам да го обезвредя по друг начин,дори и да пострадам малко,но да не го убивам.

someonerandom
06-12-2010, 22:03
^^Важно е да си има и тема за чесаане на езика и разтягане на локуми :D

ShtrudeL
06-12-2010, 22:54
О значи ако трябва да си **** родата и да се убиваме един друг като канибали няма да е проблем? yeahh касапница ^^ О.о?

jghgh
06-12-2010, 23:04
кви са тия психарски теми

antiWHAT
06-13-2010, 00:13
NIKOI NQMA ABSOLUTNO NIKAKVO PRAVO DA OTNEME JIVOTA NA KAKVOTO I DA E JIVO SYSHTESTVO! Ne bih go napravila dokato, otnqkyde sluchaino, ne se naucha da davam jivot na myrtvite...!

научи се как се спира хероина :lol:


що пък да не убия?

KumchoValcho
06-13-2010, 07:38
Може би.

Dumb
06-13-2010, 08:34
В екстремни ситуации най- силни са инстинктите, които не могат да бъдат
контролирани т.е. бих убила човек - при самозащита. Не смятам аборта за убийство.
Месо ям... не го смятам за грешно. По силният отселява, но да убиваш животни за удовлоствие е едно от най-"гнусните" неща за мен.

Rounder
06-13-2010, 08:41
Зависи,ако се налага няма и да се замисля.
За пари също мога да склоня...зависи колко са !

IndependentGirl
06-13-2010, 09:53
Не, не бих убила човек.. #-o
Всеки човек има право да изживее собственият си живот, точно толкова, колкото и аз имам право да изживея моят.. :]

Аз съм такава добра душица, че ми е жал животно да убия, пък какво оставаше за човек.. 8-)

danibebi
06-13-2010, 11:05
Бих убила човек единствено при самозащита..но това не е гаранция,че после няма да изпитвам вина. :? Убийството на животни,буболечки и т.н. не го смятам за нещо "ненормално" и т.н. но е истина,че някои хора заслужават да бъдат убити по жесток начин.. :?

ShiZo
06-13-2010, 11:33
Това е тема която силно ме интересува.. обаче.. напоследък гледам да не говоря/мисля за това понеже ми навлича само проблеми на главата.. с една дума психясвам и изпадам в тъпи депресии...
Понеже.. всяка секунда нещо супер отвратително се случва с животни и хора в поне 1000 точки на планетата... убийство..нехуманно отношение.. глад..мизерия.. и хиляди хиляди неща.. и започвам да се чувствам незначителна .. мъничка колкото песъчинка.. Невъзможността ми да направя каквото и да е било за да облекча някои от тези животни/хора ме кара да.... да си завра дулото в устата и да натисна спусъка.
Обаче това е лесно. От тук идва отговора ми на въпроса ти дали бих убила някого. Не, със сигурност не, но ако той заслужава убийство по правните закони (или доживотна в нашата страна) то тогава ще се постарая да го побъркам. Ако имах възможността . Защото физическата саморазправа не е достатъчна. Аз вярвам...че няма лоши хора, респективно лоши животни.. но начина на живот..ги "изгражда" като такива. Което означава.. че "човекът който е най-интелигентното същество на планетата...а у.. " е еволюирал по такъв начин..че да е*е майката на всичките системи около себе си, включително и своята собствена, тровейки се ежеминутно с жалко подобие на храна и директно с отрова, като алкохола, цигарите и наркотиците..значи.. трябва да се замислим че нещо не е наред когато едно същество целенасочено се самоунищожава, ВКлючително.. всичко около него.
Откъдето идва изконния движещ извод за моя живот, който е -аз хора НЕ ПОНАСЯМ. Не уважавам и ненавиждам. Колкото до животните.. чувствам се три пъти по зле когато настъпя охлюв в дъждовен ден и .. прекратя живота му, единствения му живот! ...от немърливост и недоглеждане... отколкото когато пребия някое тъпо хлапе, което е решило че да беси малки котенца е интересно занимание...или ако видя дядо на системи, болен от рак на белия дроб..
Всичко което ние хората получаваме е всичко което ние сами сме си надробили... тогава няма нужда от оплакване, няма нужда от съчувствие.. докато животните..те просто се опитват да живеят нормално живота си... и не се бонтуват..когато домът им се опожарява или изсича.. когато биват затваряни в клетки до края на живота си.. когато храната им е взимана от хора...когато те самите са избивани заради козината им или месото.. или когато са убивани просто за спорта... не..те просто се опитват.. да се справят и да продължат да съществуват..
пак се разплаках..гадна тема...

Rounder
06-13-2010, 13:18
охх...и на тебе не ти е лесно....не ми се спори сега за да ти покажа,че не си права...но всеки луд с номера си.

m1nik
06-13-2010, 14:19
Не един ами няколко..

Missyyy
06-13-2010, 15:18
понякога ми се иска да убия брат ми , нооо 8-)

xWandereRx
06-13-2010, 16:57
абе хората са много тъпи животни
това, че мислят не означава, че сме най...според мен
точно пък това човек да убие друг човек е най - тъпото нещо
животните поне се избиват за да се хранят, а хората....
абе тъпи сме, просто сега ме мързи да напиша всичко, което мисля :D
понякога направо ми се иска да съм животно :D

yakuza_
06-13-2010, 17:19
абе хората са много тъпи животни
това, че мислят не означава, че сме най...според мен
точно пък това човек да убие друг човек е най - тъпото нещо
животните поне се избиват за да се хранят, а хората....
абе тъпи сме, просто сега ме мързи да напиша всичко, което мисля :D
понякога направо ми се иска да съм животно :D
Ами нахрани се с него след като го убиеш -.- Сега вече имаш правото да убиваш.

SolemnityOfDeath
06-13-2010, 17:37
Не мисля, че целенасочено бих убил. Трябва да съм доста афектиран, за да си влезна в разрез с това, което съм си изградил като принципи.

cherinka
06-13-2010, 19:19
Не смятам аборта за убийство.

А трябва.

TheNewReligion
06-13-2010, 22:25
В екстремни ситуации най- силни са инстинктите, които не могат да бъдат
контролирани т.е. бих убила човек - при самозащита. Не смятам аборта за убийство.
Месо ям... не го смятам за грешно. По-силният отселява, но да убиваш животни за удовлоствие е едно от най-"гнусните" неща за мен.

Sham
06-13-2010, 22:53
мисля, че съм достатъчно лабилна, за да го сторя (при дадени обстоятелства и външни сили)
що се отнася до съзнателен избор - не съм сигурна, че съществува живот след смъртта, нито кармичен кръг и прераждане, така че животът остава единственият Ад, единственият Рай.

kris4ety14
06-13-2010, 23:43
Предвид това, че обикновено съм доста сдържан човек и изобщо не се карам с хората, трябва да стане нещо извънредно, за да посегна на някой. Дори и при самозащита, когато зависи моят живот или на някой скъп човек, бих посегнала на нападателя, колкото да го обезвредя - т.е. да имам време да избягам далееч, колкото държат краката 8-) .

По-горе прочетох нещо за инстинктите - човек не може да избяга от природата си и те са връзката ни с животинския свят.

Относно
Не смятам аборта за убийство. : Убийството е да убиеш друго човешко същество. Плодът, който расте в утробата е потенциален човек. В него се формират, ако мога така да се изразя, качествата, които ще го определят като човек.
Ще дам само един ярък пример:
Да вземем едно бебе.
То ще бъде родено в 9-ти месец, ще си върши физиологичните нужди(акане, пишкане, ядене и спане по цял ден), но междувременно ще се учи от живота и ще общува с околния свят.
Обаче майка му катастрофира и то се ражда преждевременно, в 7-ми месец.

За какво иде реч? Излиза, че това бебе е готово да бъде човек и в 7-ми, и в 9-ти месец. Тоест, от момента, когато при него мозъкът е изграден на такова ниво, при което ние казваме на съществото "човек". А щом убиваш, отнемаш живота на някаква структура, която може да наречем човек, си убиец.

П.П. 2 часа е, а аз водя безсмислени дискусии #-o

SolemnityOfDeath
06-13-2010, 23:43
Абортът винаги е бил толкова специфична тема...особено ако намесим и религиозните параметри. Предполагам би си заслужавала дискусията отделна тема, в интерес на истината.

darkPaladin
06-14-2010, 00:53
Не бих убил човек!!!

Както и не бих убил животно с умисъл или нарочно, освен за да го избавя от мъките му. Яденето на месо е косвено убийство, както и плащането на данъци примерно, затова нека конкретизираме дали става дума да убием лично ние животното или човека...

Е разстението не е ли жив организъм не го ли убиваш? :lol:

Като убиеш човек не само прекратяваш живота му,но и променяш този на близките му.С убития си отива цяла човешка съдба,а като се сетя,че този човек може да е лекар,пожарникар и тн си представям колко човешки живота би спасил.

А що се отнася до аборта,за мен си е убийство.По този начин прекратяваш нечий живот, а това е точно убийство(ако някой знае по-точен термин от убийство да го каже)

KoRnFlAkE
06-14-2010, 02:01
при самозащита, да, но се съмнявам да е особено приятно.
аборта не го броя за убийство.

SolusChristus
06-14-2010, 03:28
Ако няма друг начин, няма и да се замисля.

plmn
06-14-2010, 08:43
Ако няма друг начин, няма и да се замисля.

на това ли те учи библията? :( :lol:

woshata
06-14-2010, 08:52
Аборта не е убийство. Вярно е, че в теб се формира живот, НО все още е просто оплодена яйцеклетка, само зародиш, не знам кво говорите вие, било човек.. ем не е. Смисъл не че съм безчувствена, но наистина не е, а мисълта че ще бъде потенциален човек, само натоварва излишни и води до безмислени спорове. Отделно от това, аз съм огромен хуманист, ако мога да употребя тая дума и едва ли бих убила човек, трябва ситуацията да е адски екстремна и от смъртта му да зависи моя живот или на най-близкия ми човек, поне в момента.

yakuza_
06-14-2010, 09:13
Дайте да махнем и презервативите тогава, да не убиваме потенциални деца ! Нека станем 10 млрд и тогава да се чудим защо не ни достигат ресурси -.-

cherinka
06-14-2010, 10:52
Не съм казала, че щом не считаш нещо за лошо, не трябва да го правиш.
Губиш, убиваш част от себе си, и не само. Не визирам 'убийството' на потенциален (както споменаха) човек, а и нервните и психически разтройства, които предизвикваш у себе си след евентуален аборт.
Раняваш не само заченатото беззащитно дете, но и себе си.

http://www.bgflora.net/haf/f1.html (@ favourites)

darkPaladin
06-14-2010, 12:07
Аборта не е убийство. Вярно е, че в теб се формира живот, НО все още е просто оплодена яйцеклетка, само зародиш, не знам кво говорите вие, било човек.. ем не е. Смисъл не че съм безчувствена, но наистина не е, а мисълта че ще бъде потенциален човек, само натоварва излишни и води до безмислени спорове. Отделно от това, аз съм огромен хуманист, ако мога да употребя тая дума и едва ли бих убила човек, трябва ситуацията да е адски екстремна и от смъртта му да зависи моя живот или на най-близкия ми човек, поне в момента.

Първо е зародиш после плод ;)

kris4ety14
06-14-2010, 12:33
Дайте да махнем и презервативите тогава, да не убиваме потенциални деца ! Нека станем 10 млрд и тогава да се чудим защо не ни достигат ресурси -.-

С презерватива според твоите думи излиза, че убиваме деца.

Презервативите са САМО предпазно средство, което пази опашатковците(сперматозои ите) да не стигнат до яйцеклетката или изобщо да не влизат по пътя към нея.

Следователно щом се ползва презерватив, няма да има бебе, няма да има нищо за убиване.

В горното си мнение поясних, че смятам, че абортът е убийство. Докато бебето е в утробата, то по някакъв начин се адаптира за живота и когато ни скимне да го извадим оттам, то е готово за самостоятелен живот. Недоносените бебета ги слагат в кувьоз само, за да се доразвият органите им, а мозъкът си функционира. А колкото до това за потенциалният човек, хей тук открих цяла статия в сайта на БиБиСи (авторитетна медия): http://www.bbc.co.uk/ethics/abortion/child/potential.shtml

@darkPaladin
Убийството е да убиеш човек, а не растение.

@cherinka
=;

darkPaladin
06-14-2010, 12:52
Дайте да махнем и презервативите тогава, да не убиваме потенциални деца ! Нека станем 10 млрд и тогава да се чудим защо не ни достигат ресурси -.-

С презерватива според твоите думи излиза, че убиваме деца.

Презервативите са САМО предпазно средство, което пази опашатковците(сперматозои ите) да не стигнат до яйцеклетката или изобщо да не влизат по пътя към нея.

Следователно щом се ползва презерватив, няма да има бебе, няма да има нищо за убиване.

В горното си мнение поясних, че смятам, че абортът е убийство. Докато бебето е в утробата, то по някакъв начин се адаптира за живота и когато ни скимне да го извадим оттам, то е готово за самостоятелен живот. Недоносените бебета ги слагат в кувьоз само, за да се доразвият органите им, а мозъкът си функционира. А колкото до това за потенциалният човек, хей тук открих цяла статия в сайта на БиБиСи (авторитетна медия): http://www.bbc.co.uk/ethics/abortion/child/potential.shtml

@darkPaladin
Убийството е да убиеш човек, а не растение.

@cherinka
=;

префразирам 8-) разстенията също са важни те влиаят на въздуха не бива да ги пипаме :lol:

kris4ety14
06-14-2010, 12:59
префразирам 8-) разстенията също са важни те влиаят на въздуха не бива да ги пипаме :lol:

Едва сега видях тънката ти ирония с exploitedteen 8-) .

SunSmile
06-14-2010, 13:29
Зависи кой и защо.
Бих убила комшията от къщата зад нашата! Бих го отровила... да се мъчи! :-x да му е гадно, да умира бавно и мъчително :-x
Човек като него не трябва да живее. Толкова злини, измами, кражби, убийства на животни в цялата махала е извършил, че бих го разстреляла чак... когато съм много ядосана :o Имам голямото желание да му уредя едно мощно пребиване с тръби, бухалки... :lol:

*колкото и да не ми отива да кажа всичко това.... в яростта си съм способна на много неща!

Бих убила при самозащита или защита на някой наистина близък човек

kris4ety14
06-14-2010, 14:46
@HarleyFlanagan


А кога зародиша става плод?
В началото на 3-тия месец според приблизителна информация.


Кога се развива мозъчна и нервна дейност?
Нервна дейност е общо понятие. Вниманието трябва да бъде насочено към онези нервни дейности, които ни отличават от животните и характеризират като хора. Мисълта ми е, че ако убиеш нещо, което е до такава степен развито, способно да функционира като човешко същество, то убиваш човек.

darkPaladin
06-14-2010, 16:50
Пфахахахахаха, чак сега видяла тънката ирония... такава тънка ирония е, че направо ще припадна.

Ще ме убиете...

А кога зародиша става плод? Кога се развива мозъчна и нервна дейност или ще караме балъшката - "аборта е убийство" и сърдито тропкане с крак. :lol:

Чакам сериозна аргументация, а не линкчета към BBC, които са известни с...? ;)

В третия месец има сърдечна дейност ;) и по закон след третия месец една жена няма право на аборт,защото е убийство.(така е в цял свят не си измислям)
1 Би ли ми обяснил разликата между мозъчна и нервна дейност :D :lol: 8-)

2 дай сериозна аргументация,че аборта не е убийство

Dumb
06-14-2010, 18:51
Айде пак сега в цял свят било така...

Rounder
06-14-2010, 18:54
що не продължите в темата на Dumb

woshata
06-14-2010, 20:35
Аборта не е убийство. Вярно е, че в теб се формира живот, НО все още е просто оплодена яйцеклетка, само зародиш, не знам кво говорите вие, било човек.. ем не е. Смисъл не че съм безчувствена, но наистина не е, а мисълта че ще бъде потенциален човек, само натоварва излишни и води до безмислени спорове. Отделно от това, аз съм огромен хуманист, ако мога да употребя тая дума и едва ли бих убила човек, трябва ситуацията да е адски екстремна и от смъртта му да зависи моя живот или на най-близкия ми човек, поне в момента.

Първо е зародиш после плод ;)Кво казах аз ? А кво прави сперматозоида като отиде при яйцеклетката, май я опложда а ?

darkPaladin
06-14-2010, 21:05
HarleyFlanagan

Не съм съгласен с теб.Дори и някой друг да му помага да живее той пак е жив.Помисли за байпас!

И кажи ми каква е разликата в развитието на едно бебе родено вчера и на плод който ще се роди утре?

Elano
06-14-2010, 21:20
ако се наложи , няма да го гледам я ..

darkPaladin
06-14-2010, 21:31
HarleyFlanagan

Не съм съгласен с теб.Дори и някой друг да му помага да живее той пак е жив.Помисли за байпас!

И кажи ми каква е разликата в развитието на едно бебе родено вчера и на плод който ще се роди утре?


Много добре - байпас. А изкуствен мозък има ли?

Мозъчна смърт, ала-бала?

Мозъка на плода си работи.За да се контролира сърцето и другите процеси в организма.Умре ли мозъка на плода умира и плода.От майчиния организъм само се набавят хранителните вещества.Дори и след раждането пак е така.

Иначе изкуствен мозък няма,може да се подържа живота в организма искуствено,но не много дълго време.Типичен пример за мозъчна смърт е комата,но там е по-сложно.

darkPaladin
06-14-2010, 22:09
И кога се случва това?

4 5 седмица от бременноста мозъка започва да функционира.Той е първия орган който се изгражда.

woshata
06-14-2010, 22:14
какъв мозък бе :lol:

krem4et0
06-14-2010, 22:22
Абортът по медицински причини(по-скоро при голям риск за майката) равен ли е на убийство при самозащита?
Може би има обстоятелства, при които бих убила човек. Не мога да заявя, че никога няма да ми се случи. По-вероятно е да направя аборт по медицински причини минимум в 16 г.с. Убиец ли ще съм тогава? Или ще е самозащита...специфичен казус.

FraGLanD
06-14-2010, 22:26
Ако е сторил нещо на мой приятел или роднина бих го заклал застрелял или по всякакъв възможен начин без и да ми мигне окото!

ShtrudeL
06-14-2010, 22:35
Не ама бих му направила аутопсия... уу <3

darkPaladin
06-14-2010, 22:35
я, дай някакви доказателства, защото нещата, които съм чел аз, казват друго...

заповядай (http://www.ehd.org/resources_bpd_illustrated.php?page=2&language=13)