PDA

View Full Version : Нокти на краката



Shurik
03-14-2008, 15:40
Здравейте! Малко ми е неудобно да говоря за това, но все пак всеки човек си има своите здравословни проблеми. Значи по принцип, спомням си отдавна, от сигурно 7-8 години съм имала проблеми с ноктите на краката ми. Те (имам предвид ноктите само на палците на краката) започваха да се удебеляват, самите нокти и почерняваха. В началото си мислех че това е от не достатъчна поддръжка и започнах да ги режа, да ги чистя и т.н. Обаче проблема с твърдостта и дебелината на самия нокът не минаваше. Те започваха да стават по дебели (имам предвид на височина не дължина). И затова започнах да ги пиля и проблема се оправяше. Обаче, започна това да става доста уморително, защото ако не ги пиля 1-2 в седмицата те пак се удебеляваха. А и самото пилене си отнемаше време и нерви. И затова ги зарязах. В смисал започнах само да си режа ноктите на краката. Обаче.. сега виждам че откакто не ги пиля пак са станали същите, а сигурно и по-зле. И ме дразнят. Още повече че немога и да си сложа свестни чехли, все пак идва лято и ще ми се виждат гадните нокти на краката ( грешка само на палците са ми проблемни ноктите). Ако ги лакирам няма да се вижда, но проблема си остава. Затова бих искала да ме посъветвате какви лекрствени или там билкови, нз, средства, кремове да използвам, за да се оправят пак тези нокти. По принцип, може това да си е до ген защото и баща ми е бил с такива нокти, но не чак на млади години а по - късно. А аз съм момиче, на 21 години все пак. Мисля да отида до Джипито да ми даде наппавление за дерматолог, но незнам дали той е точно по тази област и ще успее да ми помогне. Чух пък за някакъв инженер Хлебаров ли там, който имал кабинет на Руски паметник и предписвал някакви билки които помагали за много неща. Моля да ми дадете някакъв съвет към кого да се обърна за помощ. Благодаря предварително

Liar
03-14-2008, 17:23
Отиди при личния си лекар той ще те посъветва към какъв специалист да се обървнеш.Иии как може да те мързи да си изпилиш ноктите?Колкото и изнервящо да е,трябва да ли просто да се оставиш,момиче си все пак,както ти самата каза!