PDA

View Full Version : Телефонният тероризъм



LovePoisoned
03-15-2008, 13:35
Абе случиха се две случки тука, пък и преди, и не съм видяла подобна тема...

Значи, всички знаете от новините, а някои и са станали жертви, на телефонния тероризъм. Знаете, звънят, казват, че ваш роднина е направил еди-си-какво и искат откупи, представяйки се за адвокати и пр. :-o Вече много хора в БГ олекнаха с хиляди левове, повлияни от думите на тези терористи. :shock: Случвало се е и на мен, на мои познати, приятели... На наш много добър сем. приятел му звъни някакъв и се представя за приятел, закъсал по пътя с колата.. Първоначално Д. казал на измамника да го намери пак след малко, за да се уточнят... И оня пак звъни. :razz: Ама не се върза приятелчето ни!
През лятото пък пак ми звъни някакъв, чува женски глас (моя) 8-) и пита: "Здравей, лельо! Какво правиш?" Ама гласът му звучи някакъв като нагласен, все едно приказвам с робот или с уолкмен. :razz: Затвори след затапката ми, а днеска най-странния случай, като същото казали за мой много добър приятел. :shock: Звънят на дядо и казват, че съм направила катастрофа и съм в болницата, ревала съм и т.н... и тем подобни, а аз кола нямам! xD

И не само такива случаи с близките ви замесени... В др. форум четох, че имало тенденция някъде си да ви звъни няк'ъв и да ви казва, че е оператор, да наберете еди-кой код... като по този начин нещо става със SIM-картата ви и той може да говори от нея за ваша сметка. Естествено, че истинският оператор винаги праща SMS. :?
Та, кажете, звъняли ли са ви такива копеленца, как им сте отговаряли :D , "опарвали" ли сте се от такива случаи и кажете на другите как да се справяме?! Аз искам да питам, понеже не съм се интересувала, може ли да звънна след това веднага на оператора и нещо да се разбере??? :?

WhiteOneBG
03-15-2008, 13:48
Ми да звъняли са ми
През месец мине се немине се звънят , бая съм псувал един , представи ми се за браточед , правех се на ударен и викаам ооо Миро ти ли си , ония вика да , аз му викам мойте съболезнования за баща ти тоя нз си кво вика там благодаря и там 2 реда псувни ( бащата на въпросният братовчед си е жив и здрав :) )

SeaEatsShips
03-15-2008, 13:52
на майка ми миналата година и звънят и се представял копелетата за нейния братовчед нооо имаше нещо гнило и майка ми го попита 'Абе каква ти беше фамилията?'' и оня почна да псува кретена :D искаха да им дадем 1000 лева за някъкви части че много му трябвли а в момента нямал пари... ужас и на една моя приятелка пак са и званели така и са я заплашвали :?

ЕPu
03-15-2008, 18:35
Преди около година и половина с един авер решихме ей така да се 'вържем' на една телефонна измама, за да разберем как работи иии горе-долу открихме уловката.
Истината е, че някои измамници доста са задобряли, не е задължително измамите да са свързани с искане на подкуп за роднина, приятел и т.н.

FOREVAR_ALONE
03-17-2008, 00:41
:)

ThunderGoddess
03-18-2008, 17:59
Добре, че не съм имала работа с такива идиоти. Сигурно, обаче, ако човек се усети навреме е забавно да се говори с такива хора :D

joalbrito
03-18-2008, 19:21
тук правя уговорката, че това е тел. измама, а тел. тероризъм е нещо мн различно 8)