PDA

View Full Version : Танци



Unno
03-15-2008, 20:22
Значи в тази тема ще си поговорим малко повече за танците, или по точно за Хип-хоп танците. Искрено се надявам че някаде там има хора които го правят ( Все пак е вид спорт/трениране на тялото ). Лично аз започнах наскоро ( 3/4 месеца някаде ), пускам тази тема защото искам да разбера от другите хора какво мислят за това.. струва ли си, как гледат на Хип-хоп танците, приемат ли го като начин на живот, или го практикуват просто заради музиката. Тъй като в България има много малко зали за практикуване на танци ( или поне по модернизирани/ що'то всеки може да си тренира в гаража примерно :) ), не отричам че има такива за които не знам.. но 100 % са в по-големите градове на страната и единствения начин да се свържа с хора които практикуват Хип-хоп танците е чрез форумите.

Надявам се да има такива а ако не ( Сорка че сте си загубили времето да четете темата ми :? )

Roiroi
03-15-2008, 21:01
Аз танцувам ... но по-скоро любителско :)
Винаги съм искал да се запиша на подобни танци ... Но условията не позволяват и от 3 години танцувам народни танци :-o

1921
03-15-2008, 21:04
tva e koravata tema majna 8)

Unno
03-15-2008, 21:08
Народните танци са хубаво нещо, голяма красота са ако е добра хореографията и музиката :) . Но нали знаеш че когато си зарибен по нещо няма какво да те спре . Нямало зали.. ( м*йната им ) , нямало инструктори ( м*йната им ) . Но най лошото е че все още в повече дискотеки звучат чалга хитовете.. не че имам нещо против музиката но как да танцуваш на такова нещо и в един момент си казваш " Хубаво зарибен съм ама А ДЕ... " . Все още тези танци не са много известни на родната младеж, но пък за сметка на т'ва има много зарибени BBoy-чета т'ва все пак е нек'во начало :)

Roiroi
03-15-2008, 21:16
Така е ... аз миналата година ходих при едни пичове да играя брейк ама се отказах ... ся са супер напред и съжалявам че спрях .
В кръвта си ми е да танцувам ... Като ида в по-големия град задължително ще потърся школа :)

Unno
03-15-2008, 21:20
Щом ти е в кръвта, супер ! . Недей да съжаляваш за това че си се отказал.. винаги можеш да продължиш :) . Плюс т'ва винаги можеш да си избухнеш като покажеш това онова в някой дискотека ( стига да ти пуснат подходящото парче ) ( За т'ва не е нужно да си " в големи град " ) :) .

Roiroi
03-15-2008, 21:24
А ти занимаваш ли се с нещо професионално... Или и ти така за кеф .
И к'во танцуваш главно ... В смисъл от тия хип-хоп стиловете ?

Unno
03-15-2008, 21:30
Ами 1вия месец беше просто за кеф но след това започнах да се занимавам сериозно и така до сега . Професионално щеше да е ако танцувах с CREW ( банда,трупа ) а аз съм сам :) но това не ми пречи да се разцепвам и сам . Относно стила " Street " това най много ме влече заради свободата която ти дава, може да се каже че нямаш никакви ограничения в движенията :)

Roiroi
03-15-2008, 21:42
Да стрийта рулз ... Майката му е да се размяташ на воля ...
Те влизат много стилове ... Фристайл 8-) най-общо

Unno
03-16-2008, 09:38
Еми точно за това го практикувам заради свободата ( мисля че се повтарям вече ) :) . Но май като гледам само тебе те открехнах да говориш.. :?

TheSadGirl
03-16-2008, 10:59
Аз танцувам ... но по-скоро любителско :)
Винаги съм искал да се запиша на подобни танци ... Но условията не позволяват и от 3 години танцувам народни танци :-o

i az tancubam narodni tanci ot 11-12 godini nqkade nepomnq ve4e ot koga :-D :P

machine_shot
03-16-2008, 12:51
За хип-хоп танците ... хубаво е че има такив като теб който се интересуват.Аз мога само Кръмп,но повече не ми и трябва.В него можеш спокойно да си излееш негативната енергия :) За този стил няма упражнения , сичко се учи на улицата , с приятели и т.н. Неможеш да го танцуваш в дискотека защото една 5-10 % ще разберат какво всъщност правиш :)

Unno
03-16-2008, 13:09
Да ти кажа че ако танцуваш к'вото и да е различно от ( Чалга танците така да се изразя и Брейка ) надали някой ще разбере к'во праеш :-D

NSDAP
03-16-2008, 13:15
хоро.ихааааааааааа

Unno
03-17-2008, 14:25
Еле пък хоро.. :D .

Jamalska
03-17-2008, 17:20
и колко тук са в ...пфхахаха...нях нях..Център за Съвременни Улични Танци

Unno
03-17-2008, 18:01
Т'ва мисля че беше ненужно . Относно залите мислче има 2 зали в София и варна ( може и да се лъжа ) в които се практикуват Хип-хоп танци !! . Нищо лично но тебе ако не те вълнува недей да пишеш аре Peace .

NSDAP
03-17-2008, 18:09
яко чекии копелееееееееее

Unno
03-17-2008, 18:11
NSDAP

Радваш братле :D .

Kremmy
04-05-2008, 12:04
Ха,яка темичка...ние преди около година с едни мои приятелки тръгнахме да се ровим из сайтове за школа по хип-хоп(щото бяхме изгледали Step Up 8-) )или брейк.Ама а де..щото сме били момичета и никъде не ни искаха :cry: И ние на пук им почнахме ей така пред блокчетата ни да си пускаме музичка и да се разкършваме както се изразяваше едната...ама все пак ми е малко гадничко,че не успяхме един вид професионално да се занимаваме с това...

gluhar4e
04-06-2008, 10:15
Аз от 3-4 години се занимавам с танци.Като започнах бяха модерни и главно характерни.Кво ли не сме танцували...хора,руско-цигански,укрински,рок,моде ен балет,кво ли не.От скоро (1 година някъде) започнахме да се занимаваме доста серизоно и с хип хоп.Явно тоя стил най се харесва на тинейджърите,щото като гледам с кво желание танцуват :)
Относно залите-има доста.Има 2-3 сравнително известни школи(визирам the center примерно),но има и доста други неизвестни.Аз поне се сещам за 3 места в Люилн,където се тренират танци и можеш да отидеш да потанцуваш,квото ти душа иска(от народни до хип хоп),а съм сигурна,че има още,за които не знам.Просто човек трябва да търси и в интернет,и по разни познати,знимаващи се с подобни неща и ще намери подходящото място. :)

lookatme
04-06-2008, 12:28
а ся ще поясните ли за кфи танци ми говорите? (питам щото някой да не е сбъркал cwalk-а с танц и за тфа..)
ако някои има някаква информация или нещо подобно плс да дава насам!не че тренирам или там,но просто ми е адски любопитно а и може би бих желала и аз да почна да денса,ма.... се пак

gluhar4e
04-06-2008, 13:58
ами става въпрос за хип хоп танци нещо такова - http://zazz.bg/play:362f7fac тва е само пример,а cwalk-a си е друго :) иначе ти от къде си и какво точно искаш да тренираш?

lovetanya
04-12-2008, 08:05
Ами на мен танците са ми в кръвта. :grin: Танцувам народни танци още от както се помня. АЗ лично обожавам хип хоп танците, но живея в малък град и няма просто къде да се науча. Понякога сама си измислям движения, тва онова ама като оттида в диското и като ми пуснат една чалгия и направоо откачам :-x Мислех другата година да се запиша има в пазарджик някакво студио за брейк, но незнам дали наще ще са съглани! :?

hip-hop_girl
05-10-2008, 20:27
чесно да ви кажа мен най-много ме вълнува това че в България има много малко хора които танцуват хип хоп и за това почти няма зали за трениране......аз също много искам да тренирам хип хоп но едното е че съм момиче и другото е че в моя град няма зала или малко място където можеш да тренираш......... :cry:

lovetanya
05-11-2008, 06:57
чесно да ви кажа мен най-много ме вълнува това че в България има много малко хора които танцуват хип хоп и за това почти няма зали за трениране......аз също много искам да тренирам хип хоп но едното е че съм момиче и другото е че в моя град няма зала или малко място където можеш да тренираш......... :cry:


Ох и аз много се дразя така...Града е малък, но имаме народни, етно и спортни танци...И никой не се сеща да направи студио за хип-хоп танци! :? Според мен няма никакво значение момиче или момче си...Само желание да имаш! 8)

tItEufFf
08-13-2008, 17:22
Iskam da vi pitam...az sym na 14 ... kysno li da pochna d se zanimavam s tanci? Shtoto sym chuvala che ako malyk ne zapochnesh, posle veche ... e kysno ...

VQTUR
08-13-2008, 17:52
Аз от 3-4 години се занимавам с танци.Като започнах бяха модерни и главно характерни.Кво ли не сме танцували...хора,руско-цигански,укрински,рок,моде ен балет,кво ли не.От скоро (1 година някъде) започнахме да се занимаваме доста серизоно и с хип хоп.Явно тоя стил най се харесва на тинейджърите,щото като гледам с кво желание танцуват :)
Относно залите-има доста.Има 2-3 сравнително известни школи(визирам the center примерно),но има и доста други неизвестни.Аз поне се сещам за 3 места в Люилн,където се тренират танци и можеш да отидеш да потанцуваш,квото ти душа иска(от народни до хип хоп),а съм сигурна,че има още,за които не знам.Просто човек трябва да търси и в интернет,и по разни познати,знимаващи се с подобни неща и ще намери подходящото място. :)

Mоже ли да ми кажеш къде точно са тези школи в люлин, понеже аз съм от там и искам да започна да ходя на танци!
и да питам: късно ли е да почна на 17?
мерси предварително! :)

gluhar4e
08-13-2008, 18:04
Just___me виж си входящата кутия ;)


Iskam da vi pitam...az sym na 14 ... kysno li da pochna d se zanimavam s tanci? Shtoto sym chuvala che ako malyk ne zapochnesh, posle veche ... e kysno ... изобщо не е късно :) аз лично започнах да се занимавам с танци на 15...познавам хора,които започват да танцуват на по 20 и повече,така,че изобщо не е късно...сега..разбира се зависи за какви танци става въпрос и с каква цел искаш да се занимаваш,но ако е главно за удоволствие и с непрофесионална цен..нямаш проблеми ;)

N0_feAR
08-13-2008, 20:20
занимавала съм се с хип хоп танци половин година и много съжалявам, че прекъснах, но не беше само по моя вина (родителското тяло ме притискаше) Просто танците са в кръвта ми, от малка само с това съм се занимавала. Сега се занимавам с джаз балет , но ако наистина можех да се върна в старата група с най-голямо удоволствие бих го направила.

gluhar4e
08-13-2008, 23:41
Сега се занимавам с джаз балет. Тва е супер :smt001 Ако знаеш само колко искам и аз да се занимавам с такова нещо...Нищо...някой ден хаха За сега съм си много доволна от моите танци :) А вие имате ли накакви клипчета и тн...просто да видя какво танцувате :oops:

nadiusha
08-20-2008, 19:30
Eвала на тия ,които са избрали народните танци.Аз също съм народна танциорка и се радвам много,защото танците извайват тялото,благодарение на тях сега съм винаги във форма.Прави ми адски голям кеф да танцувам ,каквото и да било.А относно хип-хопа и него мн го харесвам.Даже слушам повече такъв стил музика,но съм заучила някои стъпки(колко ли време ми е било нужно),а преди да започна с народните танци мн исках да практикувам спортни танци,но нямаше къде да се запиша на такива.После установих ,че народното е моята страст,макар че майка като ме види в хип-хоп дрехи и разгорещена от тая музика направо и прикипява,но това е друг въпрос ;) Иначе браво ,че си започнала с тези танци тфа е супер,каквито и да са танците винаги е в + за тялото ти,душата,сърцето абе всичко ... Пожелавам ви вс най най ,защото танца е изкуство,което малцина владеят ,вие бъдете от тези,които го владеят перфектно :P {}{}{}

lollie
08-21-2008, 10:24
За хип-хоп танците ... хубаво е че има такив като теб който се интересуват.Аз мога само Кръмп,но повече не ми и трябва.В него можеш спокойно да си излееш негативната енергия :) За този стил няма упражнения , сичко се учи на улицата , с приятели и т.н. Неможеш да го танцуваш в дискотека защото една 5-10 % ще разберат какво всъщност правиш :)
upp...тренирам в The Center София от няма и половин година вече, но иначе в свободното си време навън с приятели, правиме нещо като игра на стиловете crump,grind,popping&locking става весело.А относно клубовете, найстина вече е трудно да намериш стойностно място, където хората да те разбират и да уважават това, което правиш.В sugar и в west-a може би горе-долу има някаква общност от хора с такава култура но не е достатъчно..

krisiiiiito
08-26-2008, 09:25
аз танцувам но не хип хоп .. доставя ми удоволствие приятно е и разпускаш :grin:

nasi141
08-26-2008, 17:29
аз тренирах спортни танци.беше доста яко,но го практикувах за удоволствие и тия дето ме тренираха взеха да ми казват да си купувам дрехи,обувки и т.н.,но нямаше смисъл,защото не исках да се захващам сериозно и се отказах и са пак си търся нещо. :)

krisscha
09-02-2008, 11:33
Аз танцувам от малко повече от година,но мисля да се отказвам...Живея в малък град и едно момче,което обичаше да танцува просто пое инициативата да ни води репетициите...И имаме няколко танца,с които сме участвали в града...Иначе по-миналия петък танцувахме на един фестивал в Бургас и взехме първа награда :-D Общо взето добре се справяме.Мен в брейка не ме бива,макар да имам желание...Дори един прост хендстенд ми се е получавал като хората точно 2 пъти,и то никога на репетиция =D Но пък хип-хоп танците горе-долу ми се отдават и с тях се справям. :P
Едит:Колкото и странно да ви се струва бду,изобщо,ама изобщо не слушам хип-хоп...Дори на репетициите доста често пускаме някое забавно рок парче :-D

antifreeze
09-03-2008, 00:16
Ами танци... занимавала съм се 8 години с спортни танци ... ама се случиха някои случки е сега си тренирам само джаз-балет от 9 години вече... а хип хоп... въпреки че не живея в малък град хип хоп няма ама сега докато съм в Мюнхен съм записала 3 уъркшопа 8-) пък дано е достатъчно

NuggeT
09-03-2008, 17:53
Аз мисля сега да тръгна на хип хоп танци. Колебая се м/у Софистик и The Center, мисля че вторите са по-добри, а и ми е по-удобно там да ходя...ама нз. Обожавам да танцувам, не мога да чуя музика и да остана равнодушна. :grin: Мисля, че ми е в кръвта да танцувам, пък било то по мой си начин :-D

gluhar4e
09-04-2008, 11:47
Аз мисля сега да тръгна на хип хоп танци. Колебая се м/у Софистик и The Center, мисля че вторите са по-добри, а и ми е по-удобно там да ходя...ама нз. Обожавам да танцувам, не мога да чуя музика и да остана равнодушна. :grin: Мисля, че ми е в кръвта да танцувам, пък било то по мой си начин :-D Идвай при нас :-P Софистик де 8-)