PDA

View Full Version : Носите ли скоби/брекети???



vercheto
03-16-2008, 08:17
Здравейте. Видях че такава тема няма и реших да я пусна.
В днешно време много тийнове носят или скоби, или брекети. Аз лично нося скоби.
Та пишете вие дали носите и дали ще носите. :)

Roiroi
03-16-2008, 08:45
Като бях 6ти клас имах ... сега съм 11 и нямам проблеми :) Колкото по-рано толкова по-добре

olive_oil
03-16-2008, 09:08
не. никога не съм носила. мисля че нямаше да ми се отрази зле да понося малко, но вече съм голяма.

elsy
03-16-2008, 09:12
Мне, не нося...а и честно казано не мисля, че имам нужда :)

Nadelina
03-16-2008, 11:58
не. никога не съм носила. мисля че нямаше да ми се отрази зле да понося малко, но вече съм голяма.
Golqma? Na kolko? Na 16? Ima jeni na po 25-30 i si slagat breketi za da si opravqt zybite zashtoto kogato sa bili malki roditelite im ne sa uspqli da gi narakat da nosqt. Az lichno sym nosila 2 godini i polovina breketi. I tova beshe ot 10 klas do sredata na 12. Svalih gi tochno predi da zavyrsha.

olive_oil
03-16-2008, 12:57
не. никога не съм носила. мисля че нямаше да ми се отрази зле да понося малко, но вече съм голяма.
Golqma? Na kolko? Na 16? Ima jeni na po 25-30 i si slagat breketi za da si opravqt zybite zashtoto kogato sa bili malki roditelite im ne sa uspqli da gi narakat da nosqt. Az lichno sym nosila 2 godini i polovina breketi. I tova beshe ot 10 klas do sredata na 12. Svalih gi tochno predi da zavyrsha. не казвам голяма, за да се надувам, а просто мисля че ще ми е леко кофти да изляза с момче и да съм с брекети :/
и наистина съм на 16. Родителите ми никога не са обмисляли вариянта да нося нещо подобно (господ знае защо)

Slun4evko
03-16-2008, 13:26
Нося брекети от 4 месеца почти. На 18г съм.Никога не е късно,стига да имаш нужда.

glezan4e
03-16-2008, 13:59
nosila sym skobi kato sym bila syvsem myni4ka.. mislq 4e be6e ot poslednite dve godini v detskata do 2-3 klas.....ne pomnq

foreverr
03-16-2008, 14:30
Мне, не нося...а и честно казано не мисля, че имам нужда :) +1

didivid
03-16-2008, 14:59
Аз носех преди.. от 4ти до 6ти клас... Никога не съм била обект на подигравки.. напротив.. всички от класа ми викаха по цял ден "Озъби се!", защото бях първия човек в класа с подобмно нещо в устата си!

desonka
03-16-2008, 17:51
ами аз нося брекети от около година и половина и скоро вече трябва да ми ги махат :grin:

BoSSMan
03-17-2008, 05:00
za momi4etata preporu4vam da nosat ako im sa nujni za6toto posle pravqt i po dobra oralna lubov :P

gabi_94
03-17-2008, 11:01
на 26 март ще ми лепят брекети :( :( :(

Nadelina
03-17-2008, 12:42
на 26 март ще ми лепят брекети :( :( :(
Kyde? Pri koi zybolekar? I nedei da se mryshtish... Az nosih 2 godini i polovina. V nachaloto bqh kompleksirana che gi nosq no posle osaznah che na nikoi ne mu pravqt losho vpechatlenie ili che go otblyskvat. Daje pomnq edin sluchai kogato bqh na diskoteka i edno momche me beshe haresalo i doide pri men i me zagovori s dumite "Kakvo e tova po zybite ti? Ukrashenie li e?" Stana mi zabavno. Na nego sashto.

ThePowerOfLove
03-17-2008, 13:32
нося скоби :) ама само през ноща ама иначе има ефект 8)

Yancheto
03-17-2008, 14:09
Не..не са ми необходими... :-D [/u]

vercheto
03-19-2008, 12:04
Благодаря ви за отговорите и продължавайте да пишете. :)

Kisses_P
03-19-2008, 20:21
Носа да.. от 7 години и ми е писнало.. не издържам вече и мисля да се отказвам.Вече само през ношта но ми писна от тъпи нартяквания как се връшали зъбите и нз си кво.да с еоправят.не мога повече.на 20 ще стана и ще ги носа.Знам че е към края,но това е положението..

st1ka
03-19-2008, 20:54
Не и дано не ми се налага!

taffy
03-19-2008, 20:56
Ами аз съм с брекети от 8 месеца. Зъбите ми бяха наистина мн зле и имах ужасна нужда от брекети. Никога не са ми пречели, само в началото ми беше кофти, защото цялата уста ме болеше. :D Е, да си призная, като се смея се виждат много и гледам да съм по - сдържана. Ама съм готова да ги нося още колкото трябва! :grin:

cinderellaa
03-20-2008, 09:02
По принцип имам някаква нужда но не мога защото долната челюст ми е много тънка и би био доста опасно
всички обаче ми казват че нямам нужда защото не се забелязва

prettyIdeath
03-20-2008, 12:43
Мислила съм, но не нося...

PaSs1on
03-20-2008, 21:35
нося скоби :) ама само през ноща ама иначе има ефект 8)
az sum absolutno su6tata! Ne moga da si se predstavq s 6ini na daskalo 6e me ebavat mn qko za rfa samo prez no6ta ma uj ima efekt ne mn qma bivat :) [/code]

PollyPoi
03-21-2008, 17:50
нося брекети..и мисля че изобщо не е отблъскващо! 8) 8)

ElisaDay
03-21-2008, 20:06
Не нося, защото нямам нужда.

BeB0_UlTrA_KiSs
03-22-2008, 06:49
носих когато бях на 11 ама вече не... :grin:

bubbl3s
03-22-2008, 17:30
Мислила съм, но не нося...

+1 :-P

Djinkyto0o
03-22-2008, 19:20
носих като по-малка..

shooter
03-23-2008, 12:19
Какви ги разправяте по година,две се носели?Аз си мислех няколко месеца.Скоро правя 18 и е малко късно.Ортодонтът ми каза,че отгоре е задължително едва ли не.А отдолу както си реша.Можело и само отгоре.Някой ще ми каже ли каква е разликата между брекети и скоби?И колко време се носят едните и колко време другите?

IcanFLy
03-23-2008, 15:35
az sam imala breketi okolo 1 godina ;-) bqha mnogo gotini, zabolekarkata mi slajashe sqkfi shareni lastici i beshe mnogo qko ;-) dori kato mi i mahnaha mi beshe muchno za tqh

balistic_007
03-23-2008, 18:19
Какви ги разправяте по година,две се носели?Аз си мислех няколко месеца.Скоро правя 18 и е малко късно.Ортодонтът ми каза,че отгоре е задължително едва ли не.А отдолу както си реша.Можело и само отгоре.Някой ще ми каже ли каква е разликата между брекети и скоби?И колко време се носят едните и колко време другите?

Брекетите са много по-удачният вариант ... нося брекети вече 4-и месец.Зъбите ми бяха в ужасно състояние ... точно след 2 месеца застанаха така,както трябва да бъдат.Първоначално много те болят зъбите ,но всичко преминава....после само млко наболяват като сменят дъгите.Предимството пред скобите е,че много по-бързо изправят зъбите и не им дават да се връщат по предишните си места,просто защото са денонощно закрепени в устата ти :D Иначе скобите може да си ги сваляш ,когато поискаш...но става много бавно с тях.
Сега забелязвам,че се усмихвам повече като съм с брекети ... много ме кефи да си ги показвам :D Другия месец ще ми слагат и тези на долната челюст ... вече нямам търпение :)
Щом не си направила още 18 не виждам проблем да си сложиш ... а и след това не е късно ... по-нагоре имаше един пост ... наистина има хора на по 25-30 години и нагоре,които си слагат брекети за оправяне на захапката освен от естетически съображение,а и от здравни такива.
Това е една много добра инвестиция според мен :P

shooter
03-23-2008, 19:33
Какви ги разправяте по година,две се носели?Аз си мислех няколко месеца.Скоро правя 18 и е малко късно.Ортодонтът ми каза,че отгоре е задължително едва ли не.А отдолу както си реша.Можело и само отгоре.Някой ще ми каже ли каква е разликата между брекети и скоби?И колко време се носят едните и колко време другите?

Брекетите са много по-удачният вариант ... нося брекети вече 4-и месец.Зъбите ми бяха в ужасно състояние ... точно след 2 месеца застанаха така,както трябва да бъдат.Първоначално много те болят зъбите ,но всичко преминава....после само млко наболяват като сменят дъгите.Предимството пред скобите е,че много по-бързо изправят зъбите и не им дават да се връщат по предишните си места,просто защото са денонощно закрепени в устата ти :D Иначе скобите може да си ги сваляш ,когато поискаш...но става много бавно с тях.
Сега забелязвам,че се усмихвам повече като съм с брекети ... много ме кефи да си ги показвам :D Другия месец ще ми слагат и тези на долната челюст ... вече нямам търпение :)
Щом не си направила още 18 не виждам проблем да си сложиш ... а и след това не е късно ... по-нагоре имаше един пост ... наистина има хора на по 25-30 години и нагоре,които си слагат брекети за оправяне на захапката освен от естетически съображение,а и от здравни такива.
Това е една много добра инвестиция според мен :P

Заблудил си се нещо.Момче съм :)

MusicIsTheKey
03-24-2008, 07:43
Какви ги разправяте по година,две се носели?Аз си мислех няколко месеца.
За всеки човек е различно! Едни ги носят месеци, а други - години.


az sum absolutno su6tata! Ne moga da si se predstavq s 6ini na daskalo 6e me ebavat mn qko za rfa samo prez no6ta ma uj ima efekt ne mn qma bivat :)

Няма да си оправиш усмивката, защото някой безмозъчен пубертет ще се избъзика? Нямам думи. Ти ако обръщаш внимание на подобни неща...


не. никога не съм носила. мисля че нямаше да ми се отрази зле да понося малко, но вече съм голяма.

Няма значение на колко години си. Познавам 40 годишен човек, който носи брекети.


Носа да.. от 7 години и ми е писнало.. не издържам вече и мисля да се отказвам.Вече само през ношта но ми писна от тъпи нартяквания как се връшали зъбите и нз си кво.да с еоправят.не мога повече.на 20 ще стана и ще ги носа.Знам че е към края,но това е положението..

Явно носиш скоби /шини/, не брекети, защото те не могат да се свалят.
Скобите са най-голямата глупост на света - дадох си парите, носих ги сумати време и накрая нямаше и една капка ефект. Нищо чудно, че се мъчиш седем години с тези боклуци.

vercheto
03-24-2008, 13:41
Носа да.. от 7 години и ми е писнало.. не издържам вече и мисля да се отказвам.Вече само през ношта но ми писна от тъпи нартяквания как се връшали зъбите и нз си кво.да с еоправят.не мога повече.на 20 ще стана и ще ги носа.Знам че е към края,но това е положението..

Явно носиш скоби /шини/, не брекети, защото те не могат да се свалят.
Скобите са най-голямата глупост на света - дадох си парите, носих ги сумати време и накрая нямаше и една капка ефект. Нищо чудно, че се мъчиш седем години с тези боклуци.

Не са. Аз нося скоби от 9 месеца. И определено има ефект. Много зависи и как са направени самите апаратчерта и колко е добър ортодонта който ги е направил. При мойта ортодонтка може да е скъпо , но поне прави нещата както трябва. Познавам много хора които не са при добри специалисти и са им взели по-евтино ама е фалшиво и няма ефект.

balistic_007
03-24-2008, 14:21
Какви ги разправяте по година,две се носели?Аз си мислех няколко месеца.Скоро правя 18 и е малко късно.Ортодонтът ми каза,че отгоре е задължително едва ли не.А отдолу както си реша.Можело и само отгоре.Някой ще ми каже ли каква е разликата между брекети и скоби?И колко време се носят едните и колко време другите?

Брекетите са много по-удачният вариант ... нося брекети вече 4-и месец.Зъбите ми бяха в ужасно състояние ... точно след 2 месеца застанаха така,както трябва да бъдат.Първоначално много те болят зъбите ,но всичко преминава....после само млко наболяват като сменят дъгите.Предимството пред скобите е,че много по-бързо изправят зъбите и не им дават да се връщат по предишните си места,просто защото са денонощно закрепени в устата ти :D Иначе скобите може да си ги сваляш ,когато поискаш...но става много бавно с тях.
Сега забелязвам,че се усмихвам повече като съм с брекети ... много ме кефи да си ги показвам :D Другия месец ще ми слагат и тези на долната челюст ... вече нямам търпение :)
Щом не си направила още 18 не виждам проблем да си сложиш ... а и след това не е късно ... по-нагоре имаше един пост ... наистина има хора на по 25-30 години и нагоре,които си слагат брекети за оправяне на захапката освен от естетически съображение,а и от здравни такива.
Това е една много добра инвестиция според мен :P

Заблудил си се нещо.Момче съм :)

За което се извинявам :oops: И все пак ако имаш възможност си сложи брекети :D

MusicIsTheKey
03-24-2008, 17:57
Не са. Аз нося скоби от 9 месеца. И определено има ефект. Много зависи и как са направени самите апаратчерта и колко е добър ортодонта който ги е направил. При мойта ортодонтка може да е скъпо , но поне прави нещата както трябва. Познавам много хора които не са при добри специалисти и са им взели по-евтино ама е фалшиво и няма ефект

Не виждам защо се опитваш да ме убедиш в противното, имайки предвид, че съм носила достатъчно дълго време, за да знам и да кажа, че нямаше ефект. Не само при мен, но и при мои познати. Как ти хрумна, че са фалшиви нямам идея, но за протокола ще кажа, че моят ортодонт е един от най-добрите в София /съответно и от скъпите/. Тоест, няма как да стане.

evil_angel69
03-24-2008, 20:14
nosq breketi ot min god iuli mesec :) v na4aloto beshe gadno i si mislex 4e si4ki v daskalo she ma podigravat no naprotiv-nikoi nishto ne e kazal :grin: sfikfa sa :) i se pak trqbva da vi topli mis1lta,4e kato gi maxnete efekta she e straxoten :grin: a p1k otnosno mnenieto na drugite..da ne vi puka,az she vi kaja 4e na men poe4e mom4eta mi obr1shtat vnimanie :D