PDA

View Full Version : Упражнения За Развиване на Гръдния Мускул



machine_shot
03-16-2008, 12:44
Същото като заглавието,самоче да е пазусно , не за оформяне.Ако има фитнес маниаци тук да казват :)

olive_oil
03-16-2008, 13:07
за гърди се сещам - лежака ( с трите различни наклона), дъмбели от лег и полулег, пек дек. Мисля това са, но кои за какво се правят нз. Кажи какво е "пазусно"

NSDAP
03-16-2008, 13:14
Лег с лост и дъмбели,за другите си още нууб

machine_shot
03-16-2008, 13:18
Не съм гуру в тази област , занимавам се от 13 годишен в края и черпя всичките си знания от братофчед ми , който е значително навлязъл в работите и се е занимавал дълги години.
Пазусните упражнения са ''бруталните'' т.е. правят се с много тежести за постигане на маса.
Оформящите са по - ''леки'' и са за оформяне.С малко тежести.
Само 1 нещо не разбрах...Пек Дек какво е?

NSDAP
03-16-2008, 13:21
Не съм гуру в тази област , занимавам се от 13 годишен в края и черпя всичките си знания от братофчед ми , който е значително навлязъл в работите и се е занимавал дълги години.
Пазусните упражнения са ''бруталните'' т.е. правят се с много тежести за постигане на маса.
Оформящите са по - ''леки'' и са за оформяне.С малко тежести.
Само 1 нещо не разбрах...Пек Дек какво е?
За Пек Дек ти трябва специална машина,това са два гумирани лоста с който извършваш движението ФЛайс седящ в вертикална форма

machine_shot
03-16-2008, 13:25
Проясни ми се :) Самоче всичко се прави в домашни условвия (гаража) и повечето уреди и дъмбели са ръчна изработка.Само някой неща за закупувани.Мерси за отговорите.

olive_oil
03-16-2008, 13:25
пек дек е машината, на която сядаш, облягаш (обикновено е под 90 градуса) и си събираш ръцете... обяснението ми не е мн добро, но това тук е по-добро => http://www.bb-team.org/exercise/1184

Canis_Dirus
03-16-2008, 13:33
Не се казва "пазусно", а БАЗИСНО.

Гърдите се развиват от всички хоризонтални бутащи движения с дотатъчно широк хват. Флайс също става за маса, макар да го пренебрегват (спуска се максимално до долу).
Винс Жиронда е залагал яко на кофи като с тях е изолирал гърдите.

NSDAP
03-16-2008, 13:36
Много влиза трицепс в кофите,но на мен ми е едно от любимете за долна гърда

Canis_Dirus
03-16-2008, 13:44
Много влиза трицепс в кофите,но на мен ми е едно от любимете за долна гърдатърси в ютуб за винс жиронда. Кофите му са различни от стандарта и почти изключват трицепса от движението. Ако и дръжките на успоредката се заключват една пред друга изолацията е още по-добра. Според него най-добре става в power rack с два лоста поставени под югюл около 30 градуса (заключват се пред теб), брадата опира почти в гърдите, гърба е извит в дъга, а лактите са отдалечени от тялото, краката - кръстосани напред.