PDA

View Full Version : Помощ за текст по немски



asdasdasdasdd
03-16-2008, 15:45
Lieber Vati,ich kann mich auf viele Dinge aus der Zeit,als ich nock ganz klein war,nicht mehr besinnen,doch wei

Water_lili
03-16-2008, 16:23
Скъпи тате,не мога да си спомня за много неща от времето когато бях съвсем малка, обаче знам, че ти винаги си ме обичал много. Понякога бях за теб много по важна от мама,която често ни завиждаше за това. Често беше за мен като по голям брат. Беше хубаво когато ме взимаше с колелото, когато заедно се пързаляхме с шейни, когато скачахме заедно от триметровата кула в басейна. Защити ме от голямото куче на Кастен и за това беше 3 дена в болница. Винаги беше рано сутринта в неделя, когато можеше да дойда при теб в леглото и ние тримата- ти, мама и аз- можехме истински да се боричкаме и да си организираме бой с възглавници. Знам също че днес ти не ме харесваш толкова. Най-хубавите рокли и панталони, и аз знам напълно, че мога да те убедя за всяко мое желание, когато ти се хвърля на врата и кажа "моля, моля". Не бих казала ,че това не ми харесва, но понякога си пожелавам просто....

Това е доста буквален превод почти дума по дума предполагам че така ти трябва, ако имам време по късно може и да ти го реразкажа с няколко думи

asdasdasdasdd
03-16-2008, 17:03
Благодаря ти много!Страхотен/на си ;]

Water_lili
03-16-2008, 18:30
Ein Mаеdchen erzаеhlt sein Vater ueber seine Erinnerungen an die Gefuehle seines Vaters ueber es. Es erinnert sich auch an alle Sachen, die es gemeinsam mit seinem Vater als Kind gemacht haben, Sachen wie Fahrrad fahren, Schwimmen gehen, Kissenschlachte organisieren. Es erinnert sich auch an die warme Gefuehle seines Vaters fuer es und wie sich diese Gefuehle mit der Zeit sich veraendert haben. Das Maedchen teilt sein Vater auch mit, dass es weiss, wie es alles von ihm kriegen kann.

Едно момиче разказва на баща си за спомените си които има за чувствата на баща й към нея. Тя си спомня също и за нещата ,които като дете е правила заедно с баща си, неща като - каране на колело, плуване, бой с възглавници. Тя си спомня още и за топлите чувства на баща си към нея и на това как с времето тези чувства са се променили. Момичето споделя също на баща си ,че знае как може да получи всичко от него.

Мисля че това грубо преразказва текста, дано ти върши работа
П.П "ае", "ue", "oe" са умлаут т.е. с точки отгоре

asdasdasdasdd
03-16-2008, 19:59
ахам ;] Мерси! Наистина много ми помогна.