PDA

View Full Version : Предпазни мерки, какви?



hooliganka89
03-17-2008, 07:01
Zdraveite,iskam da vie da spodelite s men i az s vas.
S priqtelqt mi pravim sex s prezervativ,no toi predpochita da vzemam protivozachatachni,do sega vsichki momicheta s koito e bil sa vzemali takiva hapcheta i taka da se kaje e sviknal.
Po princip imam problem s cikala,mnogo e neredoven i mi idva rqdko taka da se izrazq,gore-dolu na 2-3 meseca vednaj,no ponqkoga i po-chesto.
Hodih na genekolog daje na nqkolko,parvo mi kazaha,che imam kista na qichnika,posle hodih pri drug toi kaza,che nqmam nishto,posle hodih na herurg da me vidi na ehograf(mai taka se kazvashe :oops: )kaza,che nqmam kista na qichnika,no vse pak nikoi ne moje da mi obqsni zashto nqmam redoven cikal.
Bqh hodila i na edna druga lekarka,tq ne beshe genekolog daje ne pomnq kakva beshe,no mi izpisa da piq protivozachatachni za da moje da mi se stabilizira cikala mislq,che se kazvaha Diane.
Pih gi i kato pochnah da nadebelqvam napravo ne e istina,sutrin kato staneh ne iskah nito kafe nito cigara,a mama vednaga da pravi zakuska,qdoh kato bebeta na vseki 3 chasa :shock: I taka mnogo napalnqh,nqkaksi se bqh podula prastite mi stanaha kato kebapcheta.
Sled kato svarshih s hapchetata cikalat mi doide i nqkolko meseca sled tova mi idvashe vseki mesec,koeto ne beshe normalno za men,no ne pojelah poveche da piq protivozachatachni,zashtoto to togava napalnqh i taka i ne mojah da svalq tezi kilogrami :(
Vaprosat mi e imali momicheta koito da polzvat protivozachatachni i da ne nadebelqvat ot tqh?Imali izobshto takiva koito da ne napalneesh ot tqh?
Zashtoto shte mi e po-udobno da vzimam hapcheta,hem da se predpazq ot bebe hem i cikala mi shte pochne da mi idva.

Blagodarq na vsichki koito sa procheli temata mi,i na tezi koito shte spodelqt informaciq s men.

Nadelina
03-17-2008, 07:07
Tova predi kolko vreme beshe? Zashtoto az mislq che v momenta protivozachatachnite sa s maksimalno malko stranichni efekti. Naprimer Iasmina (ne znam kak se pishe tochno) mislq che sa takiva i v momenta gi piat mnogo momicheta. Az lichno ne piq protivozachatachni i ne iskam da se izkazvam nepodgotvena za tova shte ostavq dumata na drugite. No pak iskam da kaja che po dobre idi na ginekolog koito da ti gi predpishe. Maika mi pie redovno protivozachatachni za da i se regulira cikala.

hooliganka89
03-17-2008, 07:10
Tova predi kolko vreme beshe? Zashtoto az mislq che v momenta protivozachatachnite sa s maksimalno malko stranichni efekti. Naprimer Iasmina (ne znam kak se pishe tochno) mislq che sa takiva i v momenta gi piat mnogo momicheta. Az lichno ne piq protivozachatachni i ne iskam da se izkazvam nepodgotvena za tova shte ostavq dumata na drugite. No pak iskam da kaja che po dobre idi na ginekolog koito da ti gi predpishe. Maika mi pie redovno protivozachatachni za da i se regulira cikala.

Mi kogato gi pih tezi hapcheta beshe predi okolo godina i polovina.
Az ne iskam vie da mi predpisvate hapcheta,no da me nasochite kam nqkakvi ot koito vie ne debeleete,i shte pogovorq s genekologa si i shte spomena za tezi,ako sa podhodqshti za men toi shte mi gi izpishe.

rUffLes
03-17-2008, 07:50
Zdraveite,iskam da vie da spodelite s men i az s vas.
S priqtelqt mi pravim sex s prezervativ,no toi predpochita da vzemam protivozachatachni,do sega vsichki momicheta s koito e bil sa vzemali takiva hapcheta i taka da se kaje e sviknal.
Po princip imam problem s cikala,mnogo e neredoven i mi idva rqdko taka da se izrazq,gore-dolu na 2-3 meseca vednaj,no ponqkoga i po-chesto.
Hodih na genekolog daje na nqkolko,parvo mi kazaha,che imam kista na qichnika,posle hodih pri drug toi kaza,che nqmam nishto,posle hodih na herurg da me vidi na ehograf(mai taka se kazvashe )kaza,che nqmam kista na qichnika,no vse pak nikoi ne moje da mi obqsni zashto nqmam redoven cikal.
Bqh hodila i na edna druga lekarka,tq ne beshe genekolog daje ne pomnq kakva beshe,no mi izpisa da piq protivozachatachni za da moje da mi se stabilizira cikala mislq,che se kazvaha Diane.
Pih gi i kato pochnah da nadebelqvam napravo ne e istina,sutrin kato staneh ne iskah nito kafe nito cigara,a mama vednaga da pravi zakuska,qdoh kato bebeta na vseki 3 chasa I taka mnogo napalnqh,nqkaksi se bqh podula prastite mi stanaha kato kebapcheta.
Sled kato svarshih s hapchetata cikalat mi doide i nqkolko meseca sled tova mi idvashe vseki mesec,koeto ne beshe normalno za men,no ne pojelah poveche da piq protivozachatachni,zashtoto to togava napalnqh i taka i ne mojah da svalq tezi kilogrami
Vaprosat mi e imali momicheta koito da polzvat protivozachatachni i da ne nadebelqvat ot tqh?Imali izobshto takiva koito da ne napalneesh ot tqh?
Zashtoto shte mi e po-udobno da vzimam hapcheta,hem da se predpazq ot bebe hem i cikala mi shte pochne da mi idva.

Blagodarq na vsichki koito sa procheli temata mi,i na tezi koito shte spodelqt informaciq s men
защо искаш толкова много да ти идва цикал супер гадно не че сам момиче ,но така смятам аз ....

hooliganka89
03-17-2008, 08:36
Offf,umrqla sam za cikal.
Iskam zashtoto taka e pri normalnite momicheta,toq cikal ne e daden ei taka,ima si prichina.

hottie
03-17-2008, 08:48
На колко си години?От колко време имаш цикъл? правили ли са ти хормонални изследвания?
Освен ехограф преглеждали ли са те?по какъв начин?

hooliganka89
03-17-2008, 09:00
На колко си години?От колко време имаш цикъл? правили ли са ти хормонални изследвания?
Освен ехограф преглеждали ли са те?по какъв начин?

Krastosan razpit :-P
Na 18 godini sam.
Ot 4 godini,imam cikal.
Da pravili sa mi hormonalni isledvaniq,pochti vsichko e nared,samo deto imam malko poveche testosteron.
Parvata genekolojka kaza,che imam kista na qichnika.
Posle hodih na genekolog,toi kaza,che nqmam kista na qichnika.
Posle hodih na edna lekarka za diabet,gusha i visoko kravno,ne znam zashto hodih pri neq,mama me zakara :? Tq kaza,che imam kista.
Posle hodih na herurg,poznat na semeistvoto za tova pri nego,toi kaza,che nqmam kista :?
Posledno ne razbrah imam li ili nqmam :?

hottie
03-17-2008, 09:24
На колко си години?От колко време имаш цикъл? правили ли са ти хормонални изследвания?
Освен ехограф преглеждали ли са те?по какъв начин?

Krastosan razpit :-P
Na 18 godini sam.
Ot 4 godini,imam cikal.
Da pravili sa mi hormonalni isledvaniq,pochti vsichko e nared,samo deto imam malko poveche testosteron.
Parvata genekolojka kaza,che imam kista na qichnika.
Posle hodih na genekolog,toi kaza,che nqmam kista na qichnika.
Posle hodih na edna lekarka za diabet,gusha i visoko kravno,ne znam zashto hodih pri neq,mama me zakara :? Tq kaza,che imam kista.
Posle hodih na herurg,poznat na semeistvoto za tova pri nego,toi kaza,che nqmam kista :?
Posledno ne razbrah imam li ili nqmam :?

Много е възможно да имаш проблеми с цикъла заради киста или поликистоза. От София ли си?Ако искаш мога да ти препоръчам доста добра лекарка.
А лекарите преглеждали ли са те отвътре?Не знам как се нарича този метод, но е едно като тръба с което ти гледа яйчниците отвътре.
Обикновено при проблеми с киста предписват точно Диане 35,тъй като това са лечебни противозачатъчни.
Хубаво е ако намериш добър и постоянен гинеколог,който да те прегледа обстойно и да те следи.

hooliganka89
03-17-2008, 09:27
На колко си години?От колко време имаш цикъл? правили ли са ти хормонални изследвания?
Освен ехограф преглеждали ли са те?по какъв начин?

Krastosan razpit :-P
Na 18 godini sam.
Ot 4 godini,imam cikal.
Da pravili sa mi hormonalni isledvaniq,pochti vsichko e nared,samo deto imam malko poveche testosteron.
Parvata genekolojka kaza,che imam kista na qichnika.
Posle hodih na genekolog,toi kaza,che nqmam kista na qichnika.
Posle hodih na edna lekarka za diabet,gusha i visoko kravno,ne znam zashto hodih pri neq,mama me zakara :? Tq kaza,che imam kista.
Posle hodih na herurg,poznat na semeistvoto za tova pri nego,toi kaza,che nqmam kista :?
Posledno ne razbrah imam li ili nqmam :?

Много е възможно да имаш проблеми с цикъла заради киста или поликистоза. От София ли си?Ако искаш мога да ти препоръчам доста добра лекарка.
А лекарите преглеждали ли са те отвътре?Не знам как се нарича този метод, но е едно като тръба с което ти гледа яйчниците отвътре.
Обикновено при проблеми с киста предписват точно Диане 35,тъй като това са лечебни противозачатъчни.
Хубаво е ако намериш добър и постоянен гинеколог,който да те прегледа обстойно и да те следи.

Ne sam ot Sofiq,a ot Dimitrovgrad,no v momenta ne sam v BG,a v darjavata v koqto se namiram ne iskam da hodq na nikakav lekar,osven ako ne umiram i se nalaga speshno :)
Inache sa me preglejdali s edno takova kato trabichka i slagat na nego edin prezarvativ,a herurga me pregleda s ehograf s edin gel i na dolnata chast na korema.
Pisna mi ot teq psevdo lekari v moq grad,utre moje da izkarat,che i rak imam,tolkova sa nekompetentni.
Mersi :-)

hottie
03-17-2008, 09:39
На колко си години?От колко време имаш цикъл? правили ли са ти хормонални изследвания?
Освен ехограф преглеждали ли са те?по какъв начин?

Krastosan razpit :-P
Na 18 godini sam.
Ot 4 godini,imam cikal.
Da pravili sa mi hormonalni isledvaniq,pochti vsichko e nared,samo deto imam malko poveche testosteron.
Parvata genekolojka kaza,che imam kista na qichnika.
Posle hodih na genekolog,toi kaza,che nqmam kista na qichnika.
Posle hodih na edna lekarka za diabet,gusha i visoko kravno,ne znam zashto hodih pri neq,mama me zakara :? Tq kaza,che imam kista.
Posle hodih na herurg,poznat na semeistvoto za tova pri nego,toi kaza,che nqmam kista :?
Posledno ne razbrah imam li ili nqmam :?

Много е възможно да имаш проблеми с цикъла заради киста или поликистоза. От София ли си?Ако искаш мога да ти препоръчам доста добра лекарка.
А лекарите преглеждали ли са те отвътре?Не знам как се нарича този метод, но е едно като тръба с което ти гледа яйчниците отвътре.
Обикновено при проблеми с киста предписват точно Диане 35,тъй като това са лечебни противозачатъчни.
Хубаво е ако намериш добър и постоянен гинеколог,който да те прегледа обстойно и да те следи.

Ne sam ot Sofiq,a ot Dimitrovgrad,no v momenta ne sam v BG,a v darjavata v koqto se namiram ne iskam da hodq na nikakav lekar,osven ako ne umiram i se nalaga speshno :)
Inache sa me preglejdali s edno takova kato trabichka i slagat na nego edin prezarvativ,a herurga me pregleda s ehograf s edin gel i na dolnata chast na korema.
Pisna mi ot teq psevdo lekari v moq grad,utre moje da izkarat,che i rak imam,tolkova sa nekompetentni.
Mersi :-)

Даа :grin: това е с презерватива. Ами какво да ти кажа мила :( лекарите в България са под всякаквя критика. Аз на твое мястно бих се възползвала от лекарите там където си(всъщност не знам къде си..) дори и да е скъпо.Поне да знаеш каква ти е диагнозата.
И все пак като се прибереш в България те съветвам да отидеш на лекар в някой по-голям град ако искаш. Не за друго, но ако се окаже киста и тя продължава да расте по-трудно се лекува. Иначе в чужбина имат доста видове противозачатъчни,които и ние ги нямаме. Но пак повтарям,не знам в коя част на света си ;)
Успех :-)

hooliganka89
03-17-2008, 10:15
На колко си години?От колко време имаш цикъл? правили ли са ти хормонални изследвания?
Освен ехограф преглеждали ли са те?по какъв начин?

Krastosan razpit :-P
Na 18 godini sam.
Ot 4 godini,imam cikal.
Da pravili sa mi hormonalni isledvaniq,pochti vsichko e nared,samo deto imam malko poveche testosteron.
Parvata genekolojka kaza,che imam kista na qichnika.
Posle hodih na genekolog,toi kaza,che nqmam kista na qichnika.
Posle hodih na edna lekarka za diabet,gusha i visoko kravno,ne znam zashto hodih pri neq,mama me zakara :? Tq kaza,che imam kista.
Posle hodih na herurg,poznat na semeistvoto za tova pri nego,toi kaza,che nqmam kista :?
Posledno ne razbrah imam li ili nqmam :?

Много е възможно да имаш проблеми с цикъла заради киста или поликистоза. От София ли си?Ако искаш мога да ти препоръчам доста добра лекарка.
А лекарите преглеждали ли са те отвътре?Не знам как се нарича този метод, но е едно като тръба с което ти гледа яйчниците отвътре.
Обикновено при проблеми с киста предписват точно Диане 35,тъй като това са лечебни противозачатъчни.
Хубаво е ако намериш добър и постоянен гинеколог,който да те прегледа обстойно и да те следи.

Ne sam ot Sofiq,a ot Dimitrovgrad,no v momenta ne sam v BG,a v darjavata v koqto se namiram ne iskam da hodq na nikakav lekar,osven ako ne umiram i se nalaga speshno :)
Inache sa me preglejdali s edno takova kato trabichka i slagat na nego edin prezarvativ,a herurga me pregleda s ehograf s edin gel i na dolnata chast na korema.
Pisna mi ot teq psevdo lekari v moq grad,utre moje da izkarat,che i rak imam,tolkova sa nekompetentni.
Mersi :-)

Даа :grin: това е с презерватива. Ами какво да ти кажа мила :( лекарите в България са под всякаквя критика. Аз на твое мястно бих се възползвала от лекарите там където си(всъщност не знам къде си..) дори и да е скъпо.Поне да знаеш каква ти е диагнозата.
И все пак като се прибереш в България те съветвам да отидеш на лекар в някой по-голям град ако искаш. Не за друго, но ако се окаже киста и тя продължава да расте по-трудно се лекува. Иначе в чужбина имат доста видове противозачатъчни,които и ние ги нямаме. Но пак повтарям,не знам в коя част на света си ;)
Успех :-)

V Evropa sam :D

hottie
03-17-2008, 10:21
ако е хубава страна в западната част иди :)

hooliganka89
03-17-2008, 10:37
ако е хубава страна в западната част иди :)

Do kolkoto sam na qsno s posokite sam v zapadna Evropa.
Deutschland :D

hottie
03-17-2008, 10:39
:lol: ами идеално :)

LP_GirL
03-17-2008, 10:59
Аз само ще кажа , че точно от Диане се напълнява, пила съм няколко вида (логест,Иасмин,Диане), но с другите не съм имала този проблем , ако ще пиеш нещо недей да е Диане .... да определено цикъла ства редовен след употребата на каквито и да е медикаменти от вида .... мисля, че като цяло е хубаво да пиеш такива хапчета, особено, когато си с един и то редовен партньор ....

krem4et0
03-17-2008, 13:00
Пия Диане 35 от близо 2 години. Преди това също съм пила. Пила съм и Логест. Напълнявам като ги спра. Трябваше да ги спра преди няколко месеца за 3 цикъла и наддох над 5 килограма. сега съм на диета за бала, а и хапчета пия, чай за отслабване, гимнастика и куп екстри. За 3 седмици съм близо 5 кг надолу и ям 5-6 пъти дневно. да ти кажа ли, че това е най-доброто и така не се пълнее. Да, от хапчета уж се пълнее, но то е защото задържат вода в организма. Не съм забелязала да ми се яде повече от друг път. Странното е обаче, че без хапчатата пълнея, с хапчетата ядейки същото не наддавам.......какъв е изводът? Всичко си е до организъм и ние не знаем на ТЕБ как ще подейства. И все пак си на 18-19. Не пий противозачатъчни освен, ако не е наложително. След 20 може да използваш този метод и то след задължителни изследвания на теб и партньора ти!

krem4et0
03-17-2008, 13:04
Аз само ще кажа , че точно от Диане се напълнява, пила съм няколко вида (логест,Иасмин,Диане), но с другите не съм имала този проблем , ако ще пиеш нещо недей да е Диане .... да определено цикъла ства редовен след употребата на каквито и да е медикаменти от вида .... мисля, че като цяло е хубаво да пиеш такива хапчета, особено, когато си с един и то редовен партньор ....

Но само Диане лекува кисти и акне!

hahavteen
03-17-2008, 13:32
Аз само ще кажа , че точно от Диане се напълнява, пила съм няколко вида (логест,Иасмин,Диане), но с другите не съм имала този проблем , ако ще пиеш нещо недей да е Диане .... да определено цикъла ства редовен след употребата на каквито и да е медикаменти от вида .... мисля, че като цяло е хубаво да пиеш такива хапчета, особено, когато си с един и то редовен партньор ....

Но само Диане лекува кисти и акне!

Na sestra mi i izpisaha Yasmin kato ima6e kista... :-o

krem4et0
03-17-2008, 14:24
Не зная. И аз пиех Логест за кистата, но другите ОК само поддискат развитието й, но не лекуват. Излекува ли се?

hahavteen
03-17-2008, 14:29
Не зная. И аз пиех Логест за кистата, но другите ОК само поддискат развитието й, но не лекуват. Излекува ли се?

Ami sled kato svur6i purvoto blister4e otide na ginekolog i ot 3,5cm be6e stanala 1cm i i kaza da gi pie o6te 2 meseca i pak da otide.Ostava i o6te edin cikul. :-o

hottie
03-17-2008, 19:50
И на една моя приятелка май и бяха предписали яснин за киста, но ако не се лъжа ясмина е новия логест.

krem4et0
03-18-2008, 12:29
Не зная. И аз пиех Логест за кистата, но другите ОК само поддискат развитието й, но не лекуват. Излекува ли се?

Ami sled kato svur6i purvoto blister4e otide na ginekolog i ot 3,5cm be6e stanala 1cm i i kaza da gi pie o6te 2 meseca i pak da otide.Ostava i o6te edin cikul. :-o

Е, супер. за жалост моята е по-встрани няксъде по тръбата и изобщо не се влияе. Само дето не расте, но намаляване-абсурд!

Elberet
03-18-2008, 17:54
аз съм пила 6-7 месеца Логест но не съм имала проблеми с теглото - нито съм напълнявала нито отслабвала. Даже мисля скоро пак да ги почна противозачатъчните - знам кога ще ми дойде цикълът и хич не ме боли корем и тем подобни ;)

hooliganka89
03-19-2008, 05:52
аз съм пила 6-7 месеца Логест но не съм имала проблеми с теглото - нито съм напълнявала нито отслабвала. Даже мисля скоро пак да ги почна противозачатъчните - знам кога ще ми дойде цикълът и хич не ме боли корем и тем подобни ;)

Boje na men ot protivozachatachni mi se stabilizira cikala,no ne samo tova stana.
Cikala mi beshe tolkova boleznen,che ne ne mojeh da spq,a samo plakah ot bolki i se samosajelqvah.
Nqkolko pati se sluchi tolkova da me boli,che chak da povrashtam :shock: Takova chudo ne bqh chuvala nikoda dokato ne go izpitah,tolkova da te boli,che da otidesh da povarnesh,ebasi panaira :lol:

krem4et0
03-19-2008, 06:15
Явно просто противозачатъчните не са за теб. След като си имала толков странични реакции, не би следвало да ги пиеш.

hottie
03-19-2008, 08:14
аз съм пила 6-7 месеца Логест но не съм имала проблеми с теглото - нито съм напълнявала нито отслабвала. Даже мисля скоро пак да ги почна противозачатъчните - знам кога ще ми дойде цикълът и хич не ме боли корем и тем подобни ;)

Boje na men ot protivozachatachni mi se stabilizira cikala,no ne samo tova stana.
Cikala mi beshe tolkova boleznen,che ne ne mojeh da spq,a samo plakah ot bolki i se samosajelqvah.
Nqkolko pati se sluchi tolkova da me boli,che chak da povrashtam :shock: Takova chudo ne bqh chuvala nikoda dokato ne go izpitah,tolkova da te boli,che da otidesh da povarnesh,ebasi panaira :lol:

ужас горката :( явно не ти понасят.

Някой пробвал ли е противозачатъчните лепенки?

hooliganka89
03-19-2008, 10:13
аз съм пила 6-7 месеца Логест но не съм имала проблеми с теглото - нито съм напълнявала нито отслабвала. Даже мисля скоро пак да ги почна противозачатъчните - знам кога ще ми дойде цикълът и хич не ме боли корем и тем подобни ;)

Boje na men ot protivozachatachni mi se stabilizira cikala,no ne samo tova stana.
Cikala mi beshe tolkova boleznen,che ne ne mojeh da spq,a samo plakah ot bolki i se samosajelqvah.
Nqkolko pati se sluchi tolkova da me boli,che chak da povrashtam :shock: Takova chudo ne bqh chuvala nikoda dokato ne go izpitah,tolkova da te boli,che da otidesh da povarnesh,ebasi panaira :lol:

ужас горката :( явно не ти понасят.

Някой пробвал ли е противозачатъчните лепенки?

Za tova mislq da opitam s nqkakvi drugi protivozachatachni,koito da ne debeleq ot tqh i da ne iskam da se samoubivam kogato sam v cikal mislq,che shte namerq pravilnite.
S pomoshta na genekolog razirase,sama nqma da si predpisha nishto.

hottie
03-19-2008, 12:22
питай го за лепенките :)

krem4et0
03-19-2008, 12:46
питай го за лепенките :)

то е същата работа само дето хормоните се приемат чрез кожата, а не като се абсорбират от стомаха. на практика хормонално действато също и като ОК.

hottie
03-19-2008, 13:20
питай го за лепенките :)

то е същата работа само дето хормоните се приемат чрез кожата, а не като се абсорбират от стомаха. на практика хормонално действато също и като ОК.

Да, но има по-малко хормони.

hooliganka89
03-19-2008, 13:45
Em shte opitam.
Skoro shte si idvam v BG i shte otida na genekolog da reshim problema :D

gossip_grl
03-19-2008, 19:27
аз съм пила 6-7 месеца Логест но не съм имала проблеми с теглото - нито съм напълнявала нито отслабвала. Даже мисля скоро пак да ги почна противозачатъчните - знам кога ще ми дойде цикълът и хич не ме боли корем и тем подобни ;)

Boje na men ot protivozachatachni mi se stabilizira cikala,no ne samo tova stana.
Cikala mi beshe tolkova boleznen,che ne ne mojeh da spq,a samo plakah ot bolki i se samosajelqvah.
Nqkolko pati se sluchi tolkova da me boli,che chak da povrashtam :shock: Takova chudo ne bqh chuvala nikoda dokato ne go izpitah,tolkova da te boli,che da otidesh da povarnesh,ebasi panaira :lol:
Zdravei!Piq Diane ve4e 5 meseca,napulnqh s 2 kg,no go svurzvam s hapvaneto po Koleda a ne s tabletkite.Imah su6tite oplakvaniq po vreme na menstryaciq kato teb,stiga6e se i do povru6tane i adski bolki,dori do pla4 predi da zapo4na da piq Diane.Otkriha mi polikistoza na qi4nicite i to s mnogo kisti4ki.I az kato teb pri purvite 2 cikula Diane povru6tah sled 1to hap4e ot nova opakovka.Moq ginekolog mi obqsni, 4e tova e za6toto oragizmut mi o6te ne e sviknal s Diane.Sega ve4e nqmam takiva problemi i kistite mi iz4eznaha