PDA

View Full Version : Защита на служебен компютър.



Saudade
03-17-2008, 12:07
Здравейте,
Чудя се каква програма за защита на коммпютъра да си сложа в работата, понеже всеки ден, като дойда нещо ми е променено по десктопа, и не само. Има данни, които не трябва да се виждат от всеки.
Преди време си бях изтеглила Armor Tools, но до колкото знам тя може да защити примерно менютата на десния бутон, десктопа и тнт, а аз искам като зареди Уиндоус-а да има прозорче за парола и сам аз да мога да си влизам.
Знам, че Уиндоус предлага такава защита, но още преди компютъра да бъде доставен в офиса, е настроен така, че на основния юзър да не може да се слага парола. Дори да направя нов юзър с парола, там няма да имам достъп до програмите, които са за работа.
Знаете ли някоя програма, която може да ми свърши работа?

QPONECA
03-17-2008, 12:55
Акаунда ти аднимистраторски ли е ако не намери паса на админа и си готов

Saudade
03-17-2008, 13:06
Акаунда ти аднимистраторски ли е ако не намери паса на админа и си готов

Не съм с администраторски, няма как да взема и паролата, за това питам за някаква програма... :-o

QPONECA
03-17-2008, 14:05
FREE CompuSec® Software 5.1
виж това има я в http://www.download.bg незнам дали ще ти свърши накаква работа.

Saudade
03-17-2008, 15:01
Програмата явно е много добра, но на този компютър не може да се инсталира, явно хората от ръководството са предвидили подобно противодействие. :? :x
Мерси все пак...

QPONECA
03-17-2008, 15:44
Значи имаш ограничена памет.Пробвай да инсталираш програмата на преносима памет и така я качи на компа.Аз напримерно така правя с игрите които немога да инстална на компа при тях става.

sabaku_no_gaara
03-17-2008, 15:52
Ами значи като отиваш на работа,включи компютъра или го рестартирай и още докато върви черният екран с белите надписи натискай упорито клавиша F8 (натискай го постоянно защото не знам кога точно трябва да го натиснеш)
ще ти излезне нов черен екран с бели надписи
и избери оттам safe mode
след това всичко ще зареди както нормално,но ще има още един акаунт-Administrator
цъкни на него,без парола е и ще тръгне да зарежда.Ако изскочи едно балонче цъкни на ОК/Yes не помня какво беше.Иконите и въобще екрана ще е по-различен,но не е от значение.Отиди в control panel=>user accounts,намери си акаунта и цъкни на add/change password,задай си парола и си готов ;)
Само да отбележа.От този акаунт администратор можеш да изтриеш или смениш паролите на другите акаунти без да ти иска настоящата парола ;)
Късмет

QPONECA
03-17-2008, 15:57
Ами значи като отиваш на работа,включи компютъра или го рестартирай и още докато върви черният екран с белите надписи натискай упорито клавиша F8 (натискай го постоянно защото не знам кога точно трябва да го натиснеш)
ще ти излезне нов черен екран с бели надписи
и избери оттам safe mode
след това всичко ще зареди както нормално,но ще има още един акаунт-Administrator
цъкни на него,без парола е и ще тръгне да зарежда.Ако изскочи едно балонче цъкни на ОК/Yes не помня какво беше.Иконите и въобще екрана ще е по-различен,но не е от значение.Отиди в control panel=>user accounts,намери си акаунта и цъкни на add/change password,задай си парола и си готов
Само да отбележа.От този акаунт администратор можеш да изтриеш или смениш паролите на другите акаунти без да ти иска настоящата парола
Късмет
Трябва последно да е влизано с аднимистратоския акаунт зада се получи

sabaku_no_gaara
03-17-2008, 16:00
Ами значи като отиваш на работа,включи компютъра или го рестартирай и още докато върви черният екран с белите надписи натискай упорито клавиша F8 (натискай го постоянно защото не знам кога точно трябва да го натиснеш)
ще ти излезне нов черен екран с бели надписи
и избери оттам safe mode
след това всичко ще зареди както нормално,но ще има още един акаунт-Administrator
цъкни на него,без парола е и ще тръгне да зарежда.Ако изскочи едно балонче цъкни на ОК/Yes не помня какво беше.Иконите и въобще екрана ще е по-различен,но не е от значение.Отиди в control panel=>user accounts,намери си акаунта и цъкни на add/change password,задай си парола и си готов
Само да отбележа.От този акаунт администратор можеш да изтриеш или смениш паролите на другите акаунти без да ти иска настоящата парола
Късмет
Трябва последно да е влизано с аднимистратоския акаунт зада се получи
мисля че не е задължително

QPONECA
03-17-2008, 16:03
Saudade-като пробва ще ни каже :)

sexita
04-06-2008, 10:51
И брат ми ми влиза в windowas-а по същия начин прес сейф-мода...много се дразня,защото компа си е лично мой и той си има,а аз си имам доста лични работи,които вече,наистина,ама наистина не знам как да запазя за себе си... :(
С тая програмка FREE CompuSec® Software 5.1 дали пак ще може да пусни компа?

MakeMeLaugh
04-06-2008, 11:17
Ако има сложена парола на админския акаунт, едва ли може да влезе през safe modе ей така.. ;)

---

Зависи от програмата, ако защитава само дадения акаунт, ще може да си влиза, ако защитава влзиане от всички акаунти вероятно няма да може :)

А бе влезте в Замунда и напишете Lock и си избирайте ;)

sexita
04-06-2008, 11:30
Значи ако сложа парола на админския акаунд,няма да имам нужда да тегля допълнителна програма?

D3Co
04-06-2008, 11:36
Значи ако сложа парола на админския акаунд,няма да имам нужда да тегля допълнителна програма?
Точно така.Слагаш парола на акаунта Administrator и дори през сейф мод няма да може.И ако няма друг акаунт с администарторски права,може да се ползва само ограничен акаунт,ако не се знае паролата.Трябва обаче да помниш паролата,защото ако я забравиш ще трябва ила да ровиш няколко дена в нета,за да намериш как се маха(по-принцип май не може,ама...) или да преинсталлваш уина.

sexita
04-06-2008, 11:40
Значи ако сложа парола на админския акаунд,няма да имам нужда да тегля допълнителна програма?
Точно така.Слагаш парола на акаунта Administrator и дори през сейф мод няма да може.И ако няма друг акаунт с администарторски права,може да се ползва само ограничен акаунт,ако не се знае паролата.Трябва обаче да помниш паролата,защото ако я забравиш ще трябва ила да ровиш няколко дена в нета,за да намериш как се маха(по-принцип май не може,ама...) или да преинсталлваш уина.

е дааааа :x Ми то аз сега като се порових и то си пише на акаунда ми-компютърен администратор.Паролата е защитена...значи...той си ми е администраторски акаунда,а той брат ми,пак влиза :smt089

MakeMeLaugh
04-06-2008, 11:53
Офф не бее, стига рева ;д;д;д
Значе ти си имаш акаунт - той е с администраторски права.
Но отделно си има един друг администраторски акаунт, който е главен.
На него именно трябва да сложиш парола!
Влез в safe mode влез през този акаунт (ако брат ти не е сложил парола) и му сложи парола.
Той твоя си е отделно.

И ако си слагаш личните си неща в My documents на твоя личен администраторски акаунт, който ползваш в ежедневието си, мисля, че не могат да бъдат видими от другите акаунти, пробвай.

D3Co
04-06-2008, 11:54
Еми като инсталираш уиндоус малко преди края на инсталацията те кара да създадеш акаунтите.Има едно жълто поле,което е задължително.Там пише User1 примерно и това е акаунтът с администраторски права.Всички останали са ограничени.Освен този акаунт има и акаунт администратор.Той изкача само при сейф мод или ако сложиш парола на твоя акаунт,който е с администарторски права и при въвеждането на паролата(натискаш на поленцето),когато стартира дадеш 2 пъти ctrl+alt+del и напишеш на усернаме:администратор.

П.С : Изпревариха ме... :D

sexita
04-06-2008, 11:59
А ако оставя компа в готовност...щото по принцип аз не го изключвам от windowsa ами само затварям лап-топа и той си става в режим готовност...
та...значи там пак ще ми иска моята си парола и брат ми примерно ще изключи компа,ще влезне през сейф-мод и там ше му се иска парола...
нали така...поне така си представям

MakeMeLaugh
04-06-2008, 12:01
Да 8)

D3Co
04-06-2008, 12:01
А ако оставя компа в готовност...щото по принцип аз не го изключвам от windowsa ами само затварям лап-топа и той си става в режим готовност...
та...значи там пак ще ми иска моята си парола и брат ми примерно ще изключи компа,ще влезне през сейф-мод и там ше му се иска парола...
нали така...поне така си представям
Ами горе-долу е така...

sexita
04-06-2008, 12:30
Сложил е парола :smt091

MakeMeLaugh
04-06-2008, 12:36
Значе, не е тъп :P
Освен да преинсталираш Уиндоуса друго не ти остава. И още при самата инсталация като те пита за парола на адмиснкия акаунт да сложиш.
Има и други начини за хаквания... ама ти щом с акаунтите не можеш да се оправиш другото не е за теб ;р

sexita
04-06-2008, 13:06
Значе, не е тъп :P
Освен да преинсталираш Уиндоуса друго не ти остава. И още при самата инсталация като те пита за парола на адмиснкия акаунт да сложиш.
Има и други начини за хаквания... ама ти щом с акаунтите не можеш да се оправиш другото не е за теб ;р
Значи...сега говорих с него..проблема е,че той не влиза от там...той си знае паролта,защото аз,глупавата,съм си сложила подсещане за парола,което въобще не съм забелязала...та...то си изписва паролата...сега само се чувя,кой ми е сложил парола тогава? :-o
И всъщност се съмнявам да не би да е паролата на моя си акаунт,защото-нали на моя изписва администраторски....демек... оже би е моята парола,ама не ми се занимава да рестартирам пак.
Съседа ми ми е инсталирал windowsa и ще питам него,може и той да я е сложил

аааа....и не ме подценявай :D аз бързо схващам... ама не ми трябва...айде мерси все пак ;)