PDA

View Full Version : Защо се чувствам толкова тъпааааа



unfaithful1234
03-17-2008, 13:51
Не знам какво ми става,чувствам се тъпа...Постоянно се сравнявам с братовчедка ми,която не учи в моя град.Тя например се класира на състезанието по БЕЛ,по Математика също.Каза,че ги е налучкала,но все пак съм много разстроена.Имам чудесни оценки,обаче нейните са малко по-добри и направо ми скапва настроението тотално.Най-умната съм от класа,обаче някакси това не ми е достатъчно! :cry: :cry: :cry: :cry: Не знам какво да правя.Уча много,тя казва,че не учи толкова,обаче не знам как успява да изкарва такива хубави оценки ....

TheSadGirl
03-17-2008, 14:16
Ne se pritesnqvaj 4e tq ima po visoki ocenki ot teb. Ne vsi4ki sme hiper ymni, nali taka. Vajnoto e 4e tvoite ocenki sa6to sa dostata4no dobri i nqma ot kakvo da se sramyva6 i da se 4yvstva6 tapa. Prodaljavaj da y4i6, rezyltatite 6te dojdat sami, a 6tom tq kazva 4e ne y4i i nejnite sigyrno 6te se ponijat spox :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Insatiable
03-17-2008, 14:27
Комплексарка. Защо трябва да гледаш другите? Гледай теб си и това, което си постигнала.

KaKaShI
03-17-2008, 14:34
Братовчедка а? Еми добре... Радвай се за нея, че има хубави оценки и , че ще преуспее в живота и готово. Може това усещане да се махне а може и да остане и даже да стане по-силно. Не знам.... :smt012 :smt012 :smt012 :smt012 :smt012 :smt012

Miss_Perfekt
03-17-2008, 15:10
Не е нужно да бъдеш най-големия зубар :lol: оценките са важни но трябва и да имаш малко свободно време

comics
03-17-2008, 15:11
тъпа жена !

guesswho
03-17-2008, 17:30
:)

blahblahblah
03-17-2008, 17:31
Според мен тя лъже, че учи малко.

guesswho
03-17-2008, 17:55
............

ThunderGoddess
03-17-2008, 18:30
кои клас си? и от софия ли си? (6тото ако братов4едка ти е от друг град,нали зане6 там каква е системата по о4или6тата :D )
Да, виждам, че в София понятия като "образователна система" е с нулев обем :D :D :D . Към създателката на темата: Не се притеснявай, за всеки има място на този свят. С труд всичко се постига. Тези съзтезания по БЕЛ< математика и т.н са за наистина най-надарените деца в тази област, които вероятно след години ще се занимават професионално с това. Тогава твоята братовчедка ще стане учителка, а ти - ако си малко по-хитра - кой знае? Може би преуспяваща бизнесмадама или икономистка? Спокс :)

nikodim
03-17-2008, 19:21
з като се чувствам тъп обикновено се старая да си намеря оправдание да се напия, живеем в свят изпълнен с крайности... да се напием крайно.. в моя клас всички са много умни, аз съм от 3мата които не взимат стипендия.. и винаги за малко, миналия срок за 4 стотни.. напих се.. изгониха ме от час... напих се... учителката по български ми се скара че воня на бъчва... пак се напих... това е, просто пийте...

KaKaShI
03-18-2008, 11:03
з като се чувствам тъп обикновено се старая да си намеря оправдание да се напия

Гледай го пък тоя... Пияницата гадна :razz:

mhmhmhmhm
03-18-2008, 14:49
ти си неквааа.... О.О
баси..само за тва учене ли мислиш ? :D

Rofl4e
03-18-2008, 16:22
Kompleksirana zubarka kakvo gleda6 dr gledai sebe si.. !!! btw vinagi sam mrazila takiva kato teb zubari zavijda6ti na nqkoi koito ne u4i a ima po visoki otcenki ot nego!!

Pedigree
03-18-2008, 16:30
Ако братовчедката ти каже,че се е родила научена,ще й повярваш,а?
Много ясно,че учи,няма да го разбере от нищото,ако за това се чудиш.
А защо се сравняваш с нея?Ти си си ти,тя си е тя.Бъди себе си,мисли за себе си.А това дали тя е изкарала мааааалко по-високи оценки,или не,не е фатално.Ебаси големия проблем,дето го вадиш. 8-)

Bubbly
03-18-2008, 16:51
Оценките в училище почти никога не са определящи :)

Miss_Perfekt
03-18-2008, 17:43
Ти не си ли чувала тази дума 'Забавления' или пък думата 'Купон'

ThunderGoddess
03-18-2008, 18:17
Ти не си ли чувала тази дума 'Забавления' или пък думата 'Купон'
На някои хора им доставя удоволствие да трупат нови знания и да научават нови неща. Това, че ти предпочиташ да си губиш времето, забутана в някоя кръчма, консумираща алкохол, тровеща здравето си е само един от начините за забавление, който е доста субективен. Лично аз го намирам за отблъскващ и не ми е никак весело ;)

5StaR
03-18-2008, 18:49
Ало всички ... от къде знаете че тя не излиза, примерно аз завърших 9ти клас(PG) с 5.00 което според мен е добре, като се има предвид че немога да уча над 30 мин на ден пък и даже и да можех нямаше да го права... Момичето си е добре, просто иска да се развива - което съвсем не е лошо, ама нз вече всички ли си мислите,че като едвам едвам изкарвте 3ки сте гъзари - еми не е така.. ае Л2П

Gothique&amp;#9835;
03-18-2008, 20:00
Абе и вие зубарка,нормални ли сте :? Тва че някой запомнят по-бързо от други не означава че са зубари..А ти стегни се и си вдигни самочувствието кво гледаш другите гледай себе си.

psihqsala
03-18-2008, 20:59
Защото СИ тъпааааа. Как може да се шашкаш от подобни работи?! Стига си се сравнявала,ти си си ти! И след като имаш добри оценки,кво по дяволите те интересува братовчедка ти какви има!?

Pink`4e
03-18-2008, 21:26
Tova pyk da sravnqva6 sebe si s drugite ..hmm prosto mn lo6 navik..Taka pove4e ogor4ava6 jivota si i ni6to drugo..Vmesto tova, radvay se za bratov4edkata ti.Bravo i na teb,4e si otli4ni4ka.Prosto u4i za sebe si, a ne za da systezava6 s bratov4edka si

Saymon90
03-19-2008, 05:41
Ами, може би наистина си тъпа. :) Това дали ще учиш, си зависи само от теб. Ти сама си избираш, дали ще се развиваш интелектуално и в какви аспекти ще го правиш. Но ти явно предпочиташ да си губиш времето с дружките по кафетата и по улиците. Поздравления :)

gorska
03-19-2008, 05:47
ТЪПО е да се сравняваш с нея. А ти очевидно не си тъпа: все пак, за да си най-умната в класа си и да изкарваш добри оценки се изисква ум, нали? Ти имаш знанията, имаш и оценките... какъв тогава ти е проблема? Може би те е яд, че тя без да полага такива усилия, постига същото? Ем... ще трябва да свикнеш, защото такива хора има много. :)

guesswho
03-19-2008, 06:12
ТЪПО е да се сравняваш с нея. А ти очевидно не си тъпа: все пак, за да си най-умната в класа си и да изкарваш добри оценки се изисква ум, нали? Ти имаш знанията, имаш и оценките... какъв тогава ти е проблема? Може би те е яд, че тя без да полага такива усилия, постига същото? Ем... ще трябва да свикнеш, защото такива хора има много. :)
не му е тука мястото,но мн те уважавам за песента от филма Коса :grin: браво!!!!! :P правиш голямо впечатление!! :P :-)

unfaithful1234
03-19-2008, 06:23
Ами, може би наистина си тъпа. :) Това дали ще учиш, си зависи само от теб. Ти сама си избираш, дали ще се развиваш интелектуално и в какви аспекти ще го правиш. Но ти явно предпочиташ да си губиш времето с дружките по кафетата и по улиците. Поздравления :)
Aз не излизам,обаче понякога на някое контролно изплесвам и не мога да се концентрирам.Не,че не го знам...Аз по математика и БЕЛ изкарах високи резултати.По БЕЛ-89т ,а по математика-74 и пак съм прецакана,защото не ми стига по една точка...Вчера питах мама дали е доволна от мен и тя:"Ми много даже,ама ме дразни това,че понякога изплесваш"

gorska
03-19-2008, 06:45
ТЪПО е да се сравняваш с нея. А ти очевидно не си тъпа: все пак, за да си най-умната в класа си и да изкарваш добри оценки се изисква ум, нали? Ти имаш знанията, имаш и оценките... какъв тогава ти е проблема? Може би те е яд, че тя без да полага такива усилия, постига същото? Ем... ще трябва да свикнеш, защото такива хора има много. :)
не му е тука мястото,но мн те уважавам за песента от филма Коса :grin: браво!!!!! :P правиш голямо впечатление!! :P :-)

Благодаря ти. :) Мюзикълът наистина е прекрасен, но, за съжаление, има ужасен край.
Бтв, аз познавам една Ния Иванова, кажи ми колко сестри имаш, само да не са 2, че ще те убия!.. :P Но по-добре на личен, не е хубаво да флуудим по темата - ще бъде неприятно на авторката, а и е против правилата. :)

unfaithful1234
03-19-2008, 06:56
:)

Fantomche
03-19-2008, 07:01
ti si belejkarka takiva hora me nervqt :shock: samo za ocenkite si ne za nau4enoto a to 6te ti trqbva posle kakvo radvai se za brat4edka si momi4eto e kusmetliika a i ako ne u4i prosto e sus slohova pamet slu6a v 4asovete i taka zapomnq mojebi zaradi tova i az sum s sluhova pamet ama ustata mi ne se zatvarq i zaradi tva sm mejdu dobra i mnogodobra u4eni4ka ponqkoga i otli4na :P taka 4e da ne ti puka :x :-x

Miss_Perfekt
03-19-2008, 09:33
Ти не си ли чувала тази дума 'Забавления' или пък думата 'Купон'
На някои хора им доставя удоволствие да трупат нови знания и да научават нови неща. Това, че ти предпочиташ да си губиш времето, забутана в някоя кръчма, консумираща алкохол, тровеща здравето си е само един от начините за забавление, който е доста субективен. Лично аз го намирам за отблъскващ и не ми е никак весело ;)
Аз не се забавлявам в забутани кръчми аз говоря че поне малко време трябва да отделя на приятелите си

ThunderGoddess
03-19-2008, 12:29
Не казвай на другите хора "трябва" - тя знае много добре за себе си, както и всеки друг човек какво на нея й "трябва" и какво не. Всеки живее, както си иска :)

PinkFloydSound
03-19-2008, 14:41
И аз се класирах на състезанията по Бел и Математика, но пак съм си тъпа...нали ме виждате 8-) човек дори и да изкарва не чак толкова добри оценки, по-важно е това да умее да се справя с нещата и проблемите в живота..моля те, не избивай комплекси и цени това, което имаш :)

PinkFloydSound
03-19-2008, 14:44
Kompleksirana zubarka kakvo gleda6 dr gledai sebe si.. !!! btw vinagi sam mrazila takiva kato teb zubari zavijda6ti na nqkoi koito ne u4i a ima po visoki otcenki ot nego!!
абе я shut up! 8-) отде знаеш, че момичето е зубърка?! може да има фотографска памет :)

unfaithful1234
03-19-2008, 16:11
Kompleksirana zubarka kakvo gleda6 dr gledai sebe si.. !!! btw vinagi sam mrazila takiva kato teb zubari zavijda6ti na nqkoi koito ne u4i a ima po visoki otcenki ot nego!!
абе я shut up! 8-) отде знаеш, че момичето е зубърка?! може да има фотографска памет :)
Не съм зубърка!!!Нямам нищо общо със зубарите :-x Имам силна памет,но никога не съм преписвала,тоест оценките ми са реални.Не знам при нея какви са...

sexy&amp;crazy
03-19-2008, 16:57
Ne se pritesnqvaj 4e tq ima po visoki ocenki ot teb. Ne vsi4ki sme hiper ymni, nali taka. Vajnoto e 4e tvoite ocenki sa6to sa dostata4no dobri i nqma ot kakvo da se sramyva6 i da se 4yvstva6 tapa. Prodaljavaj da y4i6, rezyltatite 6te dojdat sami, a 6tom tq kazva 4e ne y4i i nejnite sigyrno 6te se ponijat spox :-) :-) :-) :-) :-) :-)\
verno si e

LiLGrizzly
03-19-2008, 18:45
spoko az sym nai tupiq f semeistvoto .. smisul tkf ne sym tup no me marzi da u4a.... si4kite mi bratov4etki imat.. 6 ci samo... govorq 4e te sa 9-10 klas.. ednata daje polu4i stipendiq..! ama iskam da imam svobodno vreme ot kolkoto da kisna kakto predi spr mnogo vreme pred u4ebnicite.. :?

TheNewReligion
03-19-2008, 20:01
Hm ! "Az sum nai-umnata v klasa , no tova ne mi e dostatuchno!" Sama li stigna do tozi izvod ili i drugi hora smqtat taka ? :x

Madness
03-20-2008, 06:57
:razz:

ThunderGoddess
03-20-2008, 10:28
Hm ! "Az sum nai-umnata v klasa , no tova ne mi e dostatuchno!" Sama li stigna do tozi izvod ili i drugi hora smqtat taka ? :x
То си личи кой е най-умен от класа - който има най-много знания. Не казвам оценки, а знания. И не ми излизайте с контрааргумента, че имало много умни хора, които ги мързяло да учат. Това ги прави идиоти, защото те не разбират, че от ученето зависи бъдещето им. От всички животни в училище две са най-тъпите - зубърите - защото те учат наизуст и нищо не запомнят и тези, които знаят, че могат, но не се реализират защото не учат.

unfaithful1234
03-20-2008, 10:41
Hm ! "Az sum nai-umnata v klasa , no tova ne mi e dostatuchno!" Sama li stigna do tozi izvod ili i drugi hora smqtat taka ? :x
То си личи кой е най-умен от класа - който има най-много знания. Не казвам оценки, а знания. И не ми излизайте с контрааргумента, че имало много умни хора, които ги мързяло да учат. Това ги прави идиоти, защото те не разбират, че от ученето зависи бъдещето им. От всички животни в училище две са най-тъпите - зубърите - защото те учат наизуст и нищо не запомнят и тези, които знаят, че могат, но не се реализират защото не учат.
напълно съм съгласна с мнението ти!!! :)

shmurkam
03-20-2008, 10:47
Hm ! "Az sum nai-umnata v klasa , no tova ne mi e dostatuchno!" Sama li stigna do tozi izvod ili i drugi hora smqtat taka ? :x
+1
Не мисля,че като имамаш хубави оценки си мн умен,гледайте ме мене-не съм завършвала с по-ниска оценка от 6 ама никой не е казал,че съм мис умница. Казват ми ,че съм интелигентна и остроумна ама хич не ми пука. Не уча по цял ден и нощ и пак съм си добре,като зубриш по десет часа какво ще научиш? Нищо,ест. Прочиташ си веднъж или два пъти урока и каквото си запомнила тфа е. Когато някой ти говори ти помниш това,което ти казва,не ти го повтаря 5 пъти,нали? Същата работа. Според мен избиваш някакви олигофренски комплекси и това е отвратително,на твое място бих се радвала за братовчедка,бих отишла някъде с приятели и бих се разсеяла. Колкото повече мислиш за нещо толкова повече се притесняваш. Живей си живота,защото утре може да те няма! :)

H8_mE
03-21-2008, 04:59
............

Ауе ти много умни мнения даваш по въпроса!Край реших вече ,че каквито и въпроси да имам винаги ще се обръщам към теб за отговори и съвети!Просто шапка ти свалям - Евала ти праим! :grin:

PinkFloydSound
03-21-2008, 09:29
............

Ауе ти много умни мнения даваш по въпроса!Край реших вече ,че каквито и въпроси да имам винаги ще се обръщам към теб за отговори и съвети!Просто шапка ти свалям - Евала ти праим! :grin:
това мнение с многоточието е поправяно и преди наистина е имало някво мнение в него /егати изказването :lol: /

BeB0_UlTrA_KiSs
03-22-2008, 08:28
като имаш добри оценки к'во ти пука, че нейните са МАЛКО по-добри?!
И защо трябва да се сравняваш с другите? ти тряя да бъдеш себе си, а не да гледаш другите!

п.с.: не може винаги да имаш добри оценки :)

bqsna_teenagerka
03-22-2008, 14:22
Боже...!!!! ма кви са тия глупости???? Вместо да се радваш,че и двете имате хубави оценки ти завиждаш! Освен това тя може да преувеличава
И аз съм отличничка в класа,но има друго момиче,което знае повече и от мен и аз какво? :-o Да взема да се чувствам тъпа заради това! Да бе! Я се стегни!

Iria
03-22-2008, 14:59
Ами и аз имам хубави оценки и аз се класирах по БЕЛ и физика, ама какво от това?Не се комплексирай заради някакви олимпиади.Ти си учи и си имай хубави оценки.Що гледаш другите?Не може всички да са еднакви.

LovePoisoned
03-22-2008, 15:52
Ами, мила, съветвам те да не се измъчваш да назубриш уроците, а да вложиш логика и творчество. Аз например миналия месец видях, че момиче от класа ми нещо взе да се издига по география и история, а аз западах... Мислих, мислих и измислих, че трябва да си го наложа. (Започнах с по-"странична" работа - заради географията извадих няколко статии от нета, понеже там целият клас обсъжда и въобще в часовете е много яко.)
И в действителност успях и пак се утвърдих и станах по-активна и от преди упадъка. При това не с толкова учене. А и поне с правописа ти нямаш проблеми - постът ти е написан отлично (не съм гледала за грешки, ама от първите няколко реда...). И стига се сравнява с тая твоя братовчедка! Ще видиш, че като си я избиеш от тиквата, макар и в началото да учиш бавно и дълго, постепенно ще станеш абсолютно самостоятелна и ще гледаш само себе си. ;)

NightGuardian
03-22-2008, 16:16
След време като пораснеш учене ли ? Ще научиш кафетата за 1 година и няма да ти дойде въобще на акъла , че имаш за учене ! :-D Ако си 5-6 клас няма смисъл да учиш важното е да се учи 7 и 8 клас и след като влезнеш в гимназия да учиш чак 12 клас ! :-o

chipi_kaoo
03-22-2008, 16:20
Като дойде време да учиш философия, ще рабереш какво е егоизъм, какво е аутроизъм, и кое надделява във теб :)

5StaR
03-22-2008, 17:33
След време като пораснеш учене ли ? Ще научиш кафетата за 1 година и няма да ти дойде въобще на акъла , че имаш за учене ! :-D Ако си 5-6 клас няма смисъл да учиш важното е да се учи 7 и 8 клас и след като влезнеш в гимназия да учиш чак 12 клас ! :-o

Някой май не е чувал за матури..?

propusk
03-22-2008, 17:33
Щом не учи и изкарва хубави оценки ,значи това е талант! Природен дар.Знам го от личен опит.. 8) :D :D

Sweet_Play_F
03-22-2008, 20:57
И според мен брачедка ти си учи бая а ти за кфо се сравняваш с нея и как хем се чувстваш тъпа хем осъзнаваш че си най-умната в класа, нэ дали при теб е амбиция или грандомания :shock: 8)