PDA

View Full Version : Експериментален театър



Cerealkiller
03-18-2008, 07:19
http://www.programata.bg/index.php?page=details&ln=1&city=1&eid=37141

Някой от вас да е ходил или ще ходи на този експериментален театър?
Актьорът сам кани публиката си и сигурно сте го виждали, мотае се около Славейков и спира хората.Аз не отидох, но сега ме къделичка отвътре любопитство за постановката. :oops:
Или ако никой не е попадал на това, нека го обсъдим, на мен ми звучи малко страшно за такава аудитория..?!

Blab
03-20-2008, 23:10
Заро е странен! (Т'ва като за начало.)
Той не излиза от роля!(т'ва за край става ли? :-D )
Малко ли е, че се нарича Зорбас... Николаско?(сега вече ще намери темата ни в гугъл :D )
Екстази не е лошо. Не е моят тип театър, но не е лошо, признавам.
Нооо... спестявам си незасягащи темата коментари... 8-)

'айде, готов/а ли си да обсъждаме сега? :-D
Сърдита съм, че не си писал/а в моята театрална тема. :o

Zorbas
03-31-2008, 23:08
Радвам се,че те гложди любопитство!
Хак ти е ! Аз лично не съм гледал този спектакъл
по обективни причини,но знам какво казват за него в Париж,в Прага,Берлин и Москва.И точно защото знам какво казват,още го правя.От 1година го играя В България и съм безкрайо щастлив.Тази вечер беше представление номер 245.Ако някой може да се похвали с такъв успех,на мойте години,нека ми се обади.
Колкото до хората който са го гледали вече, моля се и мисля за вас всеки ден! Благодаря ви,че ми дадохте шанс да ви зарадвам тук,сега и в България!!! Доскорогледане ! :grin:

gsh
07-04-2008, 22:13
Седим си днеска на Попа ... И минава един средно-висок мъж с дълга коса и брада ...
- Здравейте, младежи, а сега да ви попитам, обичате ли да ходите на кино ?
- понякога...
Минава малко време, този мъж ни разказва за "Екстази" и за специалното участие на Зорбас Николаско, който има 19 награди ...
- какво ... смешно ли ти е името ?
- ми не просто, гръцко е...
- След малко ще се насереш ... Та така, на 10ти (не помня) му е последното представление в България на Бекстейдж, култова комедия ...Но вие си отрязахте шансовете да отидете ... И между другото, пич, Аз Съм Зорбас ... сега насра ли се ? недей , че мирише

--------

ЗАТАПИ НИ ! :razz:

Blab
07-04-2008, 22:21
sweet 8-)

Zorbas
07-09-2008, 20:06
Vijte kakvo pi4ove, tozi spektakul si doide v BG za da my se radvate vie!
Ne iskam razni babi4ki da idvat i da me gledat! Prekaleno goliama lujica sum za tupite im komunisti4eski kratyni... Iskam samo iaki mladi hora !
Gotino e,4e si vi izbiram sam! Tova e nai-golemia kompliment koito mogete da polu4ite ot men. "Zdraveite, obi4ate li da hodite na teatur?"
Tova ozna4ava,4e sum si vi haresal i moga da vi pusna na predstavlenie!!! Koito ne si e vzel bilet po edna ili druga pri4ina moje da se obadi na 0885 315 294 i da si poiska bilet. Predpolagam ,4e niama da mu otkaja. Za posledno se igrae v Backstage na 17.07.08g Sled tova se pribiram v Paris Za da oceleia.Tyk takiva kato men ne vireiat!
Elate da se zabavliavame zaedno,za posledno.Doskorogledane!!!

_donna_
07-09-2008, 20:43
Ей,Зорбас!
Ти ли беше пича дето ни обясняваше един ден в един бар вицове и за долче и габана и дончо и гергана?!

backstreet
07-11-2008, 14:22
Вчера аз и една моя приятелка си чакаме едно момиче на Попа.. И по едно време този (странен) тип идва при нас и ни заговаря: - Момичета, обичате ли да ходите на кино? :D После половин час ни разправяше за "Екстази" - на мен ми прозвуча много интересно и решихме да отидем. Най-много ме изкефи (а и шашна), когато той каза, че има само едно специално място, откъдето можем да си вземем билети - от самия актьор! И нашия си сваля очилата и ни подава ръка за здрависване! :D Мисля, че ще е добро представление, така че се радвам, че в четвъртък ще го видя кво е, що е!! :P

DiLLemuS
08-22-2008, 20:59
:) :) :) ей това е ... не знам, ама на този човек евала му правя! Скоро не бях срещала такава личност, а доколкото театъра утре ще го видя ....

SINDEL
08-23-2008, 08:57
Като ба4ках в Сатири4ния, тоя Зорбас беше по няколко пъти в седмицата на представления. Не стига, 4е влизаше да ги гледа безплатно, ами и коментираше колко глупави били след това, колко некадърно играели актьорите и т.н. Камен Донев и Мариус били някви бездарници, които само заради връзките си били станали толкова известни - талант им липсвал всякакъв, но и българската публика била прекалено глупава, 4е да разли4и стойностната игра от истинския талант..
Абе имаше се за велик с някво страхотно само4увствие. Безкрайно противен тип, ама безкрайно.

Zorbas
09-02-2008, 10:55
Като ба4ках в Сатири4ния, тоя Зорбас беше по няколко пъти в седмицата на представления. Не стига, 4е влизаше да ги гледа безплатно, ами и коментираше колко глупави били след това, колко некадърно играели актьорите и т.н. Камен Донев и Мариус били някви бездарници, които само заради връзките си били станали толкова известни - талант им липсвал всякакъв, но и българската публика била прекалено глупава, 4е да разли4и стойностната игра от истинския талант..
Абе имаше се за велик с някво страхотно само4увствие. Безкрайно противен тип, ама безкрайно.

:grin:

Ех, най-накрая някой който да не ми се кефи!!!
От много време чакам "Някой" от обслужващия персонал да
напише нещичко.
Мила моя,не смятам че Сатирата разчита на моя билет за да се издържа.Пък и аз никога не карам колегите да си плащат когато идват на мои представления.Официален член съм на международната федерация на артистите и на САБ което ми дава право да влизам във всеки държавен театър когато и както си поискам!!!
Относно личното ми мнение за горепосочените имена! Нещо си сбъркала за Мариус! На този човек шапка му свалям за всичко което е като актьор.Колкото до другия, не заслужава мой коментар.
И те моля искрено, да дойдеш за да изгледаш едно представление в което и аз играя за да бъде по-обективна оценката ти! Засега пишеш неподготвена!!!

SINDEL
09-02-2008, 11:47
Тъй, тъй... :)
Да, действително по въпроса дали и как играеш не мога да говоря - не съм те гледала. По-скоро отношението ти имах предвид. Може да си добър, наистина не знам.
И все пак не съм останала с добро впе4атление от нещата, които съм 4увала да коментираш относно разни твои колеги не само пред публиката, но и пред нас, като 'обслужващ персонал'. Най-малкото което - не беше красиво отстрани. Нищо ли4но.
Няма какво да споря - от доста време ве4е не ба4кам там, така 4е няма никакво зна4ение. Евала ти правя, ако хората те харесват и ако представлението ти се гледа.
Поздрави!

Blab
09-02-2008, 15:09
Към Пловдииииииив! :smt007

Zorbas
09-05-2008, 10:25
:) Мила SENDAL,
За повечето неща които гледам личната ми оценка е скептична.
Завършил съм в Москва и това, може би, е нещото което
ми влияе когато гледам колеги. Разбира се, моето мнение не е миродавно. Всеки има право да разбира изкуството както намери за добре.Просто съм взискателен! Това пречи понякога на емоционалния
поглед. Държа на професионализма във всяко отношение. За мен е важно публиката да е доволна,независимо дали играя аз или някой друг.Отне ни много време и сили да върнем хората в салона,за да си позволим сега да ги губим. Пожелавам да запазиш доброто си отношение към театъра и добе свършената работа!!! Целувки!!!

Zorbas
09-05-2008, 10:30
Хиляди извинения на SINDEL за ради грешката в името!!! :oops:

Blab
09-05-2008, 13:57
*Защо не работите с други хора(на сцената)?(Моноспектакълът не се отдава на всеки, зная, но защо се ограничавате(задоволявате) дотам?)
*Какво мислите за новоизлизащите от Академията г-ци и г-да?
*Какво е нужно, за да бъде окачествен един актьор като добър?
*А мнение за "новата" публика? Аз наблюдавам едни подивели разгонени тийнейджърки, организиращи се в групички подобно на футболните фенки... Също, май е станало модерно от дадена фирма да се "водят" на театър по някой повод. Това качествена публика ли е?
*3 години за висше образование достатъчни ли са? Няма ли да стане още по-голямо пренасищане на актьори?
*Колко (не)кадърни излязоха тази година? (нали премиера правят днес, та актуален ми е въпросът)
*Защо поискахте да станете актьор? А сега забелязвате ли колко малко хора обичат театъра, заради самия него?
*Хах, след 5 минути ще започнат момичетата. Ще назовете ли една добра българска актриса(не Мутафова! Нека бъде от "произведените" наскоро.) /такава има ли, въобще?(не питам)/

Zorbas
09-06-2008, 12:23
*Скъпа be_true нямам нерви да играя с който и да е.Но имам нови проекти които включват и други артисти.
*Тази година имаше само2-3 попадения, останалите са пълнеж.
*хиляди са нещата но най-важното е да прави всичко с любов.
*Никога не е имало качествена публика в България.Хората по света непрекъснато ровят и търсят нова информация.Българската публика е всеядна.(аз за това си я избирам)
*Нека стане пренасищане.Така мисля че бройката на добри артисти ще се повиши за сметка на процентните съотношения.
*Достатъчно!!!
*Забелязвам,но това не ми пречи.Проблема е техен.Те не харесват себе си дори.
*Искаш само една и веднага я получаваш:Александра Сърчаджиева
Колкото до Мутафова от 20 години насам тя е манифактурист,така,че...

Nia..
09-06-2008, 17:17
Ей кой си намерих :)
Представлението наистина е много добро и бих го гледала отново :)
Хайде кога ще се връщаш от Бургас,да пием по кафе?

salet
11-06-2008, 23:46
Просто съм шокирана!
Чета тука 200 статии със суперлативи за тоя човек и не мога да повярвам, че става въпрос за този човек, когото видях преди няколко часа!Представете си колко съм потресена щом си направих труда да разбера кой се крие под тоя псевдоним!
ИЗУМИТЕЛНО НЕВАЗПИТАН ЧОВЕК!-Това е първоначалното ми впечатление.Тази вечер дойде най-любезно,с ентусиазъм да ме покани на постановката си и аз бях заинтригувана.Впоследстви обаче влезнахме в спор(ако мога така да го нарека, тъй като той не благоволи да спори с мен...) относно личността и дейността на Камен Донев(към когото той очевидно не изпитва симпатии).Бях наречена поп-фолк гърла,тъй като споменах че Донев ми допада...Зорбас или там както се казва, дори не се постара да ме попита "защо?" като просто ме заклейми...Запозна се и подаде ръка на хората, с които бях,като най-демонстративно ме загърби..Супер голямо неуважение!Проява на невежество и ниска култура!
По презумция актьорите страшно много обичат работата си,гледат на нея като на свое дете,от друга страна се нуждаят от вниманието и любовта на публиката,но дори и това не оправдава поведението на този човек!Не му прави чест да се държи по толкова арогантен начин.Това просто показва очевидно или нарцисизмът, ограничеността, някакъв недоизрастнат пубертет ли...незнам даже как да го нарека!Останах с впечатлението, че той се самоопределя като доста образован, движил се изцяло в обществото на много добри актьори, човек, НО да ме прощава нещо нещата доста се различават!
От 4 годишна ходя на театър.Посещавала съм и постановки на български,както и на руски и украински трупи.Смея да твърдя, че в настоящия момент имам поглед върху театъра.Средата, в която израстнах-художници и артисти винаги е следяла за добрия етикет!Добрият етикет е 1 от най-съществените неща за 1 истински артист!Очевидно не останах с подобно впечатление за Зорбас!
Да,съгласна съм, че постановката си е негова и начинът, по който избира публиката си е доста интересен,но това не го оправдава!ВСЕКИ ИМА ПРАВО НА МНЕНИЕ!Факт!Но факт е и , че той не се постара да ме обеди в това, че предтавлението на Камен Донев "Размислите..." е халтура.Да,халтура е!Нивото на шегите не е особено високо.Обаче,Зорабас дори не си направи труда да ме попита защо ми е харесал!А на мен ми хареса,защото за тоя час и 30 мин не бях натоварена емоционално от терзанията на накой недокрай реализирал се актьор...просто се смях и се отпуснах...
Просто съм възмутена.А знам, че в действителност не си заслужава...
Искрено се надявам да получа отговор.Склонна съм да вярвам, че поведението му е изблик, а не тенденция.Не мога да коментирам и каква е работата му,тъй като не бях поканена,тъй като простете-имах мнение,очевидно различаващо се от неговото,което пък очевидно не ме прави от "супер готините" хора!Тука е мястото да спомена, че той покани пред мен 2ма човека, които си нямат халхабер какво е театър, камо ли театрален експеримент и ги покани само поради факта, че те кимаха утвърдително на неговите думи!
Еми това е.Склонна съм да променя мнението си,стига въпросният човек да се постарае да ме убеди.Чест и почитания Зорбас и успех на 12.И моля те недей да гониш качествена публика само поради факта, че не кима утвърдително на всяка твоя медена дума!
П.С.Извинете,ако има правописни грешки, но е късно, а аз съм афектирана.

Zorbas
11-12-2008, 10:09
Скъпа Салет, извинявам се за поведението си към теб,но
имам адски лично отношение към всеки който спирам на улицата.
За да реагирам така на "името" Камен Донев си имам лична причина.
Не мога да понасям този тип "артисти".Все пак съм завършил в Москва и това което съм научил там е "високата летва".
Също като теб не обичам депресиращи постановки,но не мога да понасям и неща без ясно изразен смисъл. Мистър Донев излиза на сцената и ако го попиташ защо, то отговорът ще бъде:Защото искам да разсмея хората.(цитат) В такъв случай,дай всички артисти да си направим по един спектакъл от вицове и да си поканим по една чалгаджийка да ни пее.
Целокупния чалга-свят ще се юрне да си купува билети и да ходи на "театър".Обаче аз не съм учил толкова време за да играя за този тип хора.
Изкуството не е за масата, то е елитарно. По принцип качествената публика не обича халтурата.
Друг въпрос е защо се държа лошо. Това е моята защитна реакция към хора който не са ми направили добро впечатление.Така тези хора се обиждат и никога не идват на мой представления. И слава Богу.
От твоя коментар разбирам,че спрямо теб съм направил грешка :oops:
Моля се да бъда извинен !!!
Все пак не мога да съм много обективен когато виждам някой за пръв път в живота си.
Тази вечер има представление и ако искаш си добре дошла!
Ако прочетеш тази покана твърде късно,можеш да се възползваш от нея и на 26.11.08г. от 19.30 в "Бек Стейдж"
Желая ти здрав дух и непоносимост към пошлостта.
Искрено твой: Зорбас Николаско

batty
11-26-2008, 22:05
dnes imah vazmojnostta da se dokosna do tazi piesa i moga da kaja 4e sam vazhitena .da vqrno ne bqh tam za6tot me e vdql na popa a po drug na4in no vse pak ... sam vazhite ot nego kato aktior i malko razdvuena ot tova koeto e kogato lseze ot scenata

soul42
03-07-2009, 13:42
този индивид и аз го срещнах..даже имах ,,честа'' два пъти да ме спре...
Изключително превъзнесен, неестествен, с изключително високо самочувствие, което може и да има покритие, ама да седи 30 мин и да ме убеждава колко е велик и какъв е гений не може да ме накара да го помисля..единствения начин, по който може да го покаже са действията му..а той се държа мега арогантно..не лично към мен, ами към моята приятелка, защото цитирам: ,,Аз не желая на моето представление да присъстват хора със златисти или сребристи чантички'' и точно тея негови думи ме отказаха от тва да си взема билет
Да не би тва че си с поличка, а не със смъкнат панталон те прави друг човек? Супер ограничено мислене и поведение..дрехите не правят човека, елегантното облекло много повече подхожда на едно момиче отколко разкъсани фланелки, дредове и кецове. Не казвам нищо против този стил, щото и аз самата се нося така, но никога за мен тва не е имало значение..всеки човек носи това което му е удобно и това което му подхожда на фигурата и тн..не може да делиш хората по този начин..

Pliok0019
04-16-2009, 19:29
Аз вчера бях да гледам "Есктази" и наистина много ми хареса. Хубаво е, когато един артист се радва на аплодисментите и харесва публиката си.

И честит рожден! (:

Zorbas
04-17-2009, 09:58
Да, мила моя,
не мога да деля хората според това с какво са облечени.
НО, има разлика между елегантно облечено момиче и кичозна кифла.
Пък и нещо си се объркала спрямо твоята приятелка.(гузен, негонен бяга)Ако мислех,че тя е някоя от тези който не желая да идват при мен
кажи ми защо щях да ви спра и да си говоря с вас въобще?
Честно казано писна ми да ви убеждавам,ПИСНА МИ да ви чакам да се натуткате та да си вземете билет и т.н. Аз от това се храня. Ако на теб ти пречи, че съм обиколил целия свят и съм се прибрал да играя тук иди да гледаш някой друг. Забележи само,че мръсните коментарчета по мой адрес са писани само от хора който НЕ СА идвали на представление. Това говори достатъчно за това "Кой съм Аз" и какво искам да направя за ВАС. Бъди здрава и до нови срещи !!!

HexGirl
04-17-2009, 10:16
като чета коментарите силно ми се иска да го гледам но за жалост не съм от софия ..... страшно ме заинтригува .... харесвам дръзката театрална игра и мисля че ще се влюбя в представлението

Blab
04-17-2009, 11:44
Я разкажете малко за Точката предпразнично.)

Sham
07-15-2009, 19:38
тази тема е за "умния" форум

WILD__BOY
07-16-2009, 08:22
Zorbas, имам хора, продават по-чисто бате, по-добре дай да измислим нещо, че ще си изпърдиш съвсем тва, което е останало от мозъка. пиши на лс, щи уредим връзки със стабилни хора, гледам центъра ти е предпочитана зона, има 2ма там

Selest
07-29-2009, 22:12
Пълен шок. След поне две години пълна липса на интерес към всякакви форуми откривам, че съм имала регистрация в този и си викам я да поразгледам да видя за какво ставаше въпрос. И както си разглеждам виждам - Я! Експериментален театър. "Да не би за Грифон да иде реч?" мисля си, отварям и виждам, че е точно така. Умрях си от смях, за пръв път от кой знае колко време влизам в този форум и директно попадам на тема за Заро. Как все ми се случва нещо щуро ей така просто да изкочи не знам, но слава богу,че е така , защото в противен случай никога нямаше да се запозная с този човек. Стана ми симпатичен още на въпроса "Обичате ли да ходите на театър?"(бях с приятелка в този момент). Аз съм голям почитател на театъра и направо ми стопли сърцето. Много се радвам, че си взех билет, наистина си струва. Гледах "Екстази" тамън два пъти и не бих имала нищо против отново да отида стига да имам тази възможност.

peppermint
07-31-2009, 21:39
Ако този човек пак ме спре вече ще започна да рецитирам с него... Даже ще му се представя и ще се здрависам с него...