PDA

View Full Version : Каква е тази "мода" ?



teenkopele
03-18-2008, 10:13
Използване на доволно много английски думи.
Забелязали ли сте го?

Мен лично доста ме дразни...

Какъв е смисълът да се каже нещо на английски при положение, че може на български? Не ви ли се струва тъпо?

koalka
03-18-2008, 10:36
От време на време ми се случва да забележа нещо такова, но честно казано не ме дразни.Всеки може да си пише, както иска.

Blacklisted
03-18-2008, 10:38
Уот?

Blab
03-18-2008, 10:47
членуваш пийпъл :-D

И на мен ми се случва, някак неизбежно е в ежедневието ми.

DjBaloon
03-18-2008, 11:17
Добре че съм неук и не знам добре английски(да не казвам хич) 8-)

RoyTheReaper
03-18-2008, 11:59
Какъв е смисълът да се каже нещо на английски при положение, че може на български? Не ви ли се струва тъпо?

Така е, но когато може. Доста често нюанса в значението не може да се предаде достатъчно с българските думи и се налага използването на чужди.

Aileen
03-18-2008, 12:07
Мен пък много ме дразни. Имам един съученик, на когото всяка втора дума му е на английски. Адски е изнервящо. Като се паникьоса за нещо и почва "Fuck, shit, shit, shit, fuck, damn" и т.н. А той поне да говореше правилно на английски...... Най-много ме дразнят "Маn", "What you talking about" "Cool man" и т.н. Единствените 2 думи, които използвам са "yes" (като се израдвам за нещо) и "sorry", но мисля, че това не е чак такъв проблем. Разбирам да не може да се каже на български, ама когато си имаме хубави български (или не чак толкова български понякога) думи защо да използваме директно английската възможност?

find_m3
03-18-2008, 12:14
да и аз съм го забелязала и аз го правя ,обаче.все пак уча в английска паралелка ,няма как да не закачам по нещо от даскало и трудно го пускам.особено често стана "BTW" или така нареченото БиТиВи ,БТВ или както щете

Swinkenhoffer
03-18-2008, 12:26
И аз се нервирам... Особено на такива, дето drebosy4eto спомена. Имам подобен познат, някъв неизяснен, дето ми говори на "nigga" и не знам си кво още. Ит'с вери патетик, нига. :|

За някои думи няма как, амааа... пък и в арена се появи раздел "чийтъри" (http://arenabg.com/cheaters.php). Все едно си нямаме дума за това. :?

mulgore
03-18-2008, 12:40
иииихааааа...
:lol:

Мии и аз говоря на английски понякога и на мен говорят ии изобщо не дразни.

Alabalaportokala
03-18-2008, 13:26
Кратко точно практично. Дали ще напишеш "BTW" или междувременно няма кой знае какво значение след като ще бъдеш разбран. Нали има глобализация етц... Няма нищо против, все ми е тая...

FelisDirus
03-18-2008, 13:29
Абсолютно ми е все тая. :)

teenkopele
03-18-2008, 18:43
Е тая тема е толкова дискутирана,че няма докъде...

Дай линкове...

teenkopele
03-18-2008, 18:46
Какъв е смисълът да се каже нещо на английски при положение, че може на български? Не ви ли се струва тъпо?

Така е, но когато може. Доста често нюанса в значението не може да се предаде достатъчно с българските думи и се налага използването на чужди.

То не може да не се използват чуждици, това е повече от ясно...Говоря за изказвания от сорта на: "Ооо, колко ми е боринг..." ...сещаш ли се ?

ScionOfStorm
03-18-2008, 18:53
Абе...виновен се признавам, често го правя това.
Не защото не уважавам езика си, а защото понякога по инерция и сякаш несъзнателно си пиша някакви такива думи/изрази и после или не ми се поправя, или нещо друго. :?

RAWRRR
03-18-2008, 19:02
Ъпгрейдваме се 8)

OtherDimension
03-18-2008, 20:10
питай skullbreaker..

5StaR
03-18-2008, 20:17
питай skullbreaker..

wowbg.org?

RoyTheReaper
03-18-2008, 20:18
Какъв е смисълът да се каже нещо на английски при положение, че може на български? Не ви ли се струва тъпо?

Така е, но когато може. Доста често нюанса в значението не може да се предаде достатъчно с българските думи и се налага използването на чужди.

То не може да не се използват чуждици, това е повече от ясно...Говоря за изказвания от сорта на: "Ооо, колко ми е боринг..." ...сещаш ли се ?

Е да, тва е пълна идиотщина.

И все пак култовото уот дъ фак?!, известно още като даблю ти еф?! не може да бъде заменено от нищо. :-P

teenkopele
03-18-2008, 21:28
Какъв е смисълът да се каже нещо на английски при положение, че може на български? Не ви ли се струва тъпо?

Така е, но когато може. Доста често нюанса в значението не може да се предаде достатъчно с българските думи и се налага използването на чужди.

То не може да не се използват чуждици, това е повече от ясно...Говоря за изказвания от сорта на: "Ооо, колко ми е боринг..." ...сещаш ли се ?

Е да, тва е пълна идиотщина.

И все пак култовото уот дъ фак?!, известно още като даблю ти еф?! не може да бъде заменено от нищо. :-P


Английският не може да стъпи и на малкия пръст на българския, щом стане въпрос за псувни... :-D

PinkFloydSound
03-19-2008, 14:38
ооо я, английският ми е любимият език и просто го обожавам и не ме бърка когато някой се изразява по този начин 8-)



пък и как иначе, като госпожата по английски постоянно ме хвали и ми казва, че съм най-добрата по английски от целия клас /не се фукам/ 8-)

_showy_
03-19-2008, 16:25
Не е толкова странно. Английският просто се е наложил. От всички филми, песни, реклами, табели, плакати..ни залива този език. Малко или много става навик да се вмъква по някоя английска дума. Въпреки, че както казаха другите българският си е най-як. :D
Днес имах 300 часа английски, после се видях с майка ми и тя като взе да ми говори на български си в първия момент си казах "Таз откачи, що ми говори на български...?"
Навик..навик...

Miss_Perfekt
03-19-2008, 16:57
Friend,Fuck,Fuck,Fuck :D

RottenFlesh
03-19-2008, 17:09
ооо я, английският ми е любимият език и просто го обожавам и не ме бърка когато някой се изразява по този начин 8-)



пък и как иначе, като госпожата по английски постоянно ме хвали и ми казва, че съм най-добрата по английски от целия клас /не се фукам/ 8-)


Да и аз съм най-добрта по английски
Незнам мен просто много си ме кефи да говоря на инглиш
Просто той е неразделна част от живота ми

RoyTheReaper
03-19-2008, 17:33
Ми като сте толкова добри си говорете изцяло на английски. Ай ся да ви видим.

ScionOfStorm
03-19-2008, 20:43
Ма и аз съм най-добрия по английски.
И имам два сертификата. И съм велик, уау. :-o :-o
Трябва да коленичите, защото така повелява моята великолепна mightyness :-o :-o

Като уж не се фукате, за какво го пишете бе? :)

Boot
03-19-2008, 20:51
Днес имах 300 часа английски, после се видях с майка ми и тя като взе да ми говори на български си в първия момент си казах "Таз откачи, що ми говори на български...?"
Навик..навик...
Много странен навик, на мен по цял ден в университета ми говорят на английски, междучасията пак на английски си говорим с чуждестранните студенти и накрая на деня си превключвам моментално на български.

shadow4e
03-19-2008, 21:00
Ма и аз съм най-добрия по английски.
И имам два сертификата. И съм велик, уау. :-o :-o
Трябва да коленичите, защото така повелява моята великолепна mightyness :-o :-o

Като уж не се фукате, за какво го пишете бе? :)
И това всичкото " от цееелия ти клас". :D

ScionOfStorm
03-19-2008, 21:05
Абе мани...това си е величествено.
Ний смъртните какво разбираме. :-o
Хеххе.

PepiDesigns
03-19-2008, 23:43
Използване на доволно много английски думи.
Забелязали ли сте го?

Мен лично доста ме дразни...

Какъв е смисълът да се каже нещо на английски при положение, че може на български? Не ви ли се струва тъпо?

Де да знам .. не знам за какво ми говориш , ама като се погледна от страни ..

Аз направо цели изрази казвам на Английски , а може и на български ..
Целия ми живот е песен .. сигурно знам към 2000 песни , ии .. като стане нещо , веднага намесвам песен .. като я запявам ..тва е тъпо ..
То не е използване на чуждици , и доста избягах от темата , ама .. реших да напиша отговор :oops:

Извинавай за спама.


P.S.
На оня с двата/петте/10-те сертификата мога да кажа , че на учителка със стаж 5 години в Англия , и 2 сертификата , и съученичка с 1 сертификат ... един селянин като мен им разката мамата от всякъде .. тва не е до кво имаш ,а до тва кво ти е останало в главата ;)
И не се хваля .. аз парадирам с това :D

teenkopele
03-20-2008, 08:12
Ма и аз съм най-добрия по английски.
И имам два сертификата. И съм велик, уау. :-o :-o
Трябва да коленичите, защото така повелява моята великолепна mightyness :-o :-o

Като уж не се фукате, за какво го пишете бе? :)

На къде си тръгнал само с 2 СЕРтификата? :-D

Christ
03-20-2008, 08:14
Ма и аз съм най-добрия по английски.
И имам два сертификата. И съм велик, уау. :-o :-o
Трябва да коленичите, защото така повелява моята великолепна mightyness :-o :-o

Като уж не се фукате, за какво го пишете бе? :)

На къде си тръгнал само с 2 СЕРтификата? :-D Certificate. ;)

RoyTheReaper
03-20-2008, 08:16
Ма и аз съм най-добрия по английски.
И имам два сертификата. И съм велик, уау. :-o :-o
Трябва да коленичите, защото така повелява моята великолепна mightyness :-o :-o

Като уж не се фукате, за какво го пишете бе? :)

Не се пиша така. :D

princesa_viki
03-20-2008, 08:39
От време на време ми се случва да забележа нещо такова, но честно казано не ме дразни.Всеки може да си пише, както иска.
Напълно съм съгласна :)

Canis_Dirus
03-20-2008, 09:42
Fuck you very much!

bboy_bunker
03-20-2008, 09:51
Не, че няма български думи за всяко нещо, но от естетическа гледна точка понякога някое словосъчетание на ангийски звучи по-красиво :)

mulgore
03-20-2008, 09:59
Fuck you very much!
:razz:

charlies_angel
03-20-2008, 14:24
ооо..мен понякога много ме дразни....
имаме си толкова хубав език..за кво ни е да използваме некви чужди думи...
едно е да си говориш само на английски...тва добре...ама да говориш на български и да го мешаш с някви чужди думи изобщо не ме кефса

ScionOfStorm
03-20-2008, 15:25
Ааа..към горните пичове, които са ми приели мнението насериозно.

Irony, anyone o.O? :-o

Иначе, пчела, тея години трябва да взема един по руски и един по немски, ама ще е тегава работа. Надявам се сега иронията да е ясна, нз о.О

PinkFloydSound
03-20-2008, 15:40
Хмммм...наистина е много смотано да изръсиш нещо от рода на "Оххх, колко съм боринг", както авторката на тази тема даде пример...Но си има и култови фрази като "Фък ю" 8-) тая едва ли някога ще спра да я употребявам 8-)


и все пак повтарям, че английският си е моят любим език...

а това смесица от английски и български думи- ~#~ФйЕшЪуЪнСкъЪъЪъЪ му РаУтЪъЪъЪъЪ~#~


откъде мислите, че
идва толкова известната дума днес "фешън" :D 8-)

Saymon90
03-20-2008, 15:46
Абе, оставете хората да си пишат, както искат бе... Има фрази, които звучат толкова дървено на български, чеееее...
Аз лично се дразня само на неграмотните изказвания - като ще пишеш на английски, пиши правилно ... Иначе не виждам нищо лошо. Аз и в ежедневието си използвам много английски думи, особено когато съм си с моята компания...

03-20-2008, 18:11
с моите хора имаме един лаф, "абе кажи го на английски, че да се разберем". но като се замисля, това е езика, който всички владеем добре, защото някои от тях не са от Бг и определено им е по-трудно, ако се говори само на български. затова може би всичките ни разговори са странна смесица от бълтарски, английски, испански и кой какъвто език намеси. Питае се на единия език, отговаряме на другия... смях. :-D но в крайна сметка се разбираме. е, да, това се отразява доста на начина ми на говорене. понякога, дори да използвам бг думички, използвам някой английски фразеологизъм и става мазало.

мисълта ми беше, че при мен няма как иначе. пък ако на някой му пречи начина ми на изразяване.. е, ниги добре го каза. :P

Iria
03-20-2008, 19:27
Mен не ме дразни :) .Дразнят ме само такива, които не знаят какво значат думите, а ги използват, също така ме дразнят когато казват на английски нещо неправилно.Аз използвам английски думи като:sorry, yes, no...

SummeRLove08
03-21-2008, 14:22
Май на днешно време е почти неизбежно за някои да говорят и да не използват английски думи. :D За мен обаче (може да е и несериозно) ме дразни фактът, че филмите (дори и тези които са преведени на бг) тийновете винаги ги назовават на английски. :? Един мой приятел всеки път когато го питам дали е гледал този филм, той ми казва "Кажи ми го на английски".

teenkopele
03-21-2008, 15:19
Явно някои от вас така и не са схванали за какво говоря...нямам предвид чуждици от сорта на компютър и уикенд...

RoyTheReaper
03-21-2008, 15:23
Май на днешно време е почти неизбежно за някои да говорят и да не използват английски думи. :D За мен обаче (може да е и несериозно) ме дразни фактът, че филмите (дори и тези които са преведени на бг) тийновете винаги ги назовават на английски. :? Един мой приятел всеки път когато го питам дали е гледал този филм, той ми казва "Кажи ми го на английски".

Не съм съгласен. Обикновено като се превеждат заглавията се губи смисъла и звучи куцо. Пък и ако ти го кажат на български, после ще видиш зор ако искаш да си го изтеглиш. :-P

Bolt_f
03-21-2008, 21:42
Явно някои от вас така и не са схванали за какво говоря...нямам предвид чуждици от сорта на компютър и уикенд... mnogo dobre razbiram za kakvo govorish. ujasno se iznervqm kogato nqkoi vmykva dumi ot chujdi ezici v bylgarskiqt ezik, kogato te chesto bivat dori neumestni.
ne mojah da razbera, koi izrazi zvucheli glupavo na bylgarski che na angliiski trqbva da gi kazvate? Fuck you li? Tolkova psuvni imame v bylgarskiq ezik, vie tochno tva trqbva da izpolzvate... ama da, da sme gotini. da pokajem kolko dobre vladeem angliiski. da se pokajem. da se izfukame...
FASHION - ami moda?
FRIEND - priqtel?
FUCK YOU - mamka ti?
SHOPPING - pazaruvane?

I znaesh li, Pchelata... za vsichko e vinovno glupavoto amerikansko kino i vsichko svyrzano sys Severna Amerika. Zashtoto podrastvashtite se stremqt da prilichat na "zvezdite" i da sa fashion, hodqt na shoping v mall-a i izlizat out s friendovete si. Vsichko jivo pie kola i se mychi da dokara jivota si prilichen na nqkoq glupava amerikanska boza.

Ne jiveq v Bylgaria i sym ujasno tyjna zashtoto vsichko koeto me obkrajava e glupavata amerikanshtina. Mislq, che bih se pobyrkala, ako nqkoi den kogato se vyrna v stranata si, zavarq narod, koito se opitva da podrajava na hora ot edna "naciq", koqto e mnogo po-nissha ot nego!

rosskata
03-22-2008, 16:05
:razz: Брех тука големи гении си имаме... И като имате по 10 сертификата, не можете да кажете "приятел" вместо френд икли яко, готино ,хубаво ,вместо куул. Щото като кажеш "куул" и "нигга", всички ще те видят колко си хентелигентен и как ги чаткаш езиците... :lol:

Аз използвах понякога думи на английски, когато не можех да се сетя за точна дума на български като бях в Щатите, но се случваше много рядко. Иначе за майтап съм използвала немски думички като бях в гимназията, защото бяха ни изпушили главите от немски. ПОдай ми Ашенпехъра, например... :grin:

Обаче да заместваш думички с английски само да се изпецкаш колко го знаеш, или защото е много модерно... Аз поне го възприемам за меко казано малоумно. :?

AFT
03-22-2008, 22:20
Мен не ме дразни, стига да е правилно, а не нещо като "mada faka". :-o

136179
03-22-2008, 22:44
Мен не ме дразни, стига да е правилно, а не нещо като "mada faka". :-o
mee toooo

ScionOfStorm
03-23-2008, 08:13
E това си е жаргонния английски, ама и той се използва доста тук, поне аз съм го срещал често.
Да не говорим за употребата на лийт и тем подобни в интернет пространството. :)

teenkopele
03-24-2008, 08:36
[quote=p4elata_brumze]

I znaesh li, Pchelata... za vsichko e vinovno glupavoto amerikansko kino i vsichko svyrzano sys Severna Amerika....

Виновни са най-вече хората...

amatorium
03-25-2008, 23:47
Sus zaucheni chujdi frazi izpukvat obiknoveno tezi, koito iskat da blesnat v ochite na nevejite. A po otnoshenie na tova, che nqkoi kato bil govoril 300 chasa na angliiski i mu bilo trudno da prevkluchi, shte mu kaja, che kato se vurne selqnina ot poleto v Qponiq i ne sqda s mrusnite si parcali na chaena ceremoniq.

OK people? :P