PDA

View Full Version : Странен блутут



blackfate
03-18-2008, 13:18
значи днеска един приятел ми даде блутута си ей така, щото не му трябвал... и нали там инсталирах програмката (блусолеил), телефона ми намира компютъра и нали мога да си пращам фаилове, проблема е друг.... немога от компютъра да пратя фаиловете.
Поразрових се в сайта да вида дали някъде случайно не пише как става и намерих... след като в блутута на компа е намерил тела там на "bluetooth object push service" давам десен бутон и "send objects" и намирам тфа което искам да пратя, само че то не се праща, и незнам какво да правя :( просто незнам на какфо се дължи това прецакване, иначе блутута треа да работи щом компа разпознава телефона... просто нз защо става така, как да го оправя ???

Котарана
03-18-2008, 13:41
Като включиш Bluesoleil, който си инсталирала цъкаш два пъти на Bluetooth File Transfer Service, при мен е 4-тата картинка. След като цъкнеш ти се отваря един прозорец, който ти показва имената на папките в твоя телефон. Избираш си място където искаш да запишеш файла и копираш файла от компютъра съответно с copy, и го past-ваш в някоя папка на телефона ти. Дано си ме разбрала.:)

blackfate
03-18-2008, 13:54
и 2те опции съм ги опитвала - даже 1во се мъчих с това дето Котарана ми предложи, обаче не се прехвърлят изобщо, фаила си стой на 0КБ, а и не ми дава да затфора прозореца... а след около минутка някъде ми изписва че пращането е провалено - т.е. нестава. тфа със сенд обджект го мъчих 100 000 пъти - в аут бокса на блутута пише че е изпратено, обаче телефона ми не ми реагира че получава нещо
Тела ми е нокиа 6300 и е на 1 метър от компа....

blackfate
03-18-2008, 14:01
как така сдвоени??!

тъпото е че компа приема фаилове, а не ще да праща (което ми е по важното, защото нямам ЮСБ за тела)

Van4y
03-18-2008, 20:54
Много лесно нали знаеш,че има File transfer service влизаш в него демек в телефона и там се показва :Картини,Музика,Видеофаило е,Теми,Други .Избираш си каде искаш да запаметиш файла отиваш в компютъра при самия фаил ,цакаш на него и даваш ctrl+c след това се вращаш на мястото кадето искаш да се качи файла и дажаш ctrl+p и то зарежда и получава файла .Дано съп бил полезен 8)