PDA

View Full Version : Вижте какво става като не гласувате.



ThunderGoddess
03-18-2008, 14:21
http://vbox7.com/play:3bcba102
Да ви е честито. Радвайте се. И помнете, че са избрани с около 40% на избори, което прави не повече от 10% от населението на цляа България. Ако всички гласуваха, такива партии като ДПС изобщо нямаше да има, защото нямаше да се ТОЛЕРИРАТ и нямаше да ни управляват. Движение като 'Атака" също нямаше да има, защото всъщност политиците от нея са достигнали до тази крайност, защото им е писнало от шибаното ДПС Ама не - аз няма да гласувам - на инат. Пък и без това в избирателния ден трябва да съм някъде с приятели и нямам 5 минути да пусна бюлетината. :x Бахти простотията - най-лошото е, че никой не ни я прави - ние сами си я правим :x . Толкова сме заслепени от проблемите между нас, българите и малцинстава, че збаравяме да водим политика за друго. А ако хората бяха гласували - сега циганите и турците щяха да ни лижат краката вееее. Нямам нищо против тях, но попринцип са си нагли етноси и трябва да се контролират - и за тях трябва да има закони, обществен ред и т.н...

joalbrito
03-18-2008, 14:33
http://vbox7.com/play:3bcba102
Да ви е честито. Радвайте се. И помнете, че са избрани с около 40% на избори, което прави не повече от 10% от населението на цляа България. Ако всички гласуваха, такива партии като ДПС изобщо нямаше да има, защото нямаше да се ТОЛЕРИРАТ и нямаше да ни управляват. Движение като 'Атака" също нямаше да има, защото всъщност политиците от нея са достигнали до тази крайност, защото им е писнало от шибаното ДПС Ама не - аз няма да гласувам - на инат. Пък и без това в избирателния ден трябва да съм някъде с приятели и нямам 5 минути да пусна бюлетината. :x Бахти простотията - най-лошото е, че никой не ни я прави - ние сами си я правим :x . Толкова сме заслепени от проблемите между нас, българите и малцинстава, че збаравяме да водим политика за друго. А ако хората бяха гласували - сега циганите и турците щяха да ни лижат краката вееее. Нямам нищо против тях, но попринцип са си нагли етноси и трябва да се контролират - и за тях трябва да има закони, обществен ред и т.н...грешиш. Веднага след перестройката България се изправи пред избора - Със ДПС във властта или без Кърджали ( за справка Косово) и е напълно нормално. Мисля че правилно избрахме първото. Ако ще и никой да не гласува за тях ДПС пак ще са в властта. Повече ме притесняват циганите дето не работят а им се плащат социални помощи :-x

a3c1M
03-18-2008, 14:51
То по-точно ние им плащаме помощите. Нашите данъци отиват за тях.

splendour
03-18-2008, 15:51
nai me e qd 4e kradat ot relsite.ytre 6e ima dereiliral vlak i o6te zaginali 6tot oneq nat pari za bira (6tqx da kaja i prezervativi ama te za tva qvlenie ne sa 4yvali) ne s1m nefva rasistka ima xora i xora govorq za teq ot klip4eto

k1ksa7a
03-18-2008, 15:54
Всички турци и роми под ножаааааааааааааа :-x

izka
03-18-2008, 16:33
Az ne moga da razbera kak1v e problema na b1lgarite s turcite.Nqkoi(pove4eto da ne kaja vsi4ki) o6te si spomnqt za ne6ta ot predi 130 godini imam vpredvid robstvoto.Tova e minalo ve4e, hora.Bilo e po nego vreme.Mojelo e vs da ubiqt sq da nqma izob6to b1lgari, ama ne sa go napravili.Vse pak BG e bila pod robstvo.Izvinete ama ne sa bili na po4ivka.Razbira se, 4e 6te ima ubiystva i...tam razni gluposti.P1k i sega6nite turci kakvo sa vinovni za togava.P1k i naroda ne e bil vinoven,upravnicite sa bili vinovni.A i BG ne e bila samo pod robstvoto na turcite,no neznayno za6to se pomni samo tova robstvo.Moje bi 6toto e traelo 500godini ama...6to trqa da se mrazim sq?Vse pak jivota prod1ljava.Togava da si ostane za togava.Tova e moyto mnenie.

ThunderGoddess
03-18-2008, 17:39
Изи, не засягам въобще въпроса за миналото, защото честно казано не съм на 130 години и не помня какво са правили турците. Нито някой у нас ме е учил да не ги харесвам. Всеки човек, който живее в тази страна е длъжен да допринася с дейността си на другите хора, да не им пречи и да спазва определени правила. Докато в България мнозинство за българите, ходжите на джамиите нямат право да надуват на хората главата от пет часа сутринта и да заглушават камбанния звън. Нека има джамии - има хора, които изповядват ислям - хубаво - но трябва да се намери някакъв компромис. И този компромис трябва да се направи от хората, които са по-малко, за да бъдат повече доволните от промените. В случая българите са мнозинство. Това е нормално във всеки град, във всяка страна - за да може всички да сме доволни, да имаме много, да се радваме на мястото, където живеем, всички заедно трябва да се погрижим да го направим хубаво. Не може едните да изнемогват, другите да стоят на вратовете им, защото така накрая ВСИЧКИ потъваме. Относно ДПС или Кърджали. Първо - не знам за какво на България й е облас, която е пълна с мързеливи, миризливи, отпуснати, непризнаващи закони роми. Да си правят страна. Да видим от къде ще вземат социални помощи :D :D Кърджали няма да се отцепи от България - щото няма да има кой да им работи и на кого да висят на гърба. Може да са необразовани, но са хитри. И не е нормално с една страна да има политически сили,които да са основани на етническа основа - България на българите, България на турците и т.н. ДПС ще влязат в правителство, ест, дори и да гласува целия български народ на 100%, но те няма да са толкова много - ще има трима, четирима - не повече. Освен това защо смяташ, че предложението за задължително гласуване беше отхвърлено. Я чакай?! Да не би на някого да му е по-удобно да гласуват по-малко хора (за да купува по-малко гласове?!)

NSDAP
03-18-2008, 17:42
Всички турци и роми под ножаааааааааааааа :-x
:-P

air_J
03-18-2008, 18:04
Само да вметна, че ДПС го имаше преди Атака, а Атака щеше така или иначе да се появи - със, или без ДПС, щото ако тях хипотетично ги нямаше, то имаме Симеон Сакскобурготски и Сергей Станишев и то цели 7 години (засега). А само не разбрах - как така темата е с цел да се види, че даването на вота не е нещо лошо, при което в следващият момент автора казва, че предпочитал да излиза с приятелите си, вместо да гласува? :smt102

ThunderGoddess
03-18-2008, 18:25
Атака нямаше да я има без ДПС. Нямаше да има смисъл от едно такова крайно националистическо движение на българите в БЪЛГАРИЯ. Хората се ядосаха, че излиза, че ромите имат повече права от нас - на тях не им спорат помощите, когато не ходят на работа - могат да си крадат ток колкото искат и никой не ги вкарва в затвора и други такива неща, които ако един българин направи в държавата си, ще излезе по-виновен от човек от малцинството, което е ненормално :x :x Затова разбирам атакистите, въпреки че не съм от тях. Не става политиката по този начин - като плюем само на другите. Атака е партия против турците и циганите. Симнеончо и Станишев са си българи.
А относно целта - давах пример за идиотско държание на млад българин, който има право да гласува. Какво трябва да направи, а всъщност какво прави.

air_J
03-18-2008, 18:43
Атака нямаше да я има без ДПС. Нямаше да има смисъл от едно такова крайно националистическо движение на българите в БЪЛГАРИЯ. Атака е партия против турците и циганите. Симнеончо и Станишев са си българи.
Изключително груба грешка допускаш, брат. Атака се създаде в отговор и на ДПС, но не само заради нея, а и заради цялата управляваща върхушка, съсипала особено много държавата в началото на 21 век. Не знам защо, но като стане въпрос за партия Атака и винаги изплуват разни митове и легенди, че съществувала заради ДПС, че е против турци и цигани и разни такива, а не се казва същото например за ДСБ, дето също са големи противници на Доган? Или пък за Каракачанов, или за Боян Расате? :( :-o :)

joalbrito
03-18-2008, 18:53
Атака нямаше да я има без ДПС. Нямаше да има смисъл от едно такова крайно националистическо движение на българите в БЪЛГАРИЯ. Атака е партия против турците и циганите. Симнеончо и Станишев са си българи.
Изключително груба грешка допускаш, брат. Атака се създаде в отговор и на ДПС, но не само заради нея, а и заради цялата управляваща върхушка, съсипала особено много държавата в началото на 21 век. Не знам защо, но като стане въпрос за партия Атака и винаги изплуват разни митове и легенди, че съществувала заради ДПС, че е против турци и цигани и разни такива, а не се казва същото например за ДСБ, дето също са големи противници на Доган? Или пък за Каракачанов, или за Боян Расате? :( :-o :)расате особено :?

ThunderGoddess
03-18-2008, 19:06
Причини има, но винаги за да се случи нещо трябва да има повод - не бъркайте двете неща. Повода беше ДПС. Причини - винаги има - все някой е недоволен

Sevt
03-18-2008, 19:50
Аз филмчето си го знам. Коментари съм давал не един. Това, което ми направи впечатление, обаче, бе неориентираността в заглавния пост на темата. Въпросното филмче 2/3 е от телевизия СКАТ в останалото преобладават думи на Волен Сидеров. Относно гласуването - ПП " АТАКА " бе първата и единствена, която реално поде инициативата за задължително гласуване. И на фона на всичкото това четем изречението " Движение като Атака нямаше да го има ". Първо ПП " АТАКА " е нещо много повече от " движение ". Второ - 75 % от целите и идеите на ПП " АТАКА " нямат ама абсолютно нищо общо с дпс или циганското малцинство, още по - малко имат нещо крайно в себе си. Казваш " Защо не гласувате ? " Аз пък ще попитам " Защо не прочетеш една програмна схема и не опиташ да получиш обективна информация ? "

joalbrito
03-18-2008, 19:53
Аз филмчето си го знам. Коментари съм давал не един. Това, което ми направи впечатление, обаче, бе неориентираността в заглавния пост на темата. Въпросното филмче 2/3 е от телевизия СКАТ в останалото преобладават думи на Волен Сидеров. Относно гласуването - ПП " АТАКА " бе първата и единствена, която реално поде инициативата за задължително гласуване. И на фона на всичкото това четем изречението " Движение като Атака нямаше да го има ". Първо ПП " АТАКА " е нещо много повече от " движение ". Второ - 75 % от целите и идеите на ПП " АТАКА " нямат ама абсолютно нищо общо с дпс или циганското малцинство, още по - малко имат нещо крайно в себе си. Казваш " Защо не гласувате ? " Аз пък ще попитам " Защо не прочетеш една програмна схема и не опиташ да получиш обективна информация ? "и ти си ЗА задължителното гласуване?
сори аз съм анархист и ще праа кот си искам :-P

air_J
03-18-2008, 20:11
Атака нямаше да я има без ДПС. Нямаше да има смисъл от едно такова крайно националистическо движение на българите в БЪЛГАРИЯ. Атака е партия против турците и циганите. Симнеончо и Станишев са си българи.
Изключително груба грешка допускаш, брат. Атака се създаде в отговор и на ДПС, но не само заради нея, а и заради цялата управляваща върхушка, съсипала особено много държавата в началото на 21 век. Не знам защо, но като стане въпрос за партия Атака и винаги изплуват разни митове и легенди, че съществувала заради ДПС, че е против турци и цигани и разни такива, а не се казва същото например за ДСБ, дето също са големи противници на Доган? Или пък за Каракачанов, или за Боян Расате? :( :-o :)расате особено :?
Аз не съм чувал някой да слага в устата на Расате "циганите на сапун" или разни други тъпизми, които слагат в устата на Волен Сидеров. :-o

Sevt
03-18-2008, 21:22
Място за сравнение между Боянов и Волен просто не може да има. Говоря чисто като личности.

air_J
03-18-2008, 21:34
Място за сравнение между Боянов и Волен просто не може да има. Говоря чисто като личности.
Знам, но аз говоря чисто и просто, че единият е къде-къде по-краен, ама понеже няма избиратели зад гърба си и никой не го закача за разлика от другия. 8)

joalbrito
03-19-2008, 13:10
Атака нямаше да я има без ДПС. Нямаше да има смисъл от едно такова крайно националистическо движение на българите в БЪЛГАРИЯ. Атака е партия против турците и циганите. Симнеончо и Станишев са си българи.
Изключително груба грешка допускаш, брат. Атака се създаде в отговор и на ДПС, но не само заради нея, а и заради цялата управляваща върхушка, съсипала особено много държавата в началото на 21 век. Не знам защо, но като стане въпрос за партия Атака и винаги изплуват разни митове и легенди, че съществувала заради ДПС, че е против турци и цигани и разни такива, а не се казва същото например за ДСБ, дето също са големи противници на Доган? Или пък за Каракачанов, или за Боян Расате? :( :-o :)расате особено :?
Аз не съм чувал някой да слага в устата на Расате "циганите на сапун" или разни други тъпизми, които слагат в устата на Волен Сидеров. :-oe да де тва викам, ама и двамата не са цвете за мирисане, някой гледа ли вчера Господари на Ефира

loyal_88
03-19-2008, 21:32
сори аз съм анархист и ще праа кот си искам :-P Ако всеки, който прави каквото си иска е анархист, то значи в България е пълно с анархоси...

joalbrito
03-20-2008, 15:18
сори аз съм анархист и ще праа кот си искам :-P Ако всеки, който прави каквото си иска е анархист, то значи в България е пълно с анархоси...чакай сега нищо такова не съм казал, просто АЗ РЕШАВАМ дали да гласувам и НИКОЙ не може да ми каже да гласувам или не. Не мисля, че ако аз не гласувам някой ще бъде прецакан, така че основният принцип е спазен - правя каквото си искам, но без да преча на никого.

loyal_88
03-20-2008, 21:14
правя каквото си искам, но без да преча на никого. Е тоя елемент го нема у анархията :)

NSDAP
03-20-2008, 22:46
правя каквото си искам, но без да преча на никого. Е тоя елемент го нема у анархията :)
:lol:

joalbrito
03-21-2008, 13:28
правя каквото си искам, но без да преча на никого. Е тоя елемент го нема у анархията :)хах ти си мн зле - поне да беше почел малко преди да говориш глупости - ето ти от УИКИПЕДИЯ (нз що вярвате само на тоя сайт, ама няма значение, за да звуча убедително от там ще ви дам) : В текстовете на подобни пънкове, смятани от мнозина за неистински, има също открито полово дискриминиране, педофилия и налагане на акохола като стереотип, което е в директен разрез със aнархистките идеи, свободата и равенството. Пънка, който е зависим от цигари, алкохол или наркотици само спомага на алчни, богати производители да печелят още повече, което също е в директен разрез със анархизма. Самото възприятие на думата анархизъм често води до голяма корупция в самата пънк-субкултура, а основното му правило е: всеки да е свободен, но в същото време да не нарушава свободата на другия.

psychopath
03-22-2008, 00:24
тук средната възраст е околко 15 години...

според закона под 18-годишна възраст лицето няма право да гласува

joalbrito
03-22-2008, 09:51
тук средната възраст е околко 15 години...

според закона под 18-годишна възраст лицето няма право да гласувада ,но като гледаш какви хора има тука след 5-10 години ще земат АТАКА или ВМРО да спечелят изборите, че тогава :?

loyal_88
03-22-2008, 16:53
всеки да е свободен, но в същото време да не нарушава свободата на другия. През оная ми работа е какво пише в уикипедията. Анархия означава хаос, и това горе дето съм ти го цитирал не може да стане ако няма закони, институции и тн, които са отричани от анархията ;) + това анархизма е утопия, за това тихичко ;)

joalbrito
03-22-2008, 17:11
всеки да е свободен, но в същото време да не нарушава свободата на другия. През оная ми работа е какво пише в уикипедията. Анархия означава хаос, и това горе дето съм ти го цитирал не може да стане ако няма закони, институции и тн, които са отричани от анархията ;) + това анархизма е утопия, за това тихичко ;)е то и анархизма, и комунизма, и фашизма са утопии. Но се прав. Ако хората са съвестни няма нужда от институции, ама мн ясно че анархия НЕ МОЖЕ ДА ИМА - но това не ми пречи.