PDA

View Full Version : Расте ми мъдрец и умирам от болка



sexita
03-18-2008, 19:24
Расте ми тъпия мъдрец и много ме боли,не мога да ям...даже ми се подува венеца...
При вас така ли е? И какви мерки взимате? :-o

SINDEL
03-18-2008, 19:37
Оф, мани.. на мен ми растяха и 4етирите едновременно.. 4естно ви казвам, не можех една седмица да ям каквото и да било. Само на сокове и пюренца го карах :lol: Ина4е пий Аулин. На мен ми помагаше

sexita
03-18-2008, 19:58
Оф, мани.. на мен ми растяха и 4етирите едновременно.. 4естно ви казвам, не можех една седмица да ям каквото и да било. Само на сокове и пюренца го карах :lol: Ина4е пий Аулин. На мен ми помагаше

много е силен,ще се натровя...аз го пиех за корем,като ми дойдеше,ама понеже едва не се натрових и лекарката изрично ми го забрани

Slun4evko
03-18-2008, 19:59
На мен ми поникнаха още на 15-16г,спомням си,че много сърбеше,да боли-не чак толкова.Ако станеше нетърпимо взимах един аналгин и това беше.А,и хапвах солетки,нз защо,май за да си начеша венците.

darla
03-18-2008, 20:02
mili4ka,na men predi okolo mesec mi izbiha i dvata ednovremenno-ot lqvata i dqsnata strana.be6e nqkakav ad za okolo sedmica-veneca i buzata mi bukvalno bqha razkasani i dori i voda da pieh me 6tipe6e,a da ne govorim,4e dori kato prikazvah umirah ot bolka.a skapanata mi zabolekarka kaza"mi to kvo da gi pravi6...nqma kvo...6te si gi turpi6"
a az v posledstvie se jaburkah sas smradlika-tq zatqga samoto mesto na veneca i buzata i bolkata ne e tolkova gadna,ina4e bluskah aulin kato gadna droga!

4eere6ka_kiss
03-18-2008, 22:00
хаа мини пък не ме боля дяже никак :D имаше там малко болка като пипам , но много малка нз защо при вас е така

ninsy
03-19-2008, 11:30
ам.. сега реши и последния мъдрец да се показва и като ме заболи пия малко течен Аналгин и помага..
а преди искаха да ми правят операция за да ги махнат защото нямало достатъчно място да излезнат..добре че не дадох :oops:

gabi_94
03-19-2008, 12:04
ми една френдка на 14 години е и е с 2 пораснали мъдреца, и още два растящи, но и нея много я болят и сега в събота ще и правят операция и ще и махнат порасналите, че и притискат и другите зъби и се получават изкривявания. иди на зъболекар най-добре, да ти каже нещо за болката.

hottie
03-19-2008, 20:13
Това със смрадликата е много добра идея. Иначе аз блъсках аулин :( аз освен силна болка вдигнах и температура.Много е гадно ама няма как.

la4ezara
03-20-2008, 15:40
Иди да ти ги извадят и повече няма да имаш проблеми. В следващите поколения, мъдреците ще изчезнат, а след няколко века, съвсем ще останем без зъби. :?

sexita
03-22-2008, 07:06
Иди да ти ги извадят и повече няма да имаш проблеми. В следващите поколения, мъдреците ще изчезнат, а след няколко века, съвсем ще останем без зъби. :?
абе...да бе :-#

Slun4evko
03-22-2008, 20:05
Купи си Индекстол/Indextol/ от аптеката/4,20лв/.Помага за афтички,херпеси и др. ранички в устата и успокоява венците,в упътването пише,че е подходящ за мазане при поникване на мъдреца.

pitan4icata
03-23-2008, 21:34
na edna priqtelka i gi izvadiha 6tot i se bqha poduli i i pre4eha,ne e zle da ide6 do zabolekarq. ina4e i men mi rastat no ne mi pre4at samo me nabolavat malko to 6tot razkasvat kojata

golancheva
12-02-2009, 17:52
и на мене днес почна да ми расте мъдрец нямам думи да опиша колко боли и аз немога да ям нищо някой да каже какво да правя :lol: :lol: :x

negative
12-03-2009, 11:21
Отивайте да си правите панорамна снимка на устната кухина и после беж при стоматолог-хирург да я гледа и да решава как ще ви ги вади. ПРЕСТАНЕТЕ със самолеченията. Тоест, ако искате преставайте. Каквото искате, това правете.

clever
12-03-2009, 12:22
веднага отивай на стоматолог!
мъдрецът трябва да се извади
щом боли значи причинява проблеми.. няма да ти обяснявам какви

успех

liim0nka
12-04-2009, 20:37
На 14 съм..изникнаха ми и 4-те мъдреца, два ми изкараха, ще изкарам и останалите..
и не ме болеше.. :)

amk933
12-04-2009, 21:36
Защо всички си вадите като луди мъдреците? :-o

На мен в момента ми расте един и нито ме боли, нито ме сърби, нито ми пречи. Даже разбрах за него, защото си мислех, че имам заседнало парче месо между последния зъб и венеца, а то се оказа, че крайчето на мъдреца излиза. Нямаше и да разбера, ако не беше това.

Направо ви се чудя? Аз ли съм повреден нещо или вие се лигондрите? 8-)

clever
12-04-2009, 22:43
аз пък имам долу 2 мъдреца(единият още се крие наполовина ;дд) горе ми се беше подуло леко.. ама ни болка ни нищо :lol: и не ми вредят !
само ако причиняват болка трябва да се мзимат бързи мерки :)

интересното беше че в моя случай зъболекарката много се учуди като видя двата мъдреца на долната челюст.. тъй като аз съм на 15;а мъдерците обикновено растат от 18 годишна възраст :lol: :lol: жената ме гледаше така :shock: и каза че в нейната практика не беше виждала такова нещо :lol: мъдрец на човек под 18 (даже 2 мъдреца 8-) )

8)

Sigrina
12-04-2009, 23:02
Най-добре на зъболекар :) Ако има място къде да ти поникнат ще ти цепнат венеца, за да излезе по-лесно. Ако не - могат да ти го извадят с операция като на мен. Дано не ти се случва :)

Rhype
12-05-2009, 22:00
Oтиваш на зъболекър ,цепят с нещо и слагат някво лекарство и за 2 дена си като нова : )

kalpazanka
12-06-2009, 08:58
Перфектната тема от март две и осма!
Някои проблеми са вечни! :lol:

sssladuranka
12-06-2009, 19:32
иди на зъболекар,ще ти сложи упойка и ще ти среже венеца да излезе зъбчето ;] не е толкова страшо колкото звучи :lol:

kalpazanka
12-06-2009, 20:03
иди на зъболекар,ще ти сложи упойка и ще ти среже венеца да излезе зъбчето ;] не е толкова страшо колкото звучи :lol:
Авторката сигурно вече дори и не помни, че е пуснала тема. :lol:

lovegaga
12-09-2009, 08:11
аз пък имам долу 2 мъдреца(единият още се крие наполовина ;дд) горе ми се беше подуло леко.. ама ни болка ни нищо :lol: и не ми вредят !
само ако причиняват болка трябва да се мзимат бързи мерки :)

интересното беше че в моя случай зъболекарката много се учуди като видя двата мъдреца на долната челюст.. тъй като аз съм на 15;а мъдерците обикновено растат от 18 годишна възраст :lol: :lol: жената ме гледаше така :shock: и каза че в нейната практика не беше виждала такова нещо :lol: мъдрец на човек под 18 (даже 2 мъдреца 8-) )

8)


Сериозно ли? :-P при мене и 4-рите ми избиха на 14 :D :razz: мн ли се гордееш,че видиш ли някви си мъдреци ти били изникнали по-рано :lol: с всички ни е така

mimooz
02-19-2010, 18:34
Писането на КИРЛИЦА е задължително!
amk933

XxTheOnexX
02-21-2010, 22:32
На мен ми извадиха 2 мъдреца. На 17 съм. Наложи се да ги извадим понеже преди време носех брекети и ще махам и другите 2. Операцията въобще не е болезнене, има си упойка /не цялостна, а местна :D / и не се усеща абсолютни нищо. Неприятна е само частта, когато зъболекаря трябва да натисне повече за да извади зъба, обаче не боли и не се усеща нищо. След самото махане на мъдреца дупката се зашива, дава ти лед да си сложиш, щото иначе ако отече става много лошо. След няколко часа като мине упойката се пие обезболяващо /ако е нужно..поне на мен ми беше нужно/ и след седмица се махат конците. Много по-добре е отколкото да чакате просто да ви изникне мъдреца. :)

ImmortalSportFreak
02-22-2010, 18:56
Мъдрец се маха само ако създава проблеми-болка;деформация на другите зъби заради растежа на мъдреца и др. !!!

ospower
02-22-2010, 19:36
И на мен точно покрай Коледа ми растеше мъдрец и се хранех само с пюре. Нямаше нужда да ми го вадят. Спря да ме боли след 1-2 седмици.

SK0RP10N
02-22-2010, 19:49
Моите мъдреци като растяха преди 1-2 години (сега съм на 17, октомври правя 18), имаше болка, но не бе страшна - все едно ги бях ударил с нещо отгоре и ме сърбяха.
За по няколко дена ми избиха и няма проблеми

amk933
02-22-2010, 19:56
Темата е от 2008...
Авторката сигурно си е решила проблема и е минало-заминало...

КЛЮЧ. :)