PDA

View Full Version : Късно ли ми е бе?



sexomanka
03-19-2008, 15:30
Абе искам да се запиша на карате,ама съм на 18 години...и...да не съм голяма...иначе много искам :o

Ou7taControL
03-19-2008, 16:04
по принцип съм чувала че няма определена възраст, ама се започва докато си малка... и все пак може да пробваш... питай в някоя школа за карате

ZuCkI
03-19-2008, 16:17
Възраста няма значение само дето може малко по-бавно да схващаш техниките :)

Unno
03-19-2008, 16:32
Няма да ги схваща бавно :) обаче първо ти трябва едно сериозно разтягане на цялото тяло ( демек да станеш гъвкава !! ) и чак след това се запиши :) .

sexomanka
03-19-2008, 16:33
е..да...ама ше е некво тъпо...сигурно само деца ще има..аз ще стърча над тях :?

Unno
03-19-2008, 16:34
Има си групи.. :D . Надали ще сложат 18 годишни при 10 :-o .

sexomanka
03-19-2008, 16:43
Искам да тренирам в Иккен,защото имат тренировки в моето училище...та групи казваш :-o
Аз си мислех,че всички едновременно тренират

ZuCkI
03-19-2008, 16:51
има клубове дето са заедно ама тва са малко случай щот нямат хора
иначе повечето са разделени :)

sexomanka
03-19-2008, 16:55
има клубове дето са заедно ама тва са малко случай щот нямат хора
иначе повечето са разделени :)

Еми то тоя е уж най-масовият клуб в Европа.Из София имат 11-12 тренировъчни зали и нали тва казвам...близо ми е,вечер са тренироките,но не знам в самата зала колко човека тренират.... 8)

Unno
03-19-2008, 18:39
Ами щом е толкова известен клуб надали ще тренират всички на едно място :) ( замисли се :) ) .

03-19-2008, 20:53
има клубове дето са заедно ама тва са малко случай щот нямат хора
иначе повечето са разделени :)

Еми то тоя е уж най-масовият клуб в Европа.Из София имат 11-12 тренировъчни зали и нали тва казвам...близо ми е,вечер са тренироките,но не знам в самата зала колко човека тренират.... 8)
Май само си търсиш оправдания да не се запишеш?
Дори да не си се разтегнала няма да те върнат.
А то това разтягане не става за ден или два.
Това да схващаш техниките - също.
Това са удари, не е някой грапплинг да внимаваш къде стъпваш и всяка стъпка да ти е супер важна за техниката.
В карате има много малко техники, останалото са удари.
Това, че си по-висока също няма значение.
Няма да те пуснат да правиш спаринг, а и доколкото знам, начинаещите , особено без опит в други БИ , спаринги не правят поне няколко месеца.
Просто, иди и се запиши. Кимоно можеш да си купиш от Будокан (виж в гоогле за телефон).
Карате Гитата не са много скъпи, сравнение с едно джудо ги или айкидо ги (моето за айкидо, от най-големите размери, по-широко в раменете ми излезе към 83 лева, двоен плат, а не оризова плетка).
Айде, дерзай!

Snitch
03-21-2008, 20:39
В карате има много малко техники, останалото са удари.



ebahti izkazvaneto, ti kolko godini si trenirala karate?!

seki udar e tehnika[/quote]

03-22-2008, 05:01
В карате има много малко техники, останалото са удари.



ebahti izkazvaneto, ti kolko godini si trenirala karate?!

seki udar e tehnika[/quote]
А ти си от високата интелигенция, а?
Бас ловя, че едно обикновено Кокюнаге от захват няма да направиш като хората и от 20тия път.
А един удър след 20тия път , вече ако не перфектно - то ще го правиш като хората.

ivelin9021
03-22-2008, 07:48
aa... az trenirah 5 god teaekwondo v ikken i verno e edin ot nai dobrite klubove i spox imat si grupi imat si i gotini treniori :D otivai is e zapsivai..

Snitch
03-22-2008, 12:36
В карате има много малко техники, останалото са удари.



ebahti izkazvaneto, ti kolko godini si trenirala karate?!

seki udar e tehnika
А ти си от високата интелигенция, а?
Бас ловя, че едно обикновено Кокюнаге от захват няма да направиш като хората и от 20тия път.
А един удър след 20тия път , вече ако не перфектно - то ще го правиш като хората.[/quote]

i ko ti kat moj da go napraish si bahti ludata a? Treniral sam 6 godini 6otokan (tva e druga tema) tei 4e ne mi kazvai ko moga i ko nemoga...
prosto ti kaam 4e Vseki udar e tehnika, i ako si misli6 4e s 20 povorenia moje da postigne6 ne6to ....

niki_miki
03-23-2008, 06:51
:-o според мен няма значение възраста

Momchil
03-23-2008, 08:03
Давай смело, изобщо не се чуди! :grin:

3XI7
03-23-2008, 13:56
Давай на пред не може да се каже, че ти е късно....а това, което четох по-горе, че трябвало да се разтегнеш преди да почнеш не е вярно...започваш да тренираш и разтягаш едновременно ;)

leri951023
03-24-2008, 19:54
zapishi se... :) ne e k1sno.. az trenirah ama ne karate a taekwon-do i tam b1hme 15-20 choveka (deca) i ni razdeliha na grupi... ama v kartata det treeshe da pop1lvame imashe v1zrastovi grupi i tam se delqt(trenera ni ni razdeli ot detskata gradina do 3klas i ot 4 do 7,8 nqk1de ne pomnq) i shtom sa ni razdelili taka smqtash li che ti shte si s 8 godishni?? nqa da si a i ne tree da si se raztegnala predvaritelno az bqh kat nqkfo d1rvo spoko :wink: a za tehnikite ne zavisi ot v1zrastta :wink: a i shtom kluba e ti e tam nqk1f dob1r i ima mn zali v sf za trenirane nachi bi trqbvali da ima i mn trenirashti sledovatelno i tree da se delqt na grupi :wink: ne e k1sno