PDA

View Full Version : Немаме нетче ;(



tqnko1
03-19-2008, 18:45
Сега взех си втори компютар и от няколко дена се опитвам да ги вържа с стария обаче новия се дърпа нещо http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09036357]това е той инсталирал сам му драивари и прочие постояно се вра в му нетлорк плеасес и прочие но не идва нето до компа ми (купул сам си и слич и кабел) как да го оправя :-o

mgxpower
03-19-2008, 19:12
АЗ като си купих компютъра вкарах IP-то , DNS адресите и всичко , но имаше проблем с LAN картата , но отидох при I-net доставчика ми занесох им и PC-то отвориха го и ми го оправиха , но нямаше гаранция след тва.., но пък тръгна нета!

tqnko1
03-19-2008, 19:16
IP-to ot lan kartata koeto e taka li?

tenaglia
03-19-2008, 19:43
ahahahahh ne, ip-to na video kartata....
otivai v nqkoi magazin i im kaji che ti trqbva krosnat kabel...
sled tova sloji shodni ip-ta i ednakvi dns, gateway i si gotov...
posle za spodelqne na failove shervash papki...
mai pctata vuobshte ne sa ti silnata strana a....

tqnko1
03-20-2008, 18:29
ahahahahh ne, ip-to na video kartata....
otivai v nqkoi magazin i im kaji che ti trqbva krosnat kabel...
sled tova sloji shodni ip-ta i ednakvi dns, gateway i si gotov...
posle za spodelqne na failove shervash papki...
mai pctata vuobshte ne sa ti silnata strana a....
abe 4ovek az si pravq vrazkata mejdo kompovite ama ti qvno ne 4ete6 dobre, nemoga da si svarja interneta ti kfi shernati papki mi dranka6, of kfo li se zamimavam i az

tqnko1
03-23-2008, 02:04
Никой ли не знае? :lol: това него очаквах вече :x

shturo
03-23-2008, 18:16
еми щом си си шернат папките и работите и имаш връзка м/у комповете остава и да си шернеш нета ... на уиндоуса става с 2 клика :) пък и ти добре го владееш :) базикам се ... иам си в самия network places там където си гледаш устройствата има възможност за веднага шерване на нета ... ама са не мога да ти обесна кое беше ... ако не си се оправи; вече да ровна ако искаш, а и зависи къф ти е доставчика защото може да имш защита по tll което не можеш да прескочиш лесно с win (може ное по трудно и не е много надежно сравнение с iptables with linux) :)
Та ти може да си направил всичко точно ама като имаш защитата от твоето ISP трудна работа :)

Dosko
03-23-2008, 19:16
@tqnko спри да спориш, с хората който искат да ти помогнат ;)
Първо трябва ти кроснат кабел :) След като набавиш кабелчето го завираш у дупките на лан-картите (така де у буксите)Като направиш тази операция влизаш в Control Panel -> Network Connection -> Network Setup Wizard и от там следваш инструкциите :) Като там дет си избираш лан картата избираш тази от която ти идва нет-а, тази цялата процедура я правиш на сърварната машина.След което рестваш компа, и след като се включи имаш интернет :)
Ако нещо сгафиш, казвай да помагаме, не се прави на много отворен, защото питаш и после критикуваш хората, който ти дават някакво обяснение :)

Christ
03-23-2008, 19:30
К'ви кроснати кабели, кви 5 лева, бе? Сменяш си тарифата при доставчика, идва, накачва ти суича у вас и си имаш нет на 2та компа. Това, че ще плащаш по 5 лв. отгоре на месец е по-добре от TTL=0, повярвай ми. :)

Dosko
03-23-2008, 20:34
К'ви кроснати кабели, кви 5 лева, бе? Сменяш си тарифата при доставчика, идва, накачва ти суича у вас и си имаш нет на 2та компа. Това, че ще плащаш по 5 лв. отгоре на месец е по-добре от TTL=0, повярвай ми. :)
Да ама в Пловдив тва удоволствие е 10лв + някъде 2 седмици чакане, някой от дебелите им служители да дойде и да направи тази процедура :)
Пък и интернета после пак ти се дели на 2 ;)
При което цялата тази глупост ми се струва адски безсмислена, но ако иска може и така да направи :)
П.П. @Christ тва, че ти неможеш да го направиш, не значи, че е невъзможно :) Вземи научи нещо, преди да даваш съвети ;)

tqnko1
03-23-2008, 22:44
(купул сам си и слич и кабел) как да го оправя :-o

i im kaji che ti trqbva krosnat kabel...


Първо трябва ти кроснат кабел :)
az do sq kfo govorix kakto i da e izvikax 1 priqtel oprai mi go moje da zaklio4vate temata

xaxa
05-21-2008, 17:01
v1zmojno li e na BTC da ima za6tita za 2 PC-ta pri sv1rzvane na internet-a za6toto vsqkoi po 1 ba4ka ama 2te :(

whatever5312
05-23-2008, 19:57
--------------------------

LizZz
05-23-2008, 20:21
Къв си нууб, просто не е истина...
Нали беше хакерче, ала-бала..
Докато не разбереш начина на действие няма да го направиш..
В нета има тооооооолкова информация, че няма накъде повече..
Научете се да търсите с гуглето, бе хора..
Златна е тая търсачка, само да знаеш как се търси..