PDA

View Full Version : Протеини



Nm3
03-19-2008, 20:23
Според вас вредно ли е да се взима протеин и креатин.. На 15 год. съм

gostut
03-20-2008, 04:34
tozi sait naistina e polezen. li4no moe mnenie, 4e o6te si maluk za dobavki

03-20-2008, 06:53
Никакви добавки на колкото и да си.
Ако ти порасне бицарата с 5сантиметра повече, това няма да ти оправи живота.

Alcohooligan
03-20-2008, 13:11
Никакви добавки на колкото и да си.
Ако ти порасне бицарата с 5сантиметра повече, това няма да ти оправи живота.

:razz:

TIMEX
03-20-2008, 18:06
Според вас вредно ли е да се взима протеин и креатин.. На 15 год. съм
Протеини креатини глутамини геинери ....Сичко това е за маса ако качиш 5 на бицепс ще качиш 5 на корем тей че дигаи си там чисто и не се тревожи.....

strawberry
03-20-2008, 18:51
колко сте зле :-D протеините първо на първо са полезни за организма пък после мисли за ка4ване на маса, то ако ставаше от протеини да ка4и6 5 сантиметра на бицепса щеше да е много яко :razz: про4етете малко поне и после по4вайте да пи6ете глупости във форума и да обърквате хората едно е зоб друго е добавка

03-21-2008, 07:25
колко сте зле :-D протеините първо на първо са полезни за организма пък после мисли за ка4ване на маса, то ако ставаше от протеини да ка4и6 5 сантиметра на бицепса щеше да е много яко :razz: про4етете малко поне и после по4вайте да пи6ете глупости във форума и да обърквате хората едно е зоб друго е добавка
Май не разбра иронията, а?
Както и да е, докато дигаш лоста , нямаш много време да си нагънеш мозъка.
Няма полезни добавки, нали се сещаш, ама вие сте яко органични химици там във фитнеса, к'во споря с вас :)
Сигурно инструктора/или тоя дето ви казва с к'во да се тъпчете) докато блъска, някоя мацка му държи някоя книга за органична химия, да чете човека.

gostut
03-21-2008, 13:32
aйде са кат толкова разбираме от биология и химия да ми обясниш как точно вреди протеина??
и като сме започнали може да продължиш с креатина. ако ти остен време може да кажеш и за глутамина и останалите амино киселини.

3XI7
03-23-2008, 15:11
Протеини-вредни ? И да....и не...По принцип е полезно...но не трябва да се прекалява с дозите.Фактически и с вода да прекалиш е вредно т.е. почти всичко в умерени количества не вреди(нали без да говорим за отрови и тем подобни :D )

eu.hyricane
03-23-2008, 16:04
li4no az ot krai vreme karam na 100% surovata4en protein i creatine monohidrat.. za efekta na vsqko 1 moje da pro4ete6 v internet, ne mi se obqsnqva.. ne gi slu6ai tiq idioti deto ni6to ne razbirat. vij mnenieto na kompetenten i ve6t v taq oblast 4ovek, i sam preceni.. no ot li4en opit moga da ti kaja 4e edinstvenoto lo6o ne6to svarzano s tqh e 4e:
1. ako spre6 da trenira6 i da gi priema6, muskulite ti 6te se otpusnat, i 6te zagubi6 sila.. ako prodalji6 da gi priema6 bez da sportuva6 (kato priema6 i stabilno koli4estvo voda) mus. 6te zapazqt (priblizitelno) sa6tiq obem..
ako mn prekali6 s dnevnata dozirovka ne e izklu4eno da po4nat da ti izlizat pap4ici.. ama se lekuva ne e problem ;p

za spavka... za poslednite 7 meseca sym slojil 4sm na rakata, 6sm na gradniq ko6, 2,5sm na vrata, 2 sm na predmi6nicata, na bedroto i praseca s po 2sm za6toto parvo gorih posle natrupvah.. a v taza i han6a sym svalil 2sm.. ot kreatin i protein.. pravete si smetkata.. ni6to ne otiva nito v gaza, nito v korema..

Nai-deblia
09-28-2008, 00:29
Всеки твърди различно и ... :-o :booooomb: И аз се чуда дали да зимам протеини само, но немога да разбера как точно действат и дали точно протеина ми трябва. На 16 съм ходих на фитнес стабилно 2 месеца, спрях го после покрай почивките, сега пак съм решил да хода, но през тия месеци дето ходех редовно по 3-4 пъти на седмица никакви килца неможах да кача осфен релефа оправих, но ми трябва повечко маса. Строги дието немога да спазвам гледам да си похапвам повече месенце ама и тфа от макдоналдс не го пропускам. Та мисълта ми че ми трябват някакви добавки за маса. Неискам да се злобам просто да кача малко повече маса-да зимам нещо което няма да ми навреди на здравето и т.н. Та какво точно да взимам за да си качвам малко килцата не в гъза или корема, ами като мускулна маса? :shock:

Myrth
09-28-2008, 08:42
Хах..ами първо трябва да си осигуриш правилно възстановяване на мускулите. Затова трябва ти предлагам да взимаш протеин+креатин+глутамин. Масата идва от диетата, тоест трябва да имаш положителен калориен баланс. Маса само с добавки няма да направиш никога. Тоест - яко месо, картофи, ориз, овес, извара и вече в зависимост от метаболизма ти си формирай лична диета.

Добавките не вредят и трябва само да отделите няколко часа в интернет, за да разберете това. Те не могат да заместят храната, но ако трябва да се прави сравнение, добавките се приемат доста по-леко в тялото и са задължителни за всеки тежко трениращ, който иска резултати.

Gownhill
09-28-2008, 16:31
Според вас вредно ли е да се взима протеин и креатин.. На 15 год. съм

vij sega nai dobre si e kato nezimash ni6to ot tezi ne6ta , no polzvaneto im vuv umerenie koli4esta samo 6te ti pomagat , no ot li4en opit 6te ti kaja slednoto ako mislish 4e ot kreatin i protein 6te ka4i6 kilogrami mnogo se lujesh 4akata kum drupaneto na massa e sus uveli4avaneto na hranata i podurjane na trenirovka 4-5 puti vuv sedmicata preporu4vam 5...

lo0s3r
09-28-2008, 16:33
няма нищо вредно стига да ги взимаш в умерени количества. протеина действа така - като пиеш 1 хапче или там незнам как се пие ти дава протеина се 1 си изял 1 пържола

Gownhill
09-28-2008, 16:44
misla 4e qha 5 purjoli za edno hap4e :-o

lo0s3r
09-28-2008, 16:47
е, незнам точно , но горе долу да му обясня на човека за какво става въпрос ;)