PDA

View Full Version : Литературно четене с Мартин Карбовски



RAWRRR
03-20-2008, 09:14
Искам и аз да ви поканя на едно мероприятие,което организираме,с колегите ми от вестник "млЪк":

http://earthwalker.hit.bg/poster%20Karbowski%20finished%20sited.jpg

bboy_bunker
03-20-2008, 09:30
И какъв е смисълът на цялото това нещо ? Какви са тия "литературни групировки".. мяза ми на гавра с литературата :?

Saymon90
03-20-2008, 09:32
Дай още инфо де :) Какво точно ще представлява това мероприятие? Ще се водят дискусии, дебати и т.н. ли? :)

bungle
03-20-2008, 09:40
Мен Карбовски много ме кефи, хипер извратено и грозно копеле е. :D
Не, сериозно, обожавам изказванията му - просташки и злободневни. :oops:

Я наистина дай повече инфо.

RAWRRR
03-20-2008, 09:51
bboy_bunker,научи се малко да уважаваш труда на хората,а?
Смислът на това цялото нещо е хора,които се интересуват от култура,да дойдат да послушват подбрана литература,да се порадват на идолите си (поне за мен Мартин Карбовски е такъв),евентуално и да си поговорят или поспорят с начетени и умни хора .Но ако ти излизаш от вас само за да отидеш на кино или на мач,не очаквам да ме разбереш..
Това за литературните групировки е образно казано..
Това за гаврата с литературата,ще си спестя ти спестя коментара си..

Sam90',за сега е литературно четене,ще се намали музиката в арт-клуба,
защото тази вечер няма да се допускат други посетители,а само тези дошли за мероприятието,ще се чете отбрана литература,на някои автори,които не са толкова известни за да ги учим в училище,но са също толкова стойностни.Дебати сигурно ще има,когато се съберат забавни,артистични и устати хора на едно място,но това не е самоцел на вечерта ;).

machoka
03-20-2008, 12:16
Няма ли да гостувате с мероприятието в София? :)

FelisDirus
03-20-2008, 13:07
Ехааа, Стефан ще е там! Страхотно! Този човек го боготворя. :grin:


По дяволите, така искам да дойда...

RAWRRR
03-20-2008, 13:40
Ехааа, Стефан ще е там! Страхотно! Този човек го боготворя. :grin:


По дяволите, така искам да дойда...

Е,от теб зависи-аз мога да помогна,като ти намеря къде да спиш през нощта (у нас) :) .

мачока,за сега не сме обмисляли да прави подобни неща в други градове,обикновено като организираме някакво такова мероприятие винаги са в този клуб в Пловдив,защото познаваме собствениците и те ни позволяват да го правим там.
Иначе идеята ти хич не е лоша,ще говоря с колегите и ако намерим подходящо място в София ,ще пиша ЛС :).

FelisDirus
03-20-2008, 13:46
Уф, не ми говори такива хубави неща, щото няма да мога и полудявам. :-k
Нашите са гадни и няма да ме пуснат вероятно. Най-малкото, щото 25 е вторник и аз трябва да ходя на училище.. блаааааа, баси тъпото. :(

bboy_bunker
03-20-2008, 13:48
Хах.. и какво... тоя надут пуяк Карбовски ще се прави на професор? Ще "вади кирливите ризи" на управляващите и държавата ни ? То такива псевдопатриоти бол, ама какво правят всъщност? Нищо..

FelisDirus
03-20-2008, 13:58
Ехааа, Стефан ще е там! Страхотно! Този човек го боготворя. :grin:


По дяволите, така искам да дойда...

Е,от теб зависи-аз мога да помогна,като ти намеря къде да спиш през нощта (у нас) :) .

мачока,за сега не сме обмисляли да прави подобни неща в други градове,обикновено като организираме някакво такова мероприятие винаги са в този клуб в Пловдив,защото познаваме собствениците и те ни позволяват да го правим там.
Иначе идеята ти хич не е лоша,ще говоря с колегите и ако намерим подходящо място в София ,ще пиша ЛС :).

Крем, мисля, че това не би затруднило Стефан, тъй като, съдейки по блога му, те често организират подобни мероприятия. :)

bungle
03-20-2008, 15:34
Хах.. и какво... тоя надут пуяк Карбовски ще се прави на професор? Ще "вади кирливите ризи" на управляващите и държавата ни ? То такива псевдопатриоти бол, ама какво правят всъщност? Нищо..

Ти като не разбираш, по-добре си затваряй устата. :?

OtherDimension
03-20-2008, 16:21
Хах.. и какво... тоя надут пуяк Карбовски ще се прави на професор? Ще "вади кирливите ризи" на управляващите и държавата ни ? То такива псевдопатриоти бол, ама какво правят всъщност? Нищо..
я се разкарай.... писнало ми е от такива лекенца като теб, които от всичко разбират

bboy_bunker
03-20-2008, 16:22
Хах.. и какво... тоя надут пуяк Карбовски ще се прави на професор? Ще "вади кирливите ризи" на управляващите и държавата ни ? То такива псевдопатриоти бол, ама какво правят всъщност? Нищо..

Ти като не разбираш, по-добре си затваряй устата. :? кое не разбирам ?


OtherDimension, защо? Комплексираш ли се ?

OtherDimension
03-20-2008, 16:24
от б бой ?
винаги ...

bboy_bunker
03-20-2008, 16:26
личи си ;) А и не виждам нищо общо с темата кой е б бой и кой не.. ти си б гърл :lol:

OtherDimension
03-20-2008, 16:28
axaxaxax

? ..


:shock:

bboy_bunker
03-20-2008, 16:30
какво бе, шуши :-)

Saymon90
03-20-2008, 16:43
И аз се включвам в "Няма ли да идвате в София?" :P

Deadlock
03-20-2008, 16:59
за този Стефан Иванов ли става въпрос? h ttp://liternet.bg/publish4/sivanov/index.html

FelisDirus
03-20-2008, 17:07
за този Стефан Иванов ли става въпрос? h ttp://liternet.bg/publish4/sivanov/index.html


Същият, предполагам.

bboy_bunker
03-20-2008, 18:37
нямам и намерение :)

п.п. чак пък творчество не знам дали е уместно да се нарече..

ScionOfStorm
03-20-2008, 19:06
Абе бункере,
в една друга тема мрънкаше как сам90 бил на всяка манджа мерудия.
Я си виж последните мнения, в няколко последни теми, и прецени кой,
какво и защо ;)
Аман,
значи...

bboy_bunker
03-20-2008, 20:18
нямам и намерение :)

п.п. чак пък творчество не знам дали е уместно да се нарече..

значи заявяваш, че имаш ограничено познание по материята, но все пак държиш да направиш експертно изявление???

Ако се беше запознал с Карбовски нямаше да говориш такива неща, аз не коментирам неща, които не познавам и неразбирам... ;) Кога съм казал, че мнението ми е "експертно" ? Посочи ми...

Впечатлението, с което съм останал от горепосочения, е свързано с медийните му изяви, които не са малко..

RAWRRR
03-20-2008, 20:36
Някой,който е и достатъчно земен,за да се съгласи да прекара една вечер с няколко още зелени,зелени драскачи,като нас..

И бункер,спри да се правиш на всяка манджа меродия и на всяка тема-злобния коментар,че става патетично,особено пък когато злобата е неуместна.

bboy_bunker
03-20-2008, 20:45
Екс, много добро сравнение - Оскар Уайлд и Мартин Карбовски.. отлично просто...


РаВр, това е свободно пространство, където всеки може да си изкаже мнението. Приеми, че то може да е и положително, и отрицателно. Като настоящ "зелен" и бъдещ "зрял драскач" би трябвало да го знаеш...

RAWRRR
03-20-2008, 20:54
Oтрицателното мнение е само,когато знаеш защо е такова и знаеш срещу какво нехаеш.Като не си запознават с нещо/някой не си позволяваш да даваш мнение-нито положително,нито отрицателно.Иначе ставаш за смях..

Само някой,който е прочел Мартин Карбовски със силните и слабите му писания,може да даде оценка на творчеството му..да каже , дали е жалък или гениален..а ти не си този някой,както сам каза,така че си замълчи ;).

bboy_bunker
03-20-2008, 20:57
Не обичам хората да ми казват какво да правя.. уви няма да престана да ти пиша в темата ;)

Въобще не съм му коментирал "творчеството" или там както му го наричате светото писание.. Споменах за МЕДИЙНИТЕ МУ ИЗЯВИ. Купи си очилца и тогава хапи, куче.....

bboy_bunker
03-20-2008, 21:09
Пак казвам, Оскар Уайлд и Мартин Карбовски са две различни субстанции..


хубаво, аз казах какво ми е мнението за него от МЕДИЯТА. Вие твърдите, че в "творчеството" си е един, пък в журналистиката друг.. не ми е много ясно как става това... явно страда от раздвоение на личността.. и все пак ще приема думите ви за константна истина..

RAWRRR
03-20-2008, 21:17
Не обичам хората да ми казват какво да правя.. уви няма да престана да ти пиша в темата ;)

Въобще не съм му коментирал "творчеството" или там както му го наричате светото писание.. Споменах за МЕДИЙНИТЕ МУ ИЗЯВИ. Купи си очилца и тогава хапи, куче.....

Ще ми правиш напук,а? Лошо момче :-) !
Пука ми на краката..

"И добрите помисли
на мишките и хората
пораждат често
само теглила и горести"

О,драги ми,непросветени,народе..

Такива като теб изгориха Джордано Бруно,защото бяха твърде възвишани за да прозреят гениалността му,ако въобще знаеш кой е той..

bboy_bunker
03-20-2008, 21:21
хаха.. знам кой е той ;) Не ме подценявай, защото на обща култура мога да те съсипя, бъди сигурна ;)

И не видях връзката... което е най-важното ;)


п.п. изгорили са го точно защото са прозрели гениалността му.. ;)

RAWRRR
03-20-2008, 21:33
:lol: :lol:
Такам,че си спестя коментара и за това ,че на обща култура можеш да ме съсипеш..но дори и да си силен в нея,явно ти куца логиката ,щом не можеш да усетиш в каква връзка го казах..

А именно..
Мартин Карбовски е прототип на Джордано Бруно..
По същия по който ти плюеш Мартин Карбовски,по същият начин и те са плюли и изгорили жив Джордано Бруно..Гениалните хора никога не се радват на обществено одобрение,по времето по което живеят,защото никой не обича авторитети ;).
Обаче интелигентните хора им се възхищават и уважават труда им,а глупаците само злобеят,защото не могат да разберат писанията/делата им.

Отечествен фронт/Всяка неделя изобщо не изчерпват работата на Мартин Карбовски и са абсолютно недостатъчни, за да се добие представа за личността му и дали е псевдо-патриот,както ти го нарече в първата страница..

Но не ми се спори с теб,искрено се надявам,дори и да си останеш толкова ограничен,поне да не парадираш с това..

air_J
03-20-2008, 21:50
Сега какво излиза? Че който не се кланя на Карбовски едва ли не е малоумник, така ли? :smt102

NSDAP
03-20-2008, 22:10
Карбовски е прекалено субективен в някой отношения,но е добър журналист

bboy_bunker
03-21-2008, 06:29
Мартин Карбовски е прототип на Джордано Бруно..
Още едно сравнение тип "муха и космос" ...

Прототип, за твое сведени,е означава първообраз. В момента изплю най-безсмисленото изречение.. не че нямаш още такива, веднага мога да ти ги посоча ;)

Аз не плюя по гениални и интелигентни хора и "такива като мен" никога няма да изгорят никого, а точно обратното. Ако твоят айдъл ( :lol: ) е интелигентен и гениален - това ще си личи не само в публицистиката му, но и в останалите му изяви, във ВСИЧКО, което сътвори... но изглежда не е така ;)

Айде бягай с твоите "драскачи" и се кланяй на портрета на "ГЕНИАЛНИЯТ"
.....

air_J
03-21-2008, 08:17
Между другото - докъде го докарахме, ебати, щом Карбовски може да е някакъв идол и едва ли не образец за журналистика..... :?

03-21-2008, 09:16
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

RAWRRR
03-21-2008, 14:09
Не че нещо,ама ми стана любопитно,кои са вашите айдъли,като сте толкова извисени и критични? :lol: (Въпросът е към анаболният мъж и към гетто хейтъра ахаха)

Lunatic-
03-21-2008, 14:19
нещо ви е лошо :(

bboy_bunker
03-21-2008, 15:28
Аз айдъли нямам. Да се възхищавам на някого - да, но чак да го боготворя и да обяснявам колко е велик и гениален - не :)

RAWRRR
03-21-2008, 16:03
Изброй няколко де,на които се възхищаваш ..

air_J
03-21-2008, 18:24
А моя идол е Ерата Конан! Галин Калчев - Релефа! Истинска мощ! Българският 50 КЕНТ! :razz: :razz: :razz: :| :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt100 :smt112 :smt116

bboy_bunker
03-21-2008, 23:29
Изброй няколко де,на които се възхищаваш ..В сферата на... ?

RAWRRR
03-21-2008, 23:53
Както и да е :)
Няма да се занимавам с теб :),даже и за наредби не ставаш,а и на теб едва ли ти трябва да се занимаваш с плебеи като нас :)
Модераторите могат да заключват темата,хората,които трябваше да видят темата,ми писаха,че са я видяли и ще дойдат,другите можете да дръпнете още една игра на Контръ страйк и да се правите на мъже по форумите,докато ние се забавляваме навън :).

bboy_bunker
03-21-2008, 23:55
зле си...

machoka
03-22-2008, 00:07
По желание на авторката темата спира дотук.

bboy_bunker, нещо напоследък много заядлив си станал. Укроти малко желанието за сплетни.