PDA

View Full Version : Гърдите ми



vesitu_
03-20-2008, 17:31
ot nqkolko dni use6tam ne6tu v lqvata si gurda .. ne6tu kato bu4ka .. predi ne sum go napipvala,a kakto vseki put predi cikul gurdite me bolqt.. ima li ne6to ob6to cikula s tva s gurdata mi ili .. nqkoi ideq ?

т.1 и т.7 от Правилника!

Модерирано от sh3_1s_7h3_0n3

princesa_viki
03-20-2008, 17:32
И мен ме болят преди да ми дойде.Но за това,което напипваш...по-добре отиди да те прегледат

menta_loverka
03-20-2008, 17:33
Отиди на лекар за да си 100% сигурна и успех

Daft
03-20-2008, 17:40
Може да е бучка...отиди на лекар,за да може ако наистина е бучка да се погрижат за теб навреме :(

ubuntu
03-20-2008, 17:40
Мацко тва не е добре ... може да е мастно образование което не е страшно но може и нещо друго да е ... може и нищо да не е ... нз най добре чичо доктор . . УСПЕХ!

sex_igra4ka
03-20-2008, 18:52
Ето тук има значение на колко си години-аз залагам,че си ученичка и всичко е напълно нормално-и бучките са срещани,докато гърдите растат,аз това,че те болят преди цикъл-нормално като изгрева и залеза

Djinkyto0o
03-20-2008, 19:31
заради тази бучка,по добре отиди на лекар,защото може да е някаква киста .. а до боленето..това е нормално,докато гърдите ти растат или преди менструация,така че по добре отиди на лекар :)))

doctors
03-21-2008, 12:02
ot nqkolko dni use6tam ne6tu v lqvata si gurda .. ne6tu kato bu4ka .. predi ne sum go napipvala,a kakto vseki put predi cikul gurdite me bolqt.. ima li ne6to ob6to cikula s tva s gurdata mi ili .. nqkoi ideq ?

т.1 и т.7 от Правилника!

Модерирано от sh3_1s_7h3_0n3


Здравей!Ще ти задам няколко въпроса:
1 На колко си години?
2 Водиш ли редовен полов живот?
3 Приемаш ли противозачатъчни?
4 Има ли такива проблеми в семейството ти?
5 От кога напипваш това в гърдата си,подвижно ли е,мести ли се между пръстите,с каква големина е?
По принцип много жени преди цикъл и няколко дни след цикъл ги болят гърдите което е напълно нормално.Има жени които в този период не ги болят гърдите което също си е нормално.

gabi_94
03-21-2008, 16:17
ами имам една братовчедка дето е на 15 и тя така имаше бучка, отиде на лекар и казаха че трява операция да отстранят бучката да не стане нещо сериозно. всичко премина добре. а теб те съветвам да отидеш, няма значение на колко си години може и малка да си, като братовчедка ми ама ето виж. отивай на лекар и успех!

LitTlE_BeBsIiI
03-21-2008, 17:42
Това е мастен фером.Понякога изчезва от само себе си,а друг път остава.Трябва да отидеш при личния си и да му обесниш по-подробно,защото може и да е нещо друго.При предменструалния синдром няма такива признаци. (за бучката говоря)
gabi_94 е права,може да се наложи и операция,защото понякога тези неща продължават да растат и точно на такова място (на гърдата)..сигурно и сама се сещаш,че може да се образува рак на гърдата ако не се изчисти както трябва.Успех! :)

doctors
03-21-2008, 19:37
Това е мастен фером.Понякога изчезва от само себе си,а друг път остава.Трябва да отидеш при личния си и да му обесниш по-подробно,защото може и да е нещо друго.При предменструалния синдром няма такива признаци. (за бучката говоря)
gabi_94 е права,може да се наложи и операция,защото понякога тези неща продължават да растат и точно на такова място (на гърдата)..сигурно и сама се сещаш,че може да се образува рак на гърдата ако не се изчисти както трябва.Успех! :)

Стига сте шашкали момичето,ако е фиброаденом той може да не се оперира,а само да се наблюдава.Фиброаденомите не се израждат в рак!!

Anabel
03-23-2008, 10:10
Майка ми имаше абсолютно същия проблем.Първоначално беше една малка бучица и тя си викаше,че нищо и няма.Но след време започна да и тече една черно-бяла течност,но не я болеше.Моят съвет е веднага да си запишеш час за генеколог,защото ако още се бавиш,след време много ще съжаляваш.

Franzelka
03-23-2008, 14:40
аз също имах бучка на дясната гърда.излезе че е доброкачествен тумор и се наложи операция.съветвам те да отидеш при специалист.

LitTlE_BeBsIiI
03-23-2008, 15:11
Това е мастен фером.Понякога изчезва от само себе си,а друг път остава.Трябва да отидеш при личния си и да му обесниш по-подробно,защото може и да е нещо друго.При предменструалния синдром няма такива признаци. (за бучката говоря)
gabi_94 е права,може да се наложи и операция,защото понякога тези неща продължават да растат и точно на такова място (на гърдата)..сигурно и сама се сещаш,че може да се образува рак на гърдата ако не се изчисти както трябва.Успех! :)

Стига сте шашкали момичето,ако е фиброаденом той може да не се оперира,а само да се наблюдава.Фиброаденомите не се израждат в рак!!
Не шашкам никакво момиче,а и казвам истината!И много ясно,че може да се превърне в рак!Аз имах такова на друго място по тялото и съм достатъчно информирана!И аз казах,че може да не се оперира,но понякога се налага!!!!!!!!!!!!!!
P.S. doctors прочети мненията след твоето и тогава ми спори!Поне мненията са на истрадали хора от същия проблем!

doctors
03-24-2008, 12:25
Това е мастен фером.Понякога изчезва от само себе си,а друг път остава.Трябва да отидеш при личния си и да му обесниш по-подробно,защото може и да е нещо друго.При предменструалния синдром няма такива признаци. (за бучката говоря)
gabi_94 е права,може да се наложи и операция,защото понякога тези неща продължават да растат и точно на такова място (на гърдата)..сигурно и сама се сещаш,че може да се образува рак на гърдата ако не се изчисти както трябва.Успех! :)

Стига сте шашкали момичето,ако е фиброаденом той може да не се оперира,а само да се наблюдава.Фиброаденомите не се израждат в рак!!
Не шашкам никакво момиче,а и казвам истината!И много ясно,че може да се превърне в рак!Аз имах такова на друго място по тялото и съм достатъчно информирана!И аз казах,че може да не се оперира,но понякога се налага!!!!!!!!!!!!!!
P.S. doctors прочети мненията след твоето и тогава ми спори!Поне мненията са на истрадали хора от същия проблем!


От бучка до бучка има много голяма разлика - бучиците могат да бъдат доброкачествени например фиброаденом,кисти,мастопат ия.Тук не казвам за рак на гърдата,защото това заболявяне се среща във възраста след 35-40 години.
Ако момичето има фиброаденом което представлява доброкачествено образование на гърдата той ще се наблюдава на определен период от време дали нараства.Освен това лекуващия лекар може да прецени да се премахне фиброаденома - ако се стигне до оперативно премахване операцията е сравнително лека и възстановяването е краткотрайно.
Ако става въпрос за киста,течността и може да се пунктира и да се изследва,а може само да се премахне кистата.Ако става въпрос за мастопатия - в днешно време вече мастопатията се приема за състояние на гърдите,а не за заболяване.
По време на развитието си при момичетата може да се наблюдават бучки които са свързани с развитието.В периода около месечния цикъл също могат да се наблюдават бучици които след цикъла отшумяват.
Специалистите които са занимават с гърдите са мамолозите - рентгенолог-мамолозите на първо място,и след това хирург или онколог.В краен случай може да се отиде на гинеколог ако в града няма някой от изброените специалисти.Както е ясно гинеколозите се занимават с други неща.

mImMmKa
03-26-2008, 13:51
amiii na men predi cikyla mi se poqvqva bucka na lqvata gyrda v oblasta m/u gyrdata i podmishnicata ii me boli, no kato mi svyrshi cikyla vsichko e OK :) no nz za teb... idi na doktor... shtot kato prochetoh komentarite chestno me hvana shubeto :O

BeezyJey
10-15-2010, 18:00
Марш на лекар бързо !!

kalpazanka
10-16-2010, 09:34
Не вдигайте стари теми! Ако все пак го направите, поне да е с въпрос, касаещ същата тематика и написан на кирилица, а не да давате съвети две години по-късно!